گلکسی نوت 4 سامسونگ هم خم می‌شود؟
۱۴۵۳۳۱
۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۹
۱۴۳۵۳ 
«بند گیت» یا همان رسوایی خم شدن آیفون ۶ پلاس چند وقتی تیتر اول رسانه‌ها بود. اما آیا همین اتفاق برای گوشی ای مثل سامسونگ گلکسی نوت ۴ هم می‌افتد؟
فارنت: «بند گیت» یا همان رسوایی خم شدن آیفون ۶ پلاس چند وقتی تیتر اول رسانه‌ها بود. اما آیا همین اتفاق برای گوشی ای مثل سامسونگ گلکسی نوت ۴ هم می‌افتد؟

اگر از ماجرای خم شدن اپل بی خبرید، باید بدانید که داستان از جایی شروع شد که چند روز بعد از عرضه آیفون ۶ پلاس، یکی از خریداران ویدئویی را بر روی یوتیوب منتشر کرد که در آن، یک آیفون ۶ پلاس را بعد از درآوردن از جعبه، با کمی فشار خم کرده و تبدیل به یک بومرنگ می‌کند. ای ویدئو باعث به وجود آمدن بحث‌های زیادی پیرامون درستی یا نادرستی این ویدئو شد. اما چند روز بعد، ویدئوی دیگری از سوی همین فرد بر روی اینترنت منتشر شد که این بار در خیابان و در برابر دیدگان مردم یک آیفون ۶ پلاس را خم کرد.

تماشا کنید: گلکسی نوت 4 سامسونگ هم خم می‌شود؟

پس از این ماجرا، تلاش‌ها و آزمایش‌های فراوانی برای خم کردن دیگر گوشی‌های موجود در بازار انجام شد. طبیعی بود که با خم شدن محصول اپل، احتمال خم شدن گوشی‌های برندهای دیگر نیز باشد. یکی از گوشی‌هایی که کاندید این آزمایش بود، گلکسی نوت ۴ سامسونگ بود. طعنه‌های شدید سامسونگ به بزرگ‌ترین رقیب خود در این ماجرا، باعث حساس‌تر شدن این آزمایش شد.

در ویدئوی زیر که به تازگی منتشر شده، لوئیس هیلسنتگر، تلاش می‌کند تا گلکسی نوت ۴ سامسونگ را خم کند. اما آیا نوت ۴ خم می‌شود؟برخلاف آیفون 6 پلاس اپل که از بدنه‌‌ی آلومینیومی ساخته شده‌، گلکسی نوت 4 سامسونگ از قطعات مختلفی از آلیاژهای مختلف ساخته شده‌است، که به عنوان مثال فریم آن فلزی است که البته کمی‌ هم خم می‌شود. قسمت‌های دیگر در برابر نیروهایی که به بدنه گوشی به صورت گشتاور وارد شده مقاومت کرده و از خم شدن گوشی جلوگیری می‌کنند. البته باید گفت که نوت ۴ نسبت به آیفون ۶ پلاس ضخیم‌تر بوده و طبیعتاً این مساله باعث افزایش مقاومت آن در برابر خم شدن می‌شود.

بنابراین اگر بخواهیم به سوالی که در ابتدا مطرح کردیم پاسخ دهیم، باید بگوییم که بله، نوت ۴ خم می‌شود، اما نه به اندازه آیفون ۶ پلاس و البته همین مقدار اندک خم شدن هم قابل بازگشت است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج