مزایا و معایب زندگی با مردی که اعتماد به نفس ندارد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۵۴۲۴
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۲
۲۶۲۴۱
مصائب نه چندان شیرین یک زندگی
اگر از زنان بپرسید حاضرند با مردی که دچار ضعف اعتماد به نفس است ازدواج کنند یا نه، مطمئنا جواب آنها منفی خواهد بود، اما دقیقا این همان کاری است که بسیاری از زنان انجام می دهند.
 برترین ها به نقل از سلامت : اگر از زنان بپرسید حاضرند با مردی که دچار ضعف اعتماد به نفس است ازدواج کنند یا نه، مطمئنا جواب آنها منفی خواهد بود، اما دقیقا این همان کاری است که بسیاری از زنان انجام می دهند.

درواقع یک مرد با اعتماد به نفس پایین، ممکن است برای برخی از زنان جذاب هم باشد به خصوص اگر برخوردهای قبلی شان با مردان خودشیفته ای بوده باشد که فقط به خودشان فکر کرده اند و توجهی به آنها نداشته اند.

از دیدگاه زنی که با چنین مردانی برخورد داشته، ممکن است آنها حساس و علاقه مند جلوه کنند، البته از یک جهت این نتیجه گیری درست است و این مردان به عشقی که به آنها ابراز می شود، علاقه دارند، اما باید مراقب بود؛ این مرد با اعتماد به نفس پایین ممکن است تا آخرین ذره عشق را بگیرد و در مقابل چیزی به طرف مقابل ندهد.هنگامی که «گریس» برای اولین بار «آدام» را دید، به نظرش مردی خجول و آرام رسید اما نمی دانست که این ظاهر ناشی از احساس ضعف شدید اعتماد به نفس آدام است. آدام یکی از مردهای بدون اعتماد به نفس بود و گرچه تحصیلات دانشگاهی داشت و به عنوان یک مهندس کار می کرد اما پیشرفت چندانی نکرده بود عملکرد او در محیط کار حداکثر در حد «رضایت بخش» بود؛ یعنی بسیار کمتر از حدی که برای پیشرفت شغلی لازم بود.

گریس که سابقه شکست های عاطفی هم داشت، 6 ماه پس از آشنایی، با آدام ازدواج کرد چون او شغلی ثابت داشت و به او وفادار بود. اما 6 ماه بعد، وضعیت به کلی تغییر کرد؛ آدام درمورد همه چیز بهانه گیری می کرد؛ از آشپزی و لباس های گریس گرفته تا نحوه صحبت کردن و شیوه بیان نظرهای او.

ابتدا سرزنش های آدام خیلی ملایم ابراز می شد اما با گذشت زمان، لحنش شدید شد و دیگر علنا گریس را مسخره می کرد. گاهگاهی هم به صورت انفجاری خشمگین می شد و شروع به داد و بیداد و پرتاب اشیاء می کرد و به گریس ناسزا می گفت. بدتر از همه اینکه هر چه گریس سعی می کرد بیشتر خود را با معیارهای آدام تطبیق دهد تا از خشم او در امان بماند، آدام بیشتر و با کوچک ترین بهانه به مرز انفجار می رسید. گریس بدون اینکه بداند، به دام بی ثباتی و ناامنی آدام و ادراکات تحریف شده اش افتاده بود.

قصد گریس این نبود که باعث شود بدترین احساسات یک مرد بی ثبات را برانگیزد و می خواست آرامش خانواده را حفظ کند، اما بدترین کاری که در برخورد با مردان دچار اعتماد به نفس پایین می توان انجام داد این است که به این احساس آنها پروبال بدهید و این کاری بود که گریس ناآگاهانه انجام می داد.

ویژگی های مرد با اعتماد به نفس پایین

بیماری افراد با شخصیت با اعتماد به نفس پایین نشانه های کلیدی ای دارد که باتوجه به آنها می توان فرد مبتلا را شناخت، درمورد آدام هم از ابتدا این نشانه ها در شخصیت او به چشم می خورد، گریس هم متوجه آنها شده بود، اما به آنها اهمیت نداده بود و فکر نمی کرد تاثیری در رابطه شان داشته باشد.*نیاز مداوم به تایید و تصویب: گریس خیلی زود متوجه شد آدام به سرعت اعتماد به نفسش را از دست می دهد. او با کمترین مشکلی سخنانی مانند «چه کار احمقانه ای کردم» یا «همیشه بد می آورم» به زبان می آورد. گریس با شنیدن این حرف ها به آدام می گفت برداشت او درست نیست و او تحصیلات دانشگاهی و شغل خوبی دارد.

*تنگ کردن عرصه زندگی: هنگامی که گریس و آدام زندگی مشترکشان را شروع کردند، آدام می خواست همیشه با گریس باشد. حتی در خانه می خواست گریس همیشه کنارش باشد.

*حسادت و انحصارطلبی: گریس چندان اجتماعی نبود، اما با دوستان و خانواده اش رابطه نزدیکی داشت. چندان طول نکشید که  آدام ابتدا به صورت نامحسوس از گریس درمورد زمان هایی که می خواهد با دوستان یا اعضای خانواده اش بگذراند، سوال کرد. به تدریج این مساله به مشکلی اساسی در رابطه آنها تبدیل شد، به طوری که هر وقت گریس به دیدار خواهرش می رفت یا دوستی او را به خانه اش دعوت می کرد، آدام مرتب تماس می گرفت. اگر هم دوست یا عضوی از خانواده گریس به خانه آنها تلفن می زد، اغلب «فراموش می کرد» پیغام او را به گریس برساند.

*بی اعتمادی: آدام به عنوان یک مرد دچار ضعف اعتماد به نفس، نه تنها درباره تمام روابط عادی گریس احساس حسادت می کرد، بلکه اصولا به دیگران بی اعتماد بود. او همیشه به انگیزه های دیگران شک داشت و معتقد بود از او سوءاستفاده می کنند. در نتیجه همیشه از دیگران انتقاد و به سرعت خطاهای آنها را پیدا و به آنها اشاره می کرد. گریس به خصوص از انتقادهای همسرش درمورد اعضای خانواده و دوستانش یا مورد سوال قراردادن انگیزه های آنها، بسیار ناراحت می شد، زیرا می دانست بر خلاف نظر آدام، این افراد واعقا دوستش دارن و به او توجه دارند.

زندگی با مرد دچار ضعف اعتماد به نفس

ممکن است بپرسید: «چرا اصولا فردی تن به شروع چنین رابطه ای می دهد؟» یک دلیل این است که نداشنت اعتماد به نفس شخصیتی خصوصیتی به اصطلاح «همه یا هیچ» نیست. رخی از مردان، مانند آدام، آنقدر بی ثبات و دچار ضعف اعتماد به نفس هستند که تقریبا ایجاد رابطه ای پایدار با آنها ناممکن است. از طرفی بسیاری از این مردان تا حدودی بی ثبات هستند، نه مانند آدام. در این موارد همسران فقط باید از انجام کارهایی که این بی ثباتی را تشدید می کند، بپرهیزند.*مسوولیت ضعف اعتماد به نفس طرف مقابل را نپذیرد: گریس کاری را انجام داد که بسیاری از زنان در موقعیت او انجام می دهند؛ سعی کرد با اطمینان دادن مداوم به آدام و تغییر سبک زندگی برای تطبیق یافتن با او، با ضعف اعتماد به نفس همسرش کنار بیاید. او با انجام این کار ناآگاهانه مسوولیت نقص شخصیتی آدام را به دوش می گرفت. اگر مردی که قصد دارید با او ازدواج کنید، شباهت زیادی به توصیفی که از آدام کردیم، دارد، ابتدا باید این نقیصه را بشناسید. این احساس اعتماد به نفس پایین، قبل از آشنایی با شما هم در او وجود داشته و فقط خود او می تواند این مشکل را حل کند.

*شیوه زندگی تان را به خاطر ضعف اعتماد به نفس طرف مقابل تغییر ندهید: مرد با اعتماد به نفس پایین تمایل دارد عرصه زندگی را بر شما تنگ کند، همیشه در حال سرزنش دیگران باشد و به طور غیرعادی حسادت عاطفی از خود نشان دهد. چنین مردی ممکن است بخواهد شیوه زندگی تان را مطابق ذهنیات نادرست او تغییر دهید و به شما فشار آورد که روابطتان را حتی با اعضای خانواده تان، محدود کنید یا به کوچک ترین جزئیات سر و وضع شما کار داشته باشد. هرچه بیشتر زندگی تان را به دلیل حس اعتماد به نفس پایین او تغییر دهید، کمبود اعتماد به نفس او بهبود نمی یابد و حتی بدتر هم می شود، بنابراین از ابتدا نباید تن به چنین خواسته های غیرمنطقی ای بدهید. خبر خوب این است که می توان بر ضعف اعتماد به نفس فرد غلبه کرد، اما این کار فقط هنگامی قابل انجام است که شخص قبول کند دچار چنین شخصیتی است و باید برای حل این مشکل اقدام کند و از روان شناسان یا روان پزشکان کمک بخواهد.


باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:1
-
08:12 - 1391/02/19
بازم گیر کردن و گبر دادن به مردها!!!
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1391/02/21
وای با مرد بدون اعتماد به نفس که نمیشه زندگی کرد
مزایاش کجا بود!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1391/02/22
وای همه آقایون که منبع اعتمادبه نفسن همیشه خودشونو دست بالا میگیرن مخصوصاتورانندگی................
قابل توجه آقایونی که تومطلب قبلی کلی به رانندگی خانوماخندیدن
Iran, Islamic Republic of
03:55 - 1393/01/04
مرد بی اعتماد به نفس جذلبیت نداره
United States
00:15 - 1394/12/21
نامزد من دقیقا همینطوره باید چیکار کنم.خیلی خسته شدم. من زندگیمو دوست دارم ولی اوضاع بدیه.وای راهکار ارائه نداده که تو رو خدا اگه کسی جیزی میدونه به من بگه
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1394/12/22
نامزد من دقیقا همینطوره باید چیکار کنم.خیلی خسته شدم. من زندگیمو دوست دارم ولی اوضاع بدیه.وای راهکار ارائه نداده که تو رو خدا اگه کسی جیزی میدونه به من بگه
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1396/05/30
انسان اگه اعتماد بنفس نداشته باشه نمیتونه زندگی کنه.خیلی سر این موضوع بدبختانه زندگی کردن
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1396/10/21
شوهر من دقیقا همینطوری 13 ساله دارم تحمل میکنم چون یه پسر 11 ساله دارم . الان بیکار شده . اصلا نمیتونه دنبال کار بره . فقط انتظار داره بهش پول بدم. همیشه هم قیافه حق به جانب به خود میگیره و فکر میکنه علامه دهره. از زمین وزمان بد میگه . همیشه یه عیب و ایرادی از دیگران تو آستین آماده داره. دلش میخواد همه کارا طبق خواسته خودش انجام بشه اگه نشه دلخور میشه و قهر میکنه گاهی هم جنجال و دعوا. خوبیاش هم اینه که اهل هیچی نیست توی بعضی از کاراهای خونه کمک میکنه و با ایمان و معتقده. ولی توی اعتقاداتش خبری از گذشت و حس مسئولیت در قبال خانواده نیست. کلا دلش میخواد یه گونی پول از آسمون بیفته رو سرش بتونه خودشو بالا بکشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر