توضیح درباره افزایش قیمت نان
۱۵۶۷۵۰
۰۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۴
۸۱۹۵
رییس اتحادیه نانوایان تهران با بیان آنکه از این اتحادیه برای حضور در جلسه اخیر شورای برنامه ریزی استانداری تهران به منظور تعیین تکلیف قیمت نان سنتی دعوتی به عمل نیامده است، گفت: قیمت نان به احتمال زیاد با شیب ملایمی افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری ایرنا: رییس اتحادیه نانوایان تهران با بیان آنکه از این اتحادیه برای حضور در جلسه اخیر شورای برنامه ریزی استانداری تهران به منظور تعیین تکلیف قیمت نان سنتی دعوتی به عمل نیامده است، گفت: قیمت نان به احتمال زیاد با شیب ملایمی افزایش خواهد یافت.

قاسم زراعتکار در ارتباط با خبرهای درج شده در برخی رسانه ها مبنی بر افزایش قیمت گندم، آرد و نان، گفت: به محض بازگشت مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی از سفر خارجی و تشکیل جلسه تصمیم لازم در این خصوص اتخاذ و قیمت جدید این اقلام بصورت رسمی اعلام خواهد شد.

او با اشاره به آنالیز قیمت نان به صورت سالانه از سوی اتحادیه نانوایان کشور و اعلام قیمت پیشنهادی به دستگاه های مربوطه دولتی، گفت: اتحادیه نانوایان تهران بعنوان نماینده اتحادیه نانوایان کشور رقم پیشنهادی خود را در خصوص قیمت جدید نان به سازمان های ذیربط ارائه کرده است.

رییس اتحادیه نانوایان سنتی تهران، همچنین با اذعان به اینکه چانه نان تحویلی به مردم در حال حاضر از استاندارد خود خارج شده است، این امر را اجباری دانست و ضمن توجیه این مسئله، به آخرین افزایش قیمت نان در خرداد 1391 اشاره کرد و گفت: متاسفانه بعد از گذشت 29 ماه هیچگونه افزایش نرخی را در نان شاهد نبوده ایم.

زراعتکار، افزایش 100 تا 500 درصدی هزینه های جاری نانوایان از جمله حقوق، دستمزد و انرژی اعم از آب، برق و گاز و همچنین افزایش سالانه 25 درصدی حق بیمه سازمان تامین اجتماعی را از جمله دلایل این ادعای خود عنوان کرد.

او که درباره دیگر عوامل موثر در تشدید هزینه ها در پخت نان سخن می گفت، از افزایش تغییرات قیمتی در خمیر مایه نان در طول چند ماه گذشته خبر داد و افزود: 30 کیلوگرم خمیر مایه نان قبل از این 40 هزار تومان بوده که در حال حاضر این رقم به 180 هزار تومان رسیده است.

او با اشاره به اختصاص 10 کیسه آرد سهمیه ای به لواش پزها در تهران گفت: پخت و فروش این تعداد کیسه آرد از سوی نانوایان حداکثر 500 هزار تومان برای نانوا برگشت دارد که 255 هزار تومان از آن صرف خرید آرد می شود و 240 هزار تومان نیز مربوط به حقوق و دستمزد کارگران است.

زراعتکار با استقبال از تعیین قیمت نان بصورت سالانه و اینکه در حال حاضر بیش از 10 هزار میلیارد تومان یارانه در صنعت آرد و نان کشور از سوی دولت توزیع می شود، گفت: هر سال حدود 6700 میلیارد تومان یارانه آرد به نانوایان پرداخت می شود که از این میزان تنها پنج درصد برای نان های صنعتی است و بقیه به نان های سنتی تعلق می گیرد که این بخش 95 درصد مصرف نان مردم را به خود اختصاص داده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:52 - 1393/09/09
حالا میفهمین که دولت نباید یارانه رو قظع کنه یادمون باشه یارانه یه کمک دولتی نبوده و نیست یارانه در ازای برداشتن یارنه حاملهای انرژی به مردم پرداخت میشه و بس و باید هم ادامه پیدا کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج