انتقاد از تمسخر کنندگان اسلامی شدن علوم
۱۵۹۸۸۲
۱۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۰
۱۰۵۰۶
آیت‌الله جوادی آملی با انتقاد از اظهارنظرهای تمسخرآمیز نسبت به دینی شدن علوم، گفتند: متأسفانه برخی‌ افراد با برگزاری همایش، از اسلامی شدن علوم با طنز و تمسخر یاد می‌کنند؛ همه باید بدانند تمامی علوم فعل خداوند است و این افعال انسان است که یا اسلامی هست یا الحادی.
روزنامه کیهان: آیت‌الله جوادی آملی با انتقاد از اظهارنظرهای تمسخرآمیز نسبت به دینی شدن علوم، گفتند: متأسفانه برخی‌ افراد با برگزاری همایش، از اسلامی شدن علوم با طنز و تمسخر یاد می‌کنند؛ همه باید بدانند تمامی علوم فعل خداوند است و این افعال انسان است که یا اسلامی هست یا الحادی.

آیت‌الله جوادی آملی، در دیدار رئیس و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) که در بنیاد بین‌المللی اسرا برگزار شد، با تقدیر از مسئولین این دانشگاه اظهار داشت: همه ما در طول عمر خود نیازمند راهنمایی بصورت دائمی هستیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه «گرفتاری‌های انسان از علم بدون دین است»، تصریح کرد: اگر علم از حالت دینی خود خارج شود، گرفتاری‌های انسان آغاز می‌شود، لذا علمی که با قال الباقر(ع) و قال الصادق(ع) همراه باشد، مراقبت‌های دائمی برای انسان ایجاد شده است.

معظم‌له ادامه دادند: برای نجات از خطرات تکثر در علوم بدون دین، باید به فقه و یا تفسیر پناه ‌بریم؛ علم با صبغه دین موجب تبدیل علوم به کوثر می‌شود.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود «دانش اسلامی» را موجب اسلامی شدن دانشگاه‌ها دانست و افزود: باید علوم را اسلامی کنیم؛ زیرا اگر دانش اسلامی شود، دانشگاه‌ها اسلامی خواهد شد.

ایشان بابیان این که اسلامی‌سازی دانشگاه و تفکیک جنسیتی جزء وظایف ماست، خاطرنشان کرد: راه اسلامی شدن مراکز دانشگاهی، اسلامی شدن علوم در دانشگاه‌ها است.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی، تبیین علوم را از وظایف حوزویان دانست و بیان کردند: اگر صورت‌ مسئله علم دینی خوب حل شود و فیلسوف بتواند علم الهی و وجود خداوند را به اثبات برساند چیزی در جهان جز فعل خداوند نخواهد بود؛ زیرا فعل خداوند غیردینی ندارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج