مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!
۱۶۰۷۴۲
۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۸
۲۰۷۹۰
چین سال ها پیش به «کشور ممنوعه» مشهور بود و باعث می شد دنیا دید مبهمی نسبت این کشور داشته باشد. اما آن دوران به پایان رسیده و اکنون امکان بازدید از این سرزمین برای همگان فراهم شده است.
 
 
 

برترین ها- ترجمه از ساره محمدی: کشور چین سال ها پیش به «کشور ممنوعه» مشهور بود و باعث می شد دنیا دید مبهمی نسبت  به آن داشته باشد. اما آن دوران به پایان رسیده و اکنون امکان بازدید و آشنایی با تاریخ درخشان 2500 ساله این سرزمین برای همگان فراهم شده است. اگر علاقه مند به مکان های تاریخی باشید و شانس سفر به چین را پیدا کنید، به دلیل وسعت این سرزمین تاریخی و شمار زیاد آثار باستانی آن، شاید انتخاب مکان هایی برای بازدید برایتان دشوار شود. ما در این مطلب، 7 مورد از جالب ترین آثار تاریخی را به شما معرفی می کنیم که حقیقتا دیدنی است.   

1.    شهر ممنوعه (The Forbidden City)

بی دلیل نیست که برای قرن ها هر شهروند چینی در شگفت بود چه گنج شگفت آوری در پس درهای بسته این شهر وجود دارد. اما امروز درهای بسته شهر ممنوعه به روی همه باز است و تنها با پرداخت هزینه ورودی، قادر خواهید بود به یکی از دیدنی ترین مکان های تاریخی چین قدم بگذارید. 

مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!

2.    معبد بهشت (The Temple of Heaven)

کمی دورتر از شهر ممنوعه در «پکن»، «معبد بهشت» قرار دارد. در افسانه ها گفته شده اگر نمازگزار در نقطه خاصی میان دیوارهای این معبد قرار بگیرید، به بالاترین طبقه بهشت خواهد رسید. با این مسیر مستقیم به بهشت، دیگر نیازی به پهنای باند و Wi-Fi نخواهید داشت!

مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!

3.    مقبره شاه نانیو (The Tomb of The Nanyue King)

یکی از مقاصدی که اکثر ماجراجویان تاکنون درباره آن نشنیدند، اما حتما باید آن را در لیست سفر خود قرار دهند، شهر جنوبی «گوانگژو» است. در حفاری های یک هتل محلی، مقبره یکی از اپراتوران باستانی جنوب چین، به همراه گنج هایش در 3 اتاق بسیار کوچک کشف شد. امروزه بر فراز این مقبره، موزه ای بنا شده که آثار آن رشک هر فرعونی را برانگیخته خواهد کرد. این یک موزه کوچک است و می توانید در عرض یک ساعت همه قسمت های آن را تماشا کنید.

مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!

4.    جنگجویان سفالی (The Terracotta Warriors)

یکی دیگر از یافته های بی نظیر باستان شناسی، سال ها پیش در «شیان» کشف شده است (که محدوده آثار باستانی محسوب می شود). در افسانه ها ذکر شده، در دوره یکی از امپراتوران چین برای هر یک از افراد ارتش، مجسمه های سفالی بسیار طبیعی می ساختند. سال ها بعد، در دوره قیام های دهقانان اکثر این مجسمه ها تخریب شد ولی امروزه این مجسمه ها بطرز دقیقی بازسازی شده و امکان تماشای این آثار بی نظیر هنری برای همگان میسر است.   

مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!

5.    دیوار بزرگ چین (The Great Wall of China)

در مورد این دیوار به کرات شنیده ایم و در منابع مختلف بسیار از آن صحبت شده است. اما به دلیل شکوه و حیرت آن، بار دیگر دیوار چین را معرفی و تماشای آن را توصیه می کنیم! دلیل احداث دیوار چین، دور نگه داشتن مغول ها از چین مرکزی بود، اما در زمان گسترش و تکمیل این دیوار طویل، به چیزی فراتر از هدف اولیه اش تبدیل شد. دیوار بزرگ چین بازتاب زبان، هنر، و تاریخ چین است و امروزه نمایانگر یادبودی برای نمایش یک شاهکار مهندسی بی نظیر است که هیچوقت نظیر آن ساخته نخواهد شد.

مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!

6.    برج ناقوس و طبل (The Drum and Bell Tower)

در قلب پکن، در محدوده ای کوچک دو ساختمان عظیم قرار دارد: برج ناقوس و طبل. در دوران باستانی، ناقوس های پکن برای بیدار کردن ساکنین پایتخت به صدا در می آمد. در غروب هر روز، طبل ها نواخته می شد تا ساکنان از کار روزانه دست بکشند و استراحت کنند. در صورت حمله ارتش مهاجم شمالی به پکن، طبل و ناقوس همزمان به صدا در می آمد تا ساکنان چینی بپاخیزند و از هم وطنان و خانه هایشان دفاع کنند.

مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!

7.    قلعه تابستانه (The Summer Palace)

این قلعه از طریق یک پل مخفی به شهر ممنوعه متصل می شود. در این محدوده، امپراتوران نزدیکانشان را از چشم دشمنان در امان نگه می داشتند. این قلعه تابستانه، که یک ساختمان واحد نیست، مجموعه وسیعی از دریاچه ها، باغ های خصوصی و کاخ هاست. این کاخ تابستانی که در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو ثبت شده، شاهکار طراحی منظر و باغ چینی است و ارزش زیبایی شناسی والایی در طراحی کاخ ها، پل ها و معابد آن، و ترکیب و هارمونی این آثار با یکدیگر وجود دارد.  

مکان های تاریخی یک کشور ممنوعه!
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج