کورتوآ برترین ورزشکار سال بلژیک شد
۱۶۰۹۱۱
۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۰
۶۹۱۴ 
دروازه‌بان جوان چلسی بالاتر از یک دونده به عنوان برترین ورزشکار سال بلژیک انتخاب شد.
خبرگزاری ایسنا: تیبو کورتوآ، دروازه‌بان 22 ساله که فصل گذشته با آتلتیکومادرید به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید، این فصل در ترکیب چلسی به میدان می‌رود و توانسته است دروازه‌بان بزرگی چون پتر چک را نیمکت‌نشین کند. او که در جام جهانی 2014 برزیل نیز حاضر بود به قدری پیشرفت کرده است که خیلی‌ها او را پس از مانوئل نویر برترین دروازه‌بان حال حاضر جهان می‌دانند.

تیبو کورتوا بالاتر از نافیستو تیام به عنوان برترین ورزشکار سال بلژیک انتخاب شد. این برای اولین بار است که یک فوتبالیست به عنوان برترین ورزشکار سال بلژیک انتخاب می‌شود. این دروازه‌بان جوان بالاتر از نافیستو تیام، دوومیدانی‌کار زن بلژیکی به عنوان برترین ورزشکار سال رسید.

کورتوآ برترین ورزشکار سال بلژیک شد

کورتوآ پس از انتخاب به عنوان برترین ورزشکار سال کشورش گفت: از این انتخاب شگفت زده شدم. اصلا انتظار نداشتم به این عنوان برسم. از حالا به بعد وظیفه من خیلی سنگین‌تر شده است؛ چرا که برترین ورزشکار سال کشورم هستم. سال گذشته همراه بلژیک به جمع 8 تیم برتر جهان رسیدیم و در لیگ قهرمانان نیز در فینال حضور داشتم. در مجموع سال خوبی را پشت سر گذاشتم و حالا می‌خواهم در سال 2015 به افتخارات زیادی برسم و بتوانم با چلسی قهرمانی های زیادی را تجربه کنم و همراه کشورم به جام ملت های اروپا صعود کنیم.

این دروازه‌بان بلژیکی درباره وضعیت همتای خود در این تیم گفت: دوست دارم چک در چلسی بماند. حتی اگر او در ترکیب تیم به میدان نرود، می‌تواند خیلی به من در تمرینات کمک کند. هنوز هم از او چیز‌های زیادی یاد می‌گیرم. او الگوی من در دروازه‌بانی محسوب می‌شود. چک تجربه زیادی دارد و می‌تواند خیلی به من کمک کند. او تجربه زیادی در لیگ برتر دارد و این خیلی به سود ماست.

دروازه‌بان جوان بلژیکی ادامه داد: چک در چلسی برخورد خیلی خوبی با من داشت و نکات آموزنده‌ای را به من یاد داد. برای تیم نیز خیلی خوب است که دو دروازه‌بان آماده داشته باشد. ما در طول فصل بازی‌های زیادی داریم و می توانیم با قدرت ادامه دهیم.

کورتوآ ادامه داد: برای بازی کردن به چلسی آمدم. می دانم که رقابت‌های لیگ برتر بسیار سخت و پرفشار است و علاوه بر آن باید با چک در دروازه رقابت کنم که از دروازه‌بانان بزرگ لیگ برتر است. برای من افتخار است که همراه چک در یک تیم هستم. می توانم با کمک او فشار بازی‌های لیگ برتر را تحمل کنم و همراه چلسی به قهرمانی در لیگ برتر برسم. اگر هر روز در تمرینات خوب ظاهر شوم می توانم در لیگ برتر به عنوان بازیکن ثابت به میدان بروم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج