از كجا بفهميم غمگين هستيم يا افسرده؟
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۶۲۳۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۶
۲۴۲۱۹
توصيه هاي دكتر سيما فردوسي‌براي درمان افسردگي شما
افسردگي از زمان‌هاي بسيار دور به عنوان يك عارضه روحي در بشر شناخته شد. در واقع انسان زماني كه احساس كرد ديگر چيزي برايش زيبايي ندارد و لذتي از آن نمي‌برد و از سوي ديگر، حس كرد حساسيت‌پذيري او افزايش يافته و به نوعي احساس كج‌خلقي در او متولد شده به‌گونه‌اي درگير درجاتي از افسردگي شد. البته افسردگي با غمگين بودن فرق دارد
برترین مجله اینترنتی ایران


كمي اشتها، اختلال در خواب( به عنوان مثال پرخوابي يا كم‌خوابي، كوتاهي خواب، ميل به طولاني خوابيدن)، افزايش يا كاهش وزن، تفكر درخصوص مرگ به ويژه اين حس كه مرگ وسيله‌اي براي رسيدن به آرامش است (تفكر خودكشي) به عنوان ديگر عوامل مرتبط با افسردگي به شمار مي‌رود.حدود 10 تا 15درصد از افراد افسرده در طول زندگي خود اقدام به خودكشي كرده‌اند البته افسردگي‌هايي كه پايه ژنتيك دارد جزو اين گروه هستند و در اصل اختلالات هورمون‌هاي بدن به‌ويژه در مغز اين افراد موجب مي‌شود تا دست به چنين كاري بزنند. متاسفانه حدود 5درصد از اين افراد موفق مي‌شوند به‌طور جدي با طرح و نقشه فكر شده‌اي كه از پيش تعيين شده، خودكشي كنند. در خانم‌ها اختلال سيكل قاعدگي به‌صورت چند ماه يك‌بار يا در مدت يك‌ماه چندبار در قالب بي‌نظمي از ديگر علائم افسردگي است.حداقل 2 هفته

يكي از پيامدهاي افسردگي اختلال در رفتارها و ميل جنسي يا زناشويي است. حالت سردمزاجي و بي‌علاقگي به برقراري ارتباط با همسر خود از يك سو و در برخي افراد برعكس اين مسئله كه ميل جنسي به طور عجيبي افزايش مي‌يابد جزو پيامدهاي افسردگي است.

يكي از پرسش‌ها اين است كه در چه مدتي اين علائم بايد ادامه يابد تا فرد به عنوان بيمار افسرده شناخته شود؟

در پاسخ بايد گفت؛ اگر اين‌گونه علائم تا 2هفته ادامه يابد بايد به بيمار بودن فرد مشكوك شد. اگر علائم به  مدت يك يا 2 هفته ايجاد شده و از بين برود ديگر افسرده محسوب نمي‌شود و اين دسته از افراد را در گروه افراد غمگين به شمار مي‌آوريم.افسردگي انواع مختلفي دارد كه يكي از آن‌ها مربوط به محيط زندگي انسان است. افسردگي محيطي به خاطر دست نيافتن فرد به خواسته‌ها و آرزوهاي فردي بروز مي‌كند و متاسفانه دسته‌‌اي از انسان‌ها به آن گرفتار مي‌شوند. نوع ديگر افسردگي، افسردگي آندوژن يا در اصطلاح دروني نام دارد.در اكثر تغييرات بيوشيمي مغزي و اختلالات هورمون‌هاي مغزي، افراد از درون دچار افسردگي و علائم آن مي‌‌شوند. كاهش برخي مواد در مغز موجب مي‌شود ديگر چيزي ما را خوشحال نكند، احساس لذت از زندگي نداريم و به دنبال چاره‌اي براي حل مشكل مي‌گرديم.اين نوع افسردگي در ميان كارشناسان به افسردگي اساسي نيز معروف است كه خود به 2 دسته: يك قطبي و 2 قطبي تقسيم مي‌شود. در موارد افسردگي 2قطبي، علاوه بر داشتن علائم افسردگي، برخي اوقات فرد دچار علائم سرخوشي و نشاط زودگذر مي‌شود كه البته اين حالت كه به آن «مانيا» نيز مي‌گويند مدت زمان خاصي دارد و از بين مي‌رود.وقتي افسردگي به روز و ماه ربط پيدا مي‌كند

گاهي اوقات انسان‌ها در بحران‌هايي قرار مي‌گيرند كه همين موجب ايجاد زمينه‌هاي افسردگي مي‌شود. در مواردي از دوران بارداري نيز عارضه افسردگي محسوس است. نوع ديگري از افسردگي آندوژن يا دروني، عارضه افسردگي فصلي است. افرادي كه به اين عارضه مبتلا مي‌شوند برخي از فصول سال مثل پاييز و زمستان در مجموع به مدت 60 روز احوال خوشي ندارند. برخي هم بهار و تابستان اين حالت را دارند البته در اين افراد گردش سيكل مهم است يعني اين انسان‌ها در يك دوره خاص از فصل، هر سال در همان زمان دچار علائم افسردگي مي‌شوند.

از نظر سن بايد گفت، افسردگي در هر سني امكان رخ دادن دارد يعني حتي در دوران كودكي نيز افسردگي وجود دارد. كودكي،‌ نوجواني، ميانسالي و كهنسالي دوران‌هاي مختلفي براي افسردگي هستند. درخصوص افسردگي‌هايي كه جنبه محيطي دارند بايد گفت، در افرادي كه نياموختند كه مثبت فكر كنند رخ مي‌دهد. همه چيز در برابر نظر اين افراد منفي است و آن‌ها رفته‌رفته به تمام ابعاد زندگي ديدگاه غيرمثبت پيدا مي‌كنند. از  علل ديگر مي‌توان به خانواده فرد اشاره كرد؛ افرادي كه در برخي خانواده‌هاي فاقد كانون مناسب محبت و عاطفه رشد مي‌كنند و پيوسته دچار خشونت‌هاي خانوادگي هستند، انتقاد منفي مي‌شوند يا در اهداف خود دچار اختلال شده‌‌اند جزو گروهي هستند كه خانواده نقش مهمي در پيدايش افسردگي آن‌ها داشته است.افسردگي 40 سالگي چيست؟

ناكامي مكرر در انسان‌ موجب افسردگي مي‌شود و موفقيت در اهداف جديد موجب دوري از افسردگي.در مقابله با افسردگي، داشتن برخي اهداف ضروري و موثر است؛ از جمله اين اهداف، اهداف آني است، مثل ديدن طبيعت، مسافرت رفتن، ديدار دوستان و... از ديگر اهداف مي‌توان به اهداف كوتاه‌مدت اشاره كرد. مثل تلاش براي شركت در كنكور و قبولي در رشته مورد علاقه.از ديگر نكات مي‌توان به اهداف درازمدت براي مقابله با افسردگي اشاره كرد كه تمام اين هدف‌ها هر يك در زمان خود براساس توانايي‌هاي فردي كه كمك‌رسان خوبي به شمار مي‌روند.پرسش اين‌كه در مواردي كه علل ژنتيك موجب افسردگي مي‌شود چه بايد كرد؟برخي اوقات تا 10 نسل گذشته انسان، ژن‌ها مي‌توانند به نسل ما انتقال يافته و موجب برخي علائم افسردگي شوند.اگر ژني باشد كه افسردگي كودكي را به ما انتقال دهد، موجب افسردگي كودكي مي‌شود. برخي ژن‌ها پس از 40سالگي بروز مي‌كنند كه به آن افسردگي ميانسالي مي‌گويند. اين افراد قبل از اين سن، هيچ علامت افسردگي از خود نشان نمي‌دهند اما به محض ورود به40 سالگي يا همان دهه چهارم زندگي، با علائمي از افسردگي مواجه مي‌شوند.مكمل‌هاي كنار دارو

افسردگي در افراد موجب تغيير در روند طبيعي عملكرد مي‌شود مثلا از دست دادن عادت رفتن به حمام يا خانم خانه‌داري كه علاقه خود براي پختن غذا را از دست مي‌دهد.اگرچه در موارد افسردگي ژنتيك دارو كمك‌رسان است اما راهكار قطعي و نهايي نيست و بايد رفتاردرماني و مشاوره با آن همراه شود. در اينجا شناخت‌درماني كمك فراواني خواهد كرد؛ شناخت اين‌كه چه رفتارهايي در زندگي بايد اصلاح شود و انسان را به سوي تعالي سوق دهد، مي‌تواند كمك‌رسان باشد.طرح اين سوال كه چرا بايد تلاش كرده و دست به موفقيت بزنيم از سوي افراد افسرده بيمار مطرح شده است. پاسخ ندادن به اين‌گونه پرسش‌هاي افراد مي‌تواند موجب پوچي آنان و بي‌‌اعتمادي به آينده باشد. همين بي‌اعتمادي دريچه‌اي به سوي افسردگي و دست‌زدن به خطاهايي همچنين خودكشي است. مسئول بودن در برابر آينده موجب مي‌شود فكر؛ تعيين‌كننده هدف انسان باشد. اعتقادات به عنوان هدف مي‌شود و بر شناخت انسان تاثير مي‌گذارد.شناخت رفتاردرماني يا در اصطلاح CBT شاخه‌اي از دانش روان‌شناسي است كه كمك مي‌كند با تغيير صحيح شناخت افراد، رفتار آن‌ها را به‌گونه‌اي مناسب تغيير دهيم. دانش امروز به اين نتيجه رسيده كه فراگيري هر تخصص يا حرفه يا زبان و گويش خاص مي‌تواند از بروز افسردگي و حتي آلزايمر جلوگيري كند.سنگ كوچك برداريد

افسردگي بعد از زايمان حداقل يك ماه بعد از زايمان عارض شده و بايد در مدت حداكثر 4ماه برطرف شود، اگر مداوا موثر نبود بايد از روش‌‌هاي ديگر روان‌درماني استفاده كرد. برخي اوقات افسردگي ارتباطي به بارداري و زايمان نداشته و در زمان خاص به بهانه‌اي خاص كه در اينجا بارداري و زايمان است، بروز يافته و بايد تحت درمان قرار گيرد.در مواردي كه افسردگي موجب اختلالات قاعدگي مي‌شود خانم‌ها بايد در گام اول به متخصص زنان و زايمان مراجعه كنند اگر بررسي‌هاي آزمايشگاهي، راديولوژي و معاينات اوليه حاكي از سلامت فيزيكي و فيزيولوژيكي بود بايد به متخصص غدد مراجعه كرد.

برخي اوقات اختلالات زنانگي به دليل برهم‌ريختن تعادل هورموني بروز مي‌كند. امروزه داروهايي متعدد و موثر در اختيار پزشكان است. اگر درصدي از بيماران افسرده به درمان‌هاي دارويي پاسخ ندادند (كه البته تعداد آن‌ها بسيار كم است)، بايد طي حدود 12 جلسه زير نظر متخصص مغز و اعصاب، شوك‌الكتريكي مغزي ببينند؛ اين شوك موجب از بين رفتن عوامل موثر در افسردگي و اختلالات فكري مي‌شود.پرسش اينجاست كه اگر فردي با افسردگي قصد آغاز دوره‌اي به عنوان مثال فراگيري زبان خارجي را دارد اگر در ميانه راه‌ دچار افسردگي بيشتر به دليل ناتواني در تكميل دوره شود، چه بايد كرد؟

در اينجا مي‌توان پاسخ داد كه براي اين‌گونه افراد بايد اهداف تعريف شود و به طور حتم سنگ بزرگ برداشتن علامت نزدن است. پس بهتر است اين انسان‌ها اهداف خود را از ميزان كم و از سطح پايين‌تر آغاز كنند. اميد دادن به اين‌گونه افراد و نشست و برخاست با افرادي كه روحيه مي‌دهند، بسيار كمك مي‌كند.

پس بهره‌گيري از ورزش، مطالعه، مسافرت‌هاي كوتاه يا بلندمدت، تمرينات شناخت درماني و مشاوره با افراد اميددهنده در كنار دارودرماني كمك فراواني به بهبود وضعيت افسردگي مي‌كند.
افسردگي از ابعاد روح و روان آغاز مي‌شود و اگر به‌موقع رسيدگي نشود به ساير ارگان‌هاي بدن آسيب مي‌رساند. برخي اوقات بسياري از مشكلات گوارش، دردهاي مختلف عضلاني و مفصلي ريشه در افسردگي مزمن دارند. جسماني شدن مسائل روحي امروزه نكته مهمي در درمان است.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1391/09/06
خیلی اطلاعاتتون خوبه استفاده کردم معنای واقعی افسردگی فهمیدم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
چوب و هنر _فوتر