ارسلان قاسمی: نسل ما در خطر است!
۱۶۳۴۷
۱۱ دی ۱۳۹۰ - ۰۰:۵۸
۱۹۹۹۹
گفت و گوی بی پرده با بازیگر دهه هفتادی سریال «تا ثریا»
با این جوان دهه هفتادی درباره «تا ثریا»، زیبایی اش، بچگی متفاوتش و نسلی که او متعلق به آن است به گفت و گو نشستیم و پاسخ های صریح و بی پرده اش، بار دیگر مار ا به صداقت این نسل امیدوار کرد.
 برترین ها به نقل از تماشا : او را اولین بار در «صد و یک راه برای ذله کردن پدر و مادرها» دیدیم و به زودی به عنوان پسربچه ای خوش چهره مشهور شد. بعدها در سریال های «در چشم باد» و «حضرت یوسف(ع)» بیشتر دیده شد و دیگر کامل شناختیمش. ارسلان قاسمی تا امروز بیش از 30 کار سینمایی و تلویزیونی و تئاتر بازی کرده است.

 با دیدن این کودک زیبای دیروز در نقش جوانی از نسل امروز در سریال «تا ثریا» شگفت زده شدیم. اما ظاهرا جبر زمانه است که باید بزرگ شدن بچه ها و مسن شدن خودمان را باور کنیم. با این جوان دهه هفتادی درباره «تا ثریا»، زیبایی اش، بچگی متفاوتش و نسلی که او متعلق به آن است به گفت و گو نشستیم و پاسخ های صریح و بی پرده اش، بار دیگر مار ا به صداقت این نسل امیدوار کرد.*مخاطب، ارسلان قاسمی را به عنوان بازیگر کودک می شناخت و دیدن شما در سریال «تا ثریا» در حالی که بزرگ شده ای و نقش یک جوان را بازی می کنی، خیلی برای مخاطبان شگفت انگیز است.

خب دیگر من رده سنی ام عوض شده و دارم از نوجوانی وارد جوانی می شوم. همیشه هم دنبال چنین نقشی بودم و وقتی این نقش به من پیشنهاد شد، صادقانه بگویم با کله قبول کردم. خوشحال بودم که توانستم شانس بازی در کاری از سیروس مقدم را پیدا کنم. با خانم حاجیان هم قبلا در فیلم «تاکسی نارنجی» کار کرده بودم و دوست داشتم دوباره با او همکاری کنم. این نقش دقیقا وقتی به من پیشنهاد شد که خودم تصمیم داشتم با تغییری که در سنم ایجاد شده، نوع بازی ام را عوض کنم.

*منظورت از عوض شدن نوع بازی چیست؟ نوع بازی ات الان عوض شده؟

نه، اما کاراکترهایی که به من تا مدت ها می دادند، همه نقش کودک بود اما با «تا ثریا» این داستان کودکی دیگر برای همیشه تمام شد و پا در مرحله ای گذاشت که دیگر می توانم نقش جوان بازی کنم. منظورم از عوض شدن جنس بازی ام این بود. در حال تغییر چهره بودم و این وحشت را داشتم که مردم فراموشم کرده باشند یا مرا نشناسند.

*اولین کارتان با سیروس مقدم است. چه شد از شما برای این کار دعوت کردند؟

نقشی بود که من دنبالش بودم، یک کاراکتری مثل خودم و اکثر جوان های هم سن و سال من است. وقتی کارگردان بزرگی مثل سیروس مقدم به من پیشنهاد کار می دهد، قطعا بدون لحظه ای تردید به خاطر احترام و اعتقاد به کارشان قبول می کنم. کلا سعی می کنم احترام بزرگ ترها را نگه دارم.

*کار در این مجموعه برایت چه تجربه ای بود؟

دو  نفر در این کار خیلی به من کمک کردند؛ یکی هومن سیدی عزیز بود که خیلی کمک و راهنمایی ام کرد. او واقعا دوست داشتنی و خوب است. پیشنهاداتش محشر بود و هرجا گیر می کردم، کمکم می کرد. خانم حاجیان هم خیلی از نظر احساسی کمک کرد. با الناز حبیبی هم که قبلا کار کرده بودم. ترلان پروانه هم که دوست خانوادگی مان است و مادرهایمان با هم دوست هستند. کلا در این کار همه مثل یک خانواده بودیم و من همه گروه را دوست داشتم.بچگی ام از دست رفت

*کارکردن بچه ها امری رایج و متداول نیست. اینکه تو از کودکی کار می کردی، هرچند این کار را دوست داشتی، چه تاثیری در شخصیت تو گذاشته و آیا تو مثل بچه های عادی، بچگی کردی؟

حقیقتش این است که من اصلا درکی از سینما و بازیگری در هفت سالگی نداشتم، چه برسد به اینکه به کار علاقه داشته باشم.حالا البته وقتی واردش شدم، به مرور زمان علاقه پیدا کردم. حتی خانواده ام هم اول راضی نبودند اما اینقدر دیگران به آنها اصرار کردند که بالاخره پذیرفتند و تصمیم گرفتند من بازیگر شوم. یعنی در آن سن تصمیم من نبود، تصمیم والدینم بود. اوایل حس می کردم این یک جور بازی است. اما به مرور در فضای کار متوجه جدی بودن قضیه شدم. وقتی اولین کارم پخش شد، تازه طعم شیرنش را چشیدم؛ وقتی مردم مرا در خیابان می شناختند و به من محبت می کردند. بزرگ تر که شدم، هم از این شهرت لذت می بردم و هم خود کار را دوست داشتم. الان هم که به هر حال بحث درآمد و مالی اش برایم مهم است. الان عاشق کار هستم.

*بچگی ات این وسط چه شد؟

بچگی نکردم. بچگی ام از دست رفت. به هیچ وجه بچگی نکردم. الان حسرت خیلی چیزها را دارم. اما به هر حال هر چیزی یک قیمتی دارد.کارم را دوست دارم و این هزینه را برای آن پرداخت کردم، پس ناراحت نیستم.

*اینکه تو بچگی نکردی و بچگی ات را با بزرگ ترها گذراندی، چه تفاوتی را بین تو و دیگران ایجاد کرده؟ مثلا دوست های تو بیشتر هم سن هایت هستند یا بزرگ ترند؟

همه دوستانم به جز دو نفر اختلاف سنی زیاد با من دارند و بزرگ ترند. آن دو نفر هم، همکلاسی های قدیمی ام بوده اند.

*بعد از «در چشم باد» که به مدرسه عادی آمدی، مشکلی نداشتی؟

هماهنگ کردن خودم با بقیه بچه ها برایم سخت بود. از مشق متنفر بودم و عادت کرده بودم وقتی ماسوله بودیم، مشق ننویسم. لای کتاب را باز نمی کردم و فقط سر کلاس گوش می دادم و یاد می گرفتم. البته به نظرم معنی سواد فراتر از درس و کتاب و مدرسه است. به همین دلیل دیگر در دبیرستان اصلا مدرسه نرفتم و غیرحضوری درس خواندم. الان هم دیپلم کامپیوتر دارم.

*چرا هنر نخواندی؟

آخر زبان انگلیسی ام خوب بود و کامپیوتر هم بلد بودم. فکر کردم این برایم راحت تر است. در ضمن دوست های نزدیکم هم کامپیوتر می خوانند و به خاطر آنها دوست داشتم من هم کامپیوتر بخوانم. الان هم دارم در یک دانشگاه غیرانتفاعی در تبریز بازیگری زیرنظر اساتیدی مثل ایرج راد، افشین هاشمی و... می خوانم. اگر هم قبول شوم به دانشگاه سراسری یا آزاد می روم. البته عاشق تنها زندگی کردن و تجربه زندگی مجردی هستم. تنهایی را کلا دوست دارم.*تو جزو نسل چهارم بعد از انقلاب هستی. نسل شما چه ویژگی ای دارد؟ تعریف این نسل از نظر تو چیست؟

نسل ما، نسلی است که بچه های آن، خیلی افکار بزرگانه دارند و بسیاری مسائل را دارند زودتر از سن شان تجربه می کند این چیزی است که من در دهه هفتادی ها می بینم و اینکه نسل ما نسلی است که خیلی در خطر است. از هر لحاظ در خطر است.

*نسل شما چه می خواهد؟

این نسل افکارش را روی خواسته های خودش متمرکز کرده و به حاشیه ها کاری ندارد. این نسل چیزهایی را می خواهد که نسل های پیش از او نداشتند.

*می گویند بچه های دهه هفتاد اهل فکرکردن نیستند، راحت طلب اند، اهل مبارزه نیستند و... به نظرت این حرف ها درست است؟

اتفاقا دهه هفتادی ها به نظر من خیلی هم شجاع هستند. ولی فکر نمی کنم نسل قابل اتکایی باشند و نمی توانند مثل جوان های دهه های پنجاه و شصت باشند فکر می کنم نمی توانند انتظارات جامعه و نسل های پیش را برآورده کنند. چون اصلا افکاری که ما داریم، چیزهایی است که ربطی به جامعه ما ندارد. افکار نسل من دارد به سمت چیزهایی می رود که نباید برود. 50 درصد دارند سمت چیزهایی می روند که نباید بروند. 25 درصد هم دارند راه معمولی و عادی را طی می کنند و شاید فقط 25 درصد هستند که دارند به آینده فکر می کنند.

*تو جزو کدام دسته هستی؟

جزو آن 25 درصدی هستم که به آینده فکر می کنند.

*برای آینده چه نقشه ای داری؟

به چیزهایی که از خودم توقع دارم، برسم و خودم را در کارم اثبات کنم و اگر بتوانم و حرف گنده تر از دهنم نباشد، تلاش کنم و بتوانم اسم کشورم و مردمم را بالا ببرم. اسم ایرانی را بالا ببرم.

*تو بچه خیلی خوش قیافه ای بودی. این زیبایی زیاد چه تاثیری در زندگی ات داشته و آیا باعث شادی تو شده؟

زیبایی زیاد باعث می شود آدم ها درون تو را نبینند یا خیلی دیر ببینند و اکثرا به ظاهرت اهمیت بدهند و متوجه شخصیتت نشوند. اگر من ناین زیبایی را نداشتم، اصلا ارسلان قاسمی، کودک بازیگری که مردم بشناسندش، نمی شدم. اما بعد بدون اغراق با تلاشف خودم را نشان دادم. برای من با همه بچگی ام مهم بود که شایستگی ام تحت تاثیر زیبایی ام قرار نگیرد و زیبایی را فقط یک شانس می دانم و می خواهم هنرمند و بازیگر واقعی باشم. برایم مهم است زیبایی باعث نشود خودم را فراموش کنم و به روح و ذهنم نپردازم و بی اهمیت باشم. نمی خواهم یک آدم زیبای پوچ باشم و پشت چشمان زیبایم هیچ چیز نباشد.دوست ندارم جای کسی باشم

*چندتا بچه هستید؟

سه تا بچه هستیم. دوتا خواهر بزرگ تر از خودم دارم و من بچه کوچک خانواده هستم. خانواده ام همیشه دغدغه و نگرانی کار من را داشتند و همیشه زیر نظر آنها کار کردم و خیلی حواسشان به من بوده.

*چه جوری حواسشان به تو بوده که سی و خرده ای کار کردی. یعنی تقریبا زندگی نکردی و فقط کار کردی؟

این تعداد کار در 10 سال بوده. یعنی سالی سه تا چهار کار داشتم.

*خب این خیلی زیاد است. حتی برای بازیگر بزرگسال و حرفه ای هم که هیچ درس و مشق و کودکی و بازی و... هم ندارد، زیاد است!

خب اگر من این کارها را نمی کردم، الان نمی توانستم اینجا باشم و مثل یکسری بچه های دیگر یکی دو تا کار می کردم و بعد فراموش می شدم. همین الان هم خیلی از این کارهایم دیده نشده یا پربیننده نبوده.

*چه مسیری برای خودت ترسیم کرده ای و می خواهی به چه چیزهایی در کار و زندگی ات برسی؟

اول اینکه در کارم دوست ندارم فقط به ایران محدود شوم و دوم اینکه دوست ندارم جای کسی یا شبیه کس دیگری باشم. می خواهم جایگاه خودم را داشته باشم. در زندگی هم می خواهم به جایی برسم که بتوانم رفاه خودم و خانواده ای که در آینده تشکیل می دهم را تامین کنم و برای خودم و آنها آینده امن و راحتی بسازم.

*الان به ازدواج فکر می کنی؟

به این معنی که الان بخواهم ازدواج کنم، نه فکر نمی کنم، اما در آینده طبیعتا به آن فکر می کنم.بهاره رهنما من را بازیگر کرد

در خانواده و نزدیکان من کسی اهل بازیگری و هنر و... نبوده به جز یکی از پسردایی های مادرم که او هم در ایران زندگی نمی کند و از ما دور است. برخلاف اکثر بچه ها که کارشان را از تیزرهای تبلیغاتی شروع می کنند، بازیگری را از سریال «در چشم باد» شروع کردم. بهاره رهنما که دوست صمیمی و هم کلاسی دوران کودکی مادرم است مرا به دستیار آقای جعفری جوزانی، کارگردان سریال «در چشم باد»، معرفی کرد و او هم مرا برای نقش کودکی های پارسا پیروزفر پسندید. آن موقع هفت سالم بود. تجربه عجیبی بود.

به خاطر آن کار سه سال و نیم شمال بودم. برای من که بچه کوچکی بودم و قبلا هم این کار را انجام نداده بودم و «در چشم باد» هم یک کار سنگین و تاریخی بود، سخت بود. اما شرایطی هم که آقای جوزانی و آقای کاسه ساز در طول کار فراهم کرده بودند، خوب بود و از سختی کار کم می کرد. برای اولین بار بود که این حجم آدم را می دیدم و مجبور بودم با 30، 40 نفر آدم یک جا باشم و زندگی و کار کنم.

استرس داشتم و احساس دلتنگی و غربت می کردم. فقط لطفش به بچه های هم سن و سالم مثل بیتا توکلی بود که با هم بازی می کردیم و حضورشان نمی گذاشت خیلی متوجه سختی ها شوم. حتی درس خواندن ما با بچه های عادی فرق داشت. معلمی به اسم آقای رجبی که از فومن به محل استقرار ما در ماسوله می آمد و به من و بیتا توکلی و پوریا، پسر خانم متخصص، درس می داد.

بعد از فومن برگه امتحانات را می آوردند و از ما امتحان می گرفتند و بعد از فومن برایمان کارنامه صادر می کردند. ما هم خیلی اذیت می کردیم. هر روز یکی مان بهانه می گرفت و مثلا می گفت خسته ام و سر کلاس نمی روم و... امیدوارم آقای رجبی هرجا هست از سر اذیت هایی که کردیم، بگذرد.تجربه تئاتر با رحمانیان

بعد از «در چشم باد» سر سیرال «حضرت یوسف(ع)» رفتم. خیلی خوش شانس بودم که دوتا کار اولم، کارهای سنگین فاخر و تاریخی بودند. هرچند هر دو آنها بعد از سومین کارم پخش شدند و مردم مرا اول در سریالی برای گروه کودک و نوجوان دیدند. در «حضرت یوسف(ع)» نقش کودکی بنیامین برادر آن حضرت را بازی می کردم. بعد از آن در «صد و یک راه برای ذله کردن پدر و مادرها» بازی کردم که کار سومم بود اما اولین کاری بود که از من پخش شد.

آن موقع چهارم دبستان بودم. بعد از آن تا امروز نزدیک به سی و خرده ای کار انجام دادم. تا حالا سه تا کار تئاتر بازی کردم. اولین کارم یک تله تئاتر به کارگردانی محمد رحمانیان بود. بعد در تئاتر موزیکال «این فصل را با من بخوان» که کاری هفت پرده از حسین پارسایی با موسیقی مجید انتظامی بود بازی کردم.

بیتا مثل خواهرم بود

بیتا توکلی، دوست و هم بازی خوب مان در سریال «در چشم باد» بود که متاسفانه در سانحه رانندگی فوت کرد. همان موقع که بیتا فوت کرد یک روز مجید حیدری نیا، یکی دیگر از هم بازی هایم، به من زنگ زد و گفت فهمیدی بیتا مرد؟ با ناباوری گفتم چی؟! کدام بیتا؟! باورم نمی شد دارد درباره بیتا توکلی حرف می زند. گفت: بیتا توکلی دیگر. گفتم: شوخی نکن. می خواهی من را اذیت کنی. گفت: نه بابا، باور نمی کنی از تلویزیون ببین. خبرش را دارند می گویند. این را گفت، گوشی از دستم افتاد، شوک شده بودم. یک هفته حالم این قدر بد بود که فقط توانستم در مراسم هفت بیتا شرکت کنم. دقیقا مثل خواهرم بود. با هم بازی می کردیم و با هم درس می خواندیم. واقعا مثل خواهر و برادر بودیم.


باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
02:42 - 1390/10/12
akheeey arsalan ghasemi cheghadr chehrasho dost dashtamo daram.fkr nemikardam senesh inghdr bashe.omidvaram pishrafte ziyadi kone to karesh
Switzerland
22:22 - 1390/10/12
cheghadr shabihe babr mimooni
پاسخ ها
آیلین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
khodet shabihe babr mimuni dorost bharfaaaaaaaa,,,,
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1390/10/14
ye soal daram mage arsalan chand saleshe ke diplom dare o azash darbareye ezdevaj porsidan??? ta oonja ke man midoonam motevalede 74
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
بیل
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1390/10/14
واقعاً نوجوون خوش فکریه،آینده روشنی رو براش آرزو می کنم...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
موافقم
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1391/11/06
salam/arsalan u pesar khale ei b name sajad_salman dari?
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1392/04/23
سولماز سپيده مريم سمانه دوستام هستن كه خوشمون نمياد ازش
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
تروخدا؟وای ارسلان بعد از شنیدن این خبر به ملکوت اعلا پیوست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
ساکت باشین بهتره نه
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1393/01/15
ووووووووووووووووووووووووق
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1393/04/10
تنها چیزی ک دوس دارم بدونه آینه ک همه چی شهرت نیست و جنبه داشتنم چیز بدی نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
بلا
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1393/04/22
سلام بازیش که تو هفت سنگ عالیه ولی چرا هنر نخونده نمیدونم من که شدیدا به بازیگری علاقه دارم
Iran, Islamic Republic of
04:52 - 1393/04/23
من ارسلان را دوست دارم هرچی بگه قبوله.
United States
14:21 - 1393/05/03
یکی مثل این اقا ارسلان هزار تا هوادار و خاطر خواه داره یکی هم مث ما حتی ی نفرو نداره که دوسش داشته باشه.اخه این چه دنیاییه.خسته شدم از تنهایی . افسردگی
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1393/07/08
عالی بود می خواستم بپرسم که امیرحسین رضا عباس ناصر جواد سیاوش عمران سجاد عبدا... محسن علی آرش علیرضا سیامک کمیل یزدان یاسمن الهام مبینا صدیقه قاسمی با تو نسبتی دارند؟
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1393/08/22
سلام اقای قاسمی من خیلی به شما و بازی شما علاقه خیلی دوس دارم با شما در ارتباط باشم اگه امکانش هست به منطقه14بیایید تا من این ارزو را با خود به گور نبرم من دختر 14ساله هستم و به خاطر شما 1باردست به خود کشی زدم اما قسمت نبود که بمیرم من عاشق شما هستم .عاشقتونم اقای قاسمی
پاسخ ها
یه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
نوچ نوچ نوچ واقعا که متاسفم
یه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
نوچ نوچ نوچ .خیلی متاسفم
Iran, Islamic Republic of
06:16 - 1393/10/16
سلام ارسلان جان میخواستم بدونم من که الان 18 سالم هست امیدی هست که برم طرف بازیگری و بتونم در فیلم ها بازی کنم؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1393/12/27
سلام یه سوالی اشتم.میخواستم بدونم شما با خانم ترلان پروانه ازدواج کردید؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
اریاناز جون
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
عزیزم اگه یکم تو این سایت ها توجه کنی می بینی که همش یه شایعه بوده بله .....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
ساکت...ارسلان جون هنوز ادواج نکرده
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1394/01/17
خوب بود فقط راه ارتباط با خودتونم اگه بزارید که ما سوال هامونو خودمون ازتون بپرسیم خیلی خوب میشه میسی
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1394/01/18
یه سوال از مسئولان دارم و خواهش دارم جواب بدید خودتون ممنون میشم این سایت خود اقای ارسلان قاسمی نظر مردم می خونن
United States
14:03 - 1394/04/08
سلام میخاستم بگم بازیتون خیلی خوب بود توی فیلم چیز هایی که مردان از زنان نمیدانند
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1394/04/18
خوش چهره خخخخخخ خوشگل خوش چهره نيستي دادش كسي كه بهت مي گه خوش چهره نمي دانم از خودش راضي نيست يا اصلا خوشگل نديده
ولي حقيقتش متوسط هستي قيافه شما حد وسطه ولي خوشگل زيبا خوش چهره اينها ديگر اغراقه
به اميد موفقيت
ومن الله توفيق
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1394/05/15
سلام من خیلی ارسلان رو دوست دارم یکی از طرف دار های پروپاقرص فیلم هاش هستم من 13 سالم . میخواستم اگر میشود یه راهنمایی کوچیک در باره ی اینکه چگونه خودم رو به صداوسیما معرفی کنم بکنه من شدیدا به بازیگری علاثه دارم خواهش میکنم کمکم کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
به خدا من هم دارم میمیرم اگه میشه تو بگو که چطوری برم صدا وسیما خودمو معرفی کنم
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1394/07/07
ای کاش میشد باهات صحبت کنم.راهت اشتباست داداشم. مواظب باش
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1394/07/07
ای کاش میشد باهات صحبت کنم.راهت اشتباست داداشم. مواظب باش
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1394/09/20
من واقعا ارسلان قاسمی روروست دارم و بازی هایش خیلی عالی است من هم بازیگر را خیلی دو ست دارم وتو فکرش هستم وامید وارم متوانم به خواسته ام برسم
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1394/09/20
ارسلان قاسمی خیلی بازیگر خوبی است من واقعا دوستش دارم.من هم به بازیگری علاقه دارم وامید وارم به خواسته ام برسم
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1394/11/19
ارسلان جونم هم اسمت قشنگه هم خودت عشقم امید وارم یک روز ببینمت ارزوی بهترین ها رو برات دارم عاشقتم ارسلان بای
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1394/12/24
کاملا با اقا ی قاسمی موافقم
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1395/06/20
سلام.من هم از بازی های ارسلان قاسمی رو دوس دارم هم قیافه شو...صداشم که محشره
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1395/10/10
ارسلان جون خیلی نازی
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1395/10/29
اقا ارسلان‌هم‌خوش‌قیافه‌ای‌هم‌خوش‌تیپ
هم‌فیلم‌هایی‌که‌بازی‌کردیا دوست‌دارم.
برات‌ارزوی‌موفقیت‌دارم‌هرجاکه‌هستی.
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1395/12/02
ارسلان جون عاشقتم فوفق باشی عشقم
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1397/02/02
دوست دارم عزیزم امید وارم یه روز بازهم ملاقات کنیم دوست دارم عشقم خیلی خوشگلی
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1397/03/01
دیگه خواهشا زیادی ازش تعریف نکنین لوس میشه
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/04/27
خیلی خیلی بی سلیقع هست.واقعا با دینا صالحی ازدواج کزده.این که 10.20سال از خودش بزرگ تره.این چی بود آخه.انگار همسن مامانمه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج