قصاص حسنی مبارک قطعی است
۱۶۵۶۳
۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۴
۳۶۵۴
محاکمه حسنی مبارک به همراه دو پسرش و وزیر کشور سابق در حالی از سرگرفته می شود که مردم این کشور و به ویژه خانواده های شهدا خواستار قصاص وی هستند.
خانواده های شهیدان انقلاب مصر با تجمع در برابر مقر محاکمه "حسنی مبارک" تاکید کردند: اگر در دادگاه حکم اعدام برای مبارک صادر نشود خودمان وی را قصاص خواهیم کرد.

 محاکمه حسنی مبارک به همراه دو پسرش و وزیر کشور سابق در حالی امروز (سه شنبه) از سرگرفته می شود که مردم این کشور و به ویژه خانواده های شهدا خواستار قصاص وی هستند.

 روز گذشته خانواده های شهیدان انقلاب مصر نارضایتی خود را از به تعویق افتادن محاکمه مبارک اعلام کردند و تاکید کردند: در صورتی که دادگاه حکم اعدام برای رئیس جمهور مخلوع صادر نکند با دستان خودمان وی را قصاص خواهیم کرد.

این خانواده ها تاکید کردند در صورت صدور حکمی غیر از اعدام برای مبارک و "حبیب العادلی" وزیر کشور رژیم سابق خودشان دست به اجرای حکم اعدام می زنند تا روح شهیدانشان آرام بگیرد.مردم مصر در این تظاهرات شعارهای با این مضمون که خواستار پایان روند محاکمه مبارک و صدور حکم اعدام برای وی هستند سر دادند.

شعارهای "محاکمه، محاکمه" ، "یک کلام، اعدام" ، "یک سال گذشت، حکمی صادر نشد" و "قصاص، قصاص" از جمله شعارهایی بود که در تظاهرات روز گذشته سرداده شد.

در تحولی دیگر، یک منبع قضایی در گفتگو با الشرق الاوسط اظهار داشت: حکم دادگاه در مسئله مبارک و حبیب العادلی تا نیمه سال جاری میلادی (6 ماه دیگر) صادر می شود.

وی تاکید کرد: مجازات در نظر گرفته شده برای وی از سوی دادستان کل در صورتی که اثبات شود اعدام است.

خاطرنشان می شود محاکمه مبارک، علاء و جمال پسرانش، حبیب العادلی وزیر کشور و 6 تن از معاونان ارشد وی امروز (سه شنبه) برگزار می شود.


منبع: مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج