این طوری قاپ طرف را بدزدید!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۶۶۳۸۵
۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱
۱۷۸۳۱
وقتی اولین بار فردی را می‌بینید، مهم است كه بتوانید تاثیری مثبت در ذهن او ایجاد كنید.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - آناهیتا درودیان: اولین‌ها همیشه در یاد ما آدم‌ها باقی می‌ماند به همین خاطر در موقعیت‌های مختلف اولین برخورد با طرف مقابل اهمیت زیادی دارد. فرقی نمی‌كند كه قرار است در یك قرار ملاقات برای اولین بار شریك تجاری‌تان را ببینید یا می‌خواهید برای اولین بار همسر آینده‌تان را ملاقات كنید، به هر حال مهم است كه اصول و مبانی برخورد درست در جلسه اول ملاقات را بدانید؛ شاید یك حركت اشتباه یا بیان چند كلمه نادرست كافی باشد تا از چشم طرف بیفتید.

پس اگر می‌خواهید در برخورد اول تاثیرگذار باشید این اصول طلایی را یاد بگیرید تا طرف به سرعت از شما خوشش بیاید و تصویر مثبتی از شما همیشه گوشه ذهنش داشته باشد.

 اعتمادبه‌نفس داشته باشید

فردی اجتماعی و خوش مشرب كه اعتماد به نفس بالایی دارد در اولین برخورد، تاثیر خوبی بر طرف مقابل می‌گذارد. اگر چنین ویژگی‌هایی را در خودتان تقویت كنید، دیگران راحت‌تر با شما صحبت می‌كنند و این نشان می‌دهد كه پذیرای حرف زدن با دیگران هستید.

این طوری قاپ طرف را بدزدید!

محكم دست بدهید

نوع دست دادن شما با طرف مقابل اهمیت دارد. وقتی شل و بی‌تفاوت دست می‌دهید احساس خوبی در طرف مقابل ایجاد نمی‌كنید. سعی كنید شیوه دست دادن شما به گونه‌ای باشد كه حس خونگرمی و صمیمیت اولیه را به طرف مقابل منتقل كند.

به زبان بدن توجه كنید

زبان بدن زبان قدرتمندی است. زبان بدن افراد مختلف درباره سطح اعتمادبه‌نفس و خلق‌وخوی آنها حرف‌هایی دارد. كافی است به این زبان توجه كنید. اگر می‌خواهید دیگران در نظر اول جذب شما شود محكم و با اراده بایستید، خم نشوید و قوز نكنید.

در این صورت حس اعتمادبه‌نفس و قدرت را به دیگری منتقل می‌كنید. دست‌های‌تان را مشت و گره‌كرده روی میز قرار ندهید یا دست به سینه ننشینید، این حالت‌ها نشان می‌دهند كه برای طرف مقابل گارد گرفته‌اید.

دست و پای‌تان را تكان ندهید

اگر نشسته‌اید دست‌های‌تان را روی زانو‌ها قرار دهید. هرگز ناخن‌تان را نجوید، با موهای‌تان بازی نكنید و به جان یك تكه دستمال كاغذی نیفتید. شاید در بین مكالمات یكی از این حركات را انجام دهید ولی تكرار و تداوم آنها نشان می‌دهد كه اضطراب و استرس دارید و این نشانه خوبی برای مخاطب شما نیست؛ حفظ آرامش برگ برنده شما در برخورد اول است. 

طرز نشستن و ایستادن شما در برخورد اول اهمیت دارد، با این وجود نباید نشان دهید كه مانند یك رباط حركات خشك و غیرقابل انعطافی دارید. درصورتی‌كه استرس داشته باشید این احساس به طرف مقابل هم منتقل می‌شود.

لبخند بزنید

هر چهره‌ای با یك لبخند ملایم زیبا‌تر می‌شود، بنابراین اگر می‌خواهید در نگاه اول تاثیرگذار باشید و چهره خوبی از شما در ذهن طرف مقابل شكل گیرد، لبخند را فراموش نكنید. یادتان باشد كه بعد از یك لبخند به سرعت چهره‌ای عبوس و جدی به خودتان نگیرید و كاری نكنید كه طرف تصور كند لبخند شما ساختگی و از روی اجبار بوده است.

اجازه دهید دیگران هم صحبت كنند و فقط شما متكلم‌وحده نباشید. وقتی پشت سر هم و بدون وقفه حرف می‌زنید این ویژگی برای مخاطب شما در اولین برخورد خوشایند نیست.

تماس چشمی را از دست ندهید

زمانی كه در حال صحبت هستید، با مخاطب  تماس چشمی داشته باشید.  وقتی چشم‌های شما به دوردست‌ها خیره شود یا جای دیگری را نگاه كنید این حس در مخاطب ایجاد می‌شود كه به حرف‌هایش توجه نمی‌كنید یا حواس‌تان جای دیگری است.

خوب لباس بپوشید

مهم است كه متناسب با نوع ملاقات لباس مناسبی را انتخاب كنید. لازم نیست لباس‌های شما مد روز و از برند‌های گران‌قیمت باشند كافی است به رنگ‌ها دقت داشته باشید و البته از اصل تمیزی غافل نشوید. به‌طور مثال اگر قرار است در اولین قرار ملاقات كاری با فردی مصاحبه شغلی انجام دهید، پوشیدن لباس‌های اسپرت توصیه نمی‌شود. حتی خوب است كه به رنگ لباس‌های‌تان هم توجه کنید مثلا رنگ آبی هنگام مصاحبه‌های شغلی بهترین انتخاب است و حس آرام بودن شما را به طرف مقابل القا می‌كند.

در مورد خانم‌ها هم توصیه می‌شود به نوع پوشش و حتی اندازه مانتو و رنگ شال یا روسری توجه کنند. توصیه می‌شود كه در اولین برخورد از زیورآلات زیادی استفاده نكنید و به‌ویژه اگر قرار است با همسر آینده‌تان ملاقاتی داشته باشید از انتخاب طلا و جواهرات فراوان پرهیز كنید.

شوخ‌طبع باشید

گاهی اوقات در میان حرف‌ها جملات بامزه‌ای بگویید كه لبخند را روی چهره مخاطب‌تان بنشاند. البته در این كار زیاده‌روی نكنید و از روی اجبار سراغ شوخی‌های مصنوعی و اجباری نروید.

این طوری قاپ طرف را بدزدید!

برای شوخ‌طبعی جوك‌های زشت و زننده به‌كار نبرید و سعی نكنید از این راه صمیمیت بیشتری ایجاد كنید چون ممكن است اثر معكوس داشته باشد و فردی كه با او مشغول گفت‌وگو هستید این رفتار را شایسته نداند و تصویر نامناسبی از شما در ذهنش شكل گیرد.

خودتان را علاقه‌مند نشان دهید

وقتی مشغول صحبت هستید خودتان را نسبت به موضوع مورد بحث علاقه‌مند نشان دهید. وقتی سرتان را حركت نمی‌دهید یا با سر، صحبت‌های طرف را تایید نمی‌كنید، این زبان بدن نشان می‌دهد كه به موضوع علاقه‌مند نیستید. از این رو در برخورد اول طرف مقابل شما از این طرز برخورد احساس خوبی پیدا نمی‌كند.

علاوه بر این بهتر است خودتان را نسبت به بعضی موضوعات علاقه‌مند نشان دهید و سعی كنید علایق مشتركی با آن فرد پیدا كنید. شروع صحبت می‌تواند در مورد آب و هوا باشد و در ادامه شاید بحث به موسیقی، فیلم‌های سینمایی یا سریال‌های تلویزیونی هم برسد.

تمركز داشته باشید

ضمن صحبت كردن با دیگران مدام چشم‌تان به تلفن همراه نباشد و لابه‌لای صحبت‌ها به پیامك‌ها پاسخ ندهید، درصورتی‌كه مجبور به پاسخ هستید از طرف مقابل عذرخواهی كنید. اگر می‌دانید كه این فرد در زمینه خاصی سابقه درخشان دارد ضمن صحبت به این موفقیت اشاره‌ای داشته باشید و طرف را تحسین كنید.

درمورد مصاحبه‌های شغلی توصیه می‌شود در مورد شركت اطلاعاتی كسب كنید و به مصاحبه‌كننده‌ای كه برای اولین بار شما را می‌بیند نشان دهید با موفقیت و سوابق شركت آشنایی دارید.

تمیز و خوشبو باشید

عطر بزنید و خودتان را تمیز نشان دهید. لازم نیست عطر و ادكلن شما گران‌قیمت باشد همین كه كمی به خودتان رسیده باشید نشان می‌دهد برای خود ارزش قائل هستید و بهداشت فردی برای‌تان اهمیت دارد. بهداشت و سلامت دندان‌ها هم اهمیت دارند. آرایش بیش از حد برای خیلی از افراد خوشایند نیست و داشتن پوستی تمیز و شفاف بیشتر اهمیت دارد، بنابراین استفاده از كرم‌های مناسب برای رطوب‌رسانی به پوست و توجه به سلامت موها در جذابیت شما تاثیر دارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
ادیب_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر