انتقاد یک مرجع تقلید از تک خوانی زنان
۱۷۶۵۲۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۲
۶۸۴۴
انتقادها به وزارت ارشاد در جريان رسانه‌اي شدن خبر تكخواني زنان، همچنان ادامه دارد. اگرچه وزارت ارشاد پيش از اين، خبر مذكور را تكذيب كرده اما علما همچنان به انتقاد از وزير و وزارتخانه مي‌پردازند.
پایگاه خبری انتخاب: انتقادها به وزارت ارشاد در جريان رسانه‌اي شدن خبر تكخواني زنان، همچنان ادامه دارد. اگرچه وزارت ارشاد پيش از اين، خبر مذكور را تكذيب كرده اما علما همچنان به انتقاد از وزير و وزارتخانه مي‌پردازند.

آيت‌الله جعفر سبحاني از مراجع تقلید پنج‌شنبه شب در اين باره گفته است: «یعنی تمام مشکلات ما حل شده و تنها این مشکل باقیمانده که دختری تک‌خوانی بکند؟» او از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به صدور مجوز برای تک‌خوانی بانوان به‌شدت انتقاد کرد و گفت: «این گله را به گوش این آقا برسانید، آیا تو اهل فتوا هستی؛ ما مجلس، قانون و شورای نگهبان داریم که باید این‌ها صحبت کنند نه تو.»

از سوي ديگر آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف آبادی نيز با بیان اینکه دولت باید معیارهای شرعی و اخلاقی را کامل رعایت کند، گفت: جایگاه مسوولان اجرایی نیست که نسبت به این موضوعات موضع گرفته و یا فتوا بدهند؛ دستگاه اجرایی باید مجری باشد، نه مفتی.

 نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در حاشیه نشست خبری «همایش اقتصاد مقاومتی از منظر دین» در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره دغدغه مراجع تقلید نسبت به عملکرد وزارت ارشاد گفت: بسیار روشن است که تکخوانی یا همراه خوانی، اختلاط زن و مرد در اجرای برنامه‌های مختلف همانند موسیقی خلاف شرع است.

اين سخنان در شرايطي بیان می‌شود که وزارت ارشاد اعطای مجوز برای برگزاری کنسرت تک‌خوانی زن در جشنواره موسیقی فجر را تکذیب کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج