عکس: حمله مرگبار به یک کافه‌ در کپنهاگ
۱۷۸۹۶۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۲
۱۸۹۰۵
تیراندازی به هنگام برگزاری نشستی با عنوان «آزادی بیان، کفرگویی و هنر» در کافه ای در کپنهاگ، پایتخت دانمارک در عصر شنبه جان یک شهروند عادی را گرفت. در این حادثه سه مامور پلیس نیز زخمی شدند.
فرارو: تیراندازی به هنگام برگزاری نشستی با عنوان «آزادی بیان، کفرگویی و هنر» در کافه ای در کپنهاگ، پایتخت دانمارک در عصر شنبه جان یک شهروند عادی را گرفت. در این حادثه سه مامور پلیس نیز زخمی شدند.

پلیس دانمارک تصویر تنها عامل این حمله را که با خودرو متواری شده است منتشر کرده است؛ پلیس پیشتر تعداد مهاجمان را دو نفر اعلام کرده بود.

 سفیر فرانسه در دانمارک و «لارس ویلکس» کاریکاتوریست جنجالی سوئدی در این نشست حضور داشته اند اما آسیبی ندیده اند. پلیس این تیراندازی را تروریستی اعلام کرده است و شبکه بی‌بی‌سی گزارش داده است که نیروهای پلیس در حال تعقیب دو مظنون احتمالی این حادثه هستند.

رسانه‌های دانمارکی گزارش داده‌اند که در جریان این حادثه، بین 20 تا 30 گلوله به سمت محل برگزاری نشست، شلیک شده است.دانمارک یکی از اولین کشورهایی بود که انتشار کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام (ص) در آن صورت گرفت. نشریه کریستین ساینس مانیتور چندی قبل این کشور و حزب خلب دانمارک را پرچم‌دار توهین به ادیان توصیف کرده بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج