ارتباط شخصیت شما با رنگ مورد علاقه شما
۱۷۹۲۲
۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
۱۹۱۶۶۵ 
شخصیت شناسی
عشق ورزیدن به رنگ خصلتی است که خداوند در وجود مخلوقات خود، گذاشته است و انسان علاقه بسیاری به استفاده از رنگ های مختلف دارد. امروزه روانشناسان متوجه شده اند که با کمک رنگ ها می توان به خصوصیات افراد پی برد و در حقیقت نوع رنگ انتخابی هر فرد تا حد بسیار زیادی گویای نوع شخصیت او می باشد.
ماهنامه دنیای زنان: عشق ورزیدن به رنگ خصلتی است که خداوند در وجود مخلوقات خود، گذاشته است و انسان علاقه بسیاری به استفاده از رنگ های مختلف دارد. امروزه روانشناسان متوجه شده اند که با کمک رنگ ها می توان به خصوصیات افراد پی برد و در حقیقت نوع رنگ انتخابی هر فرد تا حد بسیار زیادی گویای نوع شخصیت او می باشد.
 
استفاده از رنگ بسیار حساس بوده و باید به گونه ای باشد که تاثیری مثبت روی فرد و یا اطرافیان او بگذارد. در این مبحث به رنگ ها و ارتباط آن با شخصیت افراد پرداخته شده است.

شخصیت خود را در رنگ ها بجویید
 
1- قرمز

رنگ قرمز بیانگر حرارت، خون، شهوت، عشق، گرمی، قدرت، هیجان و تهاجم است. رنگ قرمز می تواند فشار خون و تعداد تنفس های فرد را بالا ببرد و مردم رادر تصمیم گیری سریع و آنی تحریک کند. تعداد آرزو و خواسته ها را بالا می برد. توجه ها را به سرعت به خود جلب می کند و قدرت و انرژی را به افراد انتقال می دهد.
 
اشخاصی که خواهان رنگ قرمز هستند، عاشق هیجان و بسیار پرتحرک اند. خیلی راحت و آسان دست به کارهای مخاطره آمیز می زنند. روحیه ای بسیار آتشین و تهاجمی داشته و معمولا با هرچیزی سر جنگ دارند و زود خشمگین می شوند. در انجام دادن کارهای شان بسیار شتاب می کنند و می خواهند به سرعت به نتیجه برسند. عاشق پیشه و خونگرم اند و به راحتی دوست پیدا می کنند. درضمن روحیه ای مقتدر و توانمند دارند.

2- قهوه ای

قهوه ای رنگ زمین و چوب است. این رنگ آرامش بخش بوده و دارای قدرت و بالندگی است. همچنین رنگ قهوه ای انتقال دهنده اعتبار، استقامت و قدرت است. در عین حال فضا و محیطی راحت و بی طرف ایجاد می کند. افرادی که این رنگ را دوست دارند معمولا روی محیط اطراف خود علاوه بر ایجاد آرامش می توانند تسلطی کامل داشته باشند و اهل عمل هستند و قدرت پیشرفت در وجودشان بالقوه وجود دارد.

به این افراد می توان تکیه کرد زیرا قابل اعتمادند.آنها معمولا صادق و راستگو هستند. این اشخاص از احساس مسئولیت بالایی برخوردارند و بسیار خانواده دوست هستند. همچنین هر وقت یکی از دوستان شان به کمک نیاز داشته باشد، او را ناامید رها نمی کنند. از طرفی عاشق خرید وسایل مختلف و تزیین خانه شان هستند اما هرگز پول شان را بیهوده هدر نمی دهند.

3- صورتی

صورتی، رنگی لطیف و تسکین بخش است. این رنگ باعث آرام و مهربان شدن قلب ها می شود. در تحقیقی در واشنگتن، دیوارهای زندانی را صورتی رنگ کردند و این رنگ حالت تهاجمی زندانیان را کاهش داد. این رنگ باعث کم شدن سرعت عمل ماهیچه های قلب می شود و معمولا از انرژی فرد می کاهد.

اشخاصی که به رنگ صورتی علاقه بیشتری دارند روحیه لطیف داشته و بسیار احساساتی ودلسوز می باشند و قلبی بسیار مهربان دارند. کمتر از دیگران می رنجند و بسیار بخشنده می باشند. معمولا کارهای خود را با حوصله و اعصاب راحت انجام می دهند و اصلا عجول نیستند. روی هم رفته آرام و بدون سر و صدا هستند.

افرادی که رنگ صورتی را دوست دارند معمولا از مراقبت کردن از دیگران لذت می برند. آنها پدر و یا مادرهای فوق العاده ای می شوند. این افراد، حتی اگر پا به سن بگذارند، از نظر دیگران همیشه جوان به نظر می رسند.
 
شخصیت خود را در رنگ ها بجویید
 
4- زرد

رنگ زرد روشن لیمویی به دلیل منعکس ساختن نور، چشمان را بسیار خسته می کند، اگر اتاق نوزاد را زرد رنگ کنید، مطمئن باشید که دفعات گریه کردنش بسیار زیاد شده و به سرعت عصبانی و ناآرام می شود. این رنگ سوخت و ساز بدن را سرعت می بخشد. فرد را هوشیارتر می کند و تمرکز حواس او بیشتر می شود. رنگ زرد نشاط آور، خلاق و گرم است و باعث نشاط و شادی می شود.
 
اشخاصی که رنگ زرد را دوست دارند، بسیار خلاق می باشند. همیشه در کارهای خود تنوع ایجاد می کنند و به زندگی خود روح می بخشند. وجودشان غنی از شور و اشتیاق و سرخوشی است. در کنار چنین افرادی همیشه احساس نشاط می کنید. با دیگران رفتاری بسیار گرم و صمیمی دارند و هرگز زندگی را سخت نمی گیرند. درون گرا و منطقی نیز هستند و می توانند فیلسوف های برجسته ای شوند.

5- نارنجی

رنگ نارنجی با گرمی، رضایت و خشنودی، ثمربخشی و خوش مزاجی و نشاط در ارتباط است. تاثیر بسیار زیادی روی محیط اطراف خود می گذارد. در ضمن بهترین رنگ برای رستوران ها می باشد. چرا که اشتهای افراد را زیاد می کند. اشخاصی که رنگ نارنجی را به رنگ های دیگر ترجیح می دهند معمولا افرادی شاد و سرزنده هستند.
 
هیچگاه از چیزی ناامید نمی شوند و اگر هم کمی کسل شوند، زود و خیلی سریع روحیه خوب خود را باز می یابند. افرادی برون گرا، خوش مشرب، اجتماعی و پر از حرارت و انرژی اند. آنها به نظم و ترتیب اهمیت بسیاری می دهند و در منزل یا در محیط کار خود همیشه مرتب و منظم هستند.

6- آبی

آبی بیانگر خرد، اعتماد، وفاداری، تنهایی و اندوه است. این رنگ آرامش بخش اعصاب و هوشیارکننده انسان است. ذهن را فعال کرده و فرد را به تامل و تفکر وا می دارد. رنگ خوبی برای اتاق غذاخوری نیست زیرا سرکوب کننده اشتهاست. حتی در طبیعت، خوراکی های سمی آبی رنگ هستند و کپکی که بر روی غذاهای فاسد ایجاد می شود نیز آبی است.
 
اشخاصی که به رنگ آبی علاقه مندند معمولا صلح طلب و آرامش خواه هستند. کمتر به دنبال مسائل هیجان انگیزند و چندان خود را به دردسر نمی اندازند. در دوستی های خود بسیار ثابت قدم و وفادارند. درضمن اشخاصی متفکر و درستکار هستند و به تحصیلات نیز اهمیت زیادی می دهند. بیشتر مواقع نخبگان به این رنگ علاقه دارند.

شخصیت خود را در رنگ ها بجویید
 
7- بنفش

بنفش رنگ صداقت و وفاداری است و بیانگر محبت، حسی رومانتیک، ثروت و دلفریبی است و در طبیعت بسیار نادر و کمیاب می باشد. این رنگ با معنویات و تصورات در ارتباط است. در حقیقت تخیل افراد را به کار می اندازد و آنها را وارد به درون نگری می کند و اجازه می دهد تا دید عمیق تری به خود و محیط زندگی خود پیدا کنند. کسانی که به دنبال کشف حقیقت و معنای زندگی هستند، بهتر است محیط اطراف خود را به رنگ بنفش درآورند، زیرا این رنگ در انجام تفکر عمیق به آنها بسیار کمک می کند.
 
اشخاصی که رنگ بنفش را دوست دارند با محیط اطراف خود بسیار سازگار هستند و معمولا خود را با محیط و مسائل جدید به آسانی وفق می دهند. افرادی هنرمند و عاشق زیبایی هستند. درون نگر و زیرک می باشند و به همه چیز با نگاهی فیلسوفانه می نگرند. البته کمی هم احساساتی اند.

8- سبز

رنگ سبز القاکننده روح زندگی، جوانی، طراوت، امید و اشتیاق است. رنگ سبز دید چشم را بهتر می کند و آرامش بخش است. طبیعتی نسبتا خنثی دارد و روی سیستم اعصاب انسان تاثیری مثبت می گذارد. این رنگ مناسب ترین رنگ برای اتاق های انتظار و اتاق جراحی است.
سبز بیانگر نیرومندی، حفاظت، جاودانگی و صلح است.
 
اشخاصی که به رنگ سبز علاقه مندند، افرادی امیدوار به زندگی، ثابت قدم و محکم می باشند و از تعادل روحی بسیار مناسبی برخوردارند. بنابراین در کنار آنها می توانید احساس امنیت کنید. در ضمن این افراد به آداب و معاشرت اهمیت بسیاری می دهند و کاملا اخلاقی می باشند. بدین جهت معمولا خوش نام و معتمد دیگران هستند.

شخصیت خود را در رنگ ها بجویید
 
9- طلایی

طلایی رنگ موفقیت، دستیابی و پیروزی است. با فراوانی و سعادت، رفاه، کیفیت و اعتبار و پچیدگی است. این رنگ بیانگر انرژی و قدرت خورشید است و قدرت مردانگی را نشان می دهد. برعکس رنگ نقره ای که با زنانگی در ارتباط است، رنگ طلایی خوشبینی و افکار مثبت در محیط خود را بالا می برد و گرمی و صمیمیت را بالا می برد. افرادی که رنگ طلایی را دوست دارند، معمولا از کاریزمای بالایی برخوردار بوده و شخصیت محکم و مقتدری دارند.
 
با احساس مثبتی که به زندگی دارند می توانند اثر بسیار خوبی روی محیط اطراف خود بگذارند سطح موفقیت خود و گروهی که در آن هستند را بالا ببرند. این افراد معمولا از سختی ها و پیچیدگی های زندگی لذت می برند و هیچ ابایی از مشکلات ندارند. البته گاهی اوقات ممکن است اعتماد به نفس بیش از حد آنها را به دردسر بیندازد.

10- سفید

رنگ سفید علامت خلوص، کمال، بی گناهی و پاکی است. این رنگ به طور کلی نشان دهنده رشد و خلاقیت، هوشیاری و البته گاهی میل به تنهایی و گوشه گیری است. افرادی که به این رنگ علاقه مند هستند همیشه ظاهری مرتب و تمیز دارند و به بهداشت شخصی و محیط زندگی شان بسیار اهمیت می دهند. بسیار خوشبین هستند و مثبت فکر می کنند. عاقل و اندیشمند و معقول هستند. از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و در هر شرایطی می توانند احساسات خود را کنترل کنند. به طور کلی روشنفکر و منعطف هستند.
انتشار یافته: 93
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1391/01/14
فقط قرمز
پاسخ ها
ppeymanqq
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
only green
just green
.
.
.
.
.
نسرین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
نه نه، اشتباه نکن. فقط صورتی. حالا شایدم آبی؛ ولی قرمز نه:)
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1391/01/15
aaaaaaalllliiiiieeeeeeee
man taze ba site shoma ashna shodam
kheyli bahale
hala badan nazar midam
:))))
پاسخ ها
حسن71
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۶
wlc to saite bartarinha
Melody
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۷
khosh omadi aziZam
meshki push
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
wlc duste aziz
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1391/01/16
عالی بود کلی حال کردم
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1391/01/16
با عرض سلام
مطالب قشنگ و زيبا و خيلي خيلي هم دلنشين بود.
با تشكر از زحماتتان...
در پناه خدا
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1391/01/16
ای ول واقعا در مورد من صادق بود.خصوصیاتی رو گفته که همه بهم میگن.رنگ مورد علاقه من سبزه
پاسخ ها
ppeymanqq
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
and me too
nice to meet you
سبزپوش
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
منم سبزم ..ایول سبز........رنگ عشق سبز..رنگ بهشت سبز
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1391/01/17
ای بابا اگه از رنگ می شد به شخصیت افراد بی برد هیچ ازدواجی به طلاق نمی رسید!
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1391/01/17
جالب بود
ولی من رنگ معرف شخصیت خودمو پیدا نکردم
کرم
United Arab Emirates
23:34 - 1391/01/17
khob boood ama nemishe khili etemad kard be injor chiza,harkas ey eteghadi dare ,khili jaleb naboood
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1391/01/18
عاشق مشکی هستم
اما انتخابم ربطی به آقای صادقی نداره
وحتی قبل از اون بوده
آقای صادقی رو قبول ندارم
United States
15:09 - 1391/01/18
باحال بود ولی یه سوال من معمولا کت مشکی میپوشم با پیراهن سفید اونوقت چی میشه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1391/01/18
khaste nabashid be on mohaghegh hayi ke be in natijeha residan.afarin khodayi bara man hamash dorost bod!!!!!!!!!!!!!!jooooooooooooooooooooonam banafsh
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1391/01/21
جالب بود .رنگ مورد علاقم صورتی بود نوشته بود مثل فرشته ها هستم و همیشه نگران بقیه.درسته من حتی اسمم هم فرشته هست ........
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1391/01/29
واقعا رنگها شخصیت ادما را نشون میده.برا خودم رنگ بنفش صدق میکرد.برید دوستانتان را بشناسید
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1391/04/04
کارت عالی بودمثل همیشه .این نشون میده که چقدربه طبیعت اطرافمون توجه داریم واماشایدبطور100%نباشه امامیتونه برخی خصوصیات افرادروبیانگرباشه .
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1392/09/29
ممنون خیلی عالی بود.من رنگای قرمز و سبز رو دوست دارم.
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1392/10/24
عالی بود.من عاشق بنفشم!
پاسخ ها
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۸
منم عاشق بنفشم مرسی
کوثر
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
منم عاشق بنفش بخصوص کنار سفید که عالییه
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1392/11/11
از رنگ سفید وسبز خشم میاد اما از نگ بنفش و طلایی متنفرم
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1393/06/13
من رنگ سبز را دوست دارم واقعا هم برام مهم نیست که دیگران در موردم چه فکری در سر دارند همیشه سعی میکنم که کارم را بخوبی انجام دهم زمانی از خودم راضی میشوم که آن روز کارم را با موفقیت انجام داده باشم.
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1393/09/16
لطفاً منابع مطالب را هم بنويسيد.
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1393/11/08
چرا ؟ واقعا چرا در مورد رنگ فیروزه ای چیزی ننوشتید؟
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1394/03/28
فقط و فقط و فقط و فقط و فقطططططططططططططططططططططططططط ققققققققققققققققققققققققرمز
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1394/05/02
فقط ابی و صورتی من عاشق این دو رنگم شاید صورتی دخترونه باشه ولی من دوسش دارم
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1394/10/23
1-نارنجی 2-آبی 3-سبز 4-زرد 5-صورتی 4-فهوه ای
چاکر همه.... پسر بابا
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1394/12/16
بنفش وسبز صورتی وسفید وطلایی دوست دارم عجب شخصیت جالبی داارم من ...
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1394/12/27
آبی یعنی دریا.عاشقشم
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1395/04/31
همه ی شخصیت هایتان درست بود تشکر می کنم از شما . عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1395/06/19
اخر من نوعی نفهمیدم رنگ کرم به چه معنای؟
United Arab Emirates
11:13 - 1395/08/30
فقط مشکی.دم رضا صادقی گرم
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1395/10/09
من عاشق سبزم شاید چون من دخترم عجیب باشه ولی من از رنگ صورتی متنفرم
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1395/11/18
فقط قهوه اي.كاملا درست بود
Afghanistan
22:05 - 1396/07/04
این روانشناسی خیلی عالی است
Afghanistan
22:06 - 1396/07/04
چرا نظر من نشر نمی شود
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1396/09/24
من و عشقم فقط ابی و بنفش دوس داریم
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1396/10/20
من کلا همه رنگا رو دوست دارم. ضمنا به نظرم بهتره حس آدما رو که به رنگای مختلف علاقمندن هم بنویسین. این زیادی مثبت نویسی بود.
ضمنا من تو هر جنسی بعضی رنگاشو می پسندم.تازه مثلا رنگ آبی ی ترکیب خیلی وسیعی از رنگاس.مثلا این قسمت ارسال نظر (پایین صفحه)رنگ قشنگیه. اون فلش رفتن به اول صفحه م قشنگه٬ولی این رنگی که اسم نظر دهنده ها رو نوشتین قشنگ نیست.
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1396/10/20
من عاشق آبی ام مخصوصا اگه آبی تیره باشه یعنی تقریبا سرمه ای....و واقعا هم تنها ام :-)
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1397/01/23
من رنگ مورد علاقم رو یکیش و پیدا کردم اونم قهوه ای چرا مشکی نداشت من مشکی دوست دارم
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/03/17
من همه رنگا رو دوست دارم ولی از رنگ نارنجی خیلی بدم میاد:((((((
اوووووق
Germany
13:25 - 1397/03/22
فقط آبي اصن رنك عشقه همه خصوصياتم هم متناسب بااين رنكه و عاشق استقلال
پاسخ ها
آبی
Netherlands
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
منم همین نظرو دارم .به عشق تیمم آبی
United States
20:54 - 1397/03/28
جرا برجم كنار اسمم واسه يه كشور ديكست؟
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1397/04/14
نمی تونین نوع رنگاروهم بنویسین.مثلا من ازپرتقالی اصلا خوشم نمیادولی اگه متمایل به زردباشه ازرنگای موردعلاقمه.
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/05/26
سلام ؛
من عاشق رنگ آبی و سفیدم ولی بیشتر آبی . ناخوداگاه اکثر لباسام به این رنگه . یه دسته از رنگ ها نیست مثل خاکستری ، لطف کنید این رنگ هارو هم بذارید. ممنون از مطالب عالیتون.
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/05/26
سلام من رنگ آبی و سفیدو دوست دارم ناخوداگاه بیشتر لباسام رنگ ابیه فقط یه دسته از رنگ ها مثل خاکستری و... نیست لطف کنید اونارو هم بذارید ممنون از مطالب عالیتون
Netherlands
00:07 - 1397/07/30
دله من سیاس ولی ابی رو خیلی دوست دارم
Netherlands
00:09 - 1397/07/30
دله من سیاس ولی آبی رو خیلی دوس دارم
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1397/08/03
فقط رنگ قزمز که همیشه رنگ عشقه منظورم یک تیم پر هوادار است.
پاسخ ها
زهرا
Netherlands
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
ابی عشقه منظورم اس اسمه
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1397/09/25
وا مگه پچه اسد صورتی تو دست دارید
مرسی اه
Netherlands
14:09 - 1397/10/05
خوبه ممنون من رنگ بنفش رو دوست دارم.ولی آبی عشقههههههههههه
Netherlands
14:13 - 1397/10/05
به عشق تیمم آبیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
منظورم اس اسمه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
لاتین
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1397/11/29
فقط رنگ قرمز عشقه چون یک پرسپولیسی ام
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/02/23
البته همه افراد با علاقه این این رنگها یکجور نیستند و ضمنا خلاق فقط خدای متعالست انسانها با نعمات خدادادی مانند عقل و ابزار فقط هماهنگ کننده میتوانند باشند بخواست خدای بزرگ.
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/02/23
و صفات عالی نیک (در مورد نام سایت) در بین بندگان خدای متعال خاص معصومین علیهم السلام است و انسانهای عادی غیرمعصوم اگر واجد شرایط باشند در حد خود خوب میتوانند باشند ان شاءا... تعالی
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/03/30
میشه لطفا بگین افرادی که روان پریش هستن معمولا چه رنگی نمادشونه؟؟؟
پاسخ ها
زندگی در ماتریکس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
تمام رنگ ها ، یا بهتر است بگویم ترکیب چند رنگ به خصوص رنگ هایی که تیره تر و خشن تر هستند ، یعنی قرمز ، آبی ، و سیاه
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/05/16
بایا اینا که درست نیستن همشون مربوط به مغز انسانه که کدوم بیشتر به دلت میشینه
من که همه رنگ هارو دوس دارم و هیچکدومشو از بیشتری دوس ندارم
رنگ مورد علاقه مم که خیلی به دلم میشینه زرده چون رنگ و رو میبخشه
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/07/24
فقط قرمز فقط تراکتور عاشق این دو تا هستم
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1398/08/01
من دخترم ولی عاشق آبی هستم برای همه عجیبه و به من لقب پسر میدن معمولا و از صورتی خیلی متنفرم
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1398/10/15
در مورد من کاملا اشتباه بود. هیچ کدوم از ویژگی هایی که گفت به من نمیخورد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج