بررسی خواص معجزه آسای رازیانه
۱۸۱۰
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
۸۳۷۵۴۱
رازیانه گیاهی گلدار از راسته آپیالس، از تیره چتریان و از سرده رازیانه‌ها است. این گیاه سرشار از ترکیباتی مشابه هورمون زنانه استروژن (فیتواستروژن‌ها) است و طبیعتی گرم دارد. با اینکه برخی از افراد طعم رازیانه را دوست ندارند اما این ماده می‌تواند مزایای زیادی برای سلامتی افراد داشته باشد.
وبسایت مجله سلامت - زهرا کامران: رازیانه گیاهی گلدار از راسته آپیالس، از تیره چتریان و از سرده رازیانه‌ها است. این گیاه سرشار از ترکیباتی مشابه هورمون زنانه استروژن (فیتواستروژن‌ها) است و طبیعتی گرم دارد. با اینکه برخی از افراد طعم رازیانه را دوست ندارند اما این ماده می‌تواند مزایای زیادی برای سلامتی افراد داشته باشد.
 
رازیانه توسط رنگ سفید و ساقه بلند سبز رنگش شناخته می‌شود. رازیانه بومی جنوب غربی آسیا و جنوب اروپا بویژه بخش مدیترانه‌ای است اما امروزه در بیشتر کشورهای جهان همچون ایالت متحده آمریکا، فرانسه، هند و روسیه نیز کشت می‌شود.
 
این گیاه بیشتر در پاییز برداشت می‌گردد. به همین خاطر در فصل پاییز و زمستان بیشتر از سایر فصول رازیانه را خواهید دید. رازیانه در فرهنگ‌های مختلف برای خاصیت درمانی‌اش مورد استفاده قرار می‌گرفت. در طب چینی سنتی، از آن برای کمک به انواع مختلفی از شرایط همچون افزایش شیر مادر استفاده می‌شد. این گیاه به درد شکم، بهبود جای نیش حشرات یا درمان گلو درد کمک می‌کند.
 
ارزش تغذیه ای رازیانه

یک عدد رازیانه متوسط حدود ۷۳ کالری، ۳ گرم پروتئین، ۱۷ گرم کربوهیدرات دارد. این ماده چربی اندکی دارد اما کلسترول ندارد. رازیانه مقادیر بسیار زیادی فیبر دارد. خوردن بخش سفید رنگ آن حدود ۷ گرم فیبر غذایی را تامین می‌کند. این مقدار معادل ۲۸ درصد از نیاز روزانه بدن به فیبر است. بیشتر افراد نمی‌توانند فیبر کافی مصرف کنند. به همین خاطر مصرف یک عدد رازیانه متوسط در روز می‌تواند ۷ گرم فیبر وارد بدن کند. قسمت سفید رنگ رازیانه حاوی ۹۶۹ میلی گرم پتاسیم است و می‌تواند ۲۷ درصد از نیاز بدن به این ماده معدنی را برطرف کند. پتاسیم برای کمک به کاهش فشار خون و نیز حفظ و نگهداری تعادل مایعات بسیار ضروری است. رازیانه ویتامین C فراوانی دارد و مصرف قسمت سفید رنگ آن می‌تواند ۲۸ میلی گرم از ویتامین C را وارد بدن کند ویتامین C یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که می‌تواند فرایند پیری را کندتر کند و باعث افزایش سلامت سیستم ایمنی بدن گردد. رازیانه ویتامین‌های مهم دیگری همچون ویتامین A، B6 ، K و فولات را نیز تامین می‌کند. این گیاه منبع بسیار خوبی از سایر مواد معدنی همچون آهن، کلسیم، مس، روی و سلنیوم است.
 
بررسی خواص معجزه آسای رازیانه 

خواص منحصر به فرد رازیانه

سلامت استخوان‌ها:

سلامت استخوان bone-jointبه خاطر کلسیمی که در رازیانه وجود دارد مصرف آن به حفظ و نگهداری سلامت استخوان‌ها کمک زیادی خواهد کرد.رازیانه حاوی ۱۱۵ میلی گرم کلسیم است و می‌تواند ۱۰ درصد از نیاز بدن به کلسیم را برطرف کند. با مصرف آن می‌توانید کلسیم موجود در رژیم غذایی را افزایش دهید. این موضوع برای افرادی که نمی‌توانند از سایر منابع کلسیم دریافت کنند بسیار عالی است. اما کلسیم تنها ماده مغذی تقویت کننده استخوان نیست که در رازیانه یافت می‌شود. این گیاه حاوی منیزیم، فسفر و ویتامین K است که نقش مهمی در حفظ و نگهداری سلامت استخوان‌ها بازی می‌کنند.

بهبود سلامت پوست:

رازیانه منبع خوبی برای ویتامین C محسوب می‌شود. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که اسیب رادیکال‌های ازاد را کمتر می‌کند. همین امر باعث می‌شود پوست صورت دچار پیری زودرس نشود. ویتامین C برای تشکیل کلاژن بسیار ضروری است و ابزار قدرتمندی برای محافظت از ظاهر پوست محسوب می‌شود. کمبود ویتامین C در بدن را اسکوروی می‌نامند. این کمبود باعث می‌شود بدن به درستی کلاژن را تولید نکند. همین امر منجر به خونریزی لثه‌ها و خونریزی زیر پوست می‌شود. به خاطر عملکردی که ویتامین C در بدن دارد، مقدار کافی و مناسب از این ویتامین برای کاهش چین و چروک و حفظ شادابی و سلامت پوست ضروری است.

کاهش فشار خون:

رازیانه می تواند فشار خون و التهاب را به خاطر محتوای پتاسیمی بالا و محتوای سدیمی اندک کاهش دهد. پتاسیم در برابر سدیم می‌ایستد و همین امر موجب می‌شود فشار خون پایین آورده شود. رژیم غذایی سرشار از پتاسیم می‌تواند فشار خون را کاهش دهد. فقط به خاطر داشته باشید که این اثرات یک شبه ایجاد نمی‌شوند. برای اینکه بتوانید از این مزایا بهره مند شوید باید ۴ هفته رژیم غذایی با پتاسیم بالا مصرف کنید.

کمک به هضم:

رازیانه می‌تواند هضم و گوارش را بهبود ببخشد. از آنجایی که این گیاه حدود ۷ گرم فیبر غذایی دارد می‌تواند به سلامت سیستم گوارش کمک فراوانی بکند. عضلاتی که در سیستم گوارشی شما قرار دارند به فیبر غذایی نیاز خواهند داشت. از آنجایی که مشکلات گوارشی همچون یبوست و IBS در بزرگسالان شایع است، مصرف رازیانه می‌تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.علاوه بر این فیبر همانند یک مسواک کوچک عمل می‌کند و می‌تواند سموم موجود در روده را پاکسازی کند. این سموم اگر در بدن باقی بمانند باعث ایجاد سرطان روده بزرگ خواهند شد. خود رازیانه همانند یک ملین عمل می‌کند و به دفع سموم از بدن کمک فراوانی خواهد کرد. به همین خاطر برخی از فرهنگ‌ها بعد از خوردن وعده غذایی دانه رازیانه را می‌جوند تا به هضم کمک کند و بوی بد دهان را از بین ببرد. برخی از روغن‌هایی که در رازیانه یافت می‌شود به تولید مایع گوارشی کمک خواهد کرد. رازیانه همچنین برای افرادی که رفلاکس اسید دارند نیز مفید است. اضافه کردن رازیانه به رژیم غذایی می‌تواند PH معده را متعادل سازد.

افزایش سیری:

فیبر هیچ کالری ندارد و می‌تواند شما را سیر نگه دارد. انسان‌ها آنزیمی که برای شکستن فیبر لازم است را ندارند. به همین خاطر فیبر به عنوان کالری در بدن جذب نمی‌شود. رازیانه حدود ۷ گرم فیبر عاری از کالری دارد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که رژیم غذایی سرشار از فیبر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۱ نشان می‌دهد مصرف ۱۴ گرم فیبر در روز می‌تواند به کاهش وزن خوبی منجر شود. با اضافه کردن رازیانه به رژیم غذایی می‌توان حس سیری را فراهم کرد. این موضوع به کاهش وزن کمک فراوانی خواهد کرد.

بهبود کولیک در نوزادان:

کولیک یا قولنج در نوزادان یکی از شرایط پزشکی نسبتا بی خطر است. کولیک به گریه‌های بی‌وقفه بیش از سه ساعت در روز که بیش از سه روز در هفته رخ دهد و حداقل سه هفته تداوم یابد، گفته می‌شود. در این شرایط والدین هر کاری می کنند تا نوزاد ارام شود. دارویی که اخیرا با نام دی سیکلومین هیدروکلراید برای درمان کولیک استفاده می‌شود می‌تواند عوارض جانبی شدیدی به همراه داشته باشد. اما محققان دریافته اند که روغن دانه رازیانه می‌تواند درد را در نوزادان کاهش دهد و یک درمان طبیعی و خانگی برای کولیک محسوب می‌شود. در مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۳، محققان روغن دانه رازیانه را با دارونماها مورد مقایسه قرار دادند. گروهی که با روغن دانه رازیانه درمان شده بودند ۶۵ درصد کولیک کمتری را تجربه کرده بودند. اگرچه این مطالعه امیدوار کننده است اما هنوز دوز مناسب برای نوزادان تعیین نشده است. شاید بتوان گفت امن ترین روش برای درمان کولیک نوزادان نوشیدن چای رازیانه توسط مادر است.
مقاله مرتبط: کولیک نوزادی چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

کمک به پیشگیری از سرطان:

رازیانه قرن‌هاست که در طب چینی برای کمک به درمان شرایط التهابی همچون بهبود جای نیش حشرات یا گلو درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. توانایی رازیانه برای کاهش التهاب محققان را به بررسی اثرات آن بر روی سرطان واداشته است. روغنی به نام anethole که در رازیانه یافت می‌شود در برخی از مطالعات بالینی به عنوان درمان طبیعی سرطان شناخته شده است و می‌تواند تولید سلول‌های سرطان سینه را کاهش دهد. دانشمندان بر این باوند که این روغن می‌تواند التهابی که منجر به توسعه سرطان می‌شود را کاهش دهد. با اینحال هنوز مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز هست. سایر مواد ضد التهابی در رازیانه همچون سلنیوم می‌تواند به کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان کمک کند. مطالعه بزرگی که شامل ۸۰۰۰ شرکت کننده بود نشان داد که سلنیوم مرگ و میر ناشی از سرطان را کاهش می‌دهد.

عوارض احتمالی مصرف رازیانه:

اگرچه بیشتر افراد مشکلی با مصرف رازیانه ندارند اما در برخی از موارد باید از مصرف این گیاه خودداری کرد. برخی از افراد ممکن است به برخی از مواد حساسیت داشته باشند. به همین خاطر باید از مصرف دانه‌های رازیانه اجتناب کنند. به خاطر سطح پتاسیم بالایی که در رازیانه وجود دارد افرادی که مبتلا به بیماری کلیوی هستند باید مصرف آن را محدود سازند. افرادی که از مسدود کننده‌های بتا استفاده می‌کنند باید از مصرف رازیانه خودداری نمایند.
 
بررسی خواص معجزه آسای رازیانه
انتشار یافته: 177
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1390/03/09
اطلاعات دهی خیلی خوب است
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1390/03/11
مطلب بسيار زيبايي بود..باتشكر
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1391/01/15
با تشکر فراوان از اطلاع رسانی شما
اینکه مردم را از این تحقیقات مفید و با ارزش مطلع میکنید واقعا سپاسگذارم
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1391/05/11
بسیار عالی بود
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
خوب بود.
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1391/06/26
با سلام
آیا مقاله ای در مورد خواص رازیانه برای خانمهای یائسه وجود دارد ؟ لطفا اگر وجود دارد آدرس مقاله را میل نمایید با تشکر
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1391/08/01
کاملا مفید بود سپاسگزارم
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1391/09/09
خیلی خوب بود.متشکرم
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1391/09/19
واقعا عالی بود.متشکرم اگه ممکنه بگویید که چه مقدار رازیانه را باچه مقدار کرم مخلوط کنیم؟باتشکر
Switzerland
18:47 - 1391/09/19
من هم با نظر خانم مریم موافقم برای ساخت کرم لطف کنید مقدار مواد کاملا قید شود تا نتیجه درست حا صل شود ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1391/10/22
با تشکر از شما
پاسخ ها
ناهید
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
طر ذ تهیه کرم
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1391/10/28
Khob bod,, vali raziane bokhori dokhtar miari,amaaraghe raziane pesar???? Yani dam karde raziane baraye dokhtar dar shodan khobe?..
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1391/11/13
ممنون از اطلاعات خوبی که دادید لطفا میزان ونحوه مصرف عرق رازیانه برای افزایش شیردهی را میل کنید.
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1391/11/21
با سلام و عرض خسته نباشید و از اطلاعات خوبی که در اختیارمان قرار دادید
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1391/11/21
ممنون از اطلاعات شما
خيلي عالي بود
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1391/11/27
من در مورد رازیانه شنیده بودم که چاق کننده اس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1391/12/06
رازیانه برای خانوما چاق کننده هست یا لاغر کننده؟
United States
14:24 - 1391/12/08
با سلام در مطلب فوق اشاره شده که در رازیانه استروژن بالایی وجود داره و از اونجایی که این هورمون در خانم ها ذخیره کننده چربیه چطور ممکنه مصرف رازیانه باعث لاغری خانم ها بشه؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ترانه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۹
واقعيت اين است كه چاقها را لاغر و لاغرها را چاق ميكند تا هركس به تناسب مزاجش به وزن ايده آل خود نزديك شود.
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1391/12/18
با سلام مطالب کاملا مفیدی بود متشکرم
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1392/01/10
ممنون از اطلاعات مفید و موثر شما
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1392/01/13
ممنونم از اطلاع رسانی خوبتون .آیا رازیانه بر کیست های تخمدانی هم موثر است؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
بله
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1392/02/02
سلام،٤ماه رازيانه هرشب ا ليوان مصرف ميكنم واقعأ به شكل چشم گيري لاغر شدم
پاسخ ها
nafis
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۳
chejori masraf kardid?
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1392/02/13
سلام من شنیدم که اگر رازیانه را بجوشونیم ار جشوندش میشه واسه چاق شدن موضعی استفاده کرد آیا واقعا اینطور هست؟؟؟با تشکر
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1392/02/15
سلام ببخشید یه سوال داشتم مگه عرق رازیانه باعث لاغری میشه؟
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1392/02/25
سلام ممنون از زحماتتون.رازیانه در درمان تنبلی تخمدان هم مفیده؟به چه صورتی مصرف شه؟مصرفش همراه با قرص های جلوگیری که برای درمان تنبلی تخمدان تجویز شده مشکلی نداره؟بازم ممنون
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1392/03/06
salam masrafe raziane be che shekl baese laqari va be che shekl baese chaqi mishavad.mamnun
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1392/03/12
باسلام چقدرمیتوان اطمینان حاصل کرد
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1392/03/16
باعرض سلام واادب.
سوالی داشتم مبنی براینکه باتوجه به طبع گرم وخشک رازیانه چطور ازآن بعنوان گیاه ضدصفرایادمیشوددرحالی که صفراخودگرم وخشک است وعکس آن لازم است
پاسخ ها
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۵
عالیییییی
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1392/03/16
باعرض سلام واادب.
سوالی داشتم مبنی براینکه باتوجه به طبع گرم وخشک رازیانه چطور ازآن بعنوان گیاه ضدصفرایادمیشوددرحالی که صفراخودگرم وخشک است وعکس آن لازم است
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1392/03/30
سلام خانم دکتر .ممنون از اطلاعات مفیدتون
یه سوال دارم ممنون میشم جوابمو بدید .خانم دکتر عرق رازیانه روی بزرگ شدن سینه تاثیر میذاره؟؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۱
ممنون از توضیحات مفیدتون.
فرح
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
خوب بود
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1392/05/10
سلام براي درمان اختلات قائدگي چه مدت زماني را از گياه رازيانه بايد استفاده نمود؟
پاسخ ها
مهین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
سوال بالا مد نظر است .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
مدت
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1392/05/20
سلام.ممنون از مطلب خوبتون.می خواستم بدونم رازیانه رو باید چقدر مصرف کرد تا لاغر نشد؟چون من خودم لاغر هستم.واقعا واسه اختلالات قائدگی خوبه ؟باعث تناسب اندام میشه یا نه؟
اگه میشه راهنمایی کنین.ممنون
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1392/05/23
با سلام
من یکماه پریود نشدم با خوردن دم کرده رازیانه امکان پریود شدنم هست؟
پاسخ ها
فرح
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
خوبه
United States
10:49 - 1392/06/06
رازیانه اصلا در دوران بارداری توصیه نمی شود زیرا که باعث انقباض رحم می شود.اطلاعاتتان نادرست است.
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1392/06/24
ممنون خیلی عالی بود .....
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1392/06/31
عالی بودپدرسوخته
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1392/07/23
با عرض سلام ایا رازیانه برای تنبلی تخمدان مفیده برای نامنظمی قاعدگی هم خوبه ممنون میشم اگه جواب بدین با تشکر
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1392/07/25
ببخشید جواب سوالمونو کجا ببینیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۳
اره منم نمیدونم o_0
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1392/08/05
سلام انینه طریقه مصرفشم میگفتید خب
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1392/08/17
سلام.
من یه جایی خوندم که رازیانه باعث بزرگ شدن سینه ها میشه، آیا این درسته.مرسی اگه جوابمو بدین
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1392/08/19
چند جا خوندم با عسل باعث افزایش وزن میشه....
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1392/10/05
رازیانه اون های که لاغرن رو چاق میکنه و اونایی که چاقن رو لاغر من توی سایتی خوندم یعنی که اندم رو روی فرم میاره. اوکی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
برای کسیکه قصد باردار شدن داردهم میشه مصرف کرد
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1392/10/05
من از وقتی دم کرده رازیانه مصرف می کنم کمتر دچار گر گرفتگی میشم اما لاغر نشدم هر مزاجی باشیم میشه رازیانه مصرف کنیم؟
France
01:44 - 1392/10/25
سلام مرسی از توضیحاتتون من یجا خوندم واسه افزایش سایز سینه خوردن عرقش و روغنش موثره آیا درسته؟ اگه درسته مقدار مصرف به چه صورته؟
با تشکر
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1392/11/06
سلام خسته نباشین لطفاً بگین برای اینکه بچه دختر بشه رازیانه رو چطور مصرف کنیم از چه ماهی و مقدارش؟ ممنون
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1392/11/08
سلام من 3ماهه که رازیانه را با چای سبز دم کرده وتا 3 لیوان در روز استفاده کردم پریودم که 2ماه بود قطع شده بود از ماه دوم مرتب شد والبته سینه هام تا یک سایز بزرگ شده وبه طور مشهودی چروکهای پوست صورتم از بین رفته فکر میکنم که خانمهایی که در آستانه یایسگی قرار دارند بهتره امتحان کنند برای من که معجزه کرد
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1392/11/16
آیا رازیانه باعث نازایی هم میشه؟
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1392/11/19
man too hameye site ha didam dar morede raziane neveshte ba"ese taghviat o chaghie khanoomhaye laghar mishe !!!!ama shoma migid laghar mikone??? :o
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1392/12/22
سلام/من خانم 44ساله ومجرد هستم در سونورحم هتروژن وفیبروم ساب موکوس 10میلی متری دارم حدود دوسال درمان سنتی کردم که نتیجه ان بزگ شدن سایز فیبروم از 8 به 10میلی در طول دو سال بود وپریودم 11روزه شدزمان پاکی 15روز)الان پس از دو دوره مصرف قرص جستیران 40میلی کلا پریودم بهم ریخته ودر این ماه اصلا پاک نشدم حالا با این توضیحات میتونم عرق رازیانه مصرف کنم وچقدر باید مصرف کنم (خواهش می کنم زودجواب بدید)
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1393/01/03
ممنون ازاظلاعات که دادی برای پاسخ سوالات تمام موارد راهنمایی فرماییدمن هم بتوانم ازانها استفاده کنم
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1393/01/06
با سلام من شنیدم که گیاه رازیانه برای درمان سینوزیت بسیار مفیده میتونم استفاده کنم
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1393/01/18
سلام من یک ماه روزانه سه بار خوردم واز این ماه دیگه نمی خورم میخام باردار شم آیا باردار میشم
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1393/01/27
باتشکر از اطلاعات مفیدتان
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1393/01/29
baraye bozorg kardane sine am khoobe na?
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1393/01/29
سلام برگ رازیانه را چگونه مصرف کنیم
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1393/02/01
من یک بطری عرق رازیانه خوردم ولی بچه پسر ميخواستم ممکنه دختر بشه.؟
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1393/02/04
سپاس از مطالب مفيدرازيانه.من هم به پزشک طب سنتی مراجعه کردم و از کرم و جوشانده رازيانه مصرف ميکنم
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1393/02/17
سلام
من10 کیلو اضافه وزن دارم حالا شنیدم که برا لاغری خوبه
چطوری استفاده کنم تا زود نتیجه بده؟
و اینکه گفتن برا رفع موهای زائدخوبه اون رو چطوری مصرف کنم؟
ممنون
-
20:13 - 1393/02/29
ایا برای بزرگ شدن سینه توصیه میشود؟؟؟؟؟؟//
پاسخ ها
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۴
بله مفید است
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1393/03/14
با سلام من خیلی از دیدگاه ها رو خوندم و خودم 6 ماه که رازیانه مصرف می کنم واقعا معجزه می کنه در ضمن من 71 کیلو بودم در حال حاضر هم 73 کیلو هستم در مورد مصرف رازیانه در حاملگی باعث می شه بچه دختر بشه و فقط در ماه اول می شه مصرف کرد
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1393/03/25
سلام من واقعا گیج شدم تو ی جا گفته شده رازیانه باعت چاقی وافزایش وزنه الان اینجا گفتین باعث لاغری میشه .من لاغرم نمیخوام بدتر لاغر شم بالاخره نفهمیدم باعث چاقی میشه ی ن. لطفا این همه مارو سرکار نزارید ببخشید ک اینو میگم
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1393/03/25
ایا رازیانه رو مرد بخوره تاثیری در دختر دار شدن داره یا اینکه فقط زن باید بخورد
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1393/04/08
خییییییییییییییییییییییییییییییلی بد بود
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1393/05/24
خیلی اطلاعات خوبی بود!ممنونم!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1393/06/03
مرسی از اطلاعات تون.من هم قصد دارم رازیانه مصرف کنم تا چاق بشم
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1393/06/05
من خود رازیانه رو از عطاری خریدم مصرف اون به چه شکلی باید باشه؟آیا باید دم کنم یا آسیاب کنم 5 گرم درروز بخورم.لطفا راهنماییم کنید.
Iran, Islamic Republic of
01:36 - 1393/06/26
من سنم۶۵ است ایا ماسک رازیانه برای من تاثیر دارد لطفا راهنمایی کنید متشکرم
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1393/07/19
با سلام خیلی مفید بود آیا رازیانه برای دختردار شدن مرد باید بخوره؟
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1393/08/07
با سلام،لطفا برای دختر دار شدن راهنمایی کنید ایا رازیانه تاثیر داره؟مقدار مصرف و چقدر قبل از بارداری باشه ممنون میشم جواب بدید.
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1393/09/14
ایا رازیانه برا نفخ مفیده
Iran, Islamic Republic of
02:49 - 1393/09/16
باسلام وتشکرازمطلب خوبتون خواستم بگم رازیانه تنهاگیاهیه که برای خانمهاهیچ ضرری نداره وبالعکس برای خانمهای سردمزاج خیلی بهترازگرم مزاجانه چون طبع رازیانه گرمه وبراشون عالیه،اگه نوزاددختردارید ونفخ میکنت وازدهانش آب دهان میریزه یامعده ش سرده مادر شبی یک استکان عرق رازیانه بخوره که خیلی موثره
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1393/09/26
اطلاع خوب بهتر از اطلاع بد است اطلاعاتتان
خیلی بود
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1393/10/04
رازیانه باعث دخترشدن میشه
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1393/10/08
با سلام .ممنو از مطالبتون .من فرزند دوقلو دارم که 17 روزه هستن برای شیردهی میخواستم بدونم که روزی چقدر ازعرق رازیانه مصرف کنم برای افزایش شیر .وایا همراه با چیزی باید مصرف کنم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید .
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1393/10/21
خیلی ممنون ازراهنماییتون مرسی ازمطالبتون.
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1393/11/22
ببخشید واسه چاقی هم خوبه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1393/11/23
سلام میخواستم بدونم رازیانه برای درمان مگس پران چشم خوبه؟
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1393/12/18
با سلام لطفا در مورد اینکه چه جوری مصرف بشه واسه لاغری میل کنید مرسی
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1394/01/08
هيج ضرري نداره واسه خانما
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1394/01/09
عالی بود درباره کرم رازیانه مقدارش بگید

با تشکر
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1394/01/26
عالی بود.برای مرتب شدن قاعده گی چه مدت بایدمصرف شود؟
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1394/03/07
سلام رایانه رو آسیاب کنید بعد هرروز قاشقش رو تو لیوان بریزید سپس آب جوشیده رو بهش اضافه کنید یه چیزی بدارید روش که دم بیاد بعد که یه خورده ولرم شد یه قاشق عسل بر اضافش کنید هر روز نوش جان کنید اثرش رو میبینید دبدنتون رو فرم میاد سینه رو سفت میکنه عادت رنو تننظیم میکنه لک رو از بین میبره

چاق هم نمیکنن استفاده کردم که میگم
ک
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1394/03/23
حالا من رازیانه بخورم چشمهای بچه ام رنگی میشه اگه نشد چی
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1394/03/24
ممنوووووووووونم از پیج عالیتون. عااااااشقتم رازیانه چون انقدر خوبی
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1394/03/30
سلام. من هم 3 هفتس برای درمان لک بینی هام روزی نصف لیوان دمکرده رازیانه میخورم . لکهام بهتر شده ؛ ولی از خواص معجزه اسای اون کاهش 90 درصدی سر دردای میگرنم است. مطمینم از رازیانست. چون من هفته ای حداقل ۲ بار سردردای وحشناااااااک داشتم ولی از۳ هفته پیش خیلی خوب شده و بابت این قضیه از خدا وند بزرگ سپاسگذارم به خاطر این همه نعمتاش. البته ۲ سال پیش هم همین قضیه واسم پیش اومد و به دکتر مغز و اعصاب گفتم که احساس میکنم رازیانه واسه سردردامم خوبه ولی کلی نکوهشم کرد و من قطع کردم ولی این دفعه به یقین رسیدم که از رازیانست.
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1394/03/31
سلام خیلی خوب بود
آیا برای کسی که دیواره رحم ضخیم شده مفیده
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1394/04/01
سلام من دکتربرام استراحت نوشته رازیانه بخورم بخاطرگرمی که داره روبچم تاثیرنمیزاره
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1394/04/12
من خانم 40 ساله ام .هنگام پریود سرددهای عجیبی دارم .سرد مزاجم هستم حدود سه دوره پریود استفاده کردم سردردم رفت اما بعد مدتی دوباره علی زعم خوردن رازیانه تنها خونریزیم بیشتر شد اما سردرد افاقه نکزد .جه کنم
Iran, Islamic Republic of
03:32 - 1394/04/24
سلام. خسته نباشید. آیا. رازیانه. در فرم دهند. باستن. همه ميشه. استفاده. کرد. ممنون. میشم. جواب. بدید
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1394/05/01
سلام.ممنون مطلب مفیدی بود. والا منم شنیدم اندام خانما رو رو فرم میاره و چاق کننده اس. حالا بلاخره چاق کننده هست یا نیست؟
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1394/05/14
سلام خسته نباشید ببخشیدا اخرش نفهمیدم رازیانه رو چه جور بخوریم که لاغرکنه من میخوام باردار شم وزنمم زیاده لطفا یکم راهنمایی کنید تروخدا مرسی
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1394/05/26
یعنی هیچکی اینجا نیس جواب مارو بده؟پس چرا میگن دیدگاه و سوالاتتون رو بفرستید؟ده بار پرسیدن چاق کنندس یانه؟تکلیف ماچیه؟یه جا مینویسید چاق کننده یه جا میگید لاغر کننده.ای بابا
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1394/05/28
سلام من نزدیک یکساله عادت ماهانه نداشتم به من گفتم رازیانه و بومادران با ی قاشق عسل بخورم من لاغرم ولی لصن نمیخوام چاق.شم باید این دارورو تا چهل شب.مصرف.کنم من چن جا خونم نوشته لاغر کنندس.بعضی.جاها نوشته چاق.کنندس من گیج شدم خواهش میکنم کمکم کنید من نمیخوام اندامم رو از دست بدم
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1394/05/28
درضمن میخواسم ببینم اگه.بومادران رو با عسل به جای رازیانه برای قاعده اوری مصرف کنم تاثیر داره؟؟ایا بومادران هم چاق کنندس؟؟لطفا کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1394/06/20
لطفا راج به فواید و مضرات گیاه رازیانه دریاعسگی بیشتر توضیح دهید...
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1394/06/22
عالی بود ممنون از توضیحاتتون
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1394/06/22
عالی بود ممنون از توضیحاتتونlلبته یه درمان قطعی شقاق برای اقایان
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1394/06/22
ممنون از مطالب مفیدتون من واقعا نمیدونم رازیانه رو مصرف کنم یا نه مشخص نشد چاق کننده س یا لاغر کننده لطفا دقیق راهنمایی کنید ممنو.
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1394/07/28
سلام.مادر من سرطان سینه داشت.امکان داره مصرف رازیانه برای من ضرر داشته باشه؟
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1394/08/08
دم کرده رازیانه برای تنظیم عادت ماهیانه و درمان کیست تخمدان فوق العاده ست . خانوم ها خواهشا از این گیاه معجزه آسا غافل نباشین و اون رو جایگزین داروهای شیمیایی کنید .
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1394/08/18
عزیزم برای لاغری خوبه من ۱۵ کیلو اضافه وزن دارم شکمم بزرگ شد ه رازیانه بخورم چجوری لطفا راهنمایی کنید ممنون
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1394/08/25
سلام. من قصد دارم از عرق رازیانه برای گاخش موهای زاِِِِید استفاده کنم در ضمن سایز سینه هام یزرگ هستن ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1394/10/07
عالی بود ولی اگه طبیعتش گرمه باید برای پسر دار شدن خوب باشه
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1394/10/14
درزمان پریودی وحاملگی و شبی ک باهمسرتون نزدکی دارید نباید رازیانه مصرف کرد .درکتابی خوندم رازیانه برای زن باردار باعث ازدست دادن بچه میشه.برای تنبلی تخمدان مفید هست .عادت ماهیانه رو تنظیم میکنه.
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1394/11/09
خوبه من 4ماه استفاده میکنم و6کیلو چاقشدم
پاسخ ها
shima
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
سلام شما چند کیلو بودید الان چاق شدید؟ من لاغرم م47 کیلو هستم
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1394/11/09
خوبه ولی با جزییات بیشتر توضیح بدین
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1394/11/10
ایا رازیانه برای افزایش ذخیره تخمدان و کاهش پرو لاکتین تاثیر داره؟
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1394/11/10
سلام تورو خدا بگین واسه لاغریه یا چاقی گیج شدم من تو یه سایت خوندم که واسه چاقیه
تکلیف چیه جواب بدین لطفا
United States
18:38 - 1394/11/12
عرق رازیانه برای خانوم های سرد مزاج خیلی خوبه ولی باعث چاقی میشه اندام های زنانه رو بزرگ میکنه مثل پستان و باسن....
و برای خانم های باردار اصلا خوب نیست.
اطلاعاتی که این خانم به اصطلاح دکتر اینجا پست کردن کاملا اشتباهه،خواهشا قبل از مصرف هر چیزی کاملا تحقیق کنید و به مطلب های اینترنتی اعتماد نکنید
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1394/11/23
برای تنبلی تخمدان من هم خوب بود قاعدگی ام را منظم کرد
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1394/11/29
سلام من دو ماه و بيست روزه پريود نشدم الان چند روزه لكه بيني دارم يه جوريه اصلا خون نيست ميخوام باردار بشم دوساله ازدواج كردم ولي حامله نميشم بهم گفتن رازيانه بخورم ولي نميدونم چه جوري تورو خدا زود جوابمو بدين دارم ديوونه ميشم
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1394/12/24
من عرق رازیانه خوردم به مدت دوهفته و پریود شدم به میزان کم ودر مدت پریود نخوردم حالا بعد از پریود ایا شروع کنم چطور مصرف کنم
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1395/01/03
من با رازیانه نفخ میکنم دلیلش چه?
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1395/01/23
باسلام وتشکر فراوان از شما .یک سوال ک شاید تکراری باشه اینکه من هم پوستم چروک شده هم خشکه میزان مصرف کرمی ک گفتید چقدر باید باشه .بازم ممنون
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1395/04/02
سلام من رازیانه هر روز مرتب صبح ها عصر ها باشوهرم میخوردم لاغرک شدم حامله هم شدم دوماهم بود ک بچم سقط شد ای تو دوران حاملگی باعث سقط بچه میشه ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
سلام ببخشید بچه تون پسر بود یا دختر
Iran, Islamic Republic of
03:23 - 1395/06/01
فقط عادت ماهانه منو تنظیم کرد اتفاق خاصی برام نیوفتاد میخواستم باسنم بزرگ بشه
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1395/06/09
من رازیانه خوردم فیبروم 3سانتی من شد 5
تحت نظر طب سنتی بودم
وقتی هورمون استروژن باعث رشد فیبروم میشه چرا باز بمن رازیانه تجویز کرد
واقعا نمیبخشمشششش
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1395/06/11
سلام خسته نباشید.ببخشید عرق رازیانه رو باید بعد از اینکه پریود تموم شد مصرف کرد؟؟؟؟میشه جواب را برایم ایمیل کنید خیلی مهمه.میخواهم برای تنظیم قاعدگی بخورم.ممنون.اگه پاسخ دهید.موفق باشید.
-
01:44 - 1395/06/12
سلام...میخواستم بدونم عرق رازیانه تاثیری برای رشدسینه هاداره یانه؟ممنون
Afghanistan
08:31 - 1395/06/30
تشکر رازیانه وزن را بیشتر میکند
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1395/07/12
سلام.من ازوقتیکه رازیانه مصرف کردم خیلی بوق میزنم دلیلش چیه,؟؟؟؟؟همه جاآبروم رفته لطفا کمکم کنین بخورم یانخورم
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1395/08/10
خسته نباشین جواب من لیدا هستم بدین ممنون میشم رازیانه تخمکها را فعال میکنه بارداری چطوری استفاده کنم قربون شما
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1395/08/18
با سلام بسیار عالی متشکرم..........
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1395/08/24
سلام..اونایی که سهامداران قاعدگیشون منظومه با خوردن رازیانه برای افزایش سایز سینه باعث بهم ریختگی قاعدگی نمیشه؟:
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1395/09/03
سلام..آیا رازیانه باعث ایجاد کیست میشود؟؟
من حدود 2 سال پیش یک بطری عرق رازیانه رو طی مدت 7الی 8 ماهه خوردم...و الان سینه هایم پر از کیست شده است...خواستم بدونم مرتبط بوده با رازیانه یا نه؟
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1395/10/10
رازیانه واسه سرطان سینه
چگونه ست ضرر داره؟
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1395/11/10
سلام خانم دکتر ببخشید میخواستم بدونم رازیانه واسه چاق کردن و بزرگ کردن سینه مفید هستش ..ممنون میشم جواب بدید ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1395/11/23
مطمئنین بادقت خوندینش؟ بیشتز جوابا توش بود!
رازیانه مرد رو چاق میکنه ولی هورمون زنانه درمرد بیشتر میشه ک بده. باعث دختر شدن هم میشه اندام جنسی رو هم چاق میکنه زیاد خوردنشم ضرر داره بادقت بخونید
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1395/12/14
سلام
بسیار عالی ومفید بود
ممنون
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1395/12/25
سلام خسته نباشید
ایا رازیانه برای کسی که pcoهستش و پرولاکتین بالا هستش و قرص داستینکس برای پرولاکتین میخوره ضرر داره؟
البته بیشتر هدف فعال شدن تخمکها هستش چون قصد بارداری دارم.
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1396/02/25
باسلام چه مدت طول میکشد تا رازیانه اثرلاغر شدن رابرروی بدن بگذارد؟باتشکراز لطفتون
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1396/03/11
سلام. من دو ماه عرق رازیانه هرروز یه لیوان استفاده کردم هفت کیلو به وزنم اضافه شد.خیلی ناراحتم
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1396/04/02
مطالب بسیار عالی بود ..خدا کنه هممون با رازیانه خوردن بتونیم مامان بشیم
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1396/04/19
سلام من قدم بلند ۶۰کیلو هستم می خوام چاق بش از صورت رازیانه خوب
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1396/05/05
سلام من رازیانه مصرف کردم خیلی هیکل رو فرم میاره عالیه
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/06/28
صورت رو هم زیبا میکنه
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1396/09/07
سلام لطفا توضیح بدید که واقعا خوردن رازیانه باعث ازبین بردن موهای زائدمیشه؟وچه جوری بایدمصرف بشه ؟من هرروز سه لیوان دم کردشو مصرف میکنم بایدچه مدت مصرف کنم که تاثیرمیزاره ممنون لطفاااااااجواب بدید همه منتظرجواباشونن
Germany
17:19 - 1396/10/18
سلام میخواستم بدونم ایا رازیانه فقط در دوران بارداری باعث دختر بودن میشه یا اگه رازیانه رو یک ماه مصرف کنم ولی بعد از 5 ماه باردار شم باز هم دختر میشود؟؟
ممنونم لطفا جواب بدید ایا واقعا چاق کنندس یا نه چون واقعا لاغر هستم و نمیخوام لاغرتر بشم
پاسخ ها
Ahmad Sha khoshiwal
Afghanistan
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
دختر تولد کردن یا پسر فقط خداوند متعال میداند
با بادیان هیچ چیز نخواهد شد محتدمه
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1396/11/07
خیلی ممنون عالی بود از لطف شما متشکرم
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1396/12/26
رازیانه رو هر بدنی یه جور عمل میکنه ممکنه بعضیا رو چاق کنه بعضیا رو لاغر بستگی به بدن‌ فرد داره .منو که ۸ کیلو چاق کرد
Afghanistan
08:26 - 1397/01/20
بنده احمدشاه خوشیوال از کابل افغانستان
نظر ندارم ولی یک سوال دارم
روده و معده ام مکروبی شده و همچنان ایچپایلری هم بود
ولی ایچپایلری از بین رفته اما احساس درد در هاظمه میکنم
میشه کمک ام کنید که این مشکل با نظر شما حل شود؟
و از زمانیکه به این مشکل دچار شده ام دهانم بد بوی شده
تشکر
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1397/02/02
سلام من وقتی دمنوش رازیانه میخورم کمی درد در روی سرم احساس میکنم علتش چیه آیا برای من مضره
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1397/02/22
من عرق رازیانه استفاده می کنم ولی حال تهوع میگیریم. دوستان کسی راه حلی داره? اصلا کسی علتشو میدونه??
لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره بگه. ممنون
United Arab Emirates
00:04 - 1397/05/29
عرق رازیانه چاق کننده اس یا لاغرکننده ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1397/08/08
الو و و و و و رئیس سایت کجاییییی لطفأ منتظر جواب سؤالا هستیم.
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1397/09/04
رازیانه خیلی خوبه.من به مدت یک ماه هرشب یک استکان عرق رازیانه خوردم.هم موهای بدنم کم شده.هم منظم پریودمیشم
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1397/11/01
من پلی کیستیک بودم کیست 2 سانتی هم داشتم 1 ماه داروی گیاهی مصرف کردم خوب شد. عصاره ساپوژکس اسمش بود. سریع جواب میده
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1397/11/24
من تخمدانم تنبله یعنی میشه با عرق رازیانه یادمنوش رازیانه باردارنشه لطفاجوابموبدید
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/01/19
سلام خسته نباشید عرق رازیانه افراد با مزاج سرد رو چاق میکنه؟ کی بخوریم که چاق بشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج