کارهای بانکی دیگه روی اعصاب نیست!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۸۳۸۱۱
۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۲
۱۰۴۲۷
گزارشی درباره تمام دردسرها و مصائبی که ممکن است در روزهای شلوغ اسفند برای مشتریان بانک ها رخ دهد.

مجله اینترنتی برترین ها

روزنامه هفت صبح: این روزها بیشتر از همیشه با بانک ها و خدماتشان کار دارید. ترافیک و صف های شلوغ مقابل عابربانک ها و نوبت های طولانی وقت زیادی از شما می گیرد تا یک کار ساده و کوچک را انجام دهید. این در حالی است که بسیاری از کارهای ریز و درشت بانکی را می توانید از خانه تان انجام دهید.

شاید هم استفاده متعدد از کارت های بانکی تان برایتان دردسرساز شده است و به دردسر افتاده اید. کارت تان را گم کرده اید و ساعات غیر اداری و تعطیلی بانک هاست و شما نگران خالی شدن حساب تان هستید. وجه از حساب تان کسر شده اما دستگاه پولی به شما نپرداخته است یا آن را به حساب مورد نظرتان انتقال نداده است و ... برای این دردسرها بهترین راهکار چیست؟ خط تلفن بانک ها مشغول تر از همیشه است و نمی توانید به راحتی پرسش هایتان را از کارمندان بانک بپرسید ولی هفت صبح جواب این مشکلات شما را خواهد داد.

بانک را قورت بده

وقتی دچار دردسرهای کارتی می شوید


ترافیک سنگین و بانک های شلوغ و صف های دراز مقابل خودپردازها در روزهای آخر سال کاملا عادی هستند. همه به شدت در تب و تاب خرید نوروزی هستند و زیاد پیش می آید که گذرشان به بانک ها بیفتد. حالا فکر کنید در این شرایط دچار دردسرهای بانکی شوید و ندانید که دقیقا برای حل مشکل تان چه کنید.

خطوط تلفن بانک ها مشغول تر از همیشه است و تماس های مکرر و جواب نگرفتن بیشتر کلافه تان می کند.

ما در اینجا به متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای کارت های بانکی شما پیش بیاید اشاره می کنیم و راهکارش را برایتان می گوییم.

1- عابربانکم گم شده است؛ چه کار کنم؟


به نزدیکترین شعبه بانکی که از آن کارت عابربانک خود را گرفته اید سر بزنید و مشکل را بگویید. از آنها درخواست کنید کارت تان را باطل کنند و به شما کارت جدید بدهند. این کار برای این است که یابندگان کارت بانکی شما نتوانند با ترفندهای مختلف از حساب تان پول برداشت کنند.

بانک را قورت بده

2- بانک تعطیل شده است


مهم نیست! سریع با شماره تلفنبانک مورد نظرتان تماس بگیرید و از طریق آن موضوع را گزارش دهید و کارت تان را مسدود کنید. البته اگر رمز دوم کارت تان را نگرفته اید باید به شما بگوییم خیلی متاسفیم زیرا بدون رمز دوم از طریق تلفنبانک هم نمی شود کاری کرد و باید منتظر آغاز به کار بانک شوید.

3- گم شدن وجه در انتقال به حساب دیگران


موضوع را به بانک اطلاع دهید. آنجا اطلاعات حساب شما و حسابی که به آن پول ریخته اید بررسی می شود و در صورتی که مشکلی رخ داده باشد، مشکل را برطرف می کنند و پول را به حساب شما برمی گردانند.

4- پول گمشده در عابربانک ها

یک رسید از صورتحساب تان بگیرید و 24 ساعت صبر کنید. اگر پول به حساب شما بازگشت که مشکل حل شده است اما اگر این اتفاق نیفتاد، موضوع را به بانک گزارش دهید و صورتحساب را برایشان ببرید. آنجا چند فرم به شما می دهند تا پر کنید و بانک از طریق آن فرم ها مکاتبات لازم را با مراجع مربوط انجام می دهند تا تکلیف پول گمشده شما را مشخص کنند.

5- رمز کارت را اشتباه زدم، کارت قفل شده


برای غیرفعال شدن رمز کارت تان، مسدود کردن آن یا گزارش مشکلات کارت نیاز نیست حتما تا شعبه افتتاح کننده حساب بروید. اولین شعبه بانک مورد نظرتان می تواند مشکل را حل کند.

بانک را قورت بده

6- عابربانک کارتم را ضبط کرده


به نزدیکترین شعبه بانک مورد نظرتان سر بزنید و مشکل را بگویید. آنها به شما شماره تلفن ماموری را می دهند که کارت های بلعیده شده یک دستگاه خاص را بازیابی می کند. آن مامور شما را راهنمایی می کند که مدارک شناسایی تان را به کجا تحویل دهید و چه زمانی برای گرفتن کارت تان بیایید. زمانی که طول می کشد کارت تان را پس بدهند، معمولا 10 روز تا دو هفته است.

بانکداری در خانه

7- برای انجام کارهای بانکی روی پای خودتان بایستید


بدون شک در این روزهای شلوغ و پر هرج و مرج آخر سال، بسیاری از شما تمایل ندارید برای کارهای ساده بانکی وقت بگذارید و راهی خیابان ها شوید و بدتر از همه در صف های طولانی عابربانک ها بایستید اما چه می شود کرد؟ ناچارید یکسری قبض ها را بپردازید؛ برای شارژ اینترنت پول به حساب خدمات دهنده تان بریزید، برای دیگران پول واریز کنید یا منتظرید پولی به حساب تان ریخته شود و دائم نمی توانید در صف عابربانک بایستید و موجودی حساب بگیرید. غیر از این، یکسری خریدهای ریز و درشت دارید که برای خریدن هر قلم از لیست تان باید در این ترافیک از این خیابان به آن خیابان و از این منطقه به آن منطقه بروید.

چرا باید این همه دردسر برای خودتان درست کنید؟ راه های ساده تری وجود دارد که می توانید تعداد زیادی از کارهایتان را در خانه انجام دهید و حداقل زمان ممکن را صفر کنید. وجود یک اینترنت خانگی می تواند بسیاری از مشکلات شما را با حداقل وقت ممکن حل کند.

به جای آنکه برای کارهایی مانند پرداخت صورتحساب قبوض، گرفتن موجودی، انتقال وجه، مسدود کردن کارت و ... در صف عابربانک بایستید، می توانید این کارها را از خانه و با مراجعه به سایت اینترنتی بانک مورد نظرتان انجام دهید. علاوه بر این می توانید بسیاری از اجناس مورد نظرتان را از فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری کنید. کافی است رمز دوم کارت تان را فعال کنید یا بخش اعظمی از سبد خریدتان را در فروشگاه های اینترنتی پر کنید. این شرکت ها بعد از انجام فرآیند خرید و پرداخت اینترنتی مبلغ آن، کالای مورد نظرتان را حداکثر تا 48 ساعت بعد و از طریق پیک به دست تان می رسانند.

بانک را قورت بده

8- خیلی به تلفنبانک متکی نباشید


غیر از اینترنت، تلفن هم می تواند کارهای شما را به صورت غیرحضوری راه بیندازد. بارها برای تلفنبانک ها تبلیغات متعدد روی آنتن تلویزیون رفته است اما توصیه هفت صبح این است که گزینه اولتان اینترنت باشد زیرا تلفنبانک ها برخلاف تبلیغات از ضریب امنیتی بالایی برخوردار نیستند. هکرها و سارقان می تواننند با یک دستگاه نمایشگر مخصوص به راحتی مکالمات شما را شنود کنند و اطلاعات حسابتان را به دست بیاورند.

9- شیفت کاری فوق العاده برای بانک ها

این روزها ساعات کاری بانک ها مثل گذشته نیست و حالت فوق العاده پیدا کرده است. بانک های دولتی در روزهای پرکار اسفند ماه معمولا تا ساعت 17 به مشتریانشان سرویس می دهند. بعضی بانک های خصوصی تا ساعت 20 شب هم فعال هستند.

علاوه بر این از هفته جاری تا آخرین جمعه سال، کارمندان بانک سر کار می آیند تا مردم در روزهای پایان سال کارشان لنگ نماند. اگر تصمیم دارید جمعه را برای انجام کارهای بانکی تان انتخاب کنید باید به دو نکته توجه کنید. اول اینکه بانک ها تنها در تعدادی از شعب منتخب خود برای روز جمعه شیفت کاری دارند که برای اطلاع از این شعب باید با بانک مورد نظرتان تماس بگیرید یا به سایت بانک ها در اینترنت مراجعه کرده و این شعب را شناسایی کنید. معمولا شعبه هایی برای شیفت کاری انتخاب می شود که در مرکز شهر قرار دارند.

دومین نکته این است که ساعت کاری بانک ها در روزهای جمعه تا 12 ظهر است و نباید تصور کنید که آنها مانند بقیه روزهای هفته تا ساعاتی از بعدازظهر شیفت می ایستند.

بانک را قورت بده

10- از کجا عیدی بگیریم؟


اسکناس ها و سکه های نو معمولا در روزهای پایانی سال، توسط بانک مرکزی بین شعب بانکی مختلف توزیع می شود تا مردم بتوانند عیدی های تانخورده شان را تامین کنند و برای سفره هفت سین شان سکه بگیرند. هر سال چند بانک برای توزیع اسکناس ها و سکه های نو کاندید می شوند و شعب منتخب آن به اطلاع مردم می رسد.

تجربه نشان داده ممکناست پول های تانخورده به دست دلالان هم برسد و آنها این پول های نو را برای فروش به بازار بیاورند. امسال هنوز جزییات دقیقی از شعب توزیع کننده اسکناس های نو منتشر نشده است. با اینحال می توانید زودتر از اعلام بانک مرکزی به بانکی که در آن حساب دارید بروید و درخواست کنید تا یک بسته اسکناس کهنه تان را با اسکناس های نو عوض کنند. بانک ها معمولا این کار را برای مشتریان خود انجام می دهند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر