نظامیان صهیونیست به دنبال روان درمانی
۱۸۴۸۷۶
۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۹
۱۵۵۶۰
صدها نظامی صهیونیستی که در جنگ تابستان گذشته تل آویو علیه نوار غزه شرکت کرده بودند به دنبال مشاوره درمانی هستند.
خبرگزاری تسنیم: صدها نظامی رژیم‌صهیونیستی که در جنگ تابستان گذشته تل آویو علیه نوار غزه شرکت کرده بودند به دنبال مشاوره درمانی هستند.

بیش از 350 نظامی اسرائیلی به علت داشتن علائم ابتلا به «استرس پس از حادثه» از جمله سردرگمی، بهره‌وری پایین و کابوس‌های مکرر تحت درمان قرار گرفته‌اند.

روزنامه «اسرائیل تودی» به نقل از یک مقام ارشد اسرائیل با اشاره به تعداد زیاد نظامیانی که از آسیب‌های روانی تمام عیار رنج می‌برند، اعلام کرد که «صدها» نظامی بدلیل «استرس‌های شدیدی» که در جنگ 50 روزه غزه با آن مواجه شدند، به دنبال برخورداردی از روان درمانی هستند.
رژیم اسرائیل اوایل ژوئیه 2014 حملات هوایی به غزه را آغاز کرد و سپس عملیات نظامی خود را با تهاجم زمینی گسترش داد. این جنگ در اواخر اوت گذشته به پایان رسید. حدود 2 هزار و 200 فلسطینی در این جنگ کشته و حدود 11 هزار نفر نیز زخمی شدند. به گفته مقام‌های بهداشتی غزه،  از این تعداد 578 نفر کودک و حدود 260 نفر زن بودند و بیش از 3 هزار و 100 کودک نیز در این تهاجم زخمی شدند. علاوه بر این، طبق اعلام سازمان ملل در جنگ غزه هزار و 500 کودک فلسطینی نیز یتیم شدند.

طبق اعلام آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) حدود 100 هزار فلسطینی ساکن غزه نیز همچنان بی‌خانمان هستند.

این در حالی است که گزارش یک منبع اسرائیلی که اخیرا منتشر شد، فاش کرد سال گذشته دست‌‎کم 10 سرباز اسرائیلی خودکشی کردند که 4 نفر از آنان در جنگ اخیر غزه شرکت داشتند.
نوار غزه از سال 2007 تحت محاصره فلج‌ کننده اسرائیل قرار داشته است. این محاصره که ارتباط نوار غزه با جهان خارج را قطع کرده به بروز بحران اقتصادی و انسانی در این منطقه پر جمعیت منجر شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج