توضیح درباره پیش‌بینی‌های غلط هواشناسی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۸۶۸۵۲
۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۱
۱۰۶۰۳
رئیس سازمان هواشناسی چرایی و علت برخی پیش بینی‌های نادرست هواشناسی را تشریح کرد.
خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان هواشناسی چرایی و علت برخی پیش بینی‌های نادرست هواشناسی را تشریح کرد.

داوود پرهیزگار در جمع خبرنگاران محلی، اظهار کرد: در پیش‌بینی غلط عوامل مختلفی دخیل هستند که یکی از آن‌ها عیب کارشناسان است، اما باید بدانید که دانش هواشناسی شدیداً به IT وابسته است یعنی اگر نتوانیم IT را به خدمت بگیریم، قطعاً ضعیف خواهیم بود ضمن آنکه در علم هواشناسی پیش بینی ها با درصدی از خطا بیان می شود.

وی گفت: هواشناسی موضوعی است کاربردی که تمام جامعه را با خود درگیر می‌کند و هیچ بخشی از جامعه را نمی‌توان یافت که بی نیاز از اطلاعات هواشناسی باشد.

وی به تاسیس مرکز ملی خشکسالی در سال جاری اشاره کرد و افزود: این مرکز به شکل مستمر خشکسالی را پایش می‌کند و روزانه میزان بارش و خشکسالی را به طور آنالیز شده در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

رییس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه هواشناسی در توسعه پایدار نقش بسزایی دارد، ادامه داد: هواشناسی همواره به عنوان سند بالادستی برای توسعه پایدار به کار می‌رود و مطالعات اقلیم شناسی و هواشناختی می‌توانند کمک شایانی به توسعه پایدار داشته باشد و اگر این اتفاق در سال‌های گذشته در کشور رخ می‌داد قطعاً امروز دریاچه ارومیه و تالاب گاوخونی خشک نبودند.

پرهیزگار تصریح کرد: این سازمان برای ریزگردها و آلودگی هوا برنامه ملی دارد که البته اتفاقات اخیر جنوب غرب کشور باعث شد تا این مسئله بسیار مهم جلوه کند و از طرف دولت بیش از پیش حمایت شود.

وی به شبکه پایش هوا برای ریزگردها نیز اشاره و تصریح کرد: این شبکه پیش بینی غلظت ریزگردها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و پس از آزمایشات اولیه تا پایان سال وارد مدار می‌شود.

رئیس سازمان هواشناسی از ساخت نرم افزارهای هواشناسی اندرویدی و IOS برای گوشی‌های هوشمند خبر داد و افزود: همچنین کد USSD نیز در حال ایجاد است تا کاربران بتوانند ساعت به ساعت پیش بینی هوای موقعیت خود را داشته باشند.

پرهیزگار اضافه کرد: سازمان هواشناسی طرح دیگری با عنوان پایش آلودگی هوا در دست اجرا دارد که ابتدا آن را در تهران و سپس در دیگر کلانشهرهایی که با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنند اجرایی خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره پیش بینی‌های نادرست هواشناسی، اظهار کرد: در پیش بینی غلط عوامل مختلفی دخیل هستند که یکی از آن‌ها عیب کارشناسان ما است، اما باید بدانید که دانش هواشناسی شدیداً به IT وابسته است یعنی اگر نتوانیم IT را به خدمت بگیریم، قطعاً ضعیف خواهیم بود البته باید در نظر داشت که در علم هواشناسی پیش بینی ها با درصدی از خطا بیان می شود.

رئیس سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت به وجود آمدن ریزگردها و منشاء آن گفت: ریزگردهایی که در ایران شهرها را با مشکل مواجه می‌کنند هم منشاء داخلی و هم منشاء خارجی دارند گاهی منابع ریزگردها در صحراهای مصر هستند و گاهی در جنوب عربستان و کشور عراق چراکه عرض جغرافیایی که کشور ایران در آن قرار دارد عرض کم بارش و بیابانی است و این منطقه همواره پتانسیل خیزش گرد و غبار را دارد.

پرهیزگار با بیان اینکه ریزگردهای عراق برای خوزستان منبع داخلی محسوب می‌شود، اضافه کرد: خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها قطعاً خطر ایجاد ریزگرد و تشدید آن را در پی خواهد داشت و خودشان می‌توانند به منبع ریزگرد تبدیل شوند.

وی گفت: بررسی بارش‌ها نشان می‌دهد که تا پایان بهمن ماه بارش‌های امسال کشور نرمال بوده است و از 15 اسفندماه تا پایان فروردین ماه بارش نرمال و فراتر از نرمال در کشور خواهیم داشت.

کشور 18 درصد کم بارشی دارد

رییس سازمان هواشناسی بحث خشکسالی کشور را مبحثی مهم دانست و ادامه داد: طی هفت سال گذشته بارش‌های کشور یا نرمال یا زیر نرمال بوده‌اند یعنی در بهترین حالت ما بارش نرمال داشته‌ایم این یعنی نتوانسته‌ایم حق آبه خود را از طبیعت بگیریم، در نتیجه در شرایط هیدرولوژیکی خوبی قرار نداریم و سال پر بارشی در این هفت سال نداشته‌ایم.

پرهیزگار در خصوص تحقیقات ناسا و گفته این مرکز که خشکسالی 30 ساله در کمین ایران است، گفت: بررسی دهه ای آب و هوا ساز و کارهای خودش را دارد، اما آنچه امروز می‌بینیم و با توجه به خشکسالی های هفت سال گذشته اگر استفاده بی رویه از منابع آب ادامه یابد پیش بینی ناسا متاسفانه رخ خواهد داد، پس باید سعی در بر هم زدن این سناریو داشته باشیم و نگذاریم 30 سال خشکسالی اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه تا امروز کشور 18 درصد کم بارشی دارد، اظهار کرد: اصفهان 23.7 درصد کم بارشی و تهران 16 درصد کم بارشی دارد این در حالیست که 33 درصد افزایش بارش در سال جاری برای تهران اتفاق افتاده، اما در همین زمان اصفهان 12 درصد کاهش بارندگی داشته است.

رییس سازمان هواشناسی گفت: هواشناسی اصفهان معین هواشناسی تهران است و باید بتواند پا به پای تهران به کشور و استان خدمت رسانی داشته باشد.

پرهیزگار تصریح کرد: علم هواشناسی و این بحث در حمل و نقل‌های هوایی، دریایی و زمینی، فعالیت‌های کشاورزی به خصوص باغ داری و زراعت، آخرین وضعیت منابع آبی و میزان بارش و خشکسالی های متعدد و همچنین در مسائل نظامی مخصوصاً هنگام استفاده از بمب‌های شیمیایی و هسته‌ای کاربرد فراوان دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو