حرکات ورزشی با چوب جارو!
۱۹۲۹۷۴
۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
۱۰۱۰۷۰
فرصت خوبی است تا برای حفظ سلامت و از بین بردن چربی‌های اضافه تصمیم درستی بگیرید و لابه‌لای خرید‌هایتان، یك چوب ورزشی هم تهیه كنید. این وسیله ورزشی ارزان به شما كمك می‌كند مسیر چربی‌سوزی را راحت‌تر طی كنید.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: فرصت خوبی است تا برای حفظ سلامت و از بین بردن چربی‌های اضافه تصمیم درستی بگیرید و لابه‌لای خرید‌هایتان، یك چوب ورزشی هم تهیه كنید. این وسیله ورزشی ارزان به شما كمك می‌كند مسیر چربی‌سوزی را راحت‌تر طی كنید و بتوانید در خانه هم تمرینات ورزشی را به راحتی انجام دهید. به‌نظر شما یک چوب جارو هم می‌تواند جای این چوب ورزش را بگیرد؟

چربی‌سوزی با چوب

چوب ورزشی وسیله‌ای  بسیار راحت، سبك و كم جاست كه می‌توانید به كمك آن حركات ورزشی متنوعی انجام دهید. اگر هدف‌تان این است كه وزن‌تان را كاهش دهید یا سایزتان را كم كنید، تمرینات ورزشی با چوب شما را به این هدف می‌رساند. البته اگر می‌خواهید با كمك این تمرینات به چربی‌سوزی برسید، بهتر است اصول این كار را بدانید تا بعد از دنبال كردن تمرینات به نتیجه دلخواه برسید.

لاغری باچوب جارو!

چطور اندام متناسبی داشته باشید؟

تناسب اندام یك شبه ایجاد نمی‌شود، بلكه باید رژیم صحیحی را بر اساس میزان كالری دریافتی بدن دنبال كنید و البته در كنار آن تمرینات هوازی انجام دهید و البته تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات را انجام دهید.  در بیشتر افراد این باور غلط وجود دارد كه تصور می‌كنند اگر تمرینات را به‌طور موضعی در آن قسمت از بدن‌شان كه چربی‌های موضعی وجود دارد انجام دهند، لاغری با سرعت بیشتری انجام شده و چربی‌های اضافه آن بخش از بدن زودتر از بین می‌رود. نمونه‌اش چربی‌های شكمی است كه بیشتر افراد تصور می‌كنند بهترین ورزش برای لاغری شكم فقط انجام تمرین دراز و نشست است. همین جا فرصت خوبی است كه به شما بگوییم این باور اشتباه است و نباید نقش رژیم غذایی، كالری دریافتی و البته ورزش هوازی را نادیده گرفت.

كدام ورزش‌ها هوازی هستند؟

به ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه سواری، شنا و. . . هوازی گفته می‌شود كه بدن در ابتدا فقط گلیكوژن (ذخیره قندی) می‌سوزاند و وقتی ذخیره گلیكوژن تمام شد بعد از حدود 20 دقیقه چربی‌سوزی شروع می‌شود.  پس اگر می‌خواهید كاهش وزن چشمگیر‌تری داشته باشید، علاوه بر انجام تمریناتی كه در اینجا آموزش می‌دهیم، تمرینات هوازی را دنبال كنید و هر روز نیم تا یك ساعت ورزش‌های هوازی انجام دهید. به این ترتیب با دنبال كردن این ورزش‌ها سریع‌تر به تناسب اندام دلخواه‌تان می‌رسید.

رژیم مناسب برای لاغری

اگر میزان كالری دریافتی بدن شما بیش از مقداری باشد كه طی ورزش وفعالیت روزانه می‌سوزانید، در این صورت انتظار لاغر شدن نداشته باشید و با ورزش هم چربی از دست نمی‌دهید. بنابراین بهترین كار این است كه وعده‌های غذایی‌تان را به چند وعده كوچك‌تر تقسیم كنید كه در آن چربی كمتری وجود داشته باشد. در این صورت با دنبال كردن تمرینات به نتیجه مطلوب‌تری می‌رسید.

كار كردن با چوب چه مزایایی دارد؟

مزیت انتخاب چوب به عنوان وسیله ورزشی این است كه در خانه شما جای كمی اشغال می‌كند و سبك است. علاوه بر این در هر وضعیت بدنی كه باشید می‌توانید به كمك آن ورزش‌های ساده‌ای  را انجام دهید. این چوب‌ها در بیشتر فروشگاه‌های لوازم ورزشی به فروش می‌رسند و قیمت ارزانی دارند. بنابراین با پرداخت حداقل 6 هزار تومان می‌توانید یكی از این چوب‌ها را تهیه كنید. البته هنگام خرید به اندازه قد‌تان هم توجه داشته باشید. طول این چوب‌ها به‌طور معمول یك متر است اما در مورد كسانی كه قد بلند‌تری دارند بهتر است این افراد چوب‌هایی بلند‌تر بخرند كه در اندازه 110 و 120 سانتی‌متر به فروش می‌رسند.


حركت اول: نشر از مقابل تا بالای سر

لاغری باچوب جارو!

كاملا صاف بایستید. پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز كنید. دست‌های خود را با فاصله‌ای  بیشتر ازعرض شانه روی چوب قرار دهید و چوب را تا بالای سر بالا بیاورید. توجه داشته باشید آرنج‌تان كاملا صاف نباشد. بهتر است آرنج‌ها كمی به بیرون قرار داشته باشند. این حركت برای فشار روی عضلات پشت و عضلات پشت بازو بسیار مفید است.


حركت دوم: پهلو چرخشی با چوب

لاغری باچوب جارو!

پاهای‌تان را به اندازه عرض شانه باز كنید و چوب را كمی پایین‌تر از گردن قرار دهید. سر كاملا رو به بالا قرار داشته باشد. هیچ چرخشی نداشته باشید. قسمت پایین‌تنه خود را كاملا ثابت نگه دارید و با استفاده از پهلوها به طرفین بچرخید. می‌توانید حركت را به صورت نشسته هم انجام دهید. در این حركت فشار روی عضلات راست شكمی، عضلات مورب شكمی و پهلوها وارد می‌شود.


حركت سوم: پهلو با چوب ایستاده

لاغری باچوب جارو!

چوب را با دستانی كه به فاصله عرض شانه باز شده بالای سرتان بگیرید و همزمان با حركت دست به سمت پای موافق بروید. دست‌ها و پاها به هم نزدیك می‌شوند. 20 تا 30 تكرار برای یك طرف انجام دهید. سپس سراغ سمت مخالف بروید. در این حركت فشار روی عضلات بالا تنه، عضلات مورب شكمی، پهلو و قسمت بیرونی عضله ران وارد می‌شود.


حركت چهارم: شكم با چوب ایستاده

لاغری باچوب جارو!

چوب را بادست‌های خود به فاصله عرض شانه بالای سر نگه دارید و همزمان با پایین آوردن چوب پای راست را در شكم جمع كنید؛ به شكلی كه با كمك بالاتنه و پایین‌تنه انقباض عضلات شكم را كاملا احساس كنید و در عضلات چهار سر ران هم انقباضاتی داشته باشید.


حركت پنجم: سیتاپ

لاغری باچوب جارو!

روی زمین بخوابید. كف پاهای‌تان را روی زمین بگذارید. كمر خود را گود نكنید. چوب را بالای سر نگه دارید.

در حالی كه دستان‌تان صاف هستند آنها را بالا بیاورید، تا جایی كه بدن‌تان با زمین زاویه 45 درجه بسازد.

در این حركت فشار عمدتا روی عضلات راست شكمی است.


حركت ششم: اسكوات با چوب

لاغری باچوب جارو!

چوب را روی سرشانه پشتی خود قرار دهید. دست‌ها را باز كنید. آرنج‌ها رو به عقب باشند. پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز كنید و بدون اینكه كمرتان گود شود و زانوهای‌تان از نیمه پا بیرون بزند به موازات زمین بنشینید. در این حركت تقریبا به تمام عضلات بدن فشار وارد می‌شود اما فشار عمدتا روی عضلات چهار سر ران، عضلات سرینی، شكم و همسترینگ است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج