10 فیلمساز مستقل برتر جهان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_3
کتاب لند_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۹۷۷۶
۱۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۹
۳۴۷۲۳
این چهره های صاحب نام در طول سال های فعالیت خود کوشیده اند در فیلمسازی مستقل باشند و تاثیر زیادی بر نسل های بعدی خود گذاشتند

مجله اینترنتی برترین ها

هفت صبح: این چهره های صاحب نام در طول سال های فعالیت خود کوشیده اند در فیلمسازی مستقل باشند و تاثیر زیادی بر نسل های بعدی خود گذاشتند

هالیوود معمولا توقع زیادی از کارگردانان ندارد، همین که بتوانند با داستان هایی خوش آب و رنگ تماشاگران را به سینماها بکشانند و سودآوری اثرشان را تضمین کنند تا تولید ادامه یابد، اغلب کافی است. در این بازار اما سینماگران مستقل هرچند نقش مهمی برعهده دارند اما درواقع تعداد اندکی از آنها می توانند چنان اعتماد هالیوود را برانگیزانند که بودجه فیلم هایشان را تامین کند و این کارگردانان از «اسپایک لی» گرفته تا «وودی آلن» همان چهره های تاثیرگذار هنر سینما هستند که امتحان پس داده اند و با سابقه ای که همه از آنها در ذهن دارند فیلم های تازه شان –حتی اگر با قواعد جاری سینمای سودآور چندان سازگار نباشد– اغلب مورد توجه قرار می گیرند. این کارگردانان که قواعد تازه خلق می کنند و افق های هنر هفتم را گسترش می دهند اغلب سینماگران پس از خود را نیز متاثر می کنند و تاریخ سینما را به پیش می رانند. در ذیل لیستی از مهم ترین کارگردانان پیشرو هالیوود به لحاظ تاثیرگذاری را به ترتیب می بینید. (منبع: آی اف سی فیلمز)

فرانسیس فورد کاپولامهم ترین آثار؛ «اینک آخرالزمان»، «پدر خوانده 2» و «دراکولا»

کارگردانان متاثر از او: «اولیور استون»، «برادران کوئن» و «برایان دی پالما»اگر بخواهیم موثرترین و پیشروترین فیلم های 100 سال اخیر را مشخص کنیم، پرد خوانده ها و اینک آخرالزمان بی تردید شایسته صدرنشینی این لیست هستند. کاپولا رویکرد سینما نسبت به فیلم های مافیایی را به کل تغییر داد و سینمای جنگ را از نو تعریف کرد و مهم تر از همه استاندارد فیلم های خوب را نزد سینماروها ارتقا داد.

استنلی کوبریکمهم ترین آثار: «ادیسه فضایی 2001»، «پرتقال کوکی» و «غلاف تمام فلزی»

کارگردانان متاثر از او:  «کریستوفر نولان»، «دانکن جونز» و «دیوید لینچ»

کوبریک کارگردانی بود که همواره به سراغ چالش برانگیزترین موضوعات می رفت، از جنگ و عواقب و شرایط آن گرفته (در راه های افتخار و غلاف تمام فلزی) تا مسائل مربوط به خانواده (در «لولیتا» و «چشمان باز بسته») بزرگترین نوآوری او که برنده جایزه اسکار نیز شد، جلوه های ویژه فیلم «ادیسه فضایی 2001» و استفاده او از تکنیک «استدی کم» در فیلم «درخشش» بود.

اسپایک لیمهم ترین آثار: «کار درست را بکن!»، «مالکوم ایکس» و «فریب خورده»

کارگردانان متاثر از او:  «لی دنیلز»، «جان سینگلتون»، «دی ریس» لی هرچند همواره کارگردان پرحاشیه ای بوده است، اما حقیقت این است که خوب می داند چطور باید یک فیلم عالی و خوش ساخت را به تماشاگر تحویل بدهد، حتی وقتی که این فیلم ها چندان هم درآمدزا نیستند. فریب خورده و معجزه در سنت انا، هرکدام مورد انتقاداتی قرار گرفتند اما حتی تحت شدیدترین حملات باز هم هیچ منتقدی نمی تواند انکار کند که نحوه مواجهه لی با موضوعاتی از جمله نژادپرستی بی نظیر است.مارتین اسکورسیزیمهم ترین آثار: «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین» و «رفقای خوب»

کارگردانان متاثر از او:  «اسپایک لی»، «جان وو» و «پل توماس اندرسون»اسکورسیزی در تمام آثارش از «راننده تاکسی» گرفته تا «آخرین وسوسه های مسیح» و «رفتگان» متخصص به چالش کشیدن تقابل دشوار مفاهیمی مانند مذهب، قدرت، طبقه اجتماعی و عواطف و جاه طلبی های انسانی است. نام او به عنوان کارگردانی در یادها ثبت شده که بدترین عذاب ها را بر سر قهرمانان نگون بختش نازل می کند تا بیننده عکس العمل انسانی او را در شرایط سخت به نظاره بنشیند.

کاترین بیگلومهم ترین آثار: «استانه تاریکی»، «نقطه شکست» و «محفظه رنج»

کارگردانان متاثر از او:  برادران «واچفسکی» و «مری هارون»

بیگلو کارگردان سرسخت و مستقلی است که با فیلم محفظه رنج جایزه اسکار بهترین کارگردانی را کسب کرد و تاریخ ساز شد، زیرا تاکنون هیچ زنی این جایزه را به دست نیاورده بود. کسب اسکار هرچند افتخار بزرگی بود اما تمام ماجرا نیست: سوای جنسیت کارگردان، کمتر کسی در پرونده اش فیلم هایی با تنوع و کیفیت فیلم های او دارد؛ تا آنجا که در میان کارگردانان خلاقیت، سبک و نوع نگاه او را می توان منحصر به خودش دانست.جیمز کامرونمهم ترین آثار: «بیگانه»، «ترمیناتور 2» و «آواتار»

کارگردانان متاثر از او: «مایکل بی»، «جی.جی.آبرامز»کامرون مشهور است به خلاقیت هایی که خصوصا در بخش فنی از او سر می زند – دو فیلم او «تایتانیک» و «آواتار» هرکدام در صنعت سینما اتفاقی محسوب می شوند که مرزهای این هنر و اختیارات آن را گسترده تر کرده اند. به دشواری می توان از سینمای 30  سال گذشته حرف زد بی آنکه سخنی از کامرون و آثارش به میان آورد. هرچند ممکن است بسیاری فکر کنند تکنولوژی های جدیدی نظیر «سی جی ای» از خلوص هنری سینما کاسته اند اما احتمالا رقم فروش حسادت برانگیز آثار کامرون را نمی توان انکار کرد.

رابرت ردفوردمهم ترین آثار: «مردم عادی»، «کویز شو»

کارگردانان متاثر از او: «کوئنتین تارانتینو»، «استیون سودبرگ» و «دارن آرنوفسکی»بعید است کسی پیدا شود که منکر تاثیر شگفت انگیز ردفورد بر سینما – چه ورژن هالیوودی آن و چه سینمای غیرهالیوودی– باشد. ردفورد که پیش از آغاز کارگردانی در زمینه بازیگری پرونده درخشانی داشت (ازجمله یک نامزدی اسکار برای فیلم نیش) با فیلم مردم عادی، در دهه 80 قدم به عرصه ساخت فیلم گذاشت. در توصیف خدمات او همین بس که «موسسه ساندنس» را بنیان گذاشت که به واسطه آن بسیاری از کارگردان های مستقل و با استعداد فرصت ساخت فیلم و معرفی شدن به جهان را یافتند. ردفورد در سال 2002 جایزه افتخاری اسکار را به خاطر خدماتش به هنر سینما دریافت کرد.اورسن ولزمهم ترین آثار: «همشهری کین»، «خانواده شگفت انگیز امبرسون»

کارگردانان متاثر از او:  «وس اندرسون»، «استنلی کوبریک» و «استیون اسپیلبرگ»

«همشهری کین» که کماکان در همه لیست های «بهترین»های قرن بیستم نامش جزو نامن های نخستین است از یک طرف بخشی از قوانین و استانداردهای سینمای قابل تامل و ارزشمند را بنیان گذاشت و از طرف دیگر مسیر حرفه ای پردست اندازی را برای ولز رقم زد. خلاقیت عجیب او بهترین فیلم های دورانش را شکل داده و روی پرده فرستادند. هرچند موفق نبودن او در کسب سرمایه لازم برای ساخت پروژه هایش مدتی او را از فیلمسازی بازداشت.وودی آلنمهم ترین آثار: «انی هال»، «منهتن» و «نیمه شب در پاریس»

کارگردانان متاثر از او:  «زاک براف»، «جن فاورو» و «کریستوفر گست»آلن با سبک منحصر به فرد خود در استفاده از دیالوگ های صریح و اغلب بدون پیچیدگی و تعداد زیاد آثارش بسیاری از فیلمسازان معاصر با خود را به صورت ها و در زمینه های مختلف، تحت تاثیر قرار داد. فیلم های او اثبات این نظریه اند که برای ساختن اثری درخشان نیاز به بودجه های نجومی و استخدام خیلی عظیم بازیگران نیست. استفاده او از سبکی شبه مستند برای خلق کمدی نسل جدیدی از کمدی– مستندها و فیلم های دیالوگ محور را شکل داد که از چند دهه پیش تا به حال تولید آنها ادامه دارد.امی هکرلینگمهم ترین آثار: «تعطیلات اروپایی»، «بدون رد»

کارگردانان متاثر از او:  «جودی اپاتو»، «کوین اسمیت» و «جان هاگس»

هکرلینگ در 1982 با فیلم نخست اش توانست قابلیت های کارگردانی خود را در قلمرو سینمای کاملا مردانه هالیوود به نمایش بگذارد و با فیلم های بعدی نظیر «ببین کی داره حرف می زنه» و «تعطیلات اروپایی» جایگاه خود را به عنوان کارگردانی پولساز در حوزه کمدی دهه 80 کاملا تثبیت کرد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
France
02:01 - 1397/10/02
واقعا خیلی افراد جاشون خالی. اسپیلبرگ نیست اونوقت لی هست خخخ. حداقل نولان یا وایلر رو میذاشتید
سعید رضاصفت مدیریت دفترفیلمسازی صفت فیلم
United States
02:58 - 1398/10/20
دفترفیلمسازی صفت فیلم بامدیریت سعید. رضاصفت یکی از فیلمسازان برتر ایران می باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر