سبک زندگی دیه گو کاستا مارادونا!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۹۸۴۷۶
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۸
۱۹۹۶۸
با گل های بی نظیرش موجبات قهرمانی اتلتیکومادرید را در فصل گذشته رقابت های لالیگا فراهم آورد.
 
 
 

هفته نامه همشهری تماشاگر: با گل های بی نظیرش موجبات قهرمانی اتلتیکومادرید را در فصل گذشته رقابت های لالیگا فراهم آورد. درست زمانی که رئال مادرید و بارسلونا سیطره کاملی بر لیگ برتر فوتبال اسپانیا داشتند. حتی بازی های خوب او در ترکیب دیه گو سیموئنه بود که یکی از عوامل اصلی برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا شد.

اصالتی برزیلی دارد و 2 بازی ملی هم برای برزیل انجام داده اما ناگهان سر از اسپانیا درآورد و حتی به تیم ملی این کشور هم راه یافت.

این ماجرای زندگی دیه گو کاستا است که در بازی های باشگاهی فوق العاده کار می کند اما در بازی های ملی تاکنون چیز خاصی از او ندیده ایم.

سبک زندگی دیه گو کاستا مارادونا!

شروع

فوتبال را در تیم بارسلونا اسپورتیوا کاپلا در شهر ایبیونا در جنوب ایالت سائوپائولو شروع کرد. آنجا بود که یاد گرفت چگونه می تواند ستاره ای در آسمان پرستاره فوتبال اسپانیا و برزیل باشد.

دیه گو در دوران بچگی در کوچه و خیابان فوتبال بازی می کرد و یک فوتبالیست خیابانی لایق و پرطرفدار بود، با اینحال ادامه چنین روندی طبیعتا هیچ سودی برایش نمی توانست داشته باشد.

مهاجرت

در 15سالگی به سائوپائولو رفت تا در فروشگاه عمویش ژارمینیو کار کند. عموی دیه گو علاقه شدیدی به فوتبال داشت و با وجود اینکه دیه گو هرگز حرفه ای نبود و به حرفه ای شدن هم فکر نمی کرد، توانست کارهایی برای او در این زمینه انجام دهد.

او ارتباطات خوبی در فوتبال داشت و توصیه دیه گو را به مسئولان تیم بارسلونا اسپورتیوا کاپلا کرد و برادرزاده اش را به این تیم فرستاد.

کاستا که فوتبال را به صورت آکادمیک شروع نکرده بود و تا زمان ورودش به این تیم گمنام هرگز یک مربی را بالای سرش ندیده بود، خیلی زود به بازیکنی حرفه ای بدل شد که ماهانه صد پوند درآمد داشت. پس از 2 سال بازی در بارسلونا اسپورتیوا کاپلا، او راهی فوتبال اروپا شد تا دنیای دیگری را تجربه کند.

براکا

در ماه فوریه سال 2006 نخستین قرارداد حرفه ای اش در سطح بزرگسالان را با تیم فوتبال براگا در پرتغال به امضا رساند و کارش را در این تیم اسم و رسم دار شروع کرد اما خیلی زود و بدون اینکه فرصتی برای بازی در لیگ پرتغال به دست آورد به پنافیل قرض داده شد.

اتلتیکومادرید

کاستا در سال 2007 به اتلتیکومادرید پیوست، اما آنجا هم برای پیشرفت به باشگاه های دیگر قرض داده شد. او بین سال های 2007 تا 2009 بازی در تیم های براگا، سلتاویگو و آلباسته را تجربه کرد و در سال 2009 به صورت رسمی بازیکن وایادولید شد اما در سال 2010 بار دیگر به اتلتیکومادرید بازگشت و دوران اوج خود را آغاز کرد. البته در سال 2012 مجبور شد به صورت قرضی باز هم در وایادولید بازی کند. کاستا در اتلتیکو بازی های درخشانی را به نمایش گذاشت و سرانجام سر از لیگ برتر انگلستان و چلسی درآورد.

سبک زندگی دیه گو کاستا مارادونا!

چلسی

برای رسیدن به چلسی، آبی های لندن مجبور بودند مبلغ 32 میلیون پوند به اتلتیکومادرید داده و کاستا را بازخرید کنند. به نظر می رسد چلسی در پرداخت این پول به اتلتیکو ضرر نکرده و بازیکن خوبی را به دست آورده است. کاستا در چلسی برای به دست آوردن عنوان آقای گلی و همچنین فتح لیگ برتر تلاش بسیاری می کند.

سبک زندگی دیه گو کاستا مارادونا!

تیم ملی

داستان بازی های ملی دیه گو کاستا هم خواندنی است. روز پنجم مارس 2013 لوئیس فیلیپه اسکولاری سرمربی تیم ملی برزیل کاستا را به دنبال درخشش در لالیگا به تیم ملی برزیل دعوت کرد. سلسلائو قرار بود در 2 بازی دوستانه به مصاف ایتالیا و روسیه برود. بازی نخست در ژنو برگزار شد. کاستا در بازی مقابل ایتالیا در نیمه دوم به جای فرد به میدان آمد و در تساوی 2-2 تیمش نقش ایفا کرد.

4 روز بعد در استمفورد بریج در دقیقه 78 به جای کاکا به میدان امد. در آن بازی برزیل و روسیه به تساوی یک - یک رضایت دادند.

سبک زندگی دیه گو کاستا مارادونا!

در ماه سپتامبر 2013، فدراسیون فوتبال اسپانیا در نامه ای به فیفا خواهان تغییر ملیت کاستا شد و درخواست کرد که این سازمان اجازه بازی او را در تیم اسپانیا بدهد. این در حالی بود که کاستا 2 بازی ملی برای برزیل به ثبت رسانده بود. طبق قوانین فیفا، بازیکنی که دارای 2 ملیت باشد می تواند در حالی برای کشور دومش به میدان برود که یا برای کشور نخست اش بازی نکرده باشد یا تنها در بازی های دوستانه به میدان رفته باشد. بدین ترتیب راه برای رسیدن کاستا به تیم ملی اسپانیا هموار شد.

این حرکت سروصدای زیادی به همراه داشت. از فیلیپه اسکولاری تا رییس فدراسیون فوتبال برزیل نسبت به این حرکت واکنش نشان دادند. آنها بر این باور بودند که کاستا برای پول چنین کاری کرده و پیراهن لاروخا را به سلسائو ترجیح داده است.

خانواده

پدرش ژوزه ده ژسوس یک عشق فوتبال درجه یک است. او به عشق دیه گو آرماندو مارادونا نام پسرش را دیه گو گذاشت. بی توجه به اینکه برزیلی ها قاعدتا نباید از ماردونا خوش شان بیاید! البته نام برادر بزرگتر دیه گو به افتخار جرزینهو، «جر» گذاشته شده است!

حامی مالی

تا فوریه 2014 با نایک قرارداد داشت و محصولات این شرکت را تبلیغ می کرد و با کفش های نایکی به میدان می رفت  اما از آن تاریخ آدیداسی شد و اکنون حامی مالی دیه گو کاستا، شرکت آدیداس است. به نظر می رسد در خرید او از اتلتیکومادرید هم آدیداس با چلسی همکاری داشته است.

خودرو

در لندن او یک دستگاه رنجرور اسپورت و یک دستگاه بنتلی دارد. زیاد اهل ماشین بازی نیست و در اسپانیا هم چندان به این موضوع علاقه ای نشان نمی داد.

خوشحالی می کنم

کاستا در مواجهه با این پرسش که اگر مقابل تیم ملی برزیل گل بزنی آیا شادی نخواهی کرد، گفت: «چرا نباید چنین کاری انجام دهم. من بازیکن تیم ملی اسپانیا هستم و به هر تیمی گل بزنم خوشحالی خواهم کرد.» با این حال فعلا تنها گل ملی دیه گو کاستا مقابل لوکزامبورگ و در بازی های انتخابی یورو 2016 به ثمر رسیده است.
 

مشخصات

نام کامل: دیه گو داسیلوا کاستا

تاریخ تولد: 17 اکتبر 1988

محل تولد: لاگارتو - برزیل

قد: 188 سانتیمتر

وزن: 81 کیلوگرم

باشگاه کنونی: چلسی

پست: مهاجم

شماره: 19

باشگاه های پیشین: اتلتیکومادرید، وایادولید، آلباسته و ...

درآمد: 7 میلیون و 800 هزار پوند (2014)

بازی ملی: 7

گل ملی: یک

افتخارات

با توجه به اینکه از سال 2010 گام به تیم های بزرگ گذاشته، هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره کارنامه افتخارات دیه گو کاستا قضاوت کنیم. با اینحال او طی چند سال گذشته توانسته عناوین قابل توجهی به دست آورد.

اتلتیکومادرید

قهرمانی در لالیگا: 14-2013

قهرمانی در سوپرجام اروپا: 2010 و 2012

قهرمانی در کوپادل ری: 13-2012

نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا: 14-2013

چلسی

قهرمانی در جام اتحادیه: 15-2014

افتخارات شخصی

بهترین گلزن کوپادل ری: 13-2012


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر