هندوانه صدای سفارت ایران در امارات را درآورد
۲۰۱۶۴۵
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳
۲۲۴۵۶
سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی با انتشار بیانیه ای، اخبار برخی رسانه های خارجی مبنی بر آلوده بودن هندوانه های صادراتی از ایران را تلاشی برای تصاحب بازار محصولات با کیفیت کشاورزی ایران از سوی رقبا دانست.
ایرنا: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی با انتشار بیانیه ای، اخبار برخی رسانه های خارجی مبنی بر آلوده بودن هندوانه های صادراتی از ایران را تلاشی برای تصاحب بازار محصولات با کیفیت کشاورزی ایران از سوی رقبا دانست.

در بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی آمده است: اخبار عجولانه منتشره از سوی برخی رسانه های خارجی مبنی بر آلوده بودن هنداونه های صادراتی از تهران، غیرواقعی، نادرست و تلاشی برای تصاحب بازار محصولات با کیفیت کشاورزی ایران از سوی رقباست.

این درحالی است که وزارت آب و محیط زیست امارات نیز امروز اعلام کرد که هندوانه های ایرانی در بازارهای این کشور کاملا سالم و عاری از هر گونه آلودگی هستند و گزارش ها مبنی بر ناسالم بودن این محصولات، صحت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری 'امارات 247'، این وزارتخانه در پاسخ به گزارش های منتشر شده مبنی بر ناسالم بود میوه های وارداتی از ایران و دیگر کشورها اعلام کرد که آزمایش ها از عاری بودن این فرآورده ها از هرگونه مواد شیمیایی، سموم و دیگر مواد آلاینده حکایت دارند.

وزارت آب و محیط زیست امارات در بیانیه اش افزود: آزمایش های انجام شده، نشان می دهند که هندوانه های ایرانی سالم هستند و هیچ گونه آلودگی تشعشعاتی در آن ها وجود ندارد.

پیشتر روزنامه عرب زبان البیان امارات ادعا کرده بود که هندوانه های ایرانی به دلیل آلودگی از بازارهای ابوظبی جمع آوری شده اند.

به دنبال این گزارش، مقام های سازمان کنترل مواد غذایی ابوظبی فروش هندوانه های ایرانی را در فروشگاه های این شهر ممنوع کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج