چگونه به یک شکست خورده عشقی کمک کنیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۰۳۸۱۵
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۲
۱۲۲۵۸۵
شکست خوردن در عشق و رابطه یا شنیدن جواب نه، از کسی که دوستش داریم، یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که برای هرکسی در طول زندگی ممکن است پیش بیاید؛ اما این دفعه این اتفاق برای شما نیافتاده بلکه یکی از دوستان نزدیکتان رابطه عاطفی اش به هم خورده.

مجله اینترنتی برترین ها

مجله سپیده دانایی - مینو شیرین بیان، کارشناس ارشد روان شناسی: شکست خوردن در عشق و رابطه یا شنیدن جواب نه، از کسی که دوستش داریم، یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که برای هرکسی در طول زندگی ممکن است پیش بیاید؛ اما این دفعه این اتفاق برای شما نیافتاده بلکه یکی از دوستان نزدیکتان از محبوبش نه شنیده یا رابطه عاطفی اش بعد از مدت ها به هم خورده و حالا کشتی آرزوهایش را غرق شده می داند.

او با حالی به هم ریخته و ناراحت پیش شما آمده و شما را محرم راز خود دانسته و سفره ی دلش را برایتان باز کرده است. در این مواقع چه کار می کنید؟ آیا تا به حال فکر کرده اید اصلا چه چیزهایی باید به او بگویید؟ و با انجام دادن و انجام ندادن چه کارهایی می توانیم به او کمک کنیم که راحت تر این دوره سخت را سپری کند؟!

یک شکست خورده عشقی را چگونه کمک کنیم؟

چه کارهایی کنید؟

1- بپذیرش!

قبل از هرچیز سعی کنید شرایط روحی او را درک کنید. او واقعا ناراحت است. نه شنیدن از کسی که دوستش داریم، در تمام حالات برایمان ناراحت کننده است. هر یک از ما فکر می کنیم قضیه عشقمان سوزناک ترین و پرماجراترین قضیه عاشقانه ی دنیاست و هیچ کس دیگری نمی تواند این را بفهمد. پس بهتر است این اصل را در ذهن داشته باشید. به احساس دوستتان احترام بگذارید و با آغوش باز او را بپذیرید. سعی کنید بستری فراهم کنید که بتواند با خیال راحت با شما صحبت کند.

2- گوش کن!


قبل از اینکه به این فکر کنید که چه چیزهایی به او بگویید، یادتان باشد در این مواقع نقش اولیه شما سنگ صبور بودن است. بنابراین شنونده ی خوب بودن، بهترین کمکی است که به او می کنید. صحبت کردن در مورد این رابطه و حتی بیان جزئیات به دوستتان کمک می کند احساس سبکی بیشتری پیدا کند.

وقتی حرف می زند با تمام وجودتان گوش کنید نه با حالتی خسته و یا در حالی که خمیاز می کشید. اجازه دهید صحبت کند. مدام وسط حرفش نپرید. او هنگام حرف زدن مطمئنا هیجاناتی را تجربه خواهد کرد.ممکن است غمگین شود و یک دفعه بزند زیر گریه یا حتی خشمگین شود و با خشم در مورد خودش و یا طرف مقابلش صحبت کند. سعی کنید با گوش دادن به او اجازه ی برون ریزی هیجاناتش را بدهید. اگر می خواهد گریه کند، مانع اشک ریختنش نشوید.

یک شکست خورده عشقی را چگونه کمک کنیم؟

3- رازدار باش!

او سفره دلش را پیش شما پهن کرده و خیلی از حرف ها و احساساتی که کاملا محرمانه بوده را به شما گفته است. بنابراین به اعتمادی که به شما کرده احترام بگذارید و واقعا رازدارش باشید. نباید اجازه دهید قصه عشق و جدایی دوستتان، نقل مجالس شود.

4- او را از گوشه اتاق بیرون بیاور!


سعی کنید تشویقش کنید که در حال پیاده روی با هم صحبت کنید. اجازه ندهید مدت زیادی را در خانه تنها بماند. اگر دیدید او بعد از گذشت مدتی هنوز هم بیشتر اوقاتش را در خانه می گذارند، دست به کار شوید و او را به جمع های دوستانه بکشانید. یکی دو تا از دوست های قدیمی و مشترکتان را پیدا کنید و برای یک مسافرت کوتاه یک کوهنوردی یا حداقل یک دورهمی معمولی برنامه ریزی کنید. سعی کنید خوش بگذرانید و در جمع در مورد این ماجرا و جدایی و دلایلش و... حرفی نزنید.

5- خطر سیگار و مواد مخدر را جدی بگیر!

یکی از کارهای خطرناکی که ممکن است دوستتان برای فراموشی غم عشقش انجام دهد، روآوردن به سیگار، الکل و انواع قرص های آرام بخش و مواد مخدر است. اگر این رفتارها از او سر زد، سعی کنید او را از محیط هایی که دسترسی به این مواد برایش آسان است، کاملا دور کنید. برای بهترشدن حالش به او پیشنهاد رفتن به باشگاه ورزشی، دویدن و یا کوهنوردی بدهید. اگر بتوانید او را در رفتن به باشگاه با خودتان همراه کنید، موفقیت بزرگی به دست آورده اید.

یک شکست خورده عشقی را چگونه کمک کنیم؟

6- کمک کن به دنیای واقعی برگردد

ممکن است دوستان به آهنگ های غمگین، شعرهای عاشقانه و فیلم های رمانتیک رو بیاورد و هم زمان به خاطرات عشق از دست رفته فکر کند. اگر دیدید دوستتان بعد از گذشت مدتی همچنان به این کار ادامه می دهد، سعی کنید او را از دنیای فانتزی این فیلم های رمانتیک بیرون بکشید. فیلم هایی با محتوای متفاوت را با هم ببینید و آهنگ هایی جدید به او پیشنهاد دهید.

7- به او پیشنهاد بده از روانشناس کمک بگیرد

اگر احساس می کنید حالت غمگینی دوستتان دارد به درازا می کشید، افکاری برای آسیب زدن به خودش دارد. نمی تواند وظایف شغلی یا تکلیف های تحصیلی اش را درست انجام دهد و خلاصه نمی تواند به راحتی از این مرحله بگذرد، سعی کنید او را قانع کنید پیش یک روانشانس یا مشاور مجرب برود. در این مواقع یک متخصص خیلی بهتر به او کمک خواهدکرد.

چه کارهایی نکنید؟

1- نصیحت نکن!

گفتن جملاتی مانند «من از اول می دانستم کارتان به این روز می کشد» یا «تقصیر خودت بود چند بار بهت گفتم...» دردی از او دوا نمی کند. با گفتن این جملات شما خودتان را دانای کل فرض کرده اید و دارید از بالا به پایین نگاه می کنید. خوب است بدانید شما با این حرف ها عزت نفس آسیب دیده دوستتان را نشانه گرفته اید و دارید به جای کمک کردن به او آسیب بیشتری می زنید.

2- جایگزین پیشنهاد نده!

متاسفانه دوستان گاهی دایه مهربان تر از مادر می شوند و به او پیشنهاد می دهند فرد دیگری را جایگزین کند و حتی ممکن است مورد جدیدی را برای آشنایی معرفی کرده و قرار ملاقاتشان را هم هماهنگ کنند. لطفا هرگز این کار را نکنید!  چون دارید دوستتان را از چاله در می آورید و در چاه می اندازید.

یک شکست خورده عشقی را چگونه کمک کنیم؟

3- نگو همه مثل هم هستند!

گاهی دوستان برای اینکه فرد عاشق را آرام کنند، این جمله های معروف را به کار می برند: «همه مردها/ زن ها مثل هم اند» یا «عشق و دوست داشتن الکیه». آن ها نسخه می پیچند که اصلا نباید به کسی تعلق خاطر پیدا کرد. شما با ارائه ی این توصیه ها او را به برقرار کردن روابط سطحی با افراد متفاوت تشویق می کنید. او نمی تواند به خوبی بیاموزد برای داشتن یک رابطه عاطفی سالم و پایدار به چه مهارت هایی نیاز دارد.

4- اغراق نکن!


گفتن جملاتی مانند «واقعا لیاقت تو رو نداشت»، «تو خیلی از اون بهتر بودی» و... کار را بدتر می کند. دوستتان مسلما می فهمد این ها را برای خوش کردن دل او می زنید و دارید در کوچک کردن طرف مقابل اغراق می کنید. او احساس می کند شما دارید کودکانه با او رفتار می کنید. سعی کنید واقع بینانه به رابطه نگاه کنید و آرام آرام دوستتان را برای پذیرش واقعیت آماده کنید.

5- نقش واسطه را بازی نکن!

این مشکل زمانی پیش می آید که شما شریک عاطفی دوستتان را می شناسید. گاهی دوستتان به شما پیشنهاد می کند بروید و با او صحبت کنید. وقتی طرف مقابل واقعا رابطه را تمام می کند، واسطه شدن شما او را منصرف نخواهد کرد و ممکن است سبب به وجود آمدن دلخوری و ناراحتی بیشتری شوید. این کار را نکنید. تنها اگر سوءتفاهمی سبب به هم خوردن رابطه شده و شما در حل کردن سوءتفاهم می توانید کمکی بکنید، واسطه شوید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:6
United States of America
20:25 - 1394/02/31
خوب بود
پاسخ ها
محمدطاها
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
اره خوب بودای خدا
Iran (Islamic Republic of)
22:39 - 1394/03/02
خیلی خوب و مفید بود ممنون !
من نمیدونم چرا 4-5 تا از دوستای من همزمان اینجوری شدن، من الان باید یادم بمونه واسه هرکدوم دقیق چه اتفاقی افتاده !
ولی دقیقا همین کارا رو انجام دادم فقط نصیحت هم کردمشون که از این به بعد نمیکنم. بازم ممنون بابت راهنمایی
Iran (Islamic Republic of)
21:08 - 1396/01/19
کسی که شکست عشقی خورده اینجور چیزا حالیش نیس سعی کنید چیزای بهتری بگید
پاسخ ها
محمدطاها
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
سلام میشه یه خواهشی ازت داشته باشم?
Iran (Islamic Republic of)
11:27 - 1397/02/28
کمکم کنید مادرش راضی ب ازدواج نیست نمیزاره باهم زندگی کنیم چیکار کنیم هردو عاشق هم هستیم ولی ترس و وحشت مادرش نمیزاره
پاسخ ها
محمدطاها
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
ازمادرش دلیلش وبپرس ببین چراراضی نیست وقبول نمیکنه
miss
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
مادر پسره نمی زاره؟؟؟؟
اون چه مردیه که اجازه خودشو نداره؟؟؟
خودت رو خوب نشون بده وپاپیچش نشو .وقتی احساس کردی وقتشه ازش دلیل اجازه ندادن رو بپرس
Iran (Islamic Republic of)
21:27 - 1397/06/16
نمیدونم چطور اعتمادش رو جلب کنم کمک کنید خواهش میکنم
پاسخ ها
کمک دهنده
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
خب اعتماد به مرور زمان خودش بوجود میاد تو فقط باهاش را ییا حله داداش
Iran (Islamic Republic of)
11:17 - 1397/08/28
سلام. داداش من با دختری دوست بودهتقریبا 2 سال الا ن یه دفعه دختره داره ازدواج میکنه و تا جایی که من میدونم اون دختر خانواده درستی نداشته و همش از خونه فراری بوده و به خاطر همین داداشم خیلی سعی میکرده از اون حال و هوا درش بیاره و اینطوری خیلی به هم وابسته شدن داداشم 17 سالشه لطفا بگید چطور میتدنم کمکش کنم چون کمک کردن به دوست انگار خیلی راحتتر از اعضای خانوادس مخصوصا که پسر باشه و بیرون رفتناش با دوستاشه بیشتر و من نمیتونم اکیپ خاصی دور هم جمع کنم
Iran (Islamic Republic of)
20:31 - 1397/11/27
منم با یکی دوست شدم گذاشت رفت شکست نخوردم ولی یکمی افسردگی گرفتم حل میشه ایشالله
Germany
19:47 - 1398/04/25
من دوسال پیش شکست عشقی خوردم اما یجوری تونستم فراموش کنم اما چن وقتیه دارم بهش فکر میکنم نمیتونم از سرم خارج کنم حتی داره فکر خودکوشی ب سرم میزنه خواهش میکنم کمکم کنید
پاسخ ها
میکاء
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
دوست عزیز نمیدونم خانم هستید یا آقا...حرفی برای همدردی ندارم اما میتونم اینو بگم که اگر به خودکشی فکر میکنی فقط داری خودت رو از یه زندگی که حقته محروم میکنی،.،شاید بیشتر از دوسال نیاز داری که اون شکست رو توی زندگیت حذف یا حداقل خیلی محو کنی. هیچ چیز همیشگی نیست این غم و غصه و اندوه هم بالاخره تموم میشه
یه دوست
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
هیچ وقت خود کشی نکن مامان و بابات آنقدر برای بزرگ شدن تو تلاش و زحمت کشیدن دوستات دوست دارن بهت احمیت میدن حالا تو میخوای خودتو بکشی و داغونشون کنی
Iran (Islamic Republic of)
01:35 - 1398/06/06
عزیزم من حال شمارودارم خیلی بده
Iran (Islamic Republic of)
16:12 - 1398/08/12
سلام دوستان بنده ی دوستی دارم ک چندروز پیش میخاس عقد کنه ولی بهم خورددوستم نامزدش رو خیلی دوس داشت الان داغونه بامن دردو دل کرده طرف خیلی بچه ننه هست ننش گفته تموم اینم کات کرده خدا از سرشون نگذره ک با احساسات دختر مردم بازی میکنن میخاستم بدونم چیکار کنم حالش خوب بشه
Ireland
01:08 - 1398/12/10
برا منم اتفاق افتاده و هنوزم نتونستم کامل فراموش کنم تازگیا فهمیدم هر کسیم ک میاد دارم با اونی ک از دست دادم مقایسه میکنم بنظرم بهتره بعد یه مدت دل داری دیگ یادش نیارید دقیقا کاری ک اطرافیان من برعکسش انجام دادن
Iran (Islamic Republic of)
16:24 - 1399/01/09
سلام من عاشق دوست پسرمم اما اون هیچ حسی ب من نداره و فقط مثل دوستای معمولیم باهم اون خیلی دوست دختر داشته و یکیی شونو خیلی دوست داشته ب من گفت ک ی کاری کنم دوباره باهم باشن اما اون دختر گفت من دوستش ندارم وقتی بهش گفتم خیلی داغون شد و گفت حوصله ی هیچ کسو ندارم ی مدت میخوام نتها باشم من دختریم ک هیچ وقت از ناراحت شدن خودم گریه نمیکردم اما وقتی اون ناراحت شبانه روزم شده گریه کردن لطفا کمکم کنید
Iran (Islamic Republic of)
14:12 - 1399/03/01
سلام ددستان کمکم کنین. من عاشق یه پسریم که شکست عشقی خورده و تقریبا زندگیش نابوده من واقعا دوسش دارم و نمیتونم این حال بدشو ببینم چیکار کنم که عاشقم شه یا اصلا بیاد سمتم؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
17:42 - 1399/10/14
مادرش اجازه رابطه نمی ده و اون و پسره عاشقانه همو دوست دارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر