عجیب‌ ترین زوج‌های 100 سال اخیر در جهان
۲۰۵۲۴۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۸
۴۹۱۴۹
تاریخ در یک‌صد سال اخیر زوج‌های مشهور جالب و عجیبی به خود دیده است. زوج‌هایی که برخی اصلا همخوانی نداشتند و زوج‌هایی که گویا برای هم زاده شده‌اند.
 
 
 
 
 برترین ها: تاریخ در یک‌صد سال اخیر زوج‌های مشهور جالب و عجیبی به خود دیده است. زوج‌هایی که برخی اصلا همخوانی نداشتند و زوج‌هایی که گویا برای هم زاده شده‌اند. دست‌چینی از زوج‌هایی که نام‌شان در تاریخ ماندگار شد.

 الیزابت تیلوراز زیباترین زنان جهان و ریچارد برتون ستاره هالیوود وقتی برای فیلم‌برداری فیلم کلئوپاترا با هم آشنا می‌شوند، هر دو در زندگی زناشویی بودند. برتون برای سومین‌بار ازدواج کرده بود و الیزابت تیلور هم برای چهارمین بار. گرچه این دو باهم ازدواج کردند اما رابطه آن‌ها مثل "کبریت و دینامیت" بود: عشق، دعوا، الکل، طلاق در سال ۱۹۷۴ و ازدواج دوباره در یک سال بعد.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیربوریس بکر و اشتفی گراف، دو تنیس‌باز جوان دنیای تنیس را برای سال‌ها به تسخیر خود درآوردند. میلیون‌ها آلمانی امیدوار بودند که این زوج رویایی تنیس‌باز به یک زوج واقعی هم تبدیل شوند. این آرزو اما هیچ‌گاه برآورده نشد.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرژان پل سارتر و سیمون دوبوار پنجاه سال با هم رابطه داشتند بدون این‌که در زیر یک سقف زندگی کنند و یا ازدواج کرده باشند. این دو عشق و روابط آزاد و کاملا شفاف با یکدیگر داشتند. این دو بعنوان "پدر و مادر فکری انقلاب جنسی" سال‌های دهه ۶۰ میلادی لقب گرفته‌اند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیراولین حمله تروریستی این زوج آندریاس بادر، چپ‌گرای افراطی و گودرون انز‌لین که دختر یک کشیش بود، در روز سوم آوریل سال ۱۹۶۸ صورت گرفت. زوجی که از بنیانگذاران "فراکسیون ارتش سرخ" در آلمان بودند و حملات تروریستی آن‌ها ده سال تمام نفس‌ها را در سینه آلمانی‌ها حبس کرد. این ‌دو در سال ۱۹۷۲ دستگیر شدند و پنج‌سال بعد بطور همزمان در زندان خودکشی کردند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرپرنسس دایانا پس از سال‌ها زندگی "ناموفق" با پرنس چارلز بالاخره در روز ۲۸ اوت سال ۱۹۹۶ از او طلاق گرفت. مدت کوتاهی بعد دایانا با "دودی الفاید" تهیه کننده فیلم و پسر یک میلیاردر مصری آشنا می‌شود. عشق این دو مدت زیادی طول نکشید و هر دو در سانحه تصادف اتومبیل کشته شدند. دو و نیم میلیارد نفر در سراسر جهان مستقیم یا از طریق شبکه‌های تلویزیونی شاهد مراسم تشییع جنازه "پرنسس قلب‌ها" بودند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیر"خانم آرنت گرامی، من امشب باید پیش شما بیایم تا یک مسئله قلبی را درمیان بگذارم"، این نامه مارتین هایدگر پرفسور ۳۵ ساله با گرایش‌های ناسیونال سوسیالیستی به یک دختر ۱۸ ساله بود. رابطه‌ای که چهار سال دوام آورد. با آمدن نازی‌ها هانا آرنت به جبهه مقاومت می‌پیوندد، زندانی می‌شود و مهاجرت می‌کند. مارتین هایدگر عضو حزب می‌شود و به ریاست دانشگاه فرایبورگ می‌رسد.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرهلموت کهل صدراعظم و هانلوره همسر‌ش آنچنان زندگی "عادی و مردمی" داشتند که هیچ‌کس تا آخرین لحظات هم از "راز" آن‌ها با خبر نشد. آلرژی و حساسیت به نور هانلوره کهل گویا نباید سایه بر زندگی سیاسی سیاستمدار قدرتمند آلمان و جهان می‌انداخت. هانلوره کهل در سال ۲۰۰۱ در اتاقی تاریک به زندگی‌اش پایان داد.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرماریا کالاس اصلا تمایلی نداشت به دعوت‌های اوناسیس، میلیاردر یونانی جواب مثبت بدهد. تا اینکه بالاخره به همراه همسرش "جوانی باتیستا" وینستون چرچیل و گری کوپر در یک میهمانی حضور یافت. یک ماه بعد او و همسرش برای گذراندن تعطیلات سوار بر کشتی لوکس اوناسیس شدند. در پایان این مسافرت ماریا کالاس از همسرش جدا شد، به خوانندگی کمتر علاقه نشان می‌داد و به زندگی با اوناسیس پرداخت.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرمری و پییر کوری، بزرگترین زوج محقق و دانشمند در تاریخ محسوب می‌شوند. این‌دو که باهم کار و تحقیق می‌کردند در سال ۱۹۰۳ جایزه نوبل فیزیک را دریافت کردند. عشق و وابستگی این زوج به‌هم آنقدر زیاد بود که وقتی پییر کوری در سال ۱۹۰۶ بر اثر یک تصادف درگذشت، مادام کوری دچار افسردگی شد. او محل سکونت خود را تغییر داد تا بتواند در نزدیکی قبر شوهرش زندگی کند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرهلموت و هانلوره (معروف به لوکی) اشمیت. بچه محل بودند، در یک کلاس درس می‌خواندند، با هم دیپلم گرفتند و اولین سیگار نوجوانی را با هم کشیدند و در سال ۱۹۴۲ ازدواج کردند. هلموت اشمیت شهردار هامبورگ، وزیر کشور و صدراعظم آلمان شد. این دو تا لحظه مرگ "لوکی" ۶۷ سال در کنار هم زندگی کردند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرفرانکلین روزولت، رئیس جمهوری که سه‌بار انتخاب شد تا اقتصاد آمریکا را از بحران خارج کند، در جنگ جهانی با متفقین به پیروزی برسد و آمریکا را به یک ابرقدرت تبدیل کند. النور، همسرش که از فعالین جنبش شهروندی بود موفق شد بیماری او را مخفی نگه‌دارد و به گوش و چشم رئیس جمهور تبدیل شود. زندگی زناشویی آن‌ها توام با خوشبختی نبود. روزولت می‌نویسد "اگر او کمتر انتقاد می‌کرد شاید خوشبخت‌تر می‌شدیم".

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیراتاق شماره ۷۰۲ در هتل هیلتون آمستردام. جان لنون عضو گروه بیتل‌ها و یوکو اونو که به تازگی ازدواج کرده‌اند و ماه عسل خود را می‌گذرانند، در روی تخت دراز کشیده و دوربرشان پراز خبرنگار است که با آن‌ها در اعتراض به جنگ ویتنام و برای صلح از صبح تا شب مصاحبه می‌کنند. با چنین آکسیون‌های اعتراضی جان لنون و یوکو اونو به زوج مناقشه‌برانگیز سال‌های جنبش دهه ۶۰ تبدیل شدند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیربانی و کلاید زوج گانگستری که زندگی چهار ساله آن‌ها بارها در فیلم به تصویر کشیده شد و وقتی در سال ۱۹۳۴ در زیر رگبار سلاح‌های نیروهای پلیس به قتل رسیدند، بیش از ۲۰ هزار نفر در مراسم تدفین آن‌ها حضور یافتند. در سرقت از بانک‌ها و فروشگاه‌ها چندین نفر توسط باند بانی پارکر و کلاید بارو کشته شدند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرپترا کلی، از فعالان جنبش صلح و بینانگذاران حزب سبزهای آلمان و ژنرال گرت باستین که تفاوت سنی ۲۵ ساله داشتند (در کنار اتو شیلی، وزیر کشور اسبق آلمان). گرت باستین از ارتش استعفا داد و به همراه پترا کلی سال‌ها به زوج رویایی جنبش صلح و سبز آلمان تبدیل شدند. روز اول اکتبر سال ۱۹۹۲ گرت باستین نخست با گلوله‌ای به زندگی همسر‌ش پایان می‌دهد و بعد اقدام به خودکشی می‌کند. مرگی که هنوز هم اسرار آمیز است.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرهنوز هم ده‌ها سال پس از مرگ روزا لوگزامبورگ و کارل لیب‌کنشت از رهبران جنبش کارگری آلمان، هرسال ده‌ها هزار نفر بر مزارشان گل میخک می‌گذارند و یادشان را گرامی می‌دارند. گرچه این دو که در سال ۱۹۱۹ توسط شبه‌نظامیان به قتل رسیدند در زندگی شخصی با هم رابطه‌ای نداشتند اما نام این "زوج سیاسی" با هم عجین شده است.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیرهنوز هم مشخص نیست که آیا مرلین مونرو و جان اف کندی با هم رابطه داشته‌اند یا خیر. اما آنچه در یک مراسم رسمی گذشت در تاریخ ثبت شد. رئیس جمهور آمریکا پس از آهنگ با اجرای "داغ" "تولدت مبارک، آقای رئیس جمهور" (Happy Birthday, Mr. President) به مرلین مونرو گفت "با این آهنگ حالا می‌توانم از سیاست کناره‌گیری کنم". این جمله را برخی به عنوان "اعتراف به رابطه پنهانی" ارزیابی می‌کنند.

جالب‌ترین و عجیب‌ترین زوج‌های صد سال اخیر
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1394/05/20
50سال بدون اینکه با هم ازدواج کنند و زیر یک سقف زندگی کنند !!!!
برترینها چقدر دوس داری فحشا رو ترویج بدی !!!
Iran, Islamic Republic of
02:47 - 1394/05/21
همون ازدواج سفیده ایرانه دیگه.
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1394/06/01
ازهمون اول معلوم بود که ماریا کالاس و اوناسیس به هم نمیخورن ،ولی دیگه واقعا از ژان پل سارتر انتظار نداشتم!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج