چطور در پرواز گوش درد نگیریم؟
۲۱۴۷۹
۲۳ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۱
۱۰۵۲۹
خیلی ها هنگام سفرهای هوایی دچار گوش درد مزمن می شوند، گوش شان می گیرد یا باد در گوش شان احساس می کنند اما کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا از گوش درد به علت تغییرات فشار پیشگیری کنید.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: خیلی ها هنگام سفرهای هوایی دچار گوش درد مزمن می شوند، گوش شان می گیرد یا باد در گوش شان احساس می کنند اما کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا از گوش درد به علت تغییرات فشار پیشگیری کنید. عمل به این توصیه ها به شما کمک می کند:1- خود را وادار کنید حین پرواز به مقدار کافی مایعات بنوشید. بهترین چیز آب است، حتی می توانید از نوشیدنی های کافئین دار استفاده کنید.

2- اگر به طور معمول هنگام سفر هوایی گوش درد می گیرید، حدود نیم ساعت پیش از بلندشدن و فرود هواپیما قرص های استامینوفن یا ایبوپروفن بخورید.

3- اگر کودک تان دچار گوش درد می شود و دست کم سه ساله است، بگذارید کودک یک آب نبات بمکد یا آدامس بجورد. همچنین می توانید یک شیشه شیر یا پستانک با خودتان همراه داشته باشید یا برای دادن شیر مادر به او حین سفر برنامه ریزی کنید.

4- خود را تشویق کنید که به طور مکرر خمیازه بکشید.

5- پیش از صعود و فرود هواپیما چرت نزنید، چراکه متعادل نگه داشتن فشار هوای درون گوش میانی هنگام خواب مشکل تر است.

به یاد داشته باشید رعایت اصول بهداشتی در مسافرت کمال اهمیت را دارد و همه کشورها دارای استانداردهای دقیق سلامتی و بهداشت محیط نیستند.

همچنین برای حفظ سلامت حین مسافرت به رعایت این نکات نیز توجه داشته باشید:

1- دست های تان را به طول کامل و مکرر با آب و صابون یا ژل ضدعفونی کننده بشویید.

2- تنها از آب جوشیده یا آب های بطری های دربسته استفاده کنید.

3- اطمینان حاصل کنید همه غذاهای مصرفی به طور کامل پخته شده اند و سبزی ها و میوه ها به نحو صحیح شسته و پوست کنده شده اند.

4- هر دارو یا واکسنی را که لازم است پیش از شروع سفر دریافت کنید.

5- هیچ حیوانی به خصوص سگ و گربه را با خود همراه نبرید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج