زندگی نامه مایكل جكسون، سلطان پاپ
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۱۷۷۱۷
۰۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
۱۴۴۵۴۳
مایکل جوزف جکسن ( زاده ۲۹ اوت ۱۹۵۸) موسیقی دان، سرگرمی‌ساز و بازرگان آمریکایی است. فرزند هفتم خانوادهٔ جکسن، او فعالیت حرفه‌ای خود را در عرصهٔ موسیقی از سن ۱۱ سالگی بعنوان یکی از اعضای گروه جکسن فایو آغاز نمود و در حالی که هنوز عضوی از گروه بود، در سال ۱۹۷۱ کار خود را به عنوان یک تک‌خوان شروع کرد. او را سلطان پاپ می‌نامند.
برترین ها:
 
زادروز: ۲۹ اوت ۱۹۵۸  ( ۷ شهریور ۱۳۳۷) گری، ایندیانا، آمریکا

درگذشت: ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹ (۴ تیر ۱۳۸۸)  (۵۰ سال) لس‌آنجلس، کالیفرنیا، آمریکا

علت مرگ: سکته قلبی بر اثر تزریق بالای داروی بی‌هوشی پروپوفول

آرامگاه: غرب لس‌آنجلس و در گورستان «فارست لاون»

محل زندگی: مزرعه نورلند واقع در سانتاباربارا، کالیفرنیا (۱۹۸۸ تا ۲۰۰۵)

ملیت: ایالات متحده آمریکا

تبار: آمریکایی آفریقایی‌تبار

پیشه: خواننده، موسیقی‌دان، ترانه‌سرا، آهنگ‌ساز، رقصنده، طراح رقص، بازیگر، شاعر، نویسنده، نقاش، سرگرمی‌ساز، بازرگان، کارآفرین، نیکوکار، فعال حقوق بشر، تنظیم کننده، تاجر

سال‌های فعالیت: ۱۹۶۴-۱۹۸۴ (گروه جکسون ۵)  /  ۱۹۷۱-۲۰۰۹ (تک‌خوان)

سبک: پاپ، آر اند بی، راک، سول، الکترونیک، دنس، فانک و...

قد: ۱۷۸ سانتی‌متر

وزن: ۶۱٫۷ کیلوگرم در هنگام مرگ

لقب: سلطان پاپ

دین: مسیحی

مذهب: شاهدان یهوه

همسران: لیزا پریسلی (۱۹۹۴ - ۱۹۹۶)  -  دبی رو (۱۹۹۶ - ۱۹۹۹)

فرزندان: پرنس جکسون، پاریس جکسون، بلنکت جکسون

والدین: جوزف جکسون (پدر)، کاترین جکسون (مادر)

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

مایکل جوزف جکسن ( زاده ۲۹ اوت ۱۹۵۸) موسیقی دان، سرگرمی‌ساز و بازرگان آمریکایی است. فرزند هفتم خانوادهٔ جکسن، او فعالیت حرفه‌ای خود را در عرصهٔ موسیقی از سن ۱۱ سالگی بعنوان یکی از اعضای گروه جکسن فایو آغاز نمود و در حالی که هنوز عضوی از گروه بود، در سال ۱۹۷۱ کار خود را به عنوان یک تک‌خوان شروع کرد. او را سلطان پاپ می‌نامند.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

در اوایل دهه هشتاد میلادی، او به عنوان برترین نماد موسیقی مردمی (پاپ)، و اولین سرگرمی ساز آمریکایی آفریقایی تبار شناخته شد که موج قدرتمندی را بنیانگذاری نمود، آغاز این موج از شبکهٔ MTV بود. جکسن با اجراهای روی صحنه و موزیک ویدیوهایش، حرکات تکنیکی پیچیدهٔ رقص مثل روبات را به محبوبیت رساند.

او توسط بنیاد و تک آهنگ‌های خیریهٔ خود، و پشتیبانی ۳۹ جنبش خیرخواهانه، میلیون‌ها دلار برای اهداف خیریه وقف یا جمع آوری کرده‌است. با این وجود ابعاد دیگر زندگی شخصی او، همچون ظاهر در حال تغییر و رفتارش, سبب ایجاد جنجال‌های غرض ورزانه‌ای شد که به چهرهٔ مردمی او صدمه زد. او در سال ۱۹۹۳ متهم به سوء استفادهٔ جنسی از کودکان شد. اما پلیس تحقیقات جنایی را به دلیل عدم وجود شواهد کافی متوقف نمود و جکسن هرگز دستگیر نشد. پس از آن او دوبار ازدواج کرد، پدر سه فرزند شد و تمام این‌ها جنجال بیشتری ایجاد نمود. از اوایل دهه نود نگرانی‌هایی دربارهٔ وضعیت سلامتی او وجود دارد و از اواخر دهه نود اخبار ضد و نقیضی دربارهٔ وضعیت مالی این خواننده گزارش می‌شود. در سال ۲۰۰۵ جکسن بدلیل اتهامات بیشتری مربوط به سوء استفادهٔ جنسی و چند اتهام دیگر محاکمه و تبرئه شد.

از دستاوردهای دیگر او می‌توان به ثبت رکوردهای بیشمار در لیست رکوردهای جهانی گینس، از جمله عنوان "موفق ترین سرگرمی ساز تمام دوران ها " اشاره کرد . در صنعت موسیقی جایزه‌ای نمانده که جکسن به خانه نبرده باشد. همچنین او یک تاجر بسیار زیرک است, بسیاری او را یک نابغه در تجارت توصیف کرده‌اند و هیچ هنرمندی از نظر وسعت توانایی کنترل امور مالی و تجاری با او قابل مقایسه نیست. تقریبا چهار دهه‌است که کنکاش‌های بسیار موشکافانه در زندگی خصوصی جکسن همراه با دوران فعالیت درخشانش، او را جزئی از فرهنگ مردمی کرده‌است. او به عنوان یکی از مشهورترین مردان جهان شناخته می‌شود.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

اوایل زندگی

مایکل جوزف جکسن در تاریخ ۲۹ آگوست ۱۹۵۸، در شهر گری, ایندیانا (شهرک صنعتی در نزدیکی شهر شیکاگو, ایلینویز) در خانواده‌ای از طبقهٔ کارگر متولد شد. پسر جوزف والتر «جو» و کاترین اسکروز استر, او هفتمین فرزند از ده فرزند است. خواهران و برادران او ربی, جکی, تیتو, جرمین, لاتویا, مارلون, رندی و جنت هستند. پدرش در استخدام معدن آهن بود و اغلب با برادرش لوتر در یک گروه موسیقی اجرا می‌کرد. مادر مذهبی جکسن، فرزندش را با باورهای فرقهٔ یهوه ( نام خدا در زبان عبری ـــ فرقه‌ای مسیحی ) تربیت کرد.

جکسن از اوایل دوران خردسالی مورد سوء استفادهٔ جسمی و روحی پدرش قرار داشت. او کار بی وقفه, شلاق و کلمات رکیک را تحمل می‌کرد. این سوء استفاده ها, زندگی او را در بزرگسالی تحت شعاع قرار داد. یک شب وقتی جکسن خواب بود, پدرش از بیرون خود را به پنجرهٔ اتاق خواب او رساند و در حالی که ماسک ترسناکی بر چهره داشت با جیغ و فریاد وارد اتاق شد. پدرش گفت که می‌خواسته به فرزندانش یاد بدهد که هنگام خواب پنجرهٔ اتاق خواب را باز نگذارند. اما تا سال‌ها بعد از آن, کابوسهای دزدیده شدن از اتاق خواب جکسن را رها نکرد.

او گفت که در کودکی اغلب از تنهایی می‌گریست و گاهی اوقات با دیدن پدرش بیمار می‌شد یا حالت تهوع به او دست می‌داد. در مصاحبهٔ بسیار معروف دیگری به نام زیستن با مایکل جکسن در سال ۲۰۰۳, او در حالی که در بارهٔ سوء استفاده‌های دوران کودکی اش صحبت می‌کرد چهرهٔ خود را با دست‌هایش پوشاند و گریست.

جکسن خیلی زود استعدادش را در موسیقی بروز داد، او در سن پنج سالگی در حضور همکلاسی‌ها و حضار دیگر به مناسبت کریسمس اجرا می‌کرد.

 زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

شروع اعمال جراحی

در سن 20 سالگی (۱۹۷۸), جکسن در نقش مترسک در یک فیلم موزیکال به ایفای نقش پرداخت. در سن 21 سالگی (۱۹۷۹)، بینی جکسن در یکی از تمرینات پیچیدهٔ رقص شکست. عمل جراحی بینی که در نتیجهٔ این حادثه انجام شد موفقیت آمیز نبود و جکسن از مشکلات تنفسی که می‌توانست فعالیت حرفه‌ای او را تحت تاثیر قرار دهد رنج می‌برد. او به دکتر استیو هوفلین معرفی شد که عمل راینوپلاستی (جراحی بینی) دوم و عمل‌های دیگر را در دنباله برای او انجام داد

زندگی او در سن 24 تا 27 سالگی ( ۱۹۸۲ــ ۱۹۸۵)

فیلم «ساختن ترلر مایکل جکسن» مستندی که توسط مایکل جکسن و دوستش تهیه شد. این دوره شاهد ظهور محصولات جدیدی مانند عروسک‌های مایکل جکسن که در ماه می‌۱۹۸۴ به قیمت دوازده دلار به بازار آمدند بود. او فعالیت تجاری اش را در همین دوره شروع کرد .

در ۲۵ مارس ۱۹۸۳، او برای اولین بار در یک اجرای زنده تلویزیونی امضای هنریش ـــ مون واک ـــ را به نمایش گذاشت. مون واکی ( امضای هنری اش ) که او به شهرت رساند، استعاره‌ای از سبک رقص اوست.

در ۲۷ ژانویه ۱۹۸۴ جکسن دچار یک بد اقبالی شد. ضمن ساخت یک فیلم تبلیغاتی برای پپسی کولا در سالن نمایش بزرگ شراین در لوس آنجلس، موهای او بر اثر خطا در عملیات آتش بازی آتش گرفت و پوست سرش دچار سوختگی درجه سه شد. این حادثه در برابر چشمان سالن لبریز از جمعیت که برای بازسازی یک کنسرت آنجا گرد آمده بودند اتفاق افتاد. شرکت پپسی خسارت این حادثه را خارج از دادگاه پرداخت و جکسن یک و نیم میلیون دلاری را که به او پرداخت شده بود به «مرکز سوختگی مایکل جکسن» اهدا کرد. اندکی پس از آن، سومین جراحی پلاستیک روی بینی جکسن انجام شد و او خود آگاهانه تر دربارهٔ ظاهرش رفتار کرد.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

زندگی او در سن 28 تا 32 سالگی (۱۹۸۶ــ۱۹۹۰) شایعات و جنجالهای رسانه‌ای، جلوهٔ ظاهری بد، زندگی نامه به قلم خودش و فیلم‌ها

در ۱۹۸۶، رسانه‌های شایعه پرداز ، داستانی منتشر کردند که ادعا می‌کرد جکسن برای حفظ جوانی در زیر چتر اکسیژن پر فشار می‌خوابد: تصویری از او، درحالی که زیر یک جعبهٔ شیشه‌ای دراز کشیده بود همراه با خبر منتشر شد. با وجود اینکه این ادعا نادرست بود، جکسن خود به این داستان جعلی پر و بال داد. او در حال تبلیغات برای فیلم جدیدش «کاپیتان EO» بود و می‌خواست تصویری علمی تخیلی از خود ارائه دهد. او برای پیدا کردن ظاهری عضلانی، یک فرو رفتگی روی چانه اش قرار داد. سپس در فیلم سه بعدی «کاپیتان EO» به ایفای نقش پرداخت. این فیلم گران ترین فیلم کوتاه در آن زمان بود، و بعدا جزئی از پارک‌های تفریحی دیزنی شد.

جکسن یک شامپانزهٔ دست آموز بنام بابلز خرید و با او دوست شد. این رفتار جنبه‌ای غیر متعارف از شخصیت او را نشان می‌داد. بعدها جکسن ادعا کرد که بابلز از دستشویی او استفاده می‌کرد و اتاق خوابش را تمیز می‌نمود. بعدا گزارش شد که جکسن استخوان‌های مرد فیل نما را خریداری کرده‌است. این خبر کذب بود, اما داستانی بود که باز خود جکسن در اختیار رسانه‌های شایعه پرداز قرار داده بود. این داستان‌ها الهام بخش ساخت لقب توهین آمیز «جکوی خل و چل» (Wacko Jacko) شد. این لقب در سال بعد به گوش جکسن رسید و در نهایت برای او بسیار بسیار ناخوشایند بود. او با فهمیدن اشتباهش از درز دادن داستان‌های ساختگی به رسانه‌ها دست برداشت. اما به خاطر سودی که به جیب رسانه‌ها سرازیر می‌شد، آن‌ها خودشان شروع به انتشار داستان‌های ساختگی کردند.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

پوست جکسن در تمام دوران کودکی و نوجوانی اش به رنگ قهوه‌ای متوسطی بود, اما از اوایل دههٔ هشتاد، رنگ پوست او روشن تر شد. این تغییر بطور وسیعی تحت پوشش رسانه‌ها قرار گرفت, از جمله شایعه‌هایی که ادعا می‌کردند جکسن پوست خود را سفید می‌کند. در اواسط دههٔ هشتاد، تشخیص داده شد که جکسن مبتلا به ویتیلایگو ( همان بیماری لک و پیس است که در آن سلولهای بعضی از قسمتهای پوست رنگیزه ی خود را از دست می دهند و درمانی هم ندارد و معمولا برای درست کردن ظاهر به روش های مختلف رنگ بقیه پوست را هم از بین می برند ) و لوپوس ( نوعی بیماری پوستی که در آن معمولا قسمت هایی از پوست صورت مانند صورت گرگ تغییر رنگ می دهد و عوارض دیگری چون التهاب مفاصل را هم به دنبال دارد ) خفیف است، اما هر دوی این بیماری‌ها او را حساس به نور خورشید می‌کنند.

شیوهٔ درمانی که جکسن برای این بیماری‌ها استفاده می‌کند باعث روشن تر شدن پوست او می‌شود، و با گریم پن کیکی که برای پوشاندن لکه‌ها و یکدست کردن رنگ پوستش اجرا می‌شود، پوست او می‌تواند خیلی روشن به نظر برسد. شکل چهره‌اش هم تغییر کرده است؛ چند جراح نظر داده‌اند که او چند عمل جراحی بینی، جراحی پیشانی، نازک کردن لب و یک جراحی گونه را پشت سر گذاشته‌است. تغییرات چهرهٔ او تا قسمتی بخاطر کاهش وزن شدید بود. در اوایل دههٔ هشتاد بدن جکسن بخاطر تغییر در رژیم غذایی و تمایلش برای داشتن «بدن یک رقصنده» قلمی تر شد. شاهدان اظهار کرده‌اند که جکسن اغلب سرگیجه داشت و به نظرشان او در مورد چگونه به نظر رسیدن بدنش وسواس پیدا کرده بود؛ برخی افراد حرفه‌ای در زمینهٔ علم پزشکی بطور علنی بیان کرده‌اند که طبق عقیدهٔ آن‌ها خواننده سندروم دیسمورفی بدنی دارد، شرایط ذهنی که در آن بیمار نمی‌داند دیگران دربارهٔ او چه نظری دارند.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

در ۱۹۸۸( 30 سالگی ) او اولین زندگینامه به قلم خود، Moon Walk (قدمی در ماه) را نوشت، که تکمیلش چهار سال به طول انجامید. جکسن از دوران کودکی‌اش، تجربیاتش در جکسن فایو و سوء استفادهایی که در دوران کودکی از آن رنج برد، سخن گفت. او همچنین دربارهٔ جراحی پلاستیک صحبت کرد، و گفت که او دو جراحی روی بینی اش انجام داده و یک فرورفتگی هم روی چانه اش ایجاد کرده‌است. در کتاب، او تغییر شکل چهره اش را بر اثر بلوغ, کاهش وزن، رژیم غذایی منحصر به سبزیجات, تغییر در مدل مو و نورپردازی صحنه دانست. کتاب او در مکان اول لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. این موسیقیدان سپس فیلمی بنام Moonwalker (ماه پیما) منتشر کرد، که حاوی پشت صحنه، موزیک ویدئو و یک فیلم مستقل، که جکسن و دوستش در آن ایفای نقش نمودند بود.

در مارس ۱۹۸۸، جکسن زمینی در نزدیکی سانتا ینز, کالیفرنیا, خریداری کرد تا ملک نورلند (Neverland) خود را با هزینه‌ای معادل ۱۷ میلیون دلار در آنجا بسازد. وسعت این ملک شخصی ۱۱ کیلومتر مربع (۲٫۷۰۰ اکر) است, جکسن نورلند را با چندین چرخ فلک, یک باغ وحش غیر متعارف, یک سالن سینما و چهل نگهبان تکمیل کرد. در سال ۲۰۰۳، این ملک را ۱۰۰ میلیون دلار ارزش گذاری کردند. کمی بعد، جکسن اولین غربی بود، که در یک تبلیغات تلویزیونی برای تلویزیون روسیه ظاهر شد.

موفقیت جکسن باعث شد که لقب سلطان پاپ را دریافت کند، عنوانی که ایده‌اش از الیزابت تیلر، بازیگر و دوست جکسن آمد، تیلر هنگامی که جایزهٔ «هنرمند» دهه را در ۱۹۸۹ به او تقدیم می‌کرد، این لقب را به او داد .

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

زندگی او در سن 33 تا 34 سالگی (۱۹۹۱ ــ۱۹۹۲)|

جکسن بنیاد Heal The World (دنیا را شفا بده) را در ۱۹۹۲ بنیانگذاری کرد. سازمان خیریه‌ای که کودکان بی بضاعت را به ملک جکسن می‌آورد، تا از پارک تفریحی که جکسن بعد از خرید ملک در آنجا ساخته بود بطور رایگان استفاده کنند. این بنیاد همچنین میلیون‌ها دلار برای کمک به کودکان بیمار و جنگ زده به نقاط مختلف کرهٔ زمین فرستاد. جکسن در ۶۷ کنسرت برای ۳٫۶ میلیون نفر برنامه اجرا کرد. تمام درآمد حاصل از این کنسرت‌ها به بنیاد هیل- د- ورلد منتقل, و باعث جمع آوری میلیون‌ها دلار برای کمک به مردم شد. جکسن سپس به جلب توجه عموم به HIV/AIDS کمک کرد, بیماری که در آن زمان هنوز جنجال برانگیز بود. او در مراسم آغاز ریاست جمهوری بیل کلینتون بطور علنی تقاضا کرد که بودجه بیشتری برای کمک به بیماران مبتلا به ایدز و تحقیقات مربوط به این بیماری اختصاص داده شود.

در یک بازدید مشهور از آفریقا, جکسن از چند کشور بازدید به عمل آورد، که گابون ( سرزمین مادری او ) و مصر در میان آن‌ها بودند.

زندگی او در سن 35 تا 36 سالگی ( ۱۹۹۳ــ۱۹۹۴) اتهامات سوء استفادهٔ جنسی و ازدواج

در فوریهٔ ۱۹۹۳، جکسن در مصاحبه‌ای با اپرا وینفری به مدت ۹۰ دقیقه شرکت کرد، اولین مصاحبهٔ او از سال ۱۹۷۹. هنگامی که از سوء استفادهٔ پدرش از او در دوران کودکی صحبت می‌کرد عضلات چهره‌اش منقبض می‌شد; او شایعات اخیر در مورد خودش و همچنین نظرات مربوط به اینکه او پوستش را سفید کرده را منتفی دانست، و برای اولین بار تصدیق کرد که مبتلا به ویتیلایگو است. این برنامه چهارمین برنامهٔ پر بینندهٔ غیر ورزشی در تاریخ آمریکا شد.

جکسن توسط پسری ۱۳ ساله بنام جوردن چندلر و پدرش ایوان چندلر به سوءاستفادهٔ جنسی از کودکان متهم شد و رابطه دوستی بین جکسن و ایوان چندلر فرو پاشید.

تحقیقات رسمی شروع شد، مادر جردن چندلر مصر بود که خطایی از طرف جکسن نبوده‌است. بچه‌ها و تعداد زیادی از خویشاوندان، اینکه او بچه باز باشد را مصرانه رد کردند. وضعیت جکسن وقتی بدتر شد که خواهر بزرگترش لاتویا جکسن او را به بچه باز بودن متهم کرد, بیانیه‌ای که خواهرش بعدا پس گرفت.

جکسن برای مقابله با استرس اتهاماتی که به او وارد شده بود، شروع به استفاده از مسکن ها، والیوم، زاناکس و آتیوان کرد. تا پاییز ۱۹۹۳، جکسن به داروها اعتیاد پیدا کرده بود. وضعیت سلامتی جکسن تا حدی به وخامت گذاشت که او یاد آوری تور جهانی خود را کنسل نمود و چند ماهی به یک مرکز درمان اعتیاد رفت. استرس اتهامات باعث شد که جکسن از غذا خوردن دست بردارد, و وزن بسیار زیادی از دست بدهد. بخاطر سلامتی در حال افول او, دوستان و مشاوران قانونی کنترل روند دفاع و اوضاع مالی او را بر عهده گرفتند; آن‌ها از او می‌خواستند که به توافق خارج از دادگاه جواب مثبت دهد، چون باور داشتند که در صورت برگزاری جریان طولانی مدت دادگاه ها، جکسن دوام نخواهد آورد.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

واکنش رسانه‌های شایعه پرداز به اتهامات مطرح شده، جکسن را در شرایط نامطلوبی قرار داد. در یک ژانویه ۱۹۹۴ جکسن با خانواده ی چندلر و تیم حقوقی آن‌ها به مبلغ ۲۲ میلیون دلار در خارج از دادگاه به توافق رسید. بعد از توافق، جردن چندلر از همکاری با تحقیقات جنایی پلیس خودداری نمود. جکسن هرگز دستگیر نشد و پرونده با اعلام این که شواهد کافی در دست نیست بسته شد.

بعدا در همان سال، جکسن با خواننده و ترانه نویس لیزا ماریا پرسلی دختر الویس پرسلی، به طور خصوصی ازدواج کرد. آنها کمتر از دو سال بعد از یکدیگر جدا شدند، آن‌ها دلیل جدایی را اختلافات غیر قابل حل اعلام کردند و ارتباطشان دوستانه باقی ماند.

زندگی او در سن 37 تا 41 سالگی ( ۱۹۹۵ــ۱۹۹۹) ازدواج دوم و پدر شدن

جکسن با پرستار متخصص پوست، دبورا جینی رو (Deborah Jeanne Rowe)، ازدواج کرد و از او صاحب یک فرزند پسر, بنام مایکل جوزف جکسن پسر، (معروف به «پرنس»), و یک فرزند دختر, بنام پاریس مایکل کاترین جکسن شد. این زوج در سال ۱۹۹۹ از یکدیگر جدا شدند, دبی رو علت جدایی را غیر قابل تحمل بودن تلاش بی وقفه ی رسانه‌ها در تحت نظر گرفتن زندگی خصوصی جکسن برای او اعلام کرد و در ادامه گفت که به جکسن علاقه ی بسیاری دارد و برای او هر کاری می‌کند. رو حضانت کامل فرزندان را به جکسن داد.

زندگی او در سن 42 تا 44 سالگی ( ۲۰۰۰ – ۲۰۰۲ ) فرزند سوم

در ۲۰۰۰، به علت اینکه جکسن بیشتر از هر سرگرمی ساز یا شخصیتی از رویدادهای خیریه حمایت کرده است, رکورد دیگری در رکوردهای جهانی گینس به نامش ثبت شد.

سومین فرزند جکسن، پرنس مایکل جکسن دوم (معروف به بلنکت )، در سال ۲۰۰۲ متولد شد. جکسن هویت مادر او را فاش نکرد، اما گفت که تولد فرزند در نتیجهٔ لقاح مصنوعی از سلول‌های اسپرم خود او بوده‌است.

زندگی او در سن 45 تا 49 سالگی ( ۲۰۰۳ــ ۲۰۰۷ ) اتهامات بعدی سوء استفاده جنسی

در ۲۰۰۳، جکسن به هفت مورد تجاوز به کودکان و دو مورد اقدام به کاربرد عامل مست کننده برای تسهیل اقدام به جرم مذکور متهم شد. تمام اتهامات در ارتباط با پسری بود که در زمان وقوع اتهامات وارد شده زیر ۱۴ سال سن داشت. کمی قبل در همان سال, مستندی بنام زیستن با مایکل جکسن ساخته شد .

جکسن اتهامات مطرح شده را رد نمود، در روند تحقیقات، وضعیت سلامتی جکسن توسط یک متخصص سلامت ذهنی بنام دکتر استن کاتز بررسی شد; او چند ساعت را نیز به بررسی وضعیت شاکی گذراند. از نظر کاتز , جکسن در حد یک کودک ۱۰ ساله به عقب برگشته بود و وضعیت روانی اش با وضعیت روانی یک بچه باز مطابقت نمی‌کرد.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

در جریان دادگاهی که در شرف وقوع بود، جکسن به مورفین و دمرال وابسته شد, که کمی بعد بر آن‌ها غلبه کرد. در طول جریان دادگاه, جکسن برای بار دیگر از بیماری‌های وابسته به استرس رنج برد و وزن زیادی را از دست داد, که باعث تغییر در ظاهرش می‌شد. در ماه جون, جکسن از تمامی اتهامات تبرئه شد. بعد از پایان جریان دادگاه, جکسن به عنوان مهمان شیخ عبدالله پرنس بحرین, به جزیرهٔ بحرین در خلیج فارس نقل مکان کرد.

یکی از اولین موقعیت‌هایی که جکسن بعد از جریان دادگاهش در عموم ظاهر شد، بازدید او از دفتر رکوردهای جهانی گینس در لندن مصادف با نوامبر ۲۰۰۶ بود. در آن بازدید هشت رکورد برای او ثبت شد, که «اولین سرگرمی ساز با درآمد بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در سال» و «موفق ترین سرگرمی ساز تمام دوران هاً در میان آن‌ها بودند.

سبک آوازی

بین ۱۹۷۱ و ۱۹۷۵ صدای جکسن «به آرامی از آواز سوپرانوی یک پسر بچه, به تنور بالای دوجنسی کنونی او تغییر کرد». در میانهٔ دههٔ هفتاد, خواننده یک «سکسکهٔ آوازی» اختیار کرد. هدف سکسکه ـــ چیزی شبیه به فرو کشیدن هوا یا نفس نفس زدن . در ۱۹۹۳, جکسن برای اولین بار در مصاحبه با اپرا وینفری نشان داد که چگونه از دهان و حنجره اش به عنوان ساز موسیقی (جعبهٔ ریتم) استفاده و بدین وسیله آهنگ‌ها را پایه گذاری می‌کند.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

مرام و تاثیر

در ۱۹۸۴ ( در سن 26 سالگی ) , نام جکسن بطور رسمی در قدمگاه مشاهیر هالیوود ثبت شد. جکسن اثر برجسته‌ای بر موسیقی و فرهنگ سراسر جهان گذاشته‌است. او در آمریکا تبعیض‌های نژادی را فرو پاشید, هنر موزیک ویدئو را متحول کرد, و راه را برای موسیقی پاپ مدرن هموار نمود.

زندگینامه سلطان پاپ مایكل جكسون

کل در آمدهای او در طول زندگی اش, ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده‌است. در ۲۰۰۶ اعلام شد که جکسن در طول زندگی اش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار وقف خیریه نموده‌است. او تا به حال به هر نوع کار خیریه ای دست زده است . در سال‌های اخیر او به عنوان یکی از معروف ترین مردان جهان شناخته شده‌است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 76
در انتظار بررسی:8
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1394/04/04
آره جون عمش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
تو که از هنر حالیت نیست نظر نده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
کارش خیلی درست بود خدا رحمتش کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
هنرو خوب اومدی
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
سلام راسته که میگن زندس
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1394/04/04
ممنون که مثل بقیه سایت هاشایعه پراکنی نکردید
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1394/04/04
جالب بود برام تا آخرشو با دقت خوندم .
برای هر کاری درست و حسابی مایه میزاشته حتی کار خیر که نمی شه دروغ باشه.دوست داشتم ازش یک مصاحبه ببینم.
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1394/04/04
به خانم ها خیلی شباهت داره نه
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1394/04/04
بدون شک بزرگترین هنرمند در طول تاریخ بود یادش برای همیشه در دلها زنده خواهد ماند
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1394/04/04
خیلی دوست داشتم یکی از اجراهاشو از نزدیک ببینم
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1394/04/05
مثالش نبوده و فکرم نکنم بیتد دیگه...
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1394/04/05
الویس و جکسن فرهنگ دنیا را عوض کردند. پدر الویس بسیار خسیس بودولی جکسون بسیار بخشنده بود. گرسنگان زیادی را به نوا رساتد. ولی متاسفانه بعضی ها با داشتن ثروت زیاد ادای خیرین را درمی آورند. و در آخرت باید خدمتکار او شوند. بسیاری از ایرانی ها هنوز شب های جمعه برای او خیرات میکنند.بعضی افراد با چند رکعت نماز بدون خدمت کردن به کسی آخرت خود را تضمین شده میدانند. چقدر ساده لوح
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1394/04/05
یبار برای همیشه تو تاریخ درخشید ، دیگه شاهد همچین هنرمند بزرگی نخواهیم بود .
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1394/04/06
لقب سلطان موسیقی واقعا لایقش بود،من عاشقشم.
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1394/04/06
برام خیلی جالب بود و از اینکه آدم خیری بوده قابل تقدیر و بیادماندنی هس
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1394/04/09
خیلی ها از روی جهالت و نا آگاهی هنوز دربارش نظر میدن، اما فقط میتونم بگم یکی از بهترین انسانهاییه که دیدم،خیلی اذیتش کردن،خییلی زود بود که بره.
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1394/06/07
قبل اینکه بمیره مسلمان شده
پاسخ ها
sara
United States
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷
on baradaresh hast keh mosalmon shudeh na khudesh
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1394/06/07
اول اینکه خوب یا بد به ما که کاری نداشته پس خدا رحمتش کنه دوم اینکه ما که از نزدیک نمیشناختیمش پس قضاوت نکنیم خوب و بد هر کسی رو تنها ذات پاک خداوند میدونه و بس و یادمون باشه مردم رو بد ندونیم و خودمون رو بهترین بنده خدا شاید یه چیزایی رو که بهش توجه نداریم انجام بدیم و بیشتر از حتی کسانی که گناهکار میدونیم خودمون در درگاه خداوند بار گناه بیشتری داشته باشیم ،حالا هر کی و هر چی که بوده سعی میکرده تو کاری که داره انجام میده جز بهترین ها باشه و کارش رو درست انجام بده
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1394/06/07
بعضی وقتا ممکنه آدمای معروف دچار اشتباهاتی بشن ولی تا چیزی ثابت نشده بهتره درباره ش قضاوت نکرد
گاهی هم جریاناتی برای خراب کردن یه چهره معروف به راه میندازن تا با این جنجال ها اونو تحقیر کنن
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1394/06/08
این سبک سکسکه که نوشته اید را از مداحان خودمان تقلید کرده بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1394/06/08
زنده باد مایکل جکسون اسطوره شکست ناپذیر.
مظهر تمام زیبایی های طبیعت
روح بلندش تا ابد جاودانه باد
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1394/06/08
روحش شاد براستی که یه اسطوره بود
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1394/06/08
روحش شاد براستی که یه اسطوره بود
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1394/07/13
واقعا درسته عالي بود
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1394/11/01
واقعا یک آدم چقدر میتونه انسانیت داشته باشه که از کل حقوقی که میگیره دو سومش رو به خیریه ها کمک کنه...من همیشه از این حرص میخوردم که چرا مردم ایران وقتی چیزی از مایکل جکسون نمیدونن زود قضاوت میکنن...به خدا قسم مایکل رکورددار عمل جراحی نیست....خودش تو مصاحبش با اپرا وینفری گفته بود که فقط دوتا عمل جراحی داشته....مایکل تغییر جنسیت نداده بوده و پوستشو سفید نکرده بود...کدومتون میدونستید که مایکل گیاهخوار بوده؟؟؟اون تو سن بلوغش بخواطر تغییر قیافه شدیدش گیاهخوار شده بود٬اواخر عمرش هم بخواطر نخوردن غذاو کاهش وزن شدید قیافش تغییر کرد...

به قول آقا احمد:یک کلام سلطان٬اونم نه پاپ.....انسانیت
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1394/11/27
من نظر نمی دم!
پاسخ ها
یک بنده خدا
Germany
۰۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
توروخدا نظر بده:||||||
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1395/01/02
مایکل جکسون دوستت دارم..............
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1395/03/12
اسطوره ی رقص تاریخه بدون شک
من عاشق رقصاشم حرکاتش دیوونه کننده س مخصوصا کنسرت سانفرانسیسکو دی وی دی آموزشی هم داره اکه تونستین تهیه کنین من که کلی لذت میبرم ازاین کار
یاداوتاابددربین ماخواهدبود دروجودپسرش پاریس ودرقلب همسرش لیزا...
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1395/04/02
انسـان فوق العاده ای بــــود...
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1395/04/05
هنرمند بزرگی بود .. روحش در آرامش
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1395/04/05
مانفهمیدید مایکل زن بودیامرد؟میگن دوجنسه بوده ،مصداق مثل ایرانیه که میگه،لیلی زن بودیامرد
پاسخ ها
mjfollower
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
واقعا خیلییییی مسخرس هنوز یسریا نمیدونن مرد بود یا زن... اقا از اسمشم میشه فهمید مرده! الان نزدیک به 60 ساله دنیا مایکل جکسونو میشناسن همم میدونن کی بود.. تو ایران هنوز نفهمیدن جنسیتش مرده یا زن !
United States
08:34 - 1395/04/06
سلطان فساد و فحشا ، لقب مناسب تری هست برای این به اصطلاح آدم
پاسخ ها
mjfollower
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
رو چه حساب این حرفو میزنی؟ نکنه بخاطر اون شایعه جدیده که میگن از خونه مایکل زمانیکه اتهام کودک ازاری بهش زدن و پلیسا رفتن خونش عکسای پورن از بچه ها پیدا کردن... بخاطر اینه ازش بدت میاد؟ هه باید بدونی که اونا همه دروغ بوده. دروغ دروغ شایعه دروغه. وایسا قراره یه مستند ساخته بشه اثبات بی گناهی مایکل.. هروقت ساختنش لینکشو میدم ببینی تا باورت بشه چه اسطوره ای بوده این مایکل جکسون
هانیه
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
قبل اظهار نظر اون سیم بین عقل و زبونتو وصل کن بی تربیت
حداقل یه چنتا از موزیک ویدیو ها یا اهنگاشو باترجمه گوش بده بعد بیا این جا فرهنگتو به نمایش بزار
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1395/04/06
تو کارش خبره بود....من دوسش دارم
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1395/04/11
خدا لعنتش کند با کار هایی که کرده است امید وارم با یزید و معاویه در جهنم هم عیاق شود انشا الله
پاسخ ها
mjlover
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
مگه چیکار کرد؟ادم کشت؟ظلم کرد؟حق کسی رو ضایع کرد؟چیکار کرد؟نه بگو دیگه.چیکار کرد جز اینکه مبلغی حدود 300000000 (معادل 900 میلیارد تومن) رو صرف کمک به خیریه ها کرد؟چیکار کرد جز اینکه هر با هر اهنگش مردمو دعوت به نوع دوستی و کمک به هم دیگه کرد؟اگه این کارا گناهه بگین؟لابد چون امریکاییه کلا هر کار کرد ادم بدیه.فقط ما خوبیم.فقط ما بلدیم کار خوب انجام بدیم.بهشت فقط مال ماست.کاش حداقل یاد میگرفتیم تا زمانیکه کسی رو نشناختیم اینطوری بی محابا قضاوتش نکنیم.کاش!!!
هانیه
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
باور کن اگه از موضوعی اطلاع کافی نداری مجبور نیستی دُر
افشانی کنی
واقعا برات متاسفم ...
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1395/04/13
واقعا ادم عجیب ومرموزی بوده نمیشه به راحتی در موردش نظر داد ولی من ازش خوشم نمی اد.....
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1395/06/17
...کاری ندارم که در مورد ش چی فکر میکنید ولی اگه سواد دارید به متن اهنگاش دقت کنید ...فقط از صلح و دوستی میگه ..گلم واسش پاپوس درست کردن چون داشت دست خیلی از فراماسونری هارو رو میکرد...خلاصه داستانش مفصله ...در کل روهش شاد
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1395/06/23
مایکل دلم خیلی برات تنگ شده
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1395/08/05
واقعاً توی دل همه جا داری روحت شاد و یادت گرامی
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1395/08/24
والا هرسايتي ميرم يه چيزي نوشته يه جايي خوندم كه زندگي خيلي كثيفي داشته و حتي گوشه اتاق خودش دستشويي ميكرده و متجاوز بوده و دوچار اختلال رواني...از اين جور اراجيف... الان توي اين سايت باز يه چيز ديگه اي نوشته و خب خيلي دقيق تر و كامل تر نوشته شده به هر حال بنظر من آدم خاص و مرموزي بوده نميدونم چيو باور كنم؟؟؟
پاسخ ها
هانیه
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
اگه میخوای بشناسیش اهنگاشو گوش بده البته با ترجمه البته اینا بیشتر جنبه اجتماعی داره اهنگای عاشقانه شم مثل اینا عالی و با محتواست
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1396/09/12
سلام‌، بنظرم تلاشهای مایکل قابل تقدیر است ‌.دستهایی ک کمک میکنند مقدس ترند از لبهایی ک دعا میکنند ، اونم میتونست مثل هزارتا آمریکایی خلافکار مافیای مواد بشه، اما ب بهترین و در زیباترین وجه ممکن خلاقیت خود را اثبات کرد. میتونیم با نظر کردن ب سبک زندگی هر کسی پی ب شخصیت اون فرد ببریم ،در واقع کسی با نظرهای ما انسان‌ها سنجیده نمیشه واون ما نیستیم ک لقب خوب یا بد ب کسی بدیم ،قضاوت فقط باخداست خدایی ک تو هر لحظه ما حضور داشته ، و پاداش اصلی و هم درواقع خودشون میبخشند .درضمن اگر کسی و درحد انسانیت نبینه بهش جایگاه والاو بیادماندنی نمیده. پس چون در حد قضاوت نیستم فقط از علاقه خودم مایه میزارم عااااااااااااااااااااشقتم مایکل هرجا ک باشی برای من اسطوره ای مخصوصا روحیه لطیفت تواون کشور ....
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1396/09/23
به نظر من مایکل جکسون یک استوره و الگو خوبی است مایکل نماد صلح دوستی صداقت یک رنگی وغیره است ایشون به همه ی بچه های جهان کمک کرده مایکل دیگه تو این جهان تکرار نمیشه مایکل روحت شادو یادت گرامی
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1396/11/28
ای کاش میشدیک باربیام کنسرتت
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/01/23
واقعا خیلی زشته که پشت سر یه همچین آدمی شایع سازی میشه.. که دوجنسه بود... یا میگفتن فرزندانش رو مورد آزار جنسی قرار میداد...
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/02/05
الان خدا یه قصر براش تو بهشت زده
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/02/20
عشقه این بشر.... خدا میدونه هر وقت اهنگاش و گوش میدم بدجور دلم میگیره :(
United Kingdom
05:01 - 1397/02/25
خدا رحمتت کنه بزرگ مرد هنر،موسیقی وانسانیت.
عاشششششق رقصتم.ای کاش هنوزم بودی و با دیدن هنرت بیشتر از وجودت لذت میبردیم.
United Arab Emirates
10:27 - 1397/03/18
واقعا دمش گرم ۰ایکاش دنیا پر بود از آدمایی مثل مایکل ۰روحش شاد ۰شک ندارم جاش بهترین نقطه بهشته
Iran, Islamic Republic of
05:44 - 1397/04/31
واقعا یک هنرمند بزرگی بود
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1397/06/27
مایکل تو واقعا یه اسطوره ای. روحت شاد
Iran, Islamic Republic of
04:51 - 1397/07/26
تا اَبَد و تا اَبَد و تا زمانی که نفس میکشم برای من زنده هستی . بهترررررررررررررین انسانی که تا به حال وجود داشته . با استعدادترین انسان. و فوق العاااااااده ترینی . تو مثل و مانندی نداری خدای بزرگ تو رو بی همتا آفرید . تو یه بی همتای تکرار نشدنی تو تاریخه کُله جهانی ....
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1397/08/07
مایکل جکسون مردی بود که پول 68 تا کنسرتش رو به خیریه داد.بعضی ها درامد مایکل جکسون رو در طول زندگی اش 500ملیون دلار تخمین زدند و مایکل جکسون 300ملیون دلار ان را به خیریه داد.چطور یه همچین ادمی می تونه بد باشه؟شما قضاوت کنید !مایکل سلطان پاپ و من خودم شخصا بعد از خدا مادر پدر و برادرم اون رو بیشتر از همه ی عالم دوست دارم.حتی حاضرم روحم رو بدم تا مایکل دوباره زنده بشه!اون بهترین ادمیه که شناختم. اون بین هیچ کس تبعیض غائل نمی شد.واقعا در مورد کسی که
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/09/09
اسطوره پاپ ...من که خیلی زندگیم تحت تاثیرش بوده و واقلا از اینکه طرفدارشم بسیار خوشحالم که یه همچین شخصیو الگوی زندگی خودم قرار دادم....مطمئنم اگه تو این دنیا اذیت شده و کلی رنج کشیده اونو یه جای خیلی خوبه و تو ارامشه...واقعا اینو دارم مینویسم بغض گلومو گرفته...
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1397/11/29
عجوبه از نظر عدالت بر مبنای حیطه خوش.
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1397/11/30
انسانهای مانند مایکل از بندهای خواص خدا هستند که میان برای یه مدت کوتاه ..بزرگترین و قشنگترین کارهای دنیا را توبدترین اتفاقهایی که برای خودشون میوفته انجام میدنو میرن ....کاش منم میتونستم دله یه کودک یتیمو شاد کنم ....
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/12/13
به ما تو بچگی و دبستان معلمامون میگفتن مایکل جکسون یک کسی بوده که هم تغیر جنسیت داده و هم سو استفاده جنسی میکرده و هم فاسد بوده ولی ببین دست چند نفر رو گرفته اونا خودشون حتی دل ی نفرم شاد نکردن تا الان که بیش از ۱۰ سال میگذره فقط حرف و قضاوت.خودمونم همینطور تاحالا هیچ کاریرنکردیم بغیر از حرف و قضاوت
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1398/01/03
مایکل خر است چون لیاقتش همینه ابلاغ بی مصرف
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1398/03/09
بی مغز حتی یه کم متن رو میخوندی این اراجیف رو نمی
گفتی
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/03/14
چقدر زندگی سختی داشته
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1398/05/06
بنام خالق هستی
وبنام انسان و انسانیت او کسی نبود جز یک انسان کامل دوستش داشتم، دارم وخواهم داشت،اومرد بود مرد.روح بلندش شاد شاد.
جانباز شیمیایی ...
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1398/06/09
اصلا نمیشه قضاوت کرد، ولی این که کودکی سختی داشته، حتما روی روح و روانش تاثیر بدی گذاشته.
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1398/06/11
من واقعا واسه اونایی که اصلا از زندگی این اسطوره خبر نداشتن و ندارن که همینطور الکی نظرا میدن و فحش میدن متاسفم. خجالتم خوب چیزیه
Iran, Islamic Republic of
04:15 - 1399/05/20
اگه مایکل زنده بود طوفانی به پا میشد با ترامپ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر