دانش آموزان سیم کارت "دانش" می گیرند
۲۲۰۵۲
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۳
۵۰۱۱
در حالی که وزیر آموزش و پرورش توزیع سیم‌کارت در مدارس را کار درستی ندانسته، مدیر عامل همراه اول در خصوص بار حقوقی سیم‌کارت‌هایی که به نام دانش‌آموز و زیر سن قانونی سند می‌خورند، اطمینان خاطر داد.
خبرگزاری فارس: در حالی که وزیر آموزش و پرورش توزیع سیم‌کارت در مدارس را کار درستی ندانسته، مدیر عامل همراه اول در خصوص بار حقوقی سیم‌کارت‌هایی که به نام دانش‌آموز و زیر سن قانونی سند می‌خورند، اطمینان خاطر داد.

وحید صدوقی در پاسخ به این سؤال که وزیر آموزش و پرورش توزیع سیم‌کارت‌های "دانش" همراه اول را در مدارس، بدون هماهنگی عنوان کرده و این برنامه را لغو شده دانسته اظهار داشت: توزیع این سیم کارت‌ها بدون هماهنگی وزارت آموزش و پرورش نبوده بلکه با هماهنگی این وزارتخانه انجام شده است.

مدیر عامل همراه اول افزود: وزیر آموزش و پرورش چنین مطلبی را اعلام نکرده‌ است.

وی تصریح کرد: سیم کارت دانش بر اساس طرحی با مدیرکل قرآنی وزارت آموزش و پرورش و مشاور وزیر بوده است که پس از انجام هماهنگی، قرارداد امضا شده و همراه اول طبق آن طرح قبول کرده که حامی این طرح باشد.

صدوقی افزود: این طرح امکانات بسیار خوبی برای استفاده از نرم‌افزار قرآنی و آموزش قرآن، برای دانش آموزان ایجاد می کند.

مدیر عامل همراه اول در پاسخ به این سوال که "به این ترتیب اجرای این طرح ادامه خواهد یافت"، گفت: در خصوص این طرح نظرات متفاوتی مطرح می‌شود؛ اما فعلا تمام محموله 12 میلیونی DVD قرآنی تحویل وزارت خانه شده و در حال توزیع در مدارس است.

خبرنگاری پرسید: این سیم‌کارت‌ها تنها به نام دانش‌‌آموز سند می‌خورد، با توجه به اینکه طبق قانون کشور ما افراد زیر 18 سال، از لحاظ قانونی نمی‌توانند مسئولیت حقوقی داشته باشند، به این ترتیب نیز نمی‌توانند مسئولیت تبعات احتمالی مالکیت سیم‌کارت و ‌از جمله مزاحمت‌های احتمالی را نیز بپذیرند. در خصوص این مورد، چه فکری شده است؟

صدوقی در پاسخ به این سوال، گفت: در هر صورت در خصوص سند خوردن سیم‌کارت به نام افراد، قوانین و مقررات رعایت شده است.

صدوقی گفت: در این موضوع، تمام قوانین و شرایط لازم که سیم‌کارت می تواند به نام فرد سند بخورد، رعایت شده و اگر سن فرد، قابل انتقال نباشد، سیم‌کارت به نام والدین سند می‌خورد.

خبرنگار پرسید: به این ترتیب برای دانش‌آموزان دبستانی سیم‌کارت به نام فرد، سند نمی‌خورد؛ بلکه به نام والدین سند می‌خورد؟

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار اظهار داشت: اگر بخواهد بین دبستانی‌ها توزیع شود، می‌گویم که این موضوع رعایت شود.

به غیر از دبستانی‌ها، تقریبا تمام دانش‌آموزان زیر 18 سال سن دارند.

صدوقی گفت: به نام والدین آنها سند می‌خورد.

وی تاکید کرد: در روش کار پیش بینی شده که قوانین و مقررات از جمله ارائه کارت ملی و کد ملی رعایت شود.

روابط عمومی همراه اول در توضیح بیشتر گفت: در طرح توزیع سیم‌کارت‌ دانش بین دانش‌آموزان، در مدرسه یک کارت به دانش‌آموز داده می‌شود؛ دانش‌آموز باید به همراه ولی خود، با به همراه داشتن این کارت و مدارک معتبر شناسایی خود و ولی، به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی همراه اول مراجعه کند؛ در دفتر خدمات ارتباطی، با تحویل کارت، به رایگان یک سیم‌کارت به نام دانش‌آموز سند خورده و تحویل داده می‌شود و مدارک سیم‌کارت‌ دانش‌آموز با مسئولیت ولی توسط ولی دانش‌آموز امضا می‌شود.

به این ترتیب سیم‌کارت‌های دانش به نام دانش آموز سند می‌ِخورند؛ اما پیش از آن، ولی دانش‌آموز مسئولیت حقوقی آن را بر عهده گرفته است.   
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1391/02/02
زموونه چقد پیشرفت کرده.وقتی ما بچه مدرسه ایی بودیم اجازه نداشتیم تلفن خونه رو هم جواب بدیم.الان سیم کارت اختصاصی واسه این کوچولوها تدارک دیدن
خدا بده شانس...
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1391/02/02
من 13 سالمه
سيم كات همراه اولم به اسم خودم سند خورده
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1391/06/07
اینم شد کار اخه یه بچه 10-12ساله یا یه کم بیشتر چرا باید سیم کارت داشته باشه واقعا متاسفم برای شما. . .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج