اگر همسرتان دست رویتان بلند کرد...
۲۲۸۱۳۶
۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۱
۶۹۱۵۹ 
به گزارش سازمان جهانی بهداشت هر 18 ثانیه یک زن قربانی خشونت خانگی می شود و در ایران هم براساس مطالعاتی که سال 1383 به پایان رسید، 66 درصد زنان ایرانی از اول زندگی مشترکشان تاکنون، یک بار مورد خشونت قرار گرفته اند.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه زندگی مثبت - ستاره سمائی: به گزارش سازمان جهانی بهداشت هر 18 ثانیه یک زن قربانی خشونت خانگی می شود و در ایران هم براساس مطالعاتی که سال 1383 به پایان رسید، 66 درصد زنان ایرانی از اول زندگی مشترکشان تاکنون، یک بار مورد خشونت قرار گرفته اند، اما واقعا چرا یک مرد باید علیه همسر خود اقدام به چنین رفتارهای فجیعی کند؟ آیا مردها حق دارند به دلیل عصبانیت، همسرشان را کتک بزنند؟ یا شوهری که «دست بزن» دارد، چه باید کرد؟

دکتر پژمان قائم مقامی، روان پزشک:


این گروه خشن!

خشونت های خانگی معمولا توسط آقایان علیه خانم ها اعمال می شود و این اتفاق فقط منحصر به فرهنگ ما نیست بلکه به دلیل شرایط فیزیولوژیکی مردان که از لحاظ جسمانی از خانم ها قوی ترند و نیز به دلیل فرهنگ مردسالاری که در بیشتر کشورهای دنیا وجود داشته و دارد، در همه جای دنیا همین طور است. معمولا فردی که علیه خانواده اش خشونت بروز می دهد فردی با شخصیت ناپخته، مجهول، با اعتماد به نفس پایین و از لحاظ عاطفی فردی وابسته است.

اگر همسرتان دست روی تان بلند کرد...

این افراد در بیشتر موارد در دوران کودکی و نوجوانی خود مورد خشونت و سوءاستفاده جسمی قرار گرفته اند یا حتی در زندگی فعلی خود، در محل کار یا سایر مجامعی که در آن حاضر می شوند، مورد خشونت قرار می گیرند و چون توان مقابله یا اظهارنظر در آن محیط را ندارند، خشمشان را بر سر خانواده شان خالی می کنند که به «جابجاسازی خشونت» معروف است.

یکی از شایع ترین علل پدیده خشونت خانگی، سوءمصرف مواد است. فرد معتاد، چه در زمان نشئگی و چه به دلیل عوارض مخرب و ماندگار اعتیاد بر مغز، مستعد رفتارهای تکانشی و خشونت است. از جمله این مواد می توان به الکل و انواع مخدرها و محرک ها اشاره کرد. همه این مواد باعث رفتارهای خشونت آمیز می شوند.

وقتی «کتک» سنگ محک عشق می شود

یکی دیگر از علل بروز خشونت خانگی که عجیب هم هست، ابراز خشونت برای آزمودن عشق و وفاداری همسر است! در این مورد فرد از لحاظ عاطفی به هسمرش وابسته است. اما بر سرش فریاد می زند تا ببیند آیا همسرش همچنان او را دوست خواهدداشت یا خیر! بعد یک پله جلوتر می رود و او را کتک می زند تا ببیند آیا خانمش بعد از کتک خوردن هم به زندگی با او ادامه می دهد یا خیر! البته معمولا افرادی با اختلال شخصیت مرزی با اختلال شخصیت سادیستیک با چنین روش خشونت آمیزی محبت طرف مقابلشان را می سنجند و این عمل کاملا غیرطبیعی است. در این مورد هم ممکن است فرد در دوران کودکی در محیط خانوادگی خشنی رشد کرده باشد یا پذیرش چنین رفتاری با مادرش داشته و او هم به عنوان الگو، این رفتار را آموخته و این باور غلط در ذهنش جای گرفته که «زن خوب، زنی است که مثل مادر من بسوزد و بسازد!»

قربانی نشوید!

این تفکر «سوختن و ساختن» یا اینکه می شنویم بعضی خانم ها می گویند «چاره ای جز تحمل ندارم!» همگی باورهای غلطی هستند که شکل گرفته اند. بسیاری خانم ها با این تصور که «اگر طلاق بگیرم، آینده فرزندانم خراب می شود»، «خواستگاری خواهرم به هم می خورد» یا «خانواده من طلاق را به هیچ دلیلی نمی پذیرند» خود را به خاطر دیگران قربانی می کنند. اما این تفکر بسیار غلط است.

اگر همسرتان دست روی تان بلند کرد...

بچه ها به آرامش، بیش از هرچیز دیگری نیاز دارند و اگر قرار باشد فرزند در محیطی پر از خشم، فریاد و خشونت باشد و هر روز شاهد دعوای والدین و کتک خوردن مادرش و گاهی خودش هم خورد خشونت (کلامی یا فیزیکی) قرار بگیرد، آسیب می بیند. چه بسا مادری که مدام مورد خشونت قرار می گیرد، خود دچار جابجایی خشونت شود و خشمش را سر فرزندانش خالی کند؛ پس بچه ها از هر دو طرف مورد خشونت قرار می گیرند و مسلما آسیب بیشتری می بینند، بنابراین باید سعی شود به هر نحوی که هست (با کمک مشاور و با حضور هر دو والد یا به صورت تک والد) محیط خانه آرام شود تا فرزند در معرض خشونت های کلامی و فیزیکی نباشد.

یادتان باشد فردی که این خشونت ها را می پذیرد و خود را مجاب می کند به خاطر بچه و... متحمل خشونت های همسرش شود، مسلما شخصیت وابسته ای دارد که دل کندن از همسرش برایش سخت است. او فکر می کند نمی تواند بدون همسرش زندگی کند یا نگران است که اگر از مشاور کمک بگیرد، نکند طلاق به عنوان اولین راهکار به او پیشنهاد می شود. این خانم هم ممکن است همین خشونت را در کودکی خود بین والدینش دیده باشد و تحمل خشونت از سوی مادر، برایش الگوسازی شده باشد، بنابراین خشونت را می پذیرد و دنبال کمک نخواهد رفت؛ پس این فرد هم نیازمند مشاوره و سایر حمایت هاست.

مغز بچه تان کوچک نماند!

تحمل دعوا و خشونت خانگی برای بچه ها، چند برابر بزرگسالان سخت است. ضمن اینکه اگر کودک در مراحل رشد مغز و شکل گیری شخصیت با چنین پدیده ای روبرو باشد، تاثیرات جبران ناپذیری به جسم و روانش وارد می شود. نتایج تحقیقات نشان داده صدماتی به مادرهای مغز کودکانی که مورد خشونت (حتی خشونت کلامی) قرار می گیرند، وارد می شود و مغز کوچک تری نسبت به هم سن و سال هایشان خواهند داشت و مستعد ابتلا به بسیاری بیماری ها از جمله افسردگی هستند، بنابراین نباید فکر کنیم که «سوختن و ساختن» به نفع فرزندمان است؛ حتی اگر در بدترین شرایط و به عنوان آخرین راه، کار زوج به طلاق بکشد، رشد کودک کنار یکی از والدین اما در یک محیط آرام بهتر از حضورش کنار هر دو والد اما همراه با خشونت خانگی است.

گول نخورید!

برخی افراد بعد از انجام خشونت و رفتارهای تکانشی، دچار احساس گناه می شوند و بعد از گذشت هیجان و خشونت، تازه متوجه می شوند که چه اشتباهی کرده اند و برای کاهش عذاب وجدانشان، سعی می کنند با ابراز محبت افراطی، اقدام به تلافی رفتار بدشان کنند. به این ترتیب خانم با این تصور که همسرش او را دوست دارد و منظور خاصی از کتک زدن یا فحش دادن و... نداشته و «فقط عصبانی بوده و رفتارش این طور است»(!)، راضی می شود و همسرش را می بخشد اما متاسفانه این رفتار از سوی همسرش دوباره و دوباره تکرار می شود و باز شوهر به دلیل عذاب وجدان ابراز محبت می کند و دوباره همسرش او را می بخشد و این چرخه مدام تکرار می شود.

در صورتی که رفتار صحیح این است که وقتی شوهر پشیمان شد و برای عذرخواهی و ابراز محبت نزد همسرش رفت، خانم بگوید: «اگر می خواهی زندگی مان ادامه پیدا کند و این مشکلات حل شود، باید از مشاور کمک بگیریم.»

اگر همسرتان دست روی تان بلند کرد...

«خشونت» را تحمل نکنید

به هیچ وجه نباید اجازه دهید خشونت علیه شما یا فرزندتان ادامه پیدا کند و قرار نیست شما هزینه بدرفتاری همسرتان را با جسم و روانتان بپردازید یا «بسوزید و بسازید!» همچنین وقتی همسرتان خشونت خود را نمی پذیرد و به هیچ قیمتی حاضر به مراجعه و کمک گرفتن از مشاور، روان شناس یا روان پزشک نیست، مشورت کردن با مشاور یا روان پزشک می تواند به فرد یاد بدهد که چگونه احتمال بروز خشونت را در دفعات آینده کاهش دهد و در صورت مفید نبودن اقدامات در نهایت مشخص می کند که باید به زندگی مشترک ادامه بدهید یا خیر.

گاهی خشونت آنقدر شدید است که جان زن و فرزند در معرض خطر است، در این موارد فرد به هیچ وجه نباید شرایط را تحمل کند و باید به سرعت و از طریق مراجعه به پزشکی قانونی، بهزیستی یا سایر اورژانس های اجتماعی و در نهایت دادگستری، کمک بگیرد تا مشخص شود فرد مشکل روان پزشکی خاص، اعتیاد و در نهایت صلاحیت سرپرستی خانواده اش را دارد یا خیر.

برای درمان اقدام کنید

در خشونت های ناگهانی و تکانشی شدید، گاهی عوامل خارجی مثل حضور اقوام و آشنایان می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده، کمک کننده باشد و مانع از ابراز خشونت فرد شود اما در خشونت های کلامی، کمک گرفتن از حامیان آشنا صلاح نیست و باید حتما از مشاور و روان شناس کمک گرفت.

در ادامه این روند، مهم ترین درمانی که پیشنهاد می شود، خانواده درمانی است، یعنی همه اعضای خانواده، با توجه به سن فرزندان، باید در فرایند درمان شرکت داشته باشند و کمک کنند برطرف کردن مشکلات همراه از جمله اعتیاد به الکل و مواد با اختلال های شخصیتی مختلف از جمله دیگر کارهایی است که در جلسات درمان انجام می شود در نهایت اینکه بهتر است این نوع درمان ها به صورت گروهی باشد؛ یعنی مشاور، روان پزشک و در کنارش یک سازمان حمایتگر (مثل بهزیستی) یا در صورت لزوم مراجع قانونی با هم فعالیت کنند تا فرایند درمان با موفقیت پیش برود. به این ترتیب کنار خانواده درمانی و دارودرمانی، ابزارهای قانونی تهدیدکننده و ممانعت کننده از بروز مجدد خشونت (مثل حکم قاضی بر لزوم درمان فرد) می توانند مانع بروز خشونت فرد و باعث پیشرفت پروژه درمان شوند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 79
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1394/05/09
اگر زن به حرفت گوش نکرد میتونی کتکش بزنی
این حقی هست که قران و خداوند تعالی به مردان داده
و هیچ کس نمیتواند سرپیچی کند ...
زن یعنی طاعت، اطاعت
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
البته با چوب مسواک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
گه خوردی
نسترن
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
بیشعور کجا خدا گفته زن رو بزن
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1394/05/09
چرا در مورد کتک کاری خانم هایی که الحمدالله در جامعه امروز مرد شده اند و همسر و کودکان خود را به کرات مورد ضرب و شتم قرار می دهند چیزی نمی نویسید . چاره در این موارد چیست . باید به خانم گفت تو حساس هستی و اشکالی ندارد که دیگران را آزار جسمی و روحی می دهی ولی کسی حق ندارد به تو بالای چشم ت ابرو بگوید. متاسفانه در جامعه امروز ما این موارد زیاد است .
پاسخ ها
رضايت
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۰
بخدا قسم همسايه بقلي ما يه خانم روان شناس هست و هر روز شوهرش رو كتك ميزنه و فحش هاي ركيك ميده تا حدي كه همسر من از ترس زنگ ميزنه به من سر كار...همين خانم هميشه صداي موسيقيش و مهموني هاش مارو بيچاره كرده واقعا در حال حاضر ديگه اين حرف ها معني نميدهد.ممنون
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1394/05/10
بسیار چرت و پرت بود
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1394/05/11
اینا که همش مرد بودن
اگه زنمون به رومون دست بلند کرد یا اشیای خطرناکی چون چاقو و لیوان به سمتمون پرت کرد چی ؟
پاسخ ها
.
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
هر چی پرت کنه حقتونه
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1394/05/16
همه اینا به مشاور ختم میشه,کسانی که فقط به فکر پول جیبشون هیتن
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1397/07/04
من یه ماهه اومدم خونه خودم و تنهام خونوادم دورن ..اعتیاد داره و وقتی تو جیبش ببینم با دعوا و دادو بیداد و دوباری هم میشه باکتک بهم میگ من نمیکشمو این کاره نیسم جز گریه کاری نمیتونم بکنم ای خدا خسته شدم
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1397/07/24
شوهرم منو ميزنه الان بدنم درد ميكنه دارم گريه ميكنم كنارم خوابيده از صداى نفساش متنفرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
اگه بچه نداری ازش جدا شو بعدا پشیمون میشی اگه بچه دار شی دیگه نمیتونی جداشی هرچه زودتر جداشو ازش
امیرعلی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
منم همینطورانقدازش منتفرمکه نگوهمش میگم خدادرجایی عوضش ازش دربیاره
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1397/07/30
من ۶ساله که ازدواج کردم تا حالا دست روم بلند نکرده بود ولی داد و بیداد و فحش های رکیک همیشه میداد تا چند روز پیش که حواسم نبود قابلمه داغ گذاشتم روی فرش ویکم سوخت اصلا معلوم نیست فرش سوخته فقط وقتی دست میکشی یکم سفته وقتی شوهرم دید حسابی سرم داد زد و فحش های رکیک به خودم و خانوادم داد و کتکم زد من هم به غیر از گریه هیچی نگفتم تازه بچه دارشدم وبخاطر بچم نرفتم طلاق بگیرم ولی ازش متنفرم دیگه
پاسخ ها
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
من اززنم کتک خوردم کنار قوم و خویشای خودش پس خشونت علیه مردان چی میشه
Paria
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
من ۱۸ سالمه تازه عروسی کردم شوهرم هرروز مست میاد خونه و کتکم میزنه امروز اینقد کتکم زد ک پیشونیم زخم شد و کل صورتمو خونی شده بود اگ مادر شوهر و پدر شوهرم نبودن خدامیدونست چی سرم میورد
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1397/08/12
خسته شدمممم...از هرچی مرده که زنشونو میزنن متنفرم آخه بی ناموسا بی شرفا آشغالا چرا زناتونو میزنین..
پاسخ ها
الی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
واقعا موافقم
Australia
13:06 - 1397/08/23
با سلام خواستم بگم خودتان تنها نیستین شوهر منم کتکم میزنه و فحش رکیک به خانوادم میده مثلا عاشقم بود و مثلا تو کشور اروپاییم
Australia
13:06 - 1397/08/23
با سلام خواستم بگم خودتان تنها نیستین شوهر منم کتکم میزنه و فحش رکیک به خانوادم میده مثلا عاشقم بود و مثلا تو کشور اروپاییم
پاسخ ها
یه دختر بدبخت
Germany
۰۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
کشور اروپا؟؟؟مگه فرقی داره مردا همشون مثل همن خوشبحال اونا که شوهراشون مردن و اقا و با مالات و منطقی خدا جواب همسرمو بده اینجا مینویسم تا سالیان سال باشه حلالش نمیکنم....خدا جواب همه کاراشو بده
United Arab Emirates
10:25 - 1397/08/30
شوهر منم كتكم ميزنه هيچ راهي هم ندارم برا حفظ آبروم
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1397/09/09
من نه سال ازدواج کردم از اول زندگیم کتکم میزده تا الان معتاد بود قرص مصرف میکرد پاش وایسادم تا ترک کرد کارمنده الان هم که سالمه بازم میزنم خیلی خسته شدم ازش متنفرم یه پسر پنج ساله هم دارم همش به خاطر اون دارم تحمل میکنم
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/03
شوهرم همش کتکم میزنه بی هیچ دلیلی چکارکنم توروقران کمکم کنید به چه مشاوره یا کجاباید مراجعه کنم
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/03
شوهرم همش کتکم میزنه بی هیچ دلیلی چکارکنم توروقران کمکم کنید به چه مشاوره یا کجاباید مراجعه کنم
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/03
شوهرم همش کتکم میزنه بی هیچ دلیلی چکارکنم توروقران کمکم کنید به چه مشاوره یا کجاباید مراجعه کنم
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/03
شوهرم همش کتکم میزنه بی هیچ دلیلی چکارکنم توروقران کمکم کنید به چه مشاوره یا کجاباید مراجعه کنم
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/03
شوهرم همش کتکم میزنه بی هیچ دلیلی چکارکنم توروقران کمکم کنید به چه مشاوره یا کجاباید مراجعه کنم
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/10/13
من هفت ساله ازدواج کردم والان چهارماهه باردارم شوهرم تاحالا ن دست روم بلندکرده بود ن حرف بدی زده بود ولی یه شب ک خیلی عصبانی شد منو انقد زد ک کارم ب بیمارستان کشید وکیسه ابم پاره شد نمیدونم چیکارکنم خونوادم اگ بفهمن سریع برای طلاقم اقدام میکنن
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1397/10/24
من ۲۵سالمه ودوتابچه کوچیک دارم ۳سال ازدواج کردم همسرم ازاول دست بزن داشت فقط بخاطر بچهام موندم تو خونه زندگیم ،تمام بدنم درد میکنه ، ازش متنفرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
نگاه باید شوهران تون رو بزنید من که دارم این مینویسم ۱۳ساله هستم بای بای
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/10/28
زن ها الان بيشتر دست بزن دارن!زنان جامعه ما خشن شدن!
#نه به خشونت عليه مردان
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1397/11/08
سلام شوهری دارم بددوتابچه دارم روانشناس گفت من فرده سالمی نمیبینمش چکارکنم دوستش ندارم متنفرم خیلی کتکم میزنه هرروزکبوده بدنم
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1397/11/23
یعنی برای ما هیچ راهی وجود نداره هیچ کمکی نیست
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1397/12/05
بعضی از عصبانیت ها ریشه در جسم دارد و برخی ریشه در مشکلات روحی که ناشی از عوامل ماورائی است در این دو صورت مراجعه کنید به مرکز طب اسلامی آیت الله تبریزیان که داروها رو خودشون براتون میفرستند نیز موسسه انشا در اصفهان در قزوین هم گویا شعبه زدند تنها راه برون رفت از مشکلات جسمی و روحی روانی مراجعه به این مراکز است اما اگر عصبانیت فرد به خاطر مشکل رفتاری است موسسه انشا مشاوره هم دارد که تنها موسسه به روش روانشناسی اسلامی است این دو مرکز رو جدی بگیرید
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1397/12/10
سلام شوهر منم کتکم میزنه چکارکنم.یه بچه کوچیکم دارم.خودمم هجده سالمه.متنفرم ازش.
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1397/12/12
من سه سال ازدواج کردم شوهرم سر مسائل هیچ و پوچ منو میزنه تا حد مرگ چندبار منو زده بار دوم که ازدواج کردم بخاطر حرف مردم نمیتونم طلاق بگیرم نمیدونم از دستش چه کار کنم داغونم
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/12/12
سلام شوهرم منو میزنه برای هیچ پوچ خسته شدم کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1397/12/14
منم یه همچین جلادی تو خونه دارم ازش بیزارن
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1397/12/18
شما ها خوبه شوهراتون ميزنن،منه احمق كه دوس پسرم منو ميزنه.بخدا از نوك انگشت دستم تا نوك پام كوبيدس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
بندازش دور
Iran, Islamic Republic of
05:11 - 1398/01/01
سلام منم شوهرم منو ميزنه البته قبلشم كه دوست بوديم دست بزن داشت اما كتك كارى ها خيلي شديد نبود تا اينكه چند وقت پيش يه لگد به صورتم زد و چونم شكست منم به همه گفتم زمين خوردم قرار شد ديگه تكرار نكنه تا اينكه امشبم كه شبه عيده به خاطر اينكه خودش خواب مونده بود كتكم زد، ديگه خسته شدم بعضي وقتا ازش خيلي بدم مياد
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1398/01/07
شوهر منم میزنه ازش متنفرم ولی دوتا بچه ازش دارم دلم کباب میشه واس بچه هام نمیتونم ازش جدا شم خانوادمم خبر ندارن از این موضوع اگه بگم باید برگردم خونه بابام بچه هام اذیت میشن از لحاظ روحی نمیدونم چیکار کنم تازه این شوهر عوضی من وقتی ازم میخواد باهاش رابطه جنسی داشته باشم ولی من واقعا هیچ حسی بهش ندارم ازش متنفرم وقتی میبینه سردم میگه باز چ مرگت شده یکی نیست بگه عاخه عوضی گذاشتی حسیم برام بمونه نمیتونم چیزی بگم چون کتک میخورم
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1398/02/12
خداهمه ی مردایی رو که دست روزنشون بلندمیکنن ازطریق خواهرومادرشون جواب بده ببینن که اونا دارن کتک میخورن وخورد میشن شوهربی احساس ونامرد منم دیشب انقدر کتکم زد که سرم آتیش گرفته بود تمام دهنم زخمه چرا بخاطر اینکه من غریبم دلم میخواد برم به پدرومادرپیرم سربزنم نه میبره نه میذاره برم.حالم ازمردای نامرد ضعیف احمق که دست روزن بلند میکنن بهم میخوره بی شرفن کثافتا
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1398/02/18
شوهر منم هرچندوقت یکبار تا کوچکترین چیزی میگم و اتفاقی میوفته منو میزنه نمی گم اخلاقش بده همیشه اما زمانی که اشتباهی بکنم که اونقدرم بزرگ نیست هرحرفی رو بزنم که تو دلم مونده تا پای مرگ کتکم میزنه ولی حیف که خیلی دوسش دارم وگرنه یه لحظه هم نمیموندم ای کاش خدا این احساس لعنتی رو ازما میگرفت وقتی میزنه کل بدنم کبود میشه اولش ازش متنفرم میشم ولی یکی دو روز که میگذره دوباره میشم همون آدم از خودم بدم میاد امشبم سر هیچی کنم زد الان حالم بده
Iran, Islamic Republic of
03:11 - 1398/02/18
من الان سه ساله ازدواج کردم باورتون نمیشه تو این سه سال بیشتر از صد دفعه تا حد مرگ کتکم زده که چند روز کل بدنم کبودمیشه و درد میکنه چشم و صورتم خون میوفته سروصورتم بادمیکنه همیشه اینجوری نیست مخصوصا جلوی دیگران اما زمانی که عصبانی میشه دیگه نامردی نمی کنه هرچی توان داره سر من بدبخت خالی میکنه
Iran, Islamic Republic of
03:26 - 1398/02/18
منم نمیدونم بایدچیکارکنم
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1398/02/26
من سال 90 ازدواج كردم و ثمره اين ازدواج دوتا بچه ٥ و٢ساله ست
دوران نامزدي و عقد هيچ كتكي نخوردم ولي همينكه ازدواج كرديم و رفتيم زير يك سقف كتك كاري شروع شد اوايل خودمم كتكش ميزدم ولي الان بخاطر بچه ها بخاطراينكه به جاهاي باريك كشيده نشه فقط كتك ميخورم
ديروز ظهر بخاطر گوشي و دنياي مجازي و دوستاي اشغالش جلوي دخترم كتكم زد
خدا خيرشون نده
United Arab Emirates
15:52 - 1398/03/17
شوهر منم منو کتک میزنه هر ماه دوبار کتک میخورم تا دستم نشکنه ولکن نمیشه به خاطر چیزای الکی همیشه کتک می خوام به خاطر نخوردن قرص خواب مامانش کتک می خورم خیلی خسته شدم الان 2سال ازدواج کردم ی دختر 9 ماهه دارم دیگه بریدم دیگه خسته شدم،تحمل دیدنش ندارم می ترسم از آینده فقط مرگش از خدا می خوام همین،و بس
Iran, Islamic Republic of
03:39 - 1398/04/13
همشون برن بدرگ الهی خدا به عزیزای خودش نشون بده انشالله...الهی دستشون وپاشون بشکنه تا نتونن بزنن اون وقت دل همه تون خنک بشه انشاالله
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/04/14
یه مرد خیلی غلط میکنه رو زنش دست بلند کنه این مردا لایق مردن هستن الهی که بمیرن
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1398/04/16
شوهر منم کتکم میزنه
الهی سر مادرش بیاد
الهی خدا ب پدرمادرش نشون بده
هرکاااااری ک از دستم بربیاد برای خوش اومدنش میکنم اما روزدرمیون کتک میخورم
فحشای رکیک ب خودم و خونوادم
کتکای شدید
هیچ جوره هم حریفش نیستم
شرایط طلاقم ندارم
باورتون نمیشه ک چقدر ازش نفرت دارم
هرروز و هرلحظه براش ارزوی مرگ میکنم
اما خدا جوابمو نمیده
ارزوی مرگ خودمو میکنم اما بازم خدا جواب نمیده
الهی خدا همه ی مردایی ک دست ب زن دارن رو لعنت کنه
الهی خدا پدرو مادرشونو لعنت کنه
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1398/04/24
منم کتک میخورم ولی اصلا ناراحت نیستم چون بی دلیل که کتکم نمیزنه اگه اشتباهی بکنم یاحرف گوش نکنم کتک میخورم از،اول ازدواجم کتک میزد مثلا اگه بهش بی احترامی بکنم ۵۰ضربه کمربند به کمرم میزنه یا اگه غذام بسوزه پونزده ضربه کمربند میخورم هیچکی هم نمیدونه که من تو پنج سال زندگی مشترک ماهی دوسه بار کمربند میخورم.انقدسخت نگیریدلجبازی میکنید که کتک میخورید من حتی اوایل ازدواج اهی اوقات انقد کمربند بهم میزد ک از،حال میرفتم چون لجباز،بودم اماالان کم شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
آبروی هرچی زنه بردی
یه دختر بدبخت
Germany
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
بدبخت
.......
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
شما خودت یه پا بیمار روحی روانی هستی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
حرفات داروغه که برات مهم نیست
اااااااااا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
تو یه دیونه ای
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1398/04/24
سلام شوهر منم دست بزن داره از دستش خسته شدم امروز جوری زد تو سرم چشمام داشت از حدقعه درمیومد همشه ازبیکاری واعتیاد الان سه سال بیکار یک دختر۱۱ماه دارم جوری به بچه نگاه میکنه بچه نزده گریه میکنه میخوام طلاقمو بگیرم بچه ام چه گناهی کرده ولی میترسم نتونم از پسش بربیام
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1398/05/04
الهی خداهرمردی که زنش رابزن بکشه .الهی دستش بشکنه الهی بردزیرتریلی.مردی که زن خودرابزن اصلا غیرت نداره الهی خدازورشاازش بگیر.الهی داغش به دل نه نه وباباش بمونه.الهی شوهرخواهرش چنان خواهرشا بزن که بمیره.اله مادرش بمیره
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/05/16
منم شوهرم ازاول هفته ازدواجم کتکم زدتوزیرزمین کهنه 6ساله دارم زندگی سگی میکنم حموم ودسشویی بیرون افتضاح خسته شدم ازاین زندگی به شدت خسیس ازترس مادرشوهرکه بالای سرمه نمیتونم منم دادبزنم خسته شدم شرایط طلاقم اصلاندارم ازخونش منوبیرون میکنه پاشوبوس میکنم که جیغ نکشه کسی بیادمن خ بدبختم
Germany
11:49 - 1398/06/01
سلام
من تو بچه گی شوهرم دادن ۱۴ ساله بودم ۱۷ سالگی بچه دار شدم الان ۱۸ ساله دلرم زنرگی میکنم همیشه هم فهش و کتک کاری داشتیم اونا سطحشون از نظر پولی بالاتره ما ن از خودم میگیره تا خوانوادم فقط قر میزنه برا همشون بر تمام کارای منم گیر میده بحثی اگه باشه فقط منو میزنه من باید چیکار کنم ؟؟ لطفا جواب بدین
دوتا پسر دارم یکی ۱۴ساله یکی ۵ساله
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1398/06/13
دوستان تهمل نکنید به هیچ وجه جدا شید به هر قیمتی لعنت به مردا لعنت
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/06/21
شوهرمنم منوکتک میزنه ازموقعه ی که ازدواج کردیم امروزم کتک خوردم یه بچه دوماهه دارم همش خودشوخانوادش حرصم دادن تونه ماه حاملگیم همش حرصم دادن
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/06/23
من چه بدبختم. شوهرم تا عصبی میشه هیچی نمیفهمه حمله میکنه بازم دوسش دارم. میزنه سمتمم نمیاد من میرم سمتش
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1398/07/02
دوست پسرم چندین باربدجورکتکم زده،بامامانم داخل مراسم خاستگاری دعواش شد،زودعصبانی میشه وفحش میده،همیشه ام تظاهرمیکنه میگه اگه توزنم نشی باکس دیگه ازدواج کنم اون خوشبخت میکنم،ایکاش میتونستم دیگه دوستش نداشته باشم.الان خیلی نگرانم باهاش ازدواج کنم وباز اون رفتاراتشوتکرارکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
ازدواج باهاش خريته
United Kingdom
19:25 - 1398/07/26
خانما مدی که دست بزن داره تحمل نکنید سلامتی سر همه چیزه طلاق بگیری اگه ادم نمیشه
Luxembourg
22:37 - 1398/07/28
شوهر منم کتکم میزنه عاشقش بودم ولی الان ازش منتفرم
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1398/07/29
منم شوهرم دست بزن داره ازش متنفرم نمیتونم ببخشمش خدا لعنتش کنه دوسه روز پیش طوری کتکم زد که دستم هنوز درد میکنه ،گردنم درد میکنه زیر چشمم کبود شده اون از بی کسیم سو استفاده میکنه پدرم فوت کرده مادرم آلژایمر داره میدونه که هر چقد که منو بزنه جایی ندارم که برم خدا یا به تو واگذارش کردم
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1398/08/07
اشالله این جور مردا که بی شرف و بی حیسیتن دردی بگیرن درمون نداشته باشه خون قورت بدن نون تو خون بزنن بخورن اشالله بمیرن خدا جوابشونو بده سرطان بگیرن بمیرم
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/08/09
لجبازی میکنید که کتک میخورید
پاسخ ها
نسترن
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
چی میگی توو
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/08/17
سلام.منم یه کتک خور حرفه ای شدم.جون سگ دارم که از کتکای شوهرم نمیمیرم بخدا
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/08/19
سلام الان نه ساله ازدواج کردم یه دختر ۶ ساله و یه پسر ۲؟ساله دارم تو سری خور خانواده شوهرمم از همه لحاظ کلفتشونم ولی شوهرم اصلا حالیش نمیشه سر چیزایی بی مورد میزنه تو سرم اوایل کنار میومدم ولی الان دارم سگ محل میکنم هم خودشو هم خانوادش و نمیدونم چکار کنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج