کارتون زمزمه گلاکن را یادتونه؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۳۴۲۵۹
۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳
۲۰۷۴۹
100 کارتون خاطره انگیز دهه شصتی‌ها
کارتون زمزمه گلاکن، یکی از کارتون‌های نوستالژیک دهه شصت هست که تلفیق درام وحشت و تصاویر ثابت فریم به فریم را نشان می‌دهد و نقش موسیقی متن و صدای راوی، در بیان قصه داستان، تأثیر گذار هست.
 
 
 
 
برترین ها: پرتال برترین‌ها افتخار دارد که ظرف چند ماه اخیر، مروری داشته است بر خاطره انگیز ترین لحظات کودکان دهه شصت ایران، که نسل موشک باران و دوران پس از جنگ تحمیلی هشت ساله هستند. مروری بر نوستالژیک‌ترین لحظات دوران دهه شصت، همواره یادآور دوران تلخ و شیرین جذابی هست که برای میلیون‌ها نفر از هموطنان ما که امروزه جوانان رشید هستند، جذاب و جالب توجه هست. بسیار خرسندیم که توانستیم در چند ماه اخیر با معرفی و مروری برترین کارتون‌های دهه شصتی، شما را به آن دوران جذاب و شیرین ببریم و کودک درون شما را، زنده کنیم. شخصیت‌های کارتونی، دیالوگ‌های معروف، دوبله‌های فوق العاده عالی کارتون‌های دهه شصت، هیچ وقت از یاد میلیون‌ها ایرانی نمی‌رود و هر وقت شبکه‌های تلویزیونی آن ها را نشان می‌دهد، خاطرات بسیاری برای افراد زنده می‌شود. چه خوب هست که همیشه، خود را دران دوران تصور کنیم و کودک درون را شاد کنیم.

شاد شدن کودک درون، شما را فردی انرژی مثبت خواهد کرد که برای موفقیت‌های زندگی و کاهش استرس‌های روزانه، بسیار مؤثر هست. زندگی کوتاه هست، این کوتاهی را باید شاد بود و انرژی مثبت، چه بهتر که نوستالژیک‌ترین لحظات را همواره به یاد داشته باشیم و از این لحظات، به خوبی استفاده کنیم. ظرف چند ماه اخیر، کارتون‌هایی چون واتوواتو، جیمبو، هایدی، میتی کومان و گروهبان دودو و ده‌ها کارتون دیگر، تا امروز مورد معرفی و بررسی قرار گرفت و ویدئوهایی برای مشاهده آن لحظات زیبا، ارائه شد.

همه چیز درباره واتو واتو، پرنده اعجاب انگیز

در گفتار امروز، به معرفی یکی دیگر از کارتون‌های خاطره انگیز دهه شصت می‌پردازیم، کارتون زمزمه‌های گلاکن، یک کارتون جالب هست که امروز، نگاهی به پرونده این انیمیشن داریم.


زمزمه گلاکن، نام یک انیمیشن غیر متحرک هست. یعنی، ما در واقع شاهد یک مجموعه ای از تصاویر مانند مجموعه تلویزیونی زهره و زهرا هستیم که راوی، بر رویان‌ها صحبت می کرند و با تغییر تصاویر، داستان نقل می‌شود. این کارتون نیز، چنین سبکی را ارائه می‌کرد که همه چیز بر اساس گفته‌های راوی قصه، صورت می‌گرفت و در این بین نیز هر چند ثانیه یک بار، یک فی‌ام نمایش داده می‌شد. زمزمه‌های گلاکن، اگر چه از یک کتاب مشهور اقتباس شده بود، اما جذابیت و نوستالژی بودن کارتون‌هایی چون گوریل انگوری و خانواده دکتر ارنست را ندارد.

کارتون زمزمه گلاکن را یادتونه؟

زمزمهٔ گلاکن (The Whisper of Glocken) نام کتابی نوشتهٔ کارول کندال Carol Kendall, است. کندال این کتاب را در دنبالهٔ دیگر اثرش با نام "Gammage Cup" نوشته است. زمزمه گلاکن داستان درهٔ مینیپین‌ها Minnipins است که آب آن را فرا گرفته و ۵ شخصیت داستان سعی می‌کنند سدی که جلوی رودخانه را بسته از میان بردارند. تصویرهای نسخه اصلی کتاب توسط Erik Blegvad و Imero Gobbato خلق شده‌اند. در ایران انیمیشنی از این داستان در تلویزیون به نمایش در آمد که گوینده آن غلامعلی افشاریه بود. ویژگی اصلی این انیمیشن، ایجاد حس بهت، حیرت و وحشت با استفاده از ترکیب موسیقی راز آمیز با تصاویر رمزآلود است. این انیمیشن در سال ۱۹۸۰ میلادی در بریتانیا ساخته شده بود.

کارتون قدیمی زمزمه گلاکن که داستان آن -در مورد آدم کوچولوهایی بود که یه روز آب دهکده‌شان را می‌گیرد. پنج نفر از آن‌ها انتخاب شدند تا بروند و ناقوس جادویی را پیدا کنند و با زدن آن دهکده را به حال اول برگردانند.

زمزمه گلاکن یک کارتون قدیمی و خاطر انگیز است که بی شک همه ما آن را دوست داریم. بخش بزرگی از صنعت تلویزیون امروزه کانال‌های کودکانه است. مقدار زیادی کارتون در این شبکه‌های تلویزیونی پخش میشه و بسیار مورد علاقه بچه‌هاست.

کارتون زمزمه گلاکن را یادتونه؟

 اگر ناقوس پیگ بورن (زمزمه گلاکن) را به خاطر داشته باشید با جنس صدای افشاریه آشنا هستید. نوشته: دیوید بروکمن. گوینده آن هم غلامعلی افشاریه است. البته نام دیگراین کارتون «ناقوس پیگ بورن» بود! داستان در مورد آدم کوچولوهایی بود که یه روز آب دهکده‌شان را می‌گیرد. پنج نفر از آن‌ها به عنوان قهرمان‌های ده (یکی از همه درشت تر بود و لباسش سبز بود) انتخاب شدند تا بروند و ناقوس جادویی را پیدا کنند و با زدن آن دهکده را به حال اول برگردانند.

توی مسیر متوجه میش‌اند که این آب به خاطر سدیه که آدم بزرگ‌ها ساختند. به هر زحمتی بود اون سد رو خراب کردند. ناقوس رو هم توی یه غار توی دل کوه پیدا کردند و برگشتند به دهکده. دوتاشون زن بودند سه تای دیگه هم مرد. این کارتون در 12 قسمت ساخته شد که از شبکه اول سیما پخش شد و موسیقی زیبا و ژانر وحشت جالبی داشته که برای مخاطبان کودک و نوجوان لحظات نوستالژیکی را ایجاد کرد.


اسامی هر قسمت کارتون زمزمه‌های گلاکن
 
بخش اول: قهرمان قدیمی

بخش دوم: قهرمان جدید

بخش سوم: آغاز کار

بخش چهارم: اولین حادثه

بخش پنجم: صحرای سوزان

بخش ششم: هیولا

بخش هفتم: گاملوتی به مبارزه می‌رود

بخش هشتم: حفاران

بخش نهم: غول پیکر

بخش دهم: ناقووس زمزمه

بخش یازدهم: کراستافر به نجات قهرمانان می آید

بخش دوازدهم: پیدا شدن ناقوس زمزمه


بخش‌هایی از کارتون زمزمه‌های گلاکن


برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1394/05/25
اصلا یادم نمی اد ..مجله این کارتون ها رو از کجا می ارید؟
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1394/05/25
این کارتون رو ما دهه شصتی ها به خاطر داریم ازش خوشم میومد ولی یه کم تم ترس و دلهره داشت مخصوصا اون قسمتش که شخصیتهای کارتون توی بیابون گرفتار یه عنکبوت غول پیکر میشن
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1397/04/10
واااااای هنوز از یادآوریش احساس ترس کودکیم یادم میاد.... خیلی گشتم تا الان دیدم شما ازش اسم بردین... توی یه قسمت با یه عقرب میجنگیدن برام خیلی جالب بود
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1397/07/10
من عاشق اين كارتون بودم!
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1397/08/08
خیلی ترسناک و مرموز بود ،من که می ترسیدم کانال عوض میکردم
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1397/11/21
خیلییییی ممنون بابت گذاشتن این کارتون. من بچگیام از این کارتون می ترسیدم. ولی در عین حال هیجانشو دوست داشتم. برام خیلی خاطره ها زنده شد. دنبال این کارتون بودم ولی اسمشو یادم نمی اومد. بازم ممنون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر