ابتکار کشاورز لبنانی در کشت هندوانه +عکس
۲۳۵۱۷۶
۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۷
۱۹۸۰۳
جورج حداد کشاورزی از اهالی جنوب لبنان است که موفق شد با آمیختن هنر و کشاورزی، محصول هندوانه خود را در شکل و قالب جدیدی روانه بازار کند.
خبرگزاری ایرنا: یک کشاورز لبنانی با اختراع شیوه جدیدی از کشت هندوانه، محصول متفاوت و متنوعی را روانه این کشور بازار کرد.

جورج حداد کشاورزی از اهالی جنوب لبنان است که موفق شد با آمیختن هنر و کشاورزی، محصول هندوانه خود را در شکل و قالب جدیدی روانه بازار کند.

این کشاورز خوش ذوق، محصول هندوانه خود را در ابتدای دوره رشد درون مکعب های شفافی از جنس فیبرلکس قرار می دهد تا هندوانه به تدریج و همزمان با افزایش حجم، شکل مکعب قالب را به خود بگیرد.

جنس قالب های مکعبی و شفافیت آن باعث می شود نیاز محصول هندوانه به اشعه خورشید تامین شود و با آبیاری بوته های محصول، هندوانه های رسیده شش ضلع به شکل مکعب به خود بگیرد.

در این مرحله، جورج هندوانه ها را از قالب مکعب بیرون می آورد و اجازه می دهد محصول مدتی را نیز در خارج از مکعب به رشد ادامه دهد تا زمانی که فصل چیدن آن فرا برسد.

ابتکار حداد در همین حد متوقف نشده است. این کشاورز خوش ذوق با ترسیم اشکال گوناگون و یا اسامی دلخواه در بدنه داخلی قالب مکعبی به صورت برجسته، هندوانه هایی با پوسته خارجی منقش به اشکال متفاوت تولید کرده است.

حداد در گفت و گو با ایرنا درباره محصول هندوانه منحصر به فرد خود اظهار داشت: این نوع کشت در لبنان کاملا جدید و زاییده فکر و خلاقیت است.

وی افزود: شاید در برخی کشورها کشت محصولات کشاورزی به این صورت انجام گیرد، اما تفاوت هایی در نحوه کشت و عمل آوری محصول وجود دارد.

حداد خاطر نشان کرد که بسیاری از مشتری ها از او می خواهند تا اسامی همسر یا یک دوست نزدیکشان بر روی هندوانه، حک شود تا هدیه جالب و منحصر به فردی برای نزدیکانشان باشد.
 
این کشاورز لبنانی گفت: قیمت هر یک از هندوانه ها که به این شیوه تولید می شود، گاه تا 50 دلار هم می رسد.

ابتکار کشاورز لبنانی در کشت هندوانه +(تصاویر)

ابتکار کشاورز لبنانی در کشت هندوانه +(تصاویر)

ابتکار کشاورز لبنانی در کشت هندوانه +(تصاویر)
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1394/05/27
اين كار رو سال ها قبل ژاپني ها نجام دادند.اين كشاورز نواوري نداشت.
Turkey
18:27 - 1394/05/27
در انتخاب اخبار زیاد عجول نباشید. این هندوانه در شکل های مختلف ازجمله مکعب و مکعب مستطیل حدود هفت هشت سالی است یکی از کالاهای بازار میوجات ژاپن است و اولین بارهم همان ژاپن شکل داده شد و لابد این آقای لبنانی هم از او تقلید کرده منتها چون از نظر ژنتیک کمی به ما ایرانیان نزدیک است خواسته با زرنگی بنام خود تمام کند و شما هم ترجمه خبرش را منتشر و همراه او میشوید کمی مراقب باشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج