همه چیز درباره پائولونیارا، درخت پولساز این روزها!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۳۶۸۵۰
۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
۳۳۰۵۶۲
پائولونیا سریع الرشدترین درخت دنیا و متعلق به کشور چین است. و ویژگی های کم نظیری دارد. به طور مثال برگ و شکوفه های این درخت به عنوان خوراک دامی و پرورش زنبور عسل مناسب است و چوب پائولونیا از نظر وزن و سبکی، دومین چوب جهان به شمار می رود
ماهنامه همشهری سرنخ - جلال الدین شمسایی: در میان ما کسانی هستند که ممکن است از شغلی که دارند راضی نباشند. با این حال هر طور که هست شغل شان را تحمل می کنند و پای انتخاب هرچند نادرست شان می ایستند. اما ماجرا برای بعضی دیگر متفاوت است چرا که آنها حاضر نیستند هر روز صبح با بی میلی و بدون ذوق و شوق به محل کارشان بروند.

 فرزاد فهیمی فرد یکی از همین افراد است که تصمیم گرفت به دنبال علاقه دوران کودکی اش یعنی درختکاری و پرورش گل و گیاه برود، در این گزارش سراغ او رفتیم تا از چگونگی کار با سریع الرشدترین درخت دنیا و سودی که از این راه به دست می آورد، برایمان بگوید.

همه چیز درباره پائولونیارا، درخت پولساز این روزها!

فرزاد فهیمی فرد متولد 1354 است؛ یعنی درست چهل ساله. لیسانش ژئوتکنیک دارد اما خودش می گوید از کودکی به کار و مطالعه در زمینه کشاورزی علاقه زیادی داشته: «در ژئوتکنیک باید تمام جزئیات ساخت یک بنا قبل از ساخته شدن توسط مهندس ناظر بررسی شود، این کار علاوه بر سختی زیاد، رفت و آمد زیادی را می طلبید و باید برای کار به شهرستان های مختلف می رفت. وقتی دیدم پولی که از این راه به دست می آورم با زحمتی که می کشم برابر نیست تصمیم گرفتم تا این کار را کنار بگذارم و بروم سراغ علاقه دوران کودکی ام یعنی کار در زمینه کشاورزی.»

فرزاد بعد از گفتن این حرف ها، می گوید کار در زمینه کشاورزی هم به همین راحتی ها نیست و باید دانش و مهارت زیادی کسب کنی تا در کارت موفق باشی.

«بعد از کنار گذاشتن کارم، جستجو در سایت های اینترنتی و منابع تحقیقاتی را شروع کردم و به این نتیجه رسیدم تا در پارکینگ خانه ام گلخانه ای تاسیس کرده و کار پرورش گیاهان گوشتخوار را شروع کنم. داخل پارکینگ با استفاده از لوله های مخصوص PVC و همچنین نایلون های مخصوص گلخانه ای، محیط کار کوچکی برای خودم درست کردم و شروع کردم به پرورش گیاهان گوشتخوار.»

شروع کار با یک میلیون و پانصد هزار تومان

آقا فرزاد کارش را با بیست گیاه گوشتخوار شروع کرد و کم کم آنقدر کارش گرفت که حیاط خانه اش را هم برای پرورش گیاهان مختلف تبدیل به محیط کار کرد: «گیاهان گوشتخوار گیاهانی هستند که اگر پرنده کوچک یا حشره ای روی برگ های آن بنشیند، برگ های شان را سریعا می بندند و در یک چشم بر هم زدن طعمه شان را می بلعند.»

ونوس حشره خوار گیاهی بود که فهیمی فرد روزهای اول کار در خانه اش پرورش می داد: «این گیاه هیچ خطری برای انسان ندارد و قیمت آن از هشت هزار تومان به بالاست که این مبلغ به سن گیاه بستگی دارد. به طور مثال قیمت یک ونوس سه ماهه، هشت هزار تومان است».

بعد از این که آقا فرزاد در پرورش گیاهان گوشتخوار موفق شد تصمیم گرفت تولید میوه های کمیاب گرمسیری را شروع کند: «میوه های گرمسیری مثل دربان، بلوبری، دراگون، کارامبوجا، گوآبا و... سرشار از مواد مغذی هستند و فواید زیادی دارند، اما متاسفانه هنوز در کشور ما شناخته شده نیستند و مردم از وجود چنین میوه های مفیدی بی خبر هستند».

دو سال از این ماجرا گذشت تا این که آقای فهیم تصمیم گرفت کار تازه ای را شروع کند.

او در گشت و گذاری که در فضای مجازی داشت با درخت شگفت انگیزی به نام پائولونیا آشنا شد و هرچه بیشتر درباره این درخت تحقیق می کرد شوقش برای پرورش آن بیشتر از گذشته می شد: «وقتی ویژگی ها و خواص پائولونیا را مطالعه کردم به این نتیجه رسیدم که پرورش پائولونیا همان کاری است که باید شروع کنم چرا که در جاهای دیگر دنیا پرورش این درخت آزمایش شده و امتحانش را پس داده بود و می دانستم که با شروع کاشت و پرورش این درخت، ضرر نخواهم کرد.»

با یک درخت بهار شد!

«پائولونیا سریع الرشدترین درخت دنیا و متعلق به کشور چین است. و ویژگی های کم نظیری دارد. به طور مثال برگ و شکوفه های این درخت به عنوان خوراک دامی و پرورش زنبور عسل مناسب است و چوب پائولونیا از نظر وزن و سبکی، دومین چوب جهان به شمار می رود».

همه چیز درباره پائولونیارا، درخت پولساز این روزها!

با این حال و با وجود این که پائولونیا از ده سال پیش وارد کشورمان شده و در شهرهای گرگان، رشت، ساری، بندرعباس و شیراز کاشته شده اما هنوز در کشورمان درخت مشهوری نیست و طی دو سال اخیر کاشت و پرورش این درخت زیاد شده است. برای همین فهیمی فرد کارش را برای پرورش پائولونیا با استفاده از بذرهای وارداتی که از طریق یکی از آشنایانش خریداری کرده بود شروع کرد.

«دو سال قبل به یکی از بستگانم که به آلمان رفته بود سفارش دادم یک نهال از درخت پائولونیا برایم بیاورد.» پائولونیا ظرف مدت سه هفته اندازه اش به یک وجب می رسد و می توان با مراقبت های خاص، طی مدت کوتاهی آن را به نهال تبدیل کرد: «نهالی را که وارد کرده بودم با روش قلمه زدن تکثیر کردم. برای این که پیشرفت کارم بهتر شود بیست میلیون تومان وام گرفتم و یک آزمایشگاه کشت و بافت سلول های گیاهی راه انداختم تا از این طریق بتوانم درخت های بیشتری تولید کنم.»

برای پرورش یک درخت پائولونیا باید از انواع مختلف دستگاه ها استفاده کرد. از هود لامینار گرفته تا محیط ژله مانندی که به آن آگار می گویند: «کار تکثیر پائولونیا با استفاده از روش قلمه و کشت بذر وقت گیر و ریسک پذیر است چرا که ممکن است بذرها سبز نشوند و یا در روش قلمه نهایتا صد درخت را با قلمه زدن پرورش داد در حالی که در روش کشت بافت می توان تا دو هزار درخت پائولونیا را تولید کرد».

تکثیر با روش کشت و بافت

«برای تکثیر پائولونیا از طریق کشت و بافت اولین کاری که انجام می شود غنچه و یا همان سرشاخه گیاه را ضدعفونی می کنیم سپس در محیط کشت که اصطلاحا به آن محیط آگار (محیط ژله مانند) می گویند قرار می دهیم تا گیاهچه اولیه شکل بگیرد. این گیاه تا سه هفته درون یک شیشه دربسته و در شرایط استریل و محیط غذایی که مسوولان آزمایشگاهی برای گیاه درست می کنند رشد می کند تا زمانی که اندازه اش به ده سانتیمتر یا بیشتر رسید، به گلخانه منتقل شود.

مرحله آداپته کردن یعنی هماهنگ کردن گیاه با محیط یکی از مهم ترین مراحل کار است چرا که گیاهچه بعد از خارج شدن از شرایط استریل باید با محیط بیرون یعنی میزان رطوبت، دمای هوا و... هماهنگ شود تا به آن آسیب نرسد و به خوبی رشد کند».

فهیمی فرد می گوید اوایل که کار تکثیر درخت پائولونیا را شروع کرده بود خیلی از دوستان و آشنایانش می خواستند او را از این کار منصرف کنند و مدم به او یادآوری می کردند که این کار به غیر از ضرر چیزی ندارد اما حالا کارش به قدری گرفته که می تواند تا دو هزار درختچه پائولونیا را داخل شیشه و به صورت استریل و یا داخل گلدان های مخصوص، تحویل مشتری بدهد.

«سال اول، خیلی سخت گذشت و تمام سرمایه ام را در این راه خرج کردم و حتی می خواستم ماشینم را بفروشم. درآمدی که داشتم فقط خرج زندگی ام را می داد و هیچ سودی در کار نبود. با این حال تلاشم را زیاد کردم و با توکل بر خدا به کارم ادامه دادم چرا که می دانستم فقط با پشتکار و تحقیق می توانم به هدفم برسم.»

حالا دو سالی می شود که تمام شبانه روز آقای فهیمی فرد، صرف مطالعه روی پروژه ها و انجام  کار و آزمایش عملی شده است: «در طول این دو سالی که پرورش پائولونیا را شروع کرده ام، هر هفته یک آزمایش با روش ها و متدهای مختلف انجام می دادم و بالاخره فهمیدم چه کارهایی باید انجام دادم تا درختانم بهتر رشد کنند. درواقع، هم به صورت علمی و هم به صورت تجربی، راه بهتر پرورش دادن درخت پائولونیا را یاد گرفتم.»

فورتونی و الونگاتا

«فورتونی و الونگاتا دو گونه درخت پائولونیا هستند که هر دوی آنها را می توان در همه جای کشورمان کاشت. البته این گونه آلونگاتا به دلیل تحمل دمای منفی 25 درجه و مقاومت در برابر گرما، از گونه های دیگر مناسب تر است چرا که هرجا این درخت را بکارید رشد می کند.»

همه چیز درباره پائولونیارا، درخت پولساز این روزها!

فهیمی فرد می گوید خودش کار را با دو نفر شروع کرده اما حالا اگر کسی بخواهد وارد این شود نیازی به آزمایشگاه و.. ندارد. «برای شروع کار، یک نفر برای داخل آزمایشگاه و یک کارگر برای انتقال درختچه ها و کارهایی از این دست دارم.

با این حال و به دلیل این که مراکز کشت و بافت سلول های گیاهی در جهاد کشاورزی در بیشتر شهرها کار پرورش این درخت را انجام می دهند دیگر نیازی نیست کسانی که وارد این کار بشوند آزمایشگاه تاسیس کنند.
آنها می توانند با خریدن درختچه ها و پرورش آنها، بعد از دو سال از همین درختان قلمه بگیرند و کارشان را گسترش دهند».

چوب درخت پائولونیا ارزش بسیار زیادی دارد

هر متر مکعب یک میلیون تومان!

ساخت هواپیماهای مدل، عایق بندی، کربن فعال صنایع، مداد سیاه، داروسازی، کندوی زنبور عسل، جعبه های میوه و... از دیگر مصارف چوب پائولونیاست.

«در شرایط عادی یک درخت پائولونیا پنج ساله ارتفاعی بیش از 15 متر دارد و قطر آن 30 تا 40 سانتیمتر و حجم چوب قابل استفاده آن 3 تا 5 مترمکعب است و از سال پنجم مورد بهره برداری صنعتی قرار خواهدگرفت.»

آقا فرزاد می گوید که بعد از سال پنجم سود خوبی به باغبان می رسد: «قیمت متوسط هر مترمکعب از چوب درخت پائولونیا یک میلیون و 170 هزار تومان است که اگر به تولید انبوه برسد قیمت فروش آن 600 هزار تومان می شود. البته همه این قیمت ها به غیر از حق گمرک، ارزش افزوده و کرایه های حمل چوب است که این هزینه ها هم به فروش چوب در داخل یا خارج از کشور بستگی دارد.

فرزاد فهیمی فرد به طور خلاصه درباره شرایط نگهداری و پرورش پائولونیا با ما گفت و گو کرد

دو هزار تومان برای شروع!

فرزاد فهیمی فرد و سایر همکارانش که در کار پرورش و تکثیر درختان پائولونیا هستند نهال اولیه و گیاهچه این درخت را می فروشند و تنها کاری که شما برای پروش این درخت باید انجام بدهید پرورش آن در محیطی مناسب است. این درخت بسیار پربار است و از تمام قسمت های آن می شود استفاده کرد. باری شروع فعالیت در زمینه پرورش پائولونیا اگر کسی بخواهد از پایه این کار را شروع کند به غیر از کارها و پروژه های تخصصی باید دوره های کشت و بافت جانوری و دوره های تخصصی را بگذراند که این دوره ها فقط به افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند آموزش داده می شود.

فهیمی فرد برای شروع کار درباره اقلیمی که درختان پائولونیا در آن رشد می کند توضیحاتی می دهد: «غیر از خاک رس، اگر این درخت را در هر جایی بکارید سبز می شود اما در سال اول کار آب دادن و مراقبت از درخت باید با توجه بیشتر و در زمان هایی مشخص انجام بگیرد که این امر برای هر درخت با توجه به عمر و سن درخت و همچنین اندازه اش متغیر است، ما بعد از فروختن نهال به مشتری، همه این خصوصیات و کارها را با توجه به نهال فروخته شده به آنها گوشزد می کنیم».

درباره قیمت درختچه ها از فهیمی فرد سوال کردیم که اینطور پاسخ داد: «قیمت هر درختچه به اندازه اش بستگی دارد و از دو تا ده هزار تومان متغیر است، قیمت درختچه ها معمولا به اندازه رشدی که دارند متغیر است. مثلا یک درختچه سی سانتیمتری، 5 هزار و 500 قیمت دارد».

شرایط پرورش

برای پرورش درخت پائولونیا خاک لومی، شنی و خاک ماسه ای که خوب زهکشی شده باشد مناسب است: «با این که این درخت تحمل خاک های فقیر را هم دارد اما بهتر است خاک اسیدی یا خنثی برای آن استفاده شود و نور آفتاب به صورت غیرمستقیم به آن بتابد». اگر می خواهید پائولونیاهایی که می کارید سرحال باشند و خوب رشد کنند باید در پاییز و یا بهار برای کاشت بذر اقدام کنید. البته کاشتن این درخت در کنار دیوار، در نزدیکی لوله های آب و گیاهان دیگر اصلا مناسب نیست. ریشه های این درخت با بزرگ تر شدن درخت گسترده تر می شود و به همین دلیل باید این درخت ها را در فاصله پنج یا شش متر کاشت.

هم چنین در سال اول کاشت باید درخت را در زمان های معین آبیاری کرد و هیچ وقت نباید خاک آن خشک و برگ های آن جمع شود. قلمه زدن شرایط خاص خودش را دارد که فهیمی فرد در این خصوص می گوید: «برای قلمه زدن باید از یک جوانه قوی استفاده کرد. بذر این درخت از 1800 تا دو هزار تومان فروخته می شود. البته این قیمت ها واقعا ارزان هستند چرا که درختان پائولونیا جزو سودآورترین درختان به حساب می آیند و رشدشان نسبت به درخت صنوبر یک و نیم برابر است».

مقاوم در برابر دود و آلودگی های صنعتی

«درخت پائولونیا برگ های پرزداری دارد که عمل تصفیه هوا را انجام می دهد. چون پرز پائولونیا بیشتر از دیگر درخت هاست در برابر آلودگی هوا مقاوم تر است و رد شهرهای صنعتی که آلودگی زیاد است برای کاشتن مناسب است چرا که می تواند آلودگی هوا و گرد و غبار را تا حد زیادی کاهش دهد و هوا را تصفیه کند».

این تنها سود برگ های درخت پائولونیا نیست چرا که برگ و گل های این درخت برای گوسفندان و خرگوشها خوراک مناسبی است و می توان از آن به عنوان تقویت کننده خاک استفاده کرد. برگ های پائولونیا دارای 3.09 درصد نیتروژن هستند. این برگ ها بعد از پاییز به سرعت تبدیل به خاک سیاه شده، باعث تقویت خاک و بهبود فیزیکی و شیمیایی آن می شوند.» شاید بپرسید چطور چنین چیزی امکان دارد؟

همه چیز درباره پائولونیارا، درخت پولساز این روزها!

 آقای فهیمی فرد برایمان توضیح می دهد: «این برگ ها به عنوان یک لایه محافظ در سطح خاک در زمستان عمل کرده و مانع تبخیر و هدر رفتن رطوبت خاک می شوند و از تخریب و فرسایش آبی و بادی خاک جلوگیری می کنند. برای همین محافظ خوبی برای خاک به شمار می روند». یک درخت هشت تا ده سال پائولونیا سالانه 1000 کیلوگرم برگ تازه و 28 کیلوگرم برگ خشک شده تولید می کند.

سبک اما محکم

از چوب درخت پائولونیا می توان استفاده های فراوانی کرد. صنعت کامپوزیت، مبلمان، اسکیت برد، صنعت کاغذسازی و... زمینه های استفاده از پائولونیا را دار هستند: «چوب پائولونیا بسیار سبک و قابل انعطاف است که فرم دهی بالایی نیز دارد. برای همین، در مبلمان های راحتی و شیک از این چوب ها استفاده می شود، چوب هایی که با قیمت کم و با وجود سریع الرشد بودنشان می توانند تحول عظیمی در صنع چوب ایران به وجود بیاورند».

آقا فرزاد می گوید این چوب ها در عین اینکه سبک هستند اما بسیار محکم و بادوام هستند، به راحتی خشک می شوند و برای نجاری و کنده کاری بسیار مناسب هستند: «این چوب ها به سادگی شکاف یا ترک بر نمی دارند و بسیار بادوام است. حتی در صنایع روکش سازی، تخته چندلا و خمیر کاغذ هم استفاده از این چوب ها در حال رواج پیدا کردن است».

عسل برای کشورهای اروپایی

به گفته فهیمی فرد وجود گل های پرشهد این درخت برای پرورش زنبور عسل بسیار مناسب است به گونه ای که کشورهای اروپایی بهترین بازار برای فروش «عسل وانیل و یاس» است که از شهد گل های این درخت به دست می آید: «گل های درشت پائولونیا، گرده زا و شهدزاست و زنبورداران می توانند بعد از سال سوم رشد این درخت، نهال هایشان را از محیط کشت بافت سلول های گیاهی بیرون بیاورند و در محیط های کشاورزی مناسب که خاک حاصلخیز دارد بکارند و از آن استفاده کنند.

همه چیز درباره پائولونیارا، درخت پولساز این روزها!

به این صورت که با کاشتن گل ها در خاک و بعد از این که این گل ها رشد کردند زنبورها روی گل ها می نشینند و بعد از خوردن شهد گل ها و تبدیل آن به عسل سود خوبی به باغبان یا زنبوردار می رسانند.

سه ماه تابستان برای پرورش زنبور عسل (تولید عسل خالص) بهترین زمان می باشد چرا که از هر صد درخت، سالیانه یک کندو (بدون استفاده از گرده مصنوعی و شکر) می تواند تغذیه کند. از هر کندو تقریبا 40 کیلوگرم عسل خالص بدست می آید».

البته این تمام خاصیت گل های پائولونیا نیست چرا که فهیمی فرد در تحقیقاتش متوجه شده است که چای و شربتی که از شکوفه های این درخت به دست می آید برای درمان مشکلات کبد و طحال و بهبود برونشیت بسیار مناسب است. «شکوفه های این درخت در صنعت آرایشی و بهداشتی، برای تولید عطر، کرم و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود».
انتشار یافته: 158
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1394/07/02
بعدش جوونا می گن کار نیس!! کار که نباید حتما دولتی یا پشت میز نشینی باشه!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
کاشتش ممنوعه
جواد
United States
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
سلام من در حیاط خانه ام۲۰ اصله درخت پالانیاحدود۱۵ساله دارم برای فروشش چکنم؟
tebjoo
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
شرکت طب جویان طبیعت تولیدکننده بهترین نهال پالونیا هیبرید با قرارداد مشاوره کاشت تا برداشت و خرید محصول قابل کشت در سراسر کشور و با تضمین عقیم بودن بذر درخت که هم رشد بهتری داشته باشد و هم برای محیط زیست مناسب باشد.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
سلام آقا فرزاد .من چندهکتار زمین شالی دارم تو مازندران نمیدونم خاک زمین من مناسب برای کاشت پالونیا هست یا نه .. چون زمین آبگیر و خاکش رس زیاد داره
بدون نام
United States
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
دوست عزیز . بعد 5 سال اگر مشکلی پیش نیاد از یک هکتار (ده هزار متر مربع) 800 میلیون فروش (نه سود) بدست میاد. من جوان اگر ده هزار متر مربع زمین داشتم مغزم پاره سنگ نداشت درخت پائولینا بکارم که تهاجمیه و ممکنه کاشتش حتی ممنوع هم باشه. 800 میلیون 5 سال بعد به چه کار من میاد؟ الان میخوام ازدواج کنم بچه دار بشم 800 میلیون الانم نمیشه تو تهران خونه خوبی خرید چه برسه 5 سال بعد. نصف بیشتر این طرحهای کارافرینی تخیلیه. 10 هزار متر مربع زمین از کجا بیارم من؟
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1394/11/28
میشه یه شماره بدین که یک نفر تلفنی راهنمایی کنه/من هم سرمایه اولیه این کارو دارم هم زمینشو هم از همه مهمتر انگیزشو
پاسخ ها
دایی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
سلام عزیزم سوالی داشتی در خدمتم
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1395/05/27
سلام چراشماره تلفنی ازمهندس فهیمی فردنیست بطورمثال درشهرستان ماقیمت هرنهال چهل هزارتومانه که برا کسی که بخواد ازصفرشروع کنه قیمت بالاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
سلام وقت بخیر، شماره ای برای تماس، ویانمایندگی خرید نهال رو میخواستم. چطوری ارتباط برقرار کنم.؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1395/06/16
باسلام وخسته نباشید من بذر این درخت رو دارم میخاستم از دوستانی که مطلع هستن درزمینه کاشت بذرو نگهداری این درخت خواهش کنم به من کمک کنند شنیدم نحوه کاشتش خیلی مشکله ومهارت خاصی میخاد. لطفا پاسخ من روبدید.بی صبرانه منتظر پاسخ هستم . باتشکر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
چقدر بده كه "مي خواستم" رو مينويسيد "ميخاستم"!!!! شما مگه سواد ندارين؟؟؟
United States
23:43 - 1395/06/31
از آقای فهیمی فرد که اطلاعات مفیدش را ب رایگان در دسترس همگان قرار داده .. بینهایت متشکرم
من ک خود علاقمند ب شناحت گیاهان بودم و این گیاه بخصوص را پس از کاوش .. آنرا باین مفصلی از زبان آقای فهیمی فرد پیدا کردم خیلی خوشحال شدم و بسیار از ایشان ممنونم .. پاینده باشید .
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1395/07/04
باسلام. میخواستم ببینم این درخت در شرایط گرم و خشک هم جواب میدهد. ممنون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
عالی جواب میده ولی سال اول آب میخواد
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1395/07/06
سلام من هم شماره اقای فهیمی دارم و هم شماره فروشنده های دیگه و من خودم هم نهال پایولونیا دارم
09178321696
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1395/08/09
سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون لطفا برای کسی که میخواد این کارو شرو کنه راهنمایی بزارید یا پل ارتباطی با آقای فهیمی فرد برای گرفتن آموزشها و خرید نهال
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1395/08/09
سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون لطفا برای کسی که میخواد این کارو شرو کنه راهنمایی بزارید یا پل ارتباطی با آقای فهیمی فرد برای گرفتن آموزشها و خرید نهال
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1395/08/10
با سلام. چه خوب بود اگر افراد در زمینه تخصصی شان فعالیت میکردند. صحبت از آزمایشگاه کشت بافت برای پرورش پالونیا کمی خنده دار است. این گیاه براحتی با بذرهای داخلی و قلمه ساقه و ریشه براحتی تکثیر میشود. اما مهمتر از همه بازار فروش و نیاز آبی بالای این گیاه و تخریب جداول و آسفالتهای مجاور محل کشت این گیاه می باشد.
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1395/08/13
با سلام اقاي فهيمي فرد ايا ممكن است كه از باغ و كشت اين محصول ديدار حضوري باشد و اگر امكان دارد شماره دفتر تان را جهت همكاري و راهنمايي گرفتن لطف كنيد ممنون مي شويم
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1395/08/22
اقای فهیمی نهال پالونیا را ازگیلان تهیه میکنه
United States
19:40 - 1395/08/25
با سلام بنده مقداری زمین خالی داشتم میخوام نهال پائولونیا بکارم لطفا راهنمایی نمایید وشماره تماسی بدهید که بشود با شما تماس بگیرم. متشکر
پاسخ ها
دایی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
اگر خواستید بنده مهندس اینکارو به شما معرفی کنم
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1395/09/16
سلام ، ميشه لطفاً تلفن مهندس فهيمى فرد را در اختيارمون بگذاريد . تشكر فراوان
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1395/09/17
سلام ببخشید میشه کامل درباره ی این درخت و همسنطور نحوه کاشت کلا از همه چیزش بنویسیو
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1395/10/14
سلام
من نمی دونم چرا دوستان این همه پیام می دند در حالی که هیچ کسی جواب نمی دهد.تقریبا همه شماره تماس خواستند ولی انگار نه انگار که کسی سوالی پرسیده!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1395/10/16
سلام
عذرخواهی میکنم مزاحمتون میشم چطور میتونم با جناب مهندس فهیمی ارتباط برقرار کنم؟
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1395/11/06
با سلام شماره تماس با شما چن شمایستی باده ؟ درباره موردی جالب با تماس بگیرم فوری فوری
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1395/12/13
سلام دوستان
من هم شماره اقای فهیمی رو دارم و نهال هم دارم و بذر و جوانه
کسی اگه سوالی راجع به پالونیا داشت در خدمتم
....
پاسخ ها
سالاری
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
سلام قیمت نهال رو میخواستم. با آب و هوای خیلی گرم و خشک سازگاری داره یا نه. با تشکر
مرتضی داوطلب
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
سلام من در شهر ابسرد شهرستان دماوند زمین دارم
می خام کاشت این درختو شرو کنم و لی از شروع کار وکاشت هیچی نمیدونم اگه میشه کمکم کنید ممنونم ...
کیانی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
خب میشه شمارشان رو بدید و اینکه اطلاعات بیشتر درباره فروشش
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1395/12/13
سلام دوستان
من هم شماره اقای فهیمی رو دارم و نهال هم دارم و بذر و جوانه
کسی اگه سوالی راجع به پالونیا داشت در خدمتم
....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
سلام عبدی هستم ازسنندج لطفاجهت همکاری دراین زمینه باهام تماس بگیرید منهم مبتدی هستم
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1396/01/17
سلام خدمت همکاران
من تولید کننده نهال پالونیا گلدانی و ریشه لخت گونه فورتونی هستم هر سوالی دارین در خدمت هستم ......
پاسخ ها
آزادمنش
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
سلام
برا خرید بذر یا نهال پائولونیا مزاحم میشم میشه ی شماره تماس لطف بفرمائید ؟
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1396/01/24
سلام.لطف کنید شماره آقای فهیمی رو ارسال کنید.ممنون
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1396/02/10
باسلام:
دوستان اگه یه جستجوی ساده توی اینترت انجام بدن هم آدرس هم تلفن ثابت و هم تلفن همراه جناب فهیمی فرد رو پیدا میکنن.
Iran, Islamic Republic of
02:45 - 1396/03/15
سلام
من دقیقا متوجه نشدم هزینه کاشت و داشت یک نهال (کلیه هزینه ها ) برای حدود 5 سال قدر میشه ؟
اینکه برگاش همچین خاصیتی دارن ، آیا جایی خاصی واسه فروش اونها هست یا اینکه باید ازش بگذریم و اینکه بعد از 5 سال باید اونو ریشه کن کنیم یا قابلیت رویش مجدد رو داره ؟
پاسخ ها
مجید نوروزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
با سلام لطفاً شماره آقای فهیمی فر برام بفرستید برای تهیه وراهنمایی کاشت درخت پائولونیا ممنون میشم اگر سریعتر برام شماره تماس بفرستید
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1396/03/19
سلام ميشه يه كارگاه اموزشي با جناب مهندس بزاريد.مچكرم
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1396/04/01
گویا خیلی اغراق شده درباره چوب دهی این درخت،چون من هر چقدر توی گوگل تحقیق کردم بعد از پنج سال با شرایط مناسب یک متر مکعب چوب قابل استفاده و فروش بدست میاد...پس چرا عنوان شده سه تا پنج متر?آیا من دارم اشتباه میکنم یا همینطوره?چون من قصد دارم این کار رو انجام بدم البته اگه واقعا سه متر مکعب چوب دهی داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1396/04/02
انگار این فهیم زاده فوش میخواد که جواب بده اگه کسی پیاممو پاک کرد یعنی کسی هست جواب بده اما خود فهیم زاده نیست همش دورغ،،ادم باید انقدر شغور داشته باشه وقتی کسی ازش سوال میپرس مثل ادم جواب بده
Iran, Islamic Republic of
03:26 - 1396/04/09
همون صنوبر خودمون تو سود دهی سگش می ارزه ب این درختای غربتی
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1396/05/03
سلام اگه کسی سوالی داشت در خدمتم

گول بازار گرمیها را نخورید
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1396/05/07
سلام میبخشید میخواستم بدونم بازار چوب این درخت قیمت چنده؟ایا به نسبت درختان میوه صرفه اقتصادی داره؟ایا قیمت چوب را وزنی محاسبه میکنند یا حجمی؟
پاسخ ها
محسن لطفی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
قیمت چوب خشک و برش خورده اش تو بازار هرمتر کوب یا هرمتر مکعب. بین ۸۰۰ هزار
تا یک میلیون، تومن هست ولی قیمت تنه درخت تازه برش
. خورده که خیس هست رو نمیدونم ارزوی سلامتی و تندرستی دارم براتون
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1396/06/06
سلام : بذ یا نهال این در خت را می خواستم چطور می شود تهیه کرد منتظر تماس شما هستم بنده دنبال کار جدید و نو هستم امکاناتش را هم دارم با تشکر
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/06/07
سلام،واقعا چرا یه شماره تماس نمیدین؟چن تا گفتن اگه سوالی دارین در خدمتم، چه جوری برادر من در خدمتی؟
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/06/07
سلام،واقعا چرا یه شماره تماس نمیدین؟چن تا گفتن اگه سوالی دارین در خدمتم، چه جوری برادر من در خدمتی؟
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1396/09/04
با سلا م خدمت جناب آقای فهیمی، لطف بفرمایید شماره تلفنتونو ارسال کنین تا دوستان هم برای خرید نهال و بذر و هم مشکلات پیش آمده با شما مستقیمآ مشورت کنند،
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1396/09/16
سلام
قصد دارم زمین شالیکاری خود را در گیلان به این کار اختصاص دهم. لطفا شماره تماسی به منظور مشاوره اعلام بفرمایید. سپاسگزارم
پاسخ ها
عثمان
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
نکن این کارو برادر مگه شالی کم درامد داره اخه.
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1396/10/04
شماره تلفن به منظور مشاور از شما ،برای شروع
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1396/10/16
با سلام و خسته نباشید بسیار عالی بود . دوستانی که نهال پالونیا میخوان یک ساله از چهل سانت تا یک متر تا دو میلیون نهال. آماده برداشت با حداقل قیمت باورنکردنی . چرا چهل هزار بخرید
پاسخ ها
احمد مهدوی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
سلام
مهدوی هستم
نهال پالونیا میخوام
ممنون میشم هماهنگ کنید من از شما ادرسی ندارم
متشکرم
آزادمنش
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
سلام
بابت نهال مزاحم میشم لطفا ی شماره تماس بدید
با تشکر
حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
باسلام شما که نهال دارید پس چرا نه شماره تلفن ونه ادرس می گذارید تا بدانیم کجاهستن وازشما نهال بخریم
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1396/10/18
درخواست خرید از درختان شما را دارم
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1396/11/01
سلام من هم زمینش دارم هم علاقه لطفا شماره تماسی بدین با شما همفکری داشته باشم
United States
03:17 - 1396/11/10
سلام دوستان . مواظب باشید این آقایونی که اینجور دارن بازار گرمی میکنن ، هدفشون تنها فروختن نهال هاشون به شما نباشه . ازشون تضمین خرید محضری بخواید .
پاسخ ها
خلیل سیاوشی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
سلام
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردید
Iran, Islamic Republic of
03:14 - 1396/11/16
منم ازین لوبیا سحرآمیزا میخوام
پاسخ ها
محسن لطفی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
لوبیا سحرآمیزو خوب اومدی
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1396/12/02
باسلام خدمت آقاي فهيمي
ميخواستم در تالش درخت پائولونيا كشت كنم چطوري بايد با شما ارتباط برقرار كرد
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1396/12/03
سلام خسته نباشید اگه ممکن هست شماره تلفن یا ادرس ویا شماره تلگرامتونو بدید برای گرفتن نهال..... ممنون
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1396/12/07
متاسفانه هیچ عکسی از یه باغ پلونیا ایرانی تو سایت نیست. که این همه تبلیغ و توضیح آدم بره از نزدیک هم ببینه.
اسم آقای فهیمی برده شده کدوم تلفن و ....
پاسخ ها
ملکشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
سلام
با شماره 09111780274 تماس بگیرید
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1396/12/11
سلام من یه چاه دارم ولی ابش شوره که شوری اب3000 هست ایا این درخت با این اب رشد میکنه
پاسخ ها
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
ببخشید می خواستم ببینم منطقه قره چمن قلات شیراز یا بیضا مناسب هست برا کشت این درخت؟ هوای اون منطقه تابستانها گرم و زمستانها فقط چند روز منفی میشه
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1396/12/11
سلام من اهل خرامه استان فارسم
یه چاه دارم که شوری ابش 3000 است ایا پالونیا جواب میده بکارم؟
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1396/12/13
اگه این هم مثل دستگاه های دروغ گنج یاب نباشه خوبه باید جایی باشه که اول مردم برن از نزدیک ببینن و مطمئن بشن چون که خیلی به اطلاعات اینترنتی نمیشه اعتماد کرد چندین بار توی اینترنت راجع به موضوعات مختلف تحقیق کردم اصلا مقاله درستی نبوده
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1396/12/15
همش دروغه . اگه راست میگید عکس و شماره تلفن بزارید
در ضمن اومدیم درخت هم بزرگ شد و ... کو خریدار
باور نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
اگر در اینستا این درخت را سرچ کنید عکسهای ان در شهر های مختلف هست مثلا باغهای 2 4 5 ساله در استان فارس
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1396/12/21
سلام علیکم.آیاپائولونیاراهمان پالونیا ست؟ متشکرم.
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1396/12/22
شماره فهیمی را ارسال کنید یا اشتراک بزارید و فروش این درخت سخته کی میخره
پاسخ ها
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
1000
متر زمین دارم تو گیلان
پیشنهادتون چیه
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1396/12/25
سلام
ازکجانهالش راخریداری کنم
هوای مادرتابستان تاپنجاه درجه میرسدگرم وخشک است امازمین تمام شرایط لازم رادارد
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1396/12/26
سلام من هم شماره اقای فهیمی دارم و هم شماره فروشنده های دیگه و من خودم هم نهال پایولونیا دارم

نمونه های مختلف پالونیا بخصوص پلاس
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۳
سلام شماره تماس بفرستید با شما تماس بگیرم
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
تلفنتام را بفرماییدلطفا. با تشکر
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
سلام. در صورت امکان شماره تماس تون و برام ارسال کنید.سپاسگذارم
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۲
لطفا یه شماره برام بفرستین
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1397/01/19
سلام شماره آقای فهیمی رو میخواستم برای تهیه درخت
Iran, Islamic Republic of
06:40 - 1397/02/01
از کجا میشه این نهال درختو بگیریم
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1397/02/02
لطفا نحوه تهیه نهال و نحوه تماس رو اعلام کنید.ممنون
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
ممنون از راهنماییاتون .انشالله در کار و زندگیتون موفق باشید . مهندس عزیز ازتون یه راهنمایی میخواستم . من توی شغلم هیچ پیشرفتتی نداشتم . میخواستم سوال کنم ایا در منزل مان یک حیاط حدود 80 متری داریم و یک زیر زمین 60 متری چه کار رو میتونم انجام بدم که بتونم امرار معاش کنم .
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1397/02/06
خیلی عالیه چجوری میشه بذرشوپیداکنم
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1397/02/10
سلام چطور میشه این درخت را از آقای فهیمی خرید ممنون
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/02/10
سلام،
علی هستم از استان گلستان دارای زمین مناسب با ساختمان سوله برق 3فاز و چاه عمیق علاقمند به پرورش درختان صنعتی به ویژه پائولونیا میباشم لطفا راهنمایی بفرمائید،،،
Netherlands
17:16 - 1397/02/13
باسلام از اینکه این درخت خاص رو معرفی کردین ممنونم اگه امکانش هست یه شماره تلفن از آقای فهیمی بدین که سوالها بهتر جواب داده بشه. مرسی
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/02/14
کاشت گونه های غیر بومی در شهر و فضای باز خیلی خطرناکه چرا بابت اجازه همچین کاری رو میده. کشور آمریکا حتی اجازه ورود یه دونه بذر توسط مسافر رو نمیده اونوقت اینا نهال اینور اونور. میکنند. مگس سفید تهران که تابستانها حلق و ریه بچه هامون رو میگیره علتش ورود همین گیاهان غیر بومیه. یا آزولا که تالابهای شمال کشور رو نابود کرده. مثالهای دیگه هم خیلی هست. لطفا بخاطر سود و منافع شخصی خودتون این کار رو نکنید.
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
خدا پدرتو بیامرزه چیمون درسته که اینمون درست باشه
ن.پ.
United States
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
واقعا؟چه درختهایی مناسب و سود آور و بومی هستن. لطفا معرفی کنین. مرسی
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1397/02/31
سلام بیزحمت شماره اقای فهیمی
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1397/03/05
سلام من 20 جریب زمین دارم میخام اینکار رو انجام بدم چطوری با شما تماس داشته باشم
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1397/03/10
از اینکه همه را سرکار گذاشتی نمی بخشمت
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1397/03/11
سلام، متشکر از مطالب مفید،،آقای مهندس در چه تعداد مقدور به فرستادن هستید،،، آیا شماره تماس هست که بتونيم تماس بگیریم،،،وسفارش نهال بدیم،،ممنون
France
23:46 - 1397/03/11
با سلام شماره اقای فهیمی لطفا
پاسخ ها
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
با عرض سلام من میخوام کشت درخت پالونیا را داشته باشم بایداز کجا تهیه کنم؟
United Arab Emirates
23:51 - 1397/03/17
ببخشید،،اگه ارزش، بهتون گذاشتن سوال پرسیدن،ازتون،لطفا ارزش دارين،، شخصیت دارين،، جواب بدین،،،
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1397/03/19
شماره عمه آقای فهیمی رو بدین پس!
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1397/03/31
لطفا پاسخ تقاضای مردم را بدید یا بی توجه هستید یا........
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1397/04/02
همتون سرکار هستین گول این بازار گرمی ها را نخورید
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1397/04/08
البته این درخت ، اینطوری ها هم نیست ، زود رشد هست ولی نه اینقدر ، برگ و شاخه ش را گاو و گوسفند نمی خورد ( شاید سمت ما اینجوریه) چوبی به اون صورت ندارد یعنی مثل نی است داخل درخت ، توخالی است و از سه متر که گذشت با وزش باد شدید می شکند
Iran, Islamic Republic of
04:47 - 1397/05/07
بذر وچگونگی کاشت آنرا از کجا باید د خواست کنیم لطفأ راهنمایی بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/05/13
سلام مهندس فرزاد فهیمی فرد تشکر میکنم از به اشتراک گذاشتن تجربه تون ،شمارتون ندارم لطفا بامن تماس بگیرید متقاضی نهال درخت پائولونیا هستم.سپاسگزارم،از دوستانی که تجربه دارند به نظرتون با یک هکتار زمین که هفته ای یک ساعت سهم آب داره چکار میشه کرد لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم۰۹۱۷۹۱۷۴۹۰۵
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/05/14
باسلام وتشکر از مطالب مفیدتون،میخواستم ببینم این درخت در شرایط اب وهوایی گرم وخشک مثل رفسنجان در استان کرمان هم جواب میده یانه ،اینجا فقط پسته کاشت میشه باتشکر
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/05/19
آیا این درخت در هوای کوهستانی و دمای منفی25درجه زمستان دوام میاره
United States
21:28 - 1397/05/20
سلام به کاربران محترم. منم دنبال کاشت این درختم اما اینجا ظاهرا کسی به سوالات پاسخ نمیده. من رفتم به سایت میدون که مربوط به برنامه پایشه. اونجا به سوالاتتون پاسخ داده میشه. بهتره یه سری بهش بزنین.
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1397/05/22
هر کس که منتظر شغلی باشه هیچ نمی تونه تو کارش موفق باشه .کاری مورد قبول و لذت بخش است که خود ما قبولش کنیم و با عشق ادامه بدیم . به تمام پدر و مادرا توصیه می کنم که شغل یا حرفه ای را به فرزندان تحمیل نکنند
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1397/06/10
سلام آقای مهندس پایان نامه دانشگاهم درباره درخت و چوب پالونیاست اما متآسفانه هیچ آماری از میزان کشت ، برداشت و حجم چوب پالونیا در ایران و جهان نتونستم به دست بیارم ، می تونید تو این زمینه کمکم کنید؟ بسیار سپاسگذارم
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/06/15
لطفا شماره تماس اقای فهیمی فرد رو ارسال کنید برا گرفتن مشاوره بیشتر از ایشان با تشکر
United Kingdom
15:31 - 1397/06/26
سلام / اگر یک اصله نهال پالونیا بخواهیم چگونه باید تهیه کنیم . ( از تهران )
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/07/02
سلام از چه طریقی میتونم با مهندس فهیمی فرد ارتباط برقرار کنم
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/09/14
دوستان به جهاد کشاورزی شهر و منطقه تون مراجعه کنین احتمالا بسته های تشویقی هم خواهن داشت که میتونه کمک حال شه و با معرفی به منابع طبیعی نهالتون رو بدست بیارین
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/09/15
سلام خسته نباشيد .تشكر از مطالب خوب واموزندتون .درخت ميخواستم .خواستم شماره تماس ادرس بدهيد مزاحم بشيم .تشكر.
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1397/09/16
سلام کاشت پالونیا تا برداشت پنج ساله چه قدر تقریبا هزینه داره
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/09/16
سلام وعرض ادب اگه امکان داره شماره ای اعلام فرمایید برای مشاوره
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1397/09/17
باسلام و سپاسی فراوان از اقای فهیمی فر که اندوخته های ارزشمند خودرا در اختیار ما قرار داده .خیلی ممنون میشیم اگر بیشتر در این رابطه مارو راهنمایی کنید.با تشکر.یاعلی.
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/09/29
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید رنگ این درخت پالونیاکدوم فصل بنش میونه و کدوم فصل سبز رنگ میمونه من اطلاعی ندارم ممنونم راهنمای میکنید
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/09/29
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید رنگ این درخت پالونیاکدوم فصل بنش میونه و کدوم فصل سبز رنگ میمونه من اطلاعی ندارم ممنونم راهنمای میکنید
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/09/29
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید رنگ این درخت پالونیاکدوم فصل بنش میونه و کدوم فصل سبز رنگ میمونه من اطلاعی ندارم ممنونم راهنمای میکنید
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/10/06
ازاقای فهیمی خیلی ممنون که اطلاعات رابصورت رایگان دراختیار ما قراردادن فقط کاش ی شماره ای هم میدادان که میتوانستیم تماس بگیریم
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1397/10/12
با سلام و خدا قوت و ارزوی موفقیت های روز افزون برای جناب اقای فهیمی عزیز . جناب مهندس بنده علاقه خاصی به کار شما دارم اگر ممکن باشه وقت کردین جسارته یک تماسی بگیرین تا از شما و محصولاتتون استفاده کنم خیلی ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/10/23
سلام شماره آقای فهیمی رو میخوام برای مشاوره
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1397/10/28
شماره تماس اقای مهندس رومیخواستم
United States
19:36 - 1397/11/15
سلام من ۲۰ اصله درخت پالونیا حدود۱۵ساله دارم در حیاط خانه ام برای فروشش چکنم؟
United States
19:37 - 1397/11/15
سلام من ۲۰ اصله درخت پالونیا حدود۱۵ساله دارم در حیاط خانه ام برای فروشش چکنم؟
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1397/11/20
سلام اقای مهندس بنده سه هزار متر زمین در استان اابرز دارم میخوام پالونیا بکارم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/11/21
سلام خسته نباشی باامید موفقیدفراون این درخت درنواحی کوهستانی رشت می کنه نواحی که مه دار ممنون
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1397/11/22
طبق مقاله ای که استاد دانشگاه تهران داده این گیاه مناسب کشورمان و به ویژه شمال نیست و مانند دیگر واردات ویرانگر طبیعت ایران است. کاری که سالهای قبل در تالاب انزلی کردند و در خوزستان و ... .
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1397/11/23
به نظر من بیشتر تحقیق کنین برای کاشت چند سال پیش اومدن برای اوکلیپتوس همین جوری تبلیق کردن همسایمون یک هکتار کاشت بعد دهسال چوبش ره فروخت پولش ره داد به راننده بولدذر ریشه هاشو در اورد زمینشم جانش گرفته شد هرچی میکاره رشد نمیکنه
پاسخ ها
tebjoo
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
متشکرم از توجه شما
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/11/29
شرکت طب جویان طبیعت تولیدکننده بهترین نهال پالونیا هیبرید با قرارداد مشاوره کاشت تا برداشت و خرید محصول قابل کشت در سراسر کشور و با تضمین عقیم بودن بذر درخت که هم رشد بهتری داشته باشد و هم برای محیط زیست مناسب باشد.
پاسخ ها
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
سلام ادرس شرکت کجاست
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1398/01/15
اقاي فهيمي امكان تماس تلفني هست با شما جهت راهنمايي بيشتر
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1398/02/21
سلام اقای فهیمی میشه لطفا شماره تماس بدیدباهاتون تماس بگیرم ممنون
United States
17:48 - 1398/04/08
گفتن زود بزرگ شد ترین درخته ، ۵ سال زمان می بره اونوقت میگن زود بزرگ شد ترین درخت ؟ بابا ، آدم گردو بکاره که تو این زمان میوه میده و خدا تومان هم پول گردوشه ، گردوی اسراییلی حتایک ساله میوه میده
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1398/04/24
سلام شماره مهندس رامیخوام جهت تهیه درخت
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/04/30
شغل پر سودی به جهاد کشاورزی که برید راهنمای مکنه و مجوز لازم برای شما صادر میشود ودر زمینه خرید وفروش شما رو راهنمای مکنند
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/04/30
شغل پر سودی به جهاد کشاورزی که برید راهنمای مکنه و مجوز لازم برای شما صادر میشود ودر زمینه خرید وفروش شما رو راهنمای مکنند
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1398/05/15
سلام. برای تهیه بذر یا نهال میشه یک شماره تلفن بفرمایید .
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1398/07/17
ممنون ولی من پولی ندارم نهالشو بخرم
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1398/10/20
میخواستم بذر درخت پائولونیا تهیه کنم و همچنین روش و زمان کاشت بذر و نحوه ی انتقال بوته به باغ رو توضیح بدید لطفا .
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/11/17
سلام خداقوت... تو کرمان ک هوا گرم خشکه رشد میکنه؟
ایزد پناه هستم من در شیرگاه هستم برای اینجا مناسب هست
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1399/02/17
در شیرگاه میخواهم پرورش دهم آیا ممکنه
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1399/02/18
آیاآدرس یاتلفنی که بشه تماس ویامراجعه کرد ودرباره این گیاه وپرورش آن بذرویانهال خریداری کرد و دفترچه راهنما برای کاشت آن دریافت کرد موجود است .
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1399/04/04
بسیار سپاسگزارم از جناب فهیمی بابت اطلاعات خوبشون و اطلاع رسانی مدیریت سایت بسیار با وقت و رسا اطلاعات دادند و علاقمند شدم و دنبال همچین موردی بودم برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر برای حدود یک هکتار زمین شرایط ارتباط رو بفرمایید متشکرم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
عارفی_1
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر