واکنش به خبر مرگ زن باردار به دلیل بی پولی
۲۴۰۸۸۸
۱۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
۲۰۰۲۸ 
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر مرگ زن باردار را در سلماس که بر اثر بی پولی در شبکه های اجتماعی اعلام شده بود، تکذیب کرد.
خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر مرگ زن باردار را در سلماس که بر اثر بی پولی در شبکه های اجتماعی اعلام شده بود، تکذیب کرد.

ایرج حریرچی  افزود: طی روزهای گذشته خبری مبنی بر مرگ یک زن باردار در شهر سلماس در برخی رسانه ها منتشر شد که گویی این زن به علت بی پولی پذیرش نشده و به همین علت فوت کرده است.

وی گفت: ماجرا از این قرار است که این حادثه در چند روز گذشته نبوده و بلکه در دو ماه گذشته بوده است و معلوم نیست به چه دلیل افرادی این خبر دروغ را در این زمان منتشر کرده اند و چه هدفی را دنبال می کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: این خانم فرزند سوم را باردار بوده و دو فرزند قبلی خود را نیز به روش زایمان طبیعی به دنیا آورده بود و در هیچکدام از زایمانهای طبیعی قبلی مشکلی نداشت به همین علت نامزد انجام سزارین نبود.

وی گفت: بر اساس اسناد موجود این زن باردار بدون هیچ مشکی زایمان طبیعی را در بیمارستان دولتی سلماس انجام داده و فرزند او نیز بدون هیچ مشکلی به دنیا آمده و حتی به او شیر نیز داده است.

حریرچی افزود: فردای روز زایمان این زن دچار ناراحتی قلبی و ضربان بالای قلب می شود و عضلات قلب وی دچار ضعف می شود که به آن کاردیومیوپاتی گفته می شود بعد از ویزیت متخصص قلب این زن باردار برای ادامه درمان به بیماستان ارومیه اعزام می شود که در این بیمارستان بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهد.

وی گفت: بنابراین شایعات مبنی بر پذیرش نشدن این زن به علت بی پولی نادرست است ضمن اینکه هزینه سزارین در بیمارستان دولتی یک میلیون و 394 هزار تومان است که سهم بیمار از این رقم سه درصد یعنی حدود 42 هزار تومان است و این قابل قبول نیست که یک خانواده کشاورز توان پرداخت 42 هزار تومان را برای سزارین نداشته و همسر او بر اثر بی پولی پذیرش نشده و فوت کرده باشد.

طی روزهای گذشته اخبار متعددی در فضای مجازی و برخی رسانه ها و روزنامه های مختلف درباره مرگ یک زن باردار در سلمان به علت بی پولی منتشر شده است.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1394/06/14
اخه وزیز بهداشت مگه همچین ماجراهایی تا حالا پیش نیومده اونم توی بیمارستان های عجیب و غریب ایران ؟که داری تکذیبش میکنی ؟چیز عجیبی نیست ما که باور نمیکنیم پرسنل بیمارستان کم کاری نکرده باشند ...شما هر چی دلت میخواد و قایم کن
France
12:53 - 1394/06/14
دروغهای فراوان وسردرگمیهای بی پایان!!
این است روزگار ما
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1394/06/14
همه ملت اخبار کذب میدن بجز مسوولین وظیفه شناس کشور ما خدا به این ملت رحم کنه
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1394/06/14
یعنی کسی زیر میزی و چیزی ... نخواسته!!!!؟؟؟
مگه میشه مگه داریم!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1394/06/14
دیگه کار از تکذیب گذشته جناب سخنگوی وزارت بهداشت!!!
این چندمین باره که از این دست اتفاقات می افته و شما فقط تکذیبش می کنید؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1394/06/14
من کار ندارم کی راست میگه کی دروغ ولی اگر شما یک دکترگیر آوردیدکه دربیمارستان دولتی بدون گرفتن زیرمیزی عمل سزارین انجام بده همه حرفاتون درست.......
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1394/06/14
مصاحبه یک طرفه و تکذیب اتفاقات یک روش دایمی است و ما به ان عادت کرده ایم و بعد از دو روز فراموش می کنیم و مطب را کش نمی دهیم
-
07:38 - 1394/06/15
واقعا باعث خجالته با این حرفها میخوان به شعور مردم توهین کنند جناب آقای سخنگو ما داریم تو این شرایط زندگی میکنیم دیگه مردم میدونند باید حرف چه کسیو باور کنند .شما به فکر پل سراط خودتون باش که باید پهناش و هی زیاد کنی .....
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1394/06/15
بحث پول نیست مشکل اینه که بیمارستانای دولتی دیگه عمل سزارین نمیکنند مگر اینکه مادر به حالت مرگ بیفته
-
10:31 - 1394/06/15
فقر ومرگ فقیر در جامعه عادی شده خودمان روزی چند بار از کنار یک ژنده پوش خونسرد رد میشیم وترس دلریم که نزدیکمان نیاید که مریض نشویم چون خودمان هم وضعیت پولی بهتری نداریم فقط صورت فرمز نگه داشیم که هزینه درمان به راحتی پرداخت منیم
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1394/06/15
اگه قرار بود تکذیب نکنه که به این سمت نمیرسید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج