«تام کروز» هرگز نمی میرد
۲۴۳۹۸۷
۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۶
۱۰۲۶۵ 
موفقیت چشمگیر قسمت پنجم ماموریت غیرممکن نشان داد که تام کروز با 54 سال سن همچنان در اوج است
مجله اینترنتی برترین هاهفته نامه همشهری جوان - محمد طالبیان: اگر فکر می کنید ایده فیلمی که در ذهن دارید، خوب نمی فروشد، تام کروز را استخدام کنید. این تفکری است که سال ها پیش در سینمای هالیوود به وجود آمده و در همه این سال ها هم جواب داده. در آن سال هایی که نسل طلایی بازیگرهای مرد سینما جهان در حال افول بودند، جوانی با دندان های نامنظم از راه رسید و تبدیل به ستاره سینما شد؛ ستاره ای که فرق نمی کرد در چه فیلمی بازی می کند.

مخاطب ها او را دوست داشتند و به خاطرش بلیت می خریدند. او با وجود این محبوبیت چشمگیر به دلیل حاشیه های زندگی اش چند سال به کلی از سینمای جهان ناپدید شد. اما با برنامه ریزی درست برگشت و تبدیل به یکی از ستاره های پا به سن گذاشته، اما همچنان قابل اعتماد شد. بازیگری که حالا در 54 سالگی همچنان در اوج است و مردم دوستش دارند و برای دیدن فیلمش دست به جیب می شوند.

«تام کروز» هرگز نمی میرد

بازگشت غیرممکن

تام کروز به همراه شریکش پائولا واگنر شرکت کروز- واگنر را راه می اندازد و برای اولین بار در فیلم «ماموریت غیرممکن» به عنوان تهیه کننده ظاهر می شود. در سال های بعد فیلم های دیگری از جمله بدون محدودیت، قسمت دوم ماموریت غیرممکن و چند فیلم دیگر را تولید می کند که همه این فیلم ها از نظر تجاری موفقیت محسوب می شوند. یک اقتصاددان هالیوودی در سال 2005 از تام کروز به عنوان ثروتمندترین و قدرتمندترین فرد در هالیوود نام برد و هوش تجاری استثنایی کروز را مورد ستایش قرار داد.

سال 1996 با اکران ماموریت غیرممکن قسمت جدیدی از زندگی تام کروز که این روزها به خوبی در نقش ایتان هانت فرو رفته، شروع شد؛ فیلمی که تنها با 80 میلیون بودجه و فروشی نزدیک به 500 میلیون کروز را تبدیل به یکی از درآمدزاترین بازیگرهای دنیا کرد.

نکته قابل توجه این است که تام کروز با حضور به عنوان تهیه کننده در تمامی قسمت های این مجموعه معمولا رقم قابل توجهی را به عنوان دستمزد دریافت می کند. در اصل بهتر است بگوییم پول را از این جیب در می آورد و در آن جیب می گذارد. حضور او در قسمت چهارم این مجموعه توانست ماموریت غیرممکن را به مرز فروش 700 میلیون دلار در جهان برساند.

بهترین نقش آفرینی های تام کروز

تام کروز در دوران دبیرستان در تست بازیگری شرکت می کند و بعد از موفقیت در این تست، عهده دار نقشی در یک تئاتر دبیرستانی می شود. موفقیتش در این تئاتر کافی است که او به این نتیجه برسد که هنرپیشگی برای او شغل مناسبی است. بنابراین در سال 1980 تصمیم می گیرد از نیوجرسی به نیویورک برود.

در ابتدا همه چیز ناامیدکننده است، اما بالاخره یک سال بعد موفق می شود نقش یک سرباز عصبی را در فیلم «ضربه های آهسته» بازی کند و در سال 1986 با بازی در نقش اصلی فیلم تاپ گان به یکباره تبدیل به ستاره شده و این فیلم را به پرفروش ترین فیلم سال آمریکا تبدیل می کند. با این وجود برخی از منتقدان معتقدند که فیلم قبلی اش، «کار پرخطر» او را در مسیر امروزش قرار داده. در اینجا مروری داریم بر 10 نقش ماندگار او.

جوئل گودسان 1983

تجارت پرمخاطره

کارگردان: پال بریکمن

فروش: 63 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

نقش یک نماد کاپیتالیسم توانست تام کروز را به یکی از به یادماندنی ترین نقل قول های سینما برساند. «بعضی موقع ها باید بگی، چه غلطی کردی؟»


ران کویچ 1989

متولد چهارم جولای

کارگردان: الیور استون

فروش: 161 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

اولین نامیزدی اسکار تام کروز با متولد چهارم جولای به دست آمد. در این فیلم کروز شرایط فیزیکی سختی را تجربه کرد.


جری مگ اویر 1996

جری مگ اویر

کارگردان: کمرون کرو

فروش: 273 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

هرچند آکادمی اسکار کلا به فیلم های ورزشی علاقه دارد، اما این بار بسیاری اعتقاد داشتند که کروز می تواند اسکار را به خانه ببرد که در نهایت موفق نشد.


ایتان هانت 1996

ماموریت غیرممکن

کارگردان: پال بریکمن

فروش: 63 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

تمامی سکانس های حضور تام کروز در مجموعه ماموریت غیرممکن به مرور تبدیل به نمادهایی برای سینمای اکشن مدرن شد.


فرانک مک کی 1999

مگنولیا

کارگردان: پل توماس اندرسون

فروش: 48 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

بعد از بردن اسکار توسط بازیگرهای همراه کروز در فیلم های مختلف، این بار نوبت او بود تا برای نقش مکمل نامزد اسکار شود. سومین و آخرین نامزدی او.


دیوید آدامس 2001

آسمان وانیلی

کارگردان: کمرون گرو

فروش: 203 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

هرچند آسمان وانیلی به هیچ وجه توسط منتقدها مورد قبول قرار نگرفت. اما بازی کروز به خوبی در آن دیده و تبدیل به یکی از نقش های به یادماندنی او شد.


جان اندرتون 2002

گزارش اقلیت

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

فروش: 358 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

گزارش اقلیت در کنار تمام دستاوردهای مختلفش به عنوان اولین فیلمی شناخته می شود که کروز در آن شخصا بدلکاری می کرد.


نتان آلگرن 2003

آخرین سامورایی

کارگردان: ادوارد زوبیک

فروش: 456 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

بعد از اکران آخرین سامورایی تام کروز به یکباره تبدیل به یکی از محبوب ترین چهره های غرب در ژاپن شده و به فروش فیلم نیز کمک کرد.


کلاس استافنبرگ 2008

والکایری

کارگردان: برایان سینگر

فروش: 200 میلیون دلار


«تام کروز» هرگز نمی میرد

با توجه به حواشی ایجادشده برای کروز در سال 2008 فرزندان استافنبرگ اعتراض شدیدی به حضور تام کروز به جای پدرشان کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج