10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند
۲۴۴۴۶۲
۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
۵۴۸۰۲۹ 
اگر از آن‌هایی هستید که فکر می‌کنید عشق به این است که از صبح تا شب بروید پارک و سینما و بازار و کافی شاپ و مثل قناری‌ها چه چه بزنید و خانه‌ای بسازید در و دیوارش همه نور، معلوم است که در کل عمرتان یک روز هم عاشق نبوده اید.
هفته نامه تماشاگران امروز - احسان رضایی: اگر از آنهایی هستید که فکر می کنید عشق و نامزدی به این است که از صبح تا شب بروید پارک و سینما و بازار و کافی شاپ و یک گل دست تان بگیرید و با هم قرار بگذارید که در یک دشت پر از گل روی بالش ابر دراز بکشید و مثل قناری ها چه چه بزنید و خانه ای بسازید در و دیوارش همه نور، معلوم است که در کل عمرتان یک روز هم عاشق نبوده اید.

برای شما شاید بهترین کار، خواندن چندتا کتاب عاشقانه درست و حسابی باشد تا بفهمید این عشق و عاشقی اصلا چی هست. کتاب هایی که اینجا برایتان معرفی کرده ایم، از فهرست «صد رمانی که هر کسی باید بخواند» (100 novels everyone should read) روزنامه دیلی تلگراف است.

سنت انتخاب فهرست و لیست برترین ها و تاپ تن و صدتایی ها، البته سنتی قدیمی و سابقه دار است و اگر خوب نگردید، انواع و اقسام لیست های دیگر را هم پیدا می کنید.

ما آخرین لیست را که متعلق به سال 2018 است برایتان انتخاب کرده ایم و از بین صد رمان مورد انتخاب کارشناسان دیلی تلگراف، عاشقانه هایش را بیرون کشیده ایم. البته جای عاشقانه های بی نظیری مثل «بر باد رفته» (مارگارت میچل) یا «وداع با اسلحه» (ارنست همینگوی) در این فهرست خالی است اما به هر حال همین هم خالی از لطف نیست و کتاب هایی را معرفی کرده که ممکن است گاهی اسمش از دست مان در برود. پس این شما و این هم ده داستان عاشقانه برتر (عددهای ذکر شده کنار اسم هر کتاب، رتبه اش در لیست صدتایی است).

آنا کارنینا (لئو تولستوی)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

«خانواده های خوشبخت همگی مثل هم خوشبختند ولی خانواده های بدبخت، هر کدام بدبختی مخصوص به خودشان را دارند.»

این شروع غافلگیرکننده رمان است؛ رمانی که می گوید یکی از این بدبختی ها جستجوی عشق در مسیری غلط است. درست مثل آنا که تمام رمان را با بدبختی طی می کند و ما حتی نمی توانیم ذره ای با او همدلی کنیم یا حتی بعد از مرگش او را ببخشیم.

آنا از شوهرش و از زندگی در جمع اعیان روسیه راضی نیست. دل به وروسکی عاشق پیشه می دهد که بعدا معلوم می شود چه آدم بی بته ای بوده. با این انتخاب غلطش نمی تواند کنار بیاید و آخر خودش را سر به نیست می کند.

عشق، به خصوص عشقی چنین اشتباه و در مسیر غلط، بدجوری پدر درمی آورد و این را آنا کارنینا با تمام وجود درک می کند. معمولا بین منتقدها، اینکه این رمان را شاهکار تولستوی به حساب بیاورند یا «جنگ و صلح» را، اختلاف نظر است.


در جستجوی زمانه از دست رفته (مارسل پروست)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

توی این رمان بلند هفت جلدی، چندتا عشق و کلی جمله قصار درباره عشق هست، در جلد اول داستان دلدادگی شارل سوان به اودت را می خوانیم که شارل برای سر درآوردن از ماجراهای معشوق بی وفایش، ساعت ها زیر پنجره اودت می ایستد.

در جلد دوم راوی بی نام قصه، دل به ژیلبرت، دختر شارل و اودت می بندد ولی بعد از بی توجهی ژیلبرت، با آلبرتین آشنا می شود. بعد از کلی ماجرا در جلد پنجم به او می رسد اما آلبرتین بی وفایی در پیش می گیرد و راوی قصه ما از غصه مریض می شود و هفتاد صفحه هذیان می گوید.

در جلد ششم است که راوی دوباره در خیابان به ژیلبرت سوان برمی خورد و فیلش یاد هندوستان می کند ولی ژیلبرت با دوست قدیمی راوی ازدواج می کند. در جلد آخر راوی می فهمد که ژیلبرت در جوانی دلباخته او بوده ولی او هیچ وقت اشارات عاشقانه ژیلبرت را درک نکرده است. یک جورهایی رمان، شرح این است که در مقوله عشق و عاشقی، لحظات چقدر سرنوشت ساز هستند. به جز این، کتاب درباره حسادت عشاق هم توضیحات خواندنی دارد.


جین ایر (شارلوت برونته)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

خودش یک تجربه عاشقانه وحشتناک داشت. زندگی اش هم همینطور بود. نه از دوران معلمی اش خیری دید و نه از نویسندگی اش. مثلا همین داستان را مجبور شد با یک اسم مستعار مردانه چاپ کند. معلوم است که وقتی همچین آدمی بخواهد رمانی درباره مشقت های عشق بنویسد، چی از آب درمی آید.

جین ایر، در واقع خود شارلوت برونته است. نوانخانه ای که او در آنجا بزرگ می شود، مثل کودکی شارلوت است. شغل جین، یعنی معلمی هم همان شغل شارلوت برونته. دل بستن جین به اربابش آقای روچستر که بعدا می فهمیم همسرش را زندانی کرده هم همان ماجرایی است که سر نویسنده درآمد و ازدواج روچستر و جین در آخر عمر، وقتی که روچستر در آتش سوزی صورتش را از دست داده تاکیدی است بر رنجی که برونته و خواهرانش کشیده اند. رنجی که بسیاری از عشاق جوان هم آن را تجربه می کنند.


غرور و تعصب (جین آوستین)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

«این حقیقت را همه دنیا قبول دارند که مرد مجردی با ثروت مناسب، باید به دنبال همسر بگردد.» یک شروع خاص دیگر، برای یک عاشقانه کلاسیک. خانواده بنت چهارتا دختر دارند. همسایه جدیدشان هم مرد جوان و پولداری است که مجرد است. واضح است که اولین نقشه خانم بنت، این است که یکی از دخترها را به او قالب کند.

جین، خوشگل و خانم است. الیزابت، نه زیاد خوشگل است و نه زیاد خانم اما باهوش است. آن دوتای دیگر هم خب، هستند. ظاهرا همه چیز دارد خوب پیش می رود که دوست از خود راضی آقای همسایه سر و کله اش پیدا می شود. خواندن رمان های آستین، رمان های بازاری را پیش چشم تان بی ارزش می کند. آستین یک داستان عاشقانه درجه یک تعریف می کند، بدون حتی یک کلمه احساساتی.


بلندی های بادگیر (امیلی برونته)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

یکی دیگر از محصولات کارخانه ادبی برونته ها آن هم از طرف عجیب ترین و منزوی ترین خواهر از میان خواهران پریده رنگ برونته. این رمان داستان عشق آتشین هیتکلیف است و اینکه این عشق نافرجام چطوری سرانجام جماعتی را به گند می کشاند.

هیتکلیف کولی زاده ای است که پیش خانواده کاترین بزرگ می شود، خانواده ای که همه شان جز کاترین او را عذاب می دهند. هیتکلیف از کاترین خواستگاری می کند و برخلاف تصورش، از کاترین، تنها نقطه امیدش در زندگی هم جواب منفی می شنود. می رود تا با جیب پر پول برگردد اما وقتی برمی گردد که کاترین با یک آدم عوضی ازدواج کرده. از اینجا به بعد است که هیتکلیف از همه انتقام می گیرد، با خواهر شوهر کاترین ازدواج می کند و او را عذاب می دهد، بچه برادر کاترین را مثل یک حیوان وحشی تربیت می کند. دختر کاترین را که مرده مجبور می کند با دایی زاده وحشی اش ازدواج کند و ... بی رحمانه ترین چهره عشق را می شود در این داستان سراغ کرد.


مادام بوآری (گوستاو فلوبر)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

اما همسر دکتر بوآری معروف، یک دختر شهرستانی و ساده است که آرزوهای زیادی دارد و مشتاق زیبایی، ثروت، عشق و جامعه ای سطح بالاست. نقطه اصلی داستان، همین ایده آل های خیالبافانه و جاه طلبانه اوست که با واقعیت های زندگی کیلومترها فاصله دارد. راهی که او به ذهنش می رسد رفتن از جاده خاکی و میانبرهاست. مثل آنا کارنینا، عشق را در جایی جستجو می کند که اصلا عاشقی در کار نیست و وقتی این را می فهمد که حسابی دیر شده و گند بالا آورده است و راهی جز خودکشی برایش نمانده. داستان با ازدواج شروع می شود و با مرگ تمام می شود و این وسط هم کلی توصیف هنرمندانه و جمله قصار درباره فرق ها و شباهت های عشق و حماقت می خواهیم


گتسبی بزرگ (اسکات فیتزجرالد)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

این رمان برخلاف باقی کتاب های این فهرست که از همان اول کار میخکوبتان می کند، یک مشکل کوچک دارد؛ آن هم اینکه «گتسبی بزرگ» را اگر به عنوان یک داستان شاهکار دست بگیرید و توقع یک چیز فوق العاده را داشته باشید، متاسفانه رمان همین طور هی ناامیدتان می کند تا وقتی که به فصل آخر برسید و آنجاست که یکباره مات و مبهوت شکوه این داستان خواهید شد. برای اینکه نمک آن غافلگیری از بین نرود، قبل از خواندن رمان فیلمش را نبینید.

ما هم همین قدر می گوییم که جی گتسبی با اسم واقعی جیمز گست پسر جوان جاه طلب، بی سواد، رمانتیک و ماجراجویی است که بعد از جنگ جهانی اول توانسته با درجه افسری برای خودش میان اشراف نیویورک جایی دست و پا کند اما هنوز هم از درون غمگین است و نمادی به حساب می آید از نسل جوان هایی که از طرف بقیه درک نمی شوند و به قول نویسنده متعلق به «نسل از دست رفته» (یک چیزی معادل همان «نسل سوخته» خودمان) است. کافی است دل به کتاب بدهید و خودتان را توی شخصیت گتسبی ببینید و الی آخر.


دکتر ژیواگو (بوریس پاسترناک)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

داستان زندگی یک پزشک شاعر به اسم یوری ژیواگو که در واقع داستان جامعه روسیه در نیمه اول قرن بیستم است. ژیواگو و همسرش تونیا، بعد از ازدواج در جریان جنگ جهانی از هم دور می افتند و باقی داستان، شرح تلاش این دو برای رسیدن دوباره به یکدیگر است.

پاسترناک 9 سال از عمرش را صرف نگارش این رمان کرد اما هیچ ناشر روسی حاضر نشد «دکتر ژیواگو» را چاپ کند و اولین چاپش در ایتالیا بود. می گفتند رنج های یک شاعر و معشوقه اش در برابر انقلاب بلشویکی چه ارزشی دارد.

وضع با اعلام او به عنوان برنده نوبل بدتر هم شد. کمونیست های خشمگین عقیده داشتند این حق شولوخف و «دن آرام» است که نوبل بگیرد تا جایی که پاسترناک مجبور شد از کمیته نوبل اعلام برائت کند. با این حال، هنوز هم تصویرهای رمان او از انقلاب 1917، سال های گرسنگی، ازدواج دکتر ژیواگو و فرار او و همسرش به سیبری فوق العاده است.


یوگنی آنگین

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

یوگنی، بچه خرپولی است که وقتی عمویش می میرد، برای سرکشی به ثروت او به روستایی می رود و آنجا با دختر زیبایی به نام تاتیانا برخورد می کند که خواهر زن دوست شاعرش است. طبعتا تاتیانا هم دل به یوگنی می دهد و دلبسته او می شود اما یوگنی بعد از مدتی از تاتیانا سیر می شود و می رود سراغ خواهرش اولگا که زن همان شاعر است. سر همین با دوست شاعرش دوئل هم می کنند ولی اولگا هم خیلی زود از چشمش می افتد و می رود شهر پی عیاشی خودش.

تاتیانا هم بعد از مدتی چشم انتظاری، عاقبت ازدواج می کند و راهی سن پترزبورگ می شود. بعد از چند سال گذر یوگنی آنگین به سن پترزبورگ می افتد و تاتیانا را با همسرش می بیند و این بار که تاتیانا سر و وضع مرفهی پیدا کرده دوباره به او پیشنهاد می دهد. تاتیانا هم که پایبند خانواده است او را از خودش می راند. باقی داستان چیز دندانگیری ندارد اما تاتیانا، محبوب ترین زن بین کل آثار ادبی روسی می شد.


رنج های ورتر جوان (یوهان ولفگانگ گوته)

10 رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

ورتر اشراف زاده جوانی است که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه برای استراحت به شهر ییلاقی کوچکی آمده. او در یک میهمانی با شارلوت، دختر قاضی شهر آشنا می شود و یک دل نه صد دل عاشق او می شود.

شارلوت اما به مردی شریف (آلبرت) وعده داده شده است! مثلثی عشقی شکل می گیرد و همه چیز برای رنج کشیدن ورتر جوان آماده می شود و ...

این رمان (مثل «بابا لنگ دراز») در قالب نامه نوشته شده، نامه هایی که ورتر به دوستش ویلهلم می نویسد و در آن از حال و روز یک عاشق بینوا می گوید. خود گوته این کتابش را بیشتر از «فاوست» دوست داشت و می گویند ناپلئون عاشق این رمان بوده. شهرت کتاب در قرن هجدهم به اندازه ای بود که تا مدت ها مردان جوان به سبک ورتر لباس می پوشیدند و دختران به تقلید از شارلوت.
انتشار یافته: 86
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1394/06/31
"همسایه جدیدشان هم مرد جوان و پولداری است که مجرد است. واضح است که اولین نقشه خانم بنت، این است که یکی از دخترها را به او قالب کند."دقیقا منظورتون از قالب کردن چیه؟؟؟ این چه جمله ای هست که شما استفاده کردین. واقعا متاسفم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
باز یه متاسف پیدا شد
بدون نام
United States
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
خانوم بنت ی جوری رفتار میکنه ادم همین فکر ومیکنه واقعا.تاسف واسه چی؟
یه مترجم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
جین آستین استفاده کرده عزیزم مترجم هم طبیعتا باید ترجمه اش می کرده. برو یقه نویسنده رو بگیر!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
اگر کتابو با دقت خونده باشید متوجه میشوید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
دوست عزیز آیا انتظار دارید یک رمان ادبی مطرح سانسور شه؟!!
این روش درسته واقعا؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
دقیقاً عینِ جمله‌ی کتاب اینجا قید‌شده و خب اشاره به نظامِ فکریِ رایج در اون خانواده داره.
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1394/06/31
شوهر کاترین تو بلندیهای بادگیر کجاش عوضی بود؟؟؟!!!از نظر هیت کلیف عوضی بود فقط :D
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1394/06/31
در جستجوي زمان از دست رفته رو هر وقت دست گرفتم حوصله م سر رفت . گتسبي بزرگ هم همينطور .
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1394/06/31
شماره رمان ها چرا اینجوریه؟
از کجا کپی کردید؟
ایا باز هم سانسور؟
پاسخ ها
مدیر پایگاه کاربر گرامی

عددهای ذکر شده کنار اسم هر کتاب، رتبه اش در لیست فهرست «صد رمانی که هر کسی باید بخواند» است، که در متن هم ذکر شده است
United States
13:53 - 1394/06/31
غرور و تعصب و اناکارنینا رو خوندم.هردو تا رو دوس داشتم
United States
14:00 - 1394/06/31
غرور و تعصب و اناکارنینا رو خوندم.هردو تا رو دوس داشتم
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
رمان جالب تر
nazanin
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
chera man har chi mizanm nemiarsh
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1394/06/31
پس برباد رفته کو؟؟؟ این کتاب خیلی فوق العادست...

آناکارنینا و جین ایر خیلی خیلی زیبا بودن
پاسخ ها
sara
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
داستان آناکارنینا بسیار عالیه.اما ریتم و روند داستان کشدار و کمی کسل کننده اس.مثل بیشتر رمان های روسی
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1394/06/31
سقوط یک فرشته رو هم باید تو این لیستتون اضافه می کردید.
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1394/06/31
فقط دزیره
پاسخ ها
Nadia
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
واقعا موافقم ادم دلش نمیاد وقفه بندازه...
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1394/07/01
سلام اگه میشه لینک دانلود این کتابها رم بزارید.... متشکرم
پاسخ ها
کانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
هرکاری میکنم نمیتونم ی رمان دانلودکنم
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1394/07/01
اینها کتابهای خوبی هستند ولی ما در ادبیات جهان بسیار کتابهای زیبا تری هم داریم که عاشقانه هستند همینطور که دوستان گفتند مثل دزیره - پرندگان شاخسار طرب - سقوط یک فرشته - بربادرفته -و....
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1394/07/04
سلام در کتاب غرور تعصب تعداد خواهران بنت 5 تاست نه 4 تا
Netherlands
02:52 - 1396/06/26
من غرور و تعصب و جین ایر و بلندی های بادگیر رو خوندم...ب نظرم فوق العادن:))
دزیره هم واقعا یکی از شاهکار هایی هست ک تا الان خوندم...حتما توصیه میکنم...
دختر گل لاله هم خیلی قشنگه:-)
Germany
16:16 - 1396/10/10
آنا کارنینا،غرور و تعصب رو اصلا دوست نداشتم خیلی بد بودن کجاش قشنگ بود؟باز جین ایر و بلندیهای بادگیر بهتر بودن
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1396/10/10
مطمئنید رمان دکتر ژیواگو رو خوندید ؟عشق دکتر ژیواگو به لارا در رفت و برگشت های متعدد به همدیگه خیلی شورانگیز تر از عشق یوری به تونیاست هر چند که او تونیا رو هم دوست داره
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1396/10/10
رورونسکی تو آناکارنینا بی بته نبود،آنا همش فکر میکرد داره بهش خیانت می‌کنه
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1396/10/12
ورانسکی آدم شریفی نبود که با خانم متاهل رابطه عاشقانه برقرار کرد و آنا رو تو تنگنای بدی گذاشت که آخر منجر به خودکشیش شد؟! سراسر رمان آنا کارنینا پرحرفیای لوینه راجع به کشاورزی. حال آدم بد میشه اصلنم شخصیت جاافتاده ای نداره جمع اضداده.شاید زمان خودش و باتوجه به کشور و فرهنگ خودش رمان خوبی بوده ولی اصل موضوعش که عشق ممنوعه آنا و ورانسکیه برای ما و فرهنگ ما جاافتاده و جالب نیست
پاسخ ها
من نفرت انگیز
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
متاسفانه در حال حاضر این عشقای ممنوعه تو کشور و فرهنگ ما هم داره متداول میشه
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1396/10/13
رمان های جوجو مویز هم خیلی قشنگن پیشنهاد میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
به نظر میاد اونا جزو رمانهای عامه پسند باشن و سطح بالا نیستن. این لیست اسم رمانهای سطح بالا رو آورده عزیز
United States
03:32 - 1396/10/16
من حدود ٨،٩سال پيش كتابى ٦٠٠ صفحه اى خوندم اگه اشتباه نكنم اسمش عشق سبز بود،به هر درى زدم خركارى كردم كتاب و پيدا نكردم نه اسم نويسندش يادمه نه ناشر فقط قسمتى از رمان يادم مياد كه انگليسى بود با شخصيتايى به اسم جك و ليزا امكانش نيست هيچجوره پيداش كنم؟
پاسخ ها
محمد امین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
سرچ کن توی نت ههست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
نویسنده ش ایرانیه، من تو جعبه کتابای قدیمیم دارمش، ولی سرچ کنی پیداشم یکنی
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
شاید اسمش مسیر سبز باشه.الیستون کینگ.مترجم ماندانا قهرمانلو
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1396/10/21
پیرو توضیحاتی که توی رمان غرور و تعضب دادید تا انجایی که من در خاطر دارم و هم در فیلم دیده ام و هم توی رمانش خوندم ۵ خواهر هستند دوتای بزرگتر که ازدواج موفق با دو شخصیت ثروتمند دارند یکی که بسیار کتابخان هست و زیاد زیبا نیست
دو تای دیگه که شلوغ هستند یکیشون ازدواج میکنه با یه سرباز و اون یکی به لطف خواهران بزرگترش وارد مجالس موفق میشه و با اون ها مهمانی های شاهانه ای میره .
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/11/06
بربادرفته شاهکار مارگارت میچل رو فراموش کردین
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1396/11/06
غرور و تعصب خیلی قشنگه ولی من از بین نوشته های جین آستین اما رو بیشتر از بقیه دوست دارم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
اما؟ اينكه از اولش معلوم بود چي ميشه و هيچ غافلگيري اي وجود نداشت واقعا آزار دهنده بود
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1396/11/30
کجای غرورو تعصب قشنگه اخه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
دقيقا! كتاباي آستين خيلي كسل كننده ست فيلمش ولي باحال بود
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1397/01/22
معمولا یه برندی تو ذهن ادماست مثل خیانت و هیچ جوره زیر بار دوست داشتن کتاب اناکارنینا نمیرن اما من بسیار دوسش دارم با وجود فاصله زیادش با شوهرش ازون اول کتاب راستش اصلا یادم رفت داره خیانت میکنه. دلیلشم برای دوست داشتنم اینه که کلا از عمق دادن به اشتباه یک ادم خوشم میاد بهت نشون میده طرف از اول مریض نبود اشتباه کرد کلی شاخ و برگ داشته ادم نباید فقط نتیجه رو ببینه و کلی موضوعات دیگه که توی این کتاب پوشش داده شده
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1397/01/23
غرور و تعصب خوندم قشنگ بود ولی گتسبی بزرگ به نظرم جالب نیومد.
United States
01:24 - 1397/02/11
رمان یاسمین خیلی خوب حتمابخونیدش دوستان عزیز
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
رمان یاسمین رمان خیلی خوبیه مخصوصا اخرش که. غیرمنتظرس عالیه ولی برای افرادی که کتاب هایی در سبک. های دزیره جین ایر اناکارنینا و از این قبیل میخونن شاید کمی مبتدی باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
مال مودب پوره؟ توصيه مي كنم نخونيدش كتاب پريچهرشو خوندم واقعا اعصاب خورد كن بود
United States
02:45 - 1397/03/03
سلام من همگی این کتاب‌ها را سالهاست که خوندم بعضی هاشونو چند بار بسته به ذایقه مخاطب داره در عین حال آدم اگه واقعا کتاب خوان باشه بنظرم هر کتابی را ازش میشه لذت برد و استفاده کرد
پاسخ ها
نازنین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
وقتی نتونیم ووبی چسارت باشیم که دردنیای واقعیت عاشق باشیم ناچار در کتاب و درفیلم دنبالش میگردیم و همونطور که با رفتن دنبال سراب تشنه تر و خسته تر میشیم و تشنگی انسان نمیره ، پناه بردن به به صورت افراطی به کتاب و صحنه های عاشقانه مکانیسم دفاعی انکار و جابجابی است وناتوانمندی در عاشقانه بودن و صمیمیت در روابطمان با خودمان ، دیگران را بیان میدارد
این حالت را تجربه کردم اصلا وقتی در عشقی برایت نامفهوم است که چرا دوستت برای یک سریال وقت میگذارد چون تو خودت در متن جریانی
ومیگویی اگر انسان برای عاشق شدن بدنیا نیامده پس برای کدام درد بی درمان امده !!!؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/03/04
غرور و تعصب ، جین ایر، اناکارنینا واقعا فوق العاده ان
دزیره ام قشنگه ولی بیشتر تاریخی هست قسمتای عاشقانش کمه
Netherlands
16:58 - 1397/03/23
دوستان بهترین رمان سال رمان خاطره است من بهتون پیشنهاد میکنم حتما بخونید نویسندش خانوم زهرا ولی پوری این رمان رو میتونید از سایت کتاب راه دانلود کنید واقعا ریباست و تاثیر گذار خیلی قشنکه
United Arab Emirates
14:31 - 1397/04/08
رمان مادام بواری اصلا جالب نیست دکتر ژیواگو هم فیلمش رو ببینید بهتره چون کتابش خیلی طولانیه حوصله سربره ،کلا کتابای روسی خوندنش خیلی بد پیش میره ،ولی بقیه کتابا خیلی خوبن البته گتسبی رو نخوندم ،مرغ خارزار ،دزیره و بربادرفته و دنباله ش اسکارلت که شاهکاره و باید خونده بشه
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1397/04/12
من هیچ كدوم از اینارو نخوندم فقط درررس خوندم
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
بهترین کارو کردی عشق وقتی لذت بخشه که خودت تجربش کنی و ازش لذت ببری توی کتابا و قصه ها آدم شریک آرزوها و افکار نویسنده ها میشه البته من خودم. رطب خوردم و منع رطب میکنمرمان خون قهاریم
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1397/04/14
در کتاب غرور و تعصب الیزابت 4 تا خواهر داره نه سه تا
Iran, Islamic Republic of
04:27 - 1397/05/02
خیلی خوب بود این رمان چون کلا من دپ میکنم رمان میخونم یا یکم حالم اوکی شه بعد اوکی میشه واقعا بعضی
رمانا روم تاثیر منفی میزاره بعد من کلا خیلی رمان دپ میخونم
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/05/14
ب نظر من رمان دالان بهشت خیلی رمان خوشگلیه حتما بخونین
Germany
10:27 - 1397/06/02
رمان ربه کا فوق العادست عشق قشنگی توش هست که مست کنندست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
فيلمش كه ساخته ي هيچكاك بود كه به شدت كسل كننده بود
Iran, Islamic Republic of
03:42 - 1397/06/21
دلشدگان سناکاریب یکی از بهترین کتاب های عاشقانه ایه که خوندم
Iran, Islamic Republic of
02:52 - 1397/06/28
سلام ......لینگ دانلود رمان حاملگی اجباری ونامادری هوس باز رو کجا میشه پیدا کرد دوستان؟
Iran, Islamic Republic of
02:56 - 1397/06/28
سلام .....لینگاشون کجاست ؟
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1397/07/21
سلام كتاب خيلي خوب بود
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1397/09/25
من غرور و تعصب و چکیده ای از آنا کارنینا رو خوندم الانم میخوام بلندی های بادگیر رو بخونم
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1397/09/26
رمان های روسی قوی و زیبا هستند،اما برای خواندن اونها باید حوصله داشته باشید.
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1397/09/26
خوندن رمان پرنده خارزار رو پیشنهاد می کنم
United Arab Emirates
14:46 - 1397/09/26
هر گاه صحبت از رمان های عاشقانه میشه نام کتاب بربادرفته می درخشد چرا تو لیستتون بردبارفته و دزیره و عقل و احساس که به نظرم بهترین اثر جین آستین حساب میشه ذکر نکردین اما اگه علاقه مند به رمان ایرانی هستید توصیه می کنم کویر تشنه رو بخونید
Germany
19:44 - 1397/09/26
کتاب برباد رفته هم خیلی زیباست . چرا ننوشتین
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/09/26
خوندن کتاب آنا کارنینا و مادام بواری وقت تلف کردنه
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1397/09/26
در جستجوي زمان از دست رفته خيلي كسل كننده ست زيادم عاشقانه نيست گول نخوريد
United States
10:33 - 1397/09/27
جین ایر رو دخترهای بی ریخت دوست دارن چون همه شون آرزو دارن سیندرلا بشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
معلومه كتاب رو نخوندي! راچستر هم تحفه اي نبود و جين به خاطر پولش باهاش ازدواج نكرد
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/10/03
بنظر.من.داستان.خسته.کنندست.برین.دوست
پیدا کنیم.من.که.رفتم.باز.برمیگردم
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/10/04
رمان گناهکار خیلی قشنگه
من تا حالا دوبار خوندم
Pakistan
13:31 - 1397/10/27
کاش تیلفون می داشتم تا تمام رمانهای تان رو می خوندم
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1397/11/24
رمان هاي سمفوني مردگان-چشمهايش- جاي خالي سلوچ-عشق سال هاي وبا- صد سال تنهايي-من او
شاهكار هستن
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1397/12/24
رمان این مرد امشب میمیرد خیلی زیبا است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج