به سرت با گیاهان دستمال ببند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
استخدام_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۴۹۳۶۹
۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۷
۱۸۰۸۸
درست مثل رنگارنگ شدن تن برگ‌ها که روزهای منتهی به پاییز را هر لحظه به رنگی درمی‌آورند، هوا هم شیداست؛ گاهی گریه می‌کند، گاهی شاد و آفتابی است و لحظه‌ای بلاتکلیف، نیمی ابری و نیمی بهاری است!...
همشهری 6 و 7 - سها دادمند: درست مثل رنگارنگ شدن تن برگ‌ها که روزهای منتهی به پاییز را هر لحظه به رنگی درمی‌آورند، هوا هم شیداست؛ گاهی گریه می‌کند، گاهی شاد و آفتابی است و لحظه‌ای بلاتکلیف، نیمی ابری و نیمی بهاری است!...

درست مثل رنگارنگ شدن تن برگ‌ها که روزهای منتهی به پاییز را هر لحظه به رنگی درمی‌آورند، هوا هم شیداست؛ گاهی گریه می‌کند، گاهی شاد و آفتابی است و لحظه‌ای بلاتکلیف، نیمی ابری و نیمی بهاری است!

 با این حال متغیر هوا، طبیعی است که ندانیم و نتوانیم به درستی لباس فصل را انتخاب کنیم و ناخواسته درگیر طوفان و باد و باران شده و بعد از آن هم سرماخوردگی یا کمی سردرد و بی‌حالی گریبانگیر می‌شود.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!

 اولین واکنش‌تان برای رفع این حالت چیست؟ خوردن یک عدد استامینوفن فرد اعلا یا ایبوپروفن یا ....؟ به گزینه دیگری هم فکر می‌کنید؟ برای مثال نوشیدن یک فنجان دم نوش؟ یا همین چای معمولی که گاهی خیلی تحویلش نمی‌گیریم.

از آنجایی که طبق آمارها، مصرف ما ایرانی‌ها برای داروهای مسکن به‌ویژه استامینوفن بالاست، این بار در صفحه سلامت به بررسی جایگزین‌های مناسب برای رفع سردرد در آستانه فصل پاییز پرداخته‌ایم.

 در بخشی از مطلب نیز یادداشت دکتر سیده مریم بهاری ساروی؛ داروساز را درباره مضرات مصرف بیش از حد استامینوفن می‎خوانید.

درمان اسطوخودوسی

به اسطوخودوس اصطلاحا سنبل بنفش هم می‌گویند اما منظور همان گل سنبل نیست. مصرف دم نوش این گیاه یا اضافه کردن خشک شده گل این گیاه به ماست و سالاد باعث درمان سردرد می‌شود.

علاوه بر این به همراه داشتن عصاره این گیاه و بوکردن این گل هم می‌تواند به درمان سردرد کمک کند. عصاره اسطوخودوس دردرمان سردرد افراد مبتلا به میگرن هم تاثیر‌گذار است.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!

یک فنجان آرامش


عصاره: دو تا چهار قطره از عصاره اسطوخودوس را داخل دو تا سه فنجان آب جوش یا چای کمرنگ یا چای سبز ریخته و آن را بنوشید.

دم‌نوش: گل‌های خشک این گیاه را از مرکز فروش گیاهان دارویی بخرید. براساس دستور درج شده روی بسته به نسبت مشخص برای تهیه دم‌نوش اقدام کنید. اگر گل‌ها به صورت فله‌ای قابل خریداری است، براساس نسبتی که گیاه‌شناس به شما توصیه می‌کند، از گل‌ها دم‌نوش تهیه کنید.


درمان نعنایی

وقتی آدامس نعنا می‌جوید یا بوی آن هنگام سبزی خوردن به مشام‌تان می‌خورد یا بوی خورش نعنا- جعفری خانه را برداشته، چه حسی دارید؟

 احساس نمی‌کنید بوی نعنا باعث می‌شود اتفاقی در مغزتان رخ دهد؟ نعنا دقیقا همین خاصیت را دارد. به این معنی که باعث تنگ شدن مویرگ‌های مغز و کنترل گردش خون در مغز شده و به این ترتیب به درمان سردرد کمک می‌کند.

 این درمانگر گیاهی برای درمان سردرد عصبی و سردرد ناشی از رطوبت و دم‌کردگی هم مناسب است.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!

یک فنجان آرامش


عصاره:سه قطره عصاره نعنا را داخل یک فنجان آب جوش بریزید و با اضافه کردن چند قطره لیموترش یا نارنج تازه، این معجون را به آرامی بنوشید تا سردردتان درمان شود.

دم نوش: برگ سه شاخه نعناعی تازه را به نیم لیتر آب جوشیده اضافه کنید. 15 دقیقه صبر کنید تا دم‌نوش آماده شود. این دم نوش را هم به اندازه یک فنجان همراه با لیموترش تازه یا نارنج میل کنید.


درمان ریحانی

هنوز ریحان در بازار هست. بعد از این هم نگران نباشید چون سر و کله انواع گلخانه‌ای آن پیدا می‌شود. بنابراین همیشه امکان تهیه دم‌نوش ریحان وجود دارد. این گیاه هم طعم و عطری شبیه نعناع دارد. به همین دلیل هم با درصد کمتر، همان خاصیت نعنا را داشته و با همان اثر به درمان سردرد کمک می‌کند.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!

یک فنجان آرامش


عصاره: پنج  قطره عصاره ریحان را داخل یک فنجان آب جوش ریخته و با اضافه کردن چند قطره لیموترش تازه، این دم نوش را برای رفع سردرد بنوشید.

دم‌نوش: برگ‌های شش شاخه ریحان تازه را به نیم لیتر آب جوشیده اضافه کنید. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. دم‌نوش را با کمی لیموترش تازه و عسل میل کنید.


درمان بادامی

اصلا نگویید می‌دانستید که به‌هیچ ترتیب باور نمی‌کنیم! یک لحظه هم به ذهن‌تان خطور کرده بود که بادام بتواند درمان سردرد باشد؟ اما هست. این آجیل خوشمزه علاوه بر هزار و یک خاصیتی که دارد، یکی از بهترین داروها برای درمان سردرد است.

 بنابراین همیشه کمی بادام خام در خانه داشته باشید. البته بهتر است آن را آسیاب کرده در یخچال نگه دارید تا در زمان ابتلا به سردرد سریعا برای تهیه دم‌نوش اقدام کنید. بادام حاوی ترکیب به نام «‌سالسین» است که همین ترکیب به درمان سردرد کمک می‌کند.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!

یک فنجان آرامش


دم‌نوش: دو قاشق چای‌خوری پودر بادام خام را داخل یک فنجان آب جوشیده بریزید. در فنجان را بگذارید و 15دقیقه صبر کنید. دم نوش را صاف کرده و همراه با کمی عسل بنوشید.


درمان زنجبیلی

اینکه طعم زنجبیل را دوست دارید یا خیر، خیلی مهم نیست! مهم این است که الآن وقت انتخاب نبوده و برای درمان سردرد باید به آن به چشم یک داروی مفید نگاه کنید. زنجبیل با توقف ترشح «پروستاگلدین‌ها» به درمان سردرد کمک می‌کند.

 این ویژگی حتی به درمان سردرد عصبی و میگرنی نیز کمک می‌کند. اگر سردرد شما با سرگیجه همراه است، زنجبیل هر دوی این عوارض را به طور هم‌زمان درمان می‌کند.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!

یک فنجان آرامش

عصاره: پنج قطره عصاره زنجبیل را داخل یک فنجان آب جوشیده بریزید. با نوشیدن این عصاره همراه با کمی عسل برای تعدیل طعم آن، به سرعت سردردتان درمان خواهد شد.

دم‌نوش: سه حلقه زنجبیل تازه را داخل حجم دو فنجان آب جوش بریزید. در فنجان را بگذارید و نیم ساعت صبر کنید. دم نوش‌تان آماده است.


درمان میخکی

کمی بعید است كه از گل‌های ریز و زیبای میخک معمولی یا میخک مینیاتور درمان بخواهیم! اما این امکان‌پذیر است. گل میخک مثل آب روی آتش سردرد است. برای درمان سردرد با استفاده از گل میخک این طور عمل کنید.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!
یک فنجان آرامش

عصاره: سه قطره عصاره میخک را داخل یک فنجان آب جوش بریزید. این دم نوش عصاره‌ای؛ طعم تند و خاصی دارد. برای تعدیل طعم آن می‌توانید از عسل یا کمی آب‌لیموی تازه استفاده کنید.

دم‌نوش: دو تا سه عدد گل میخک خشک شده را داخل حجم دو فنجان آب جوشیده بریزید. در فنجان را بگذارید و 15دقیقه صبر کنید. دم نوش را صاف کرده و میل کنید.


درمان آویشنی

عطر این گیاه دارویی را در بسیاری از غذاها بارها استشمام کرده‌اید. معروف‌ترین آن هم پیتزاست اما شاید همیشه به آن به عنوان عطر و طعم‌دهنده غذا نگاه کرده‌اید. بنابراین از امروز به دانسته‌های‌تان این نکته را هم اضافه کنید که آویشن یکی از داروهای تاثیرگذار در درمان سردرد است.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!

یک فنجان آرامش

عصاره: شش قطره عصاره آویشن را داخل یک فنجان آب جوش بریزید. دم‌نوش فوری شما آماده است.

دم نوش: یک قاشق چای‌خوری آویشن را داخل یک فنجان آب جوش بریزید. در فنجان را گذاشته و 10 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. طعم این دم‌نوش خاص و تند است. آن را همراه با کمی عسل یا چند قطره آبلیموی تازه میل کنید.


درمان باباآدمی

اسم عجیب و غریبی دارد و به همان نسبت هم درمانگر بسیار خوبی است! این گیاه دارویی حتی می‌تواند سردردهای میگرنی را درمان کند بنابراین درمان کردن سردرد ناشی از تغییرات  آب وهوایی که برایش مثل آب خوردن است.

به سرت با گیاهان دستمال ببند!
یک فنجان آرامش

عصاره یک: دو روز درمیان 75 میلی‌گرم از عصاره آن را به مدت یک ماه و سپس 50 میلی‌گرم از آن را دو روز درمیان برای درمان سردرد میگرنی یا عصبی استفاده کنید.

عصاره دو: این مدل برای افرادی است که دچار سردرد ناشی از تغییرات آب وهوایی یا سرماخوردگی شده‌اند. پنج قطره عصاره باباآدم را داخل یک فنجان آب جوش بریزید. آن را همراه با هر طعم‌دهنده‌ای که دوست دارید بنوشید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2