کمال تبریزی: با فقر بازیگر مواجه هستیم
۲۵۳۱۴۷
۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
۲۱۴۶۱ 
کمال تبریزی - کارگردان سینما و تلویزیون - معتقد است که در سینما و تلویزیون در بخش‌های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به نوعی در فقر به سر می بریم و باید توجه داشته باشیم که یک بازیگر خوب باید از توانایی و استعدادهای خوبی برخوردار باشد.
خبرگزاری ایسنا: کمال تبریزی - کارگردان سینما و تلویزیون - معتقد است که در سینما و تلویزیون در بخش‌های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به نوعی در فقر به سر می بریم و باید توجه داشته باشیم که یک بازیگر خوب باید از توانایی و استعدادهای خوبی برخوردار باشد.

تبریزی که داوری مسابقه «اعجوبه‌های ایرانی» را برعهده داشت، گفت: زمانی که برای اولین بار برای داوری چنین مسابقه ای آن هم به صورت مجازی که برای اولین بار در دنیا اتفاق می افتد را عهده دار شدم فکر نمی کردم با این همه استقبال مواجه شود.

وی ادامه داد: زمانی که آثار ارسال شده را دیدم متعحب شدم که چطور ممکن است آدم‌هایی در دورافتاده ترین نقاط کشور از استعدادهای خوبی برخوردار باشند.

کارگردان «طعم شیرین خیال» همچنین گفت: به جرأت می گویم که باید به چنین استعدادهایی افتخار کرد، زیرا این‌ها خودساخته هستند و با استعدادهای شخصی خود رشد کرده اند.

کمال تبریزی: با فقر بازیگر مواجه هستیم

تبریزی ادامه داد: بی شک چنین استعدادهایی می تواند موجب کشف استعدادها شود زیرا همان‌طور که می دانید در سینما و تلویزیون در بخش های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بخش بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به نوعی در فقر به سر می بریم زیرا یک بازیگر خوب باید از توانایی و استعدادهای خوبی برخوردار باشد.

وی خاطرنشان کرد: همین بازیگرهایی که امروز سوپراستارهستند یک روزی از همین جا آغاز کردند یعنی خود را محک و در معرض آزمایش قرار دادند.

کارگردان سریال «سرزمین کهن» گفت: از میان 10 نفری که نامزد بازیگری بودند که از میان آنها 3 نفر انتخاب شدند هر 10 نفر از نظر استعداد و ویژگی‌های بازیگری بسیار بهم شبیه بودند تا آنجا که در زمان انتخاب ما مجبور شدیم جزئیات را بیشتر مدنظر قرار دهیم.

تبریزی ادامه داد: از دیگر نکات قابل توجه برای من در بین این بازیگران این بود که اکثر آنها از جاهایی شرکت کرده بودند که من تصورش را هم نمی کردم ضمن اینکه سنشان هم بسیار کم بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وضعیت بازیگری این 40 نفری که در این مسابقه شرکت کرده بودند طوری است که قطعا می توانند در سینما و تلویزیون حضور پیدا کنند و تاثیرگذار باشند.

کارگردان «طبقه حساس» گفت: کارهای این 40 نفر را نزد خودم نگه داشتم زیرا می‌خواهم در فاز سوم سریال «سرزمین کهن» از آنها استفاده کنم. امیدوارم بتوانم فیزیک آنها را با شخصیت‌های مورد نظرم تطبیق دهم.

در ادامه این مراسم روزبه نعمت اللهی نیز گفت: یکی از دشوارترین کارها قضاوت و داوری است و دوستان در آپارات این مسئولیت سنگین را به من واگذار کردند.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید در داوری تاحدودی سلیقه شخصی تاثیرگذار است. من هم برای کمتر شدن درصد خطا در نظر شخصی، از دوستان صاحب نظرم راهنمایی گرفتم و با همفکری آنها به این انتخاب‌ها رسیدیم.

نعمت اللهی همچنین گفت: قطعا در این انتخاب‌ها عده‌ای از دوستان که امیدوار بودند رنجیدند، اما من برایشان در مراحل ستاره شدن و از آن مهمتر حرفه ای شدنشان آرزوی موفقیت دارم.

وی ادامه داد: استعدادهای درخشان و جوانی در دنیای دوست داشتنی هنر و موسیقی داریم که ما را به آینده موسیقی کشور دلگرم می کنند.

در ادامه این مراسم مزدک میرزایی که از داوران این مسابقه بود نیز گفت: امسال تعداد شرکت کننده ها در این مسابقه بسیار زیاد بود از 4 تا پیرمرد 75 ساله که از استعدادهای بسیار خوبی هم برخوردار بودند.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید این مسابقه در دنیا اولین بار است که در فضای مجازی اتفاق می افتد که در آن ورزشکاران رزمی زیادی شرکت داشتند و با توجه به اینکه من در بخش رزمی تبحر زیادی نداشتم مهدی صفاری را به عنوان داور بخش رزمی انتخاب کردیم.

در ادامه برنامه برندگان بخش‌های مختلف مسابقه اعجوبه‌های ایرانی به شرح ذیل اعلام شد:

بخش بازیگری

نفر اول: عسگر نگهداری ( از فارس)، نفر دوم: علی جان پرستی 0از خراسان)، نفر سوم: بهنام فاطمی ( از تهران)، بخش مردمی: افشین پورنجفی (از دماوند)

خوانندگی پاپ


نفر اول : پیمان سالاروند (از خرم آباد)، نفر دوم: سلیمان رضایی (از کرمانشاه)، نفر سوم: علی پیک طلبکار( از رشت)، بخش مردمی: امید کوشکی (از شهر ری)

خوانندگی سنتی


نفر اول: محمد طوبایی( از مازندران)، نفر دوم: امیر رضایی(کرمانشاه)، نفر سوم: محسن باقری(از قزوین)، بخش مردمی: محمدصادق تیغ بخش(از اصفهان)

استعداد عجیب

نفر اول: محمدرضا رضایی (از بوشهر)، نفر دوم: محمد صادقی 0از کرج)، نفر سوم: حمیدرضا یوسفی(شاهرود)، بخش مردمی: احسان نادری(شیراز)

حرکات ورزشی


نفر اول: احسان مظفری(از تهران)، نفر دوم: مهدی جب درویش( از شهریار)، نفر سوم: رحیم برگی(از تهران)، بخش مردمی: عادل شیرازی(از تهران)

همچنین در بخش عکس جایزه ویژه به مجید کریمیان عکاس سالهای جنگ و دبیر عکس ایرنا اهدا شد.

کریمیان در زمان گرفتن جایزه خود گفت: همیشه باید درنظر داشته باشیم که همه کسانی که ایستادگی کردند تا یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن نیافتد قابل احترام هستند. به ویژه جانبازان شیمیایی که شاید بیش از بیست و اندی سال است روی تخت افتاده اند.

وی ادامه داد: ما باید از هر صنف و گروهی که هستیم به آنها و خانواده شان احترام بگذاریم.

در این مراسم افرادی همچون: کمال تبریزی، روزبه نعمت اللهی، علی اوجی، خشایار اعتمادی، میرطاهر مظلومی، مزدک میرزایی، رامسین کبریتی، نیلوفر پارسا، خشایار اعتمادی و ... حضور داشتند.

اجرای برنامه را رضا رشیدپور بر عهده داشت.

در این مراسم قطعات موسیقی نیز اجراشد.

مسابقه اعجوبه‌های ایرانی در 5 بخش بازیگری، ورزشی، خوانندگی پاپ و سنتی و استعداد عجیب برگزار و به برندگان هدایایی اهدا شد. داوری این مسابقه را کمال تبریزی برای بازیگری، حسام الدین سراج برای خوانندگی سنتی، روزبه نعمت الهی برای خوانندگی پاپ، مزدک میرزایی برای استعداد ورزشی، مهدی صفایی برای ورزش رزمی و رضا رشیدپور برای استعداد عجیب به عهده داشتند.

این مسابقات از 21 مرداد آغاز و قرار بود در 21 شهریور به کار خود پایان دهد که به علت استقبال و درخواست کاربران تا 10 مهر ماه تمدید شد. آپارات با برگزاری این مسابقه تلاش می‌کند فرصت برابری برای همه علاقه‌مندان ایجاد کرد تا بتوانند استعداد خود را به معرض نمایش بگذارند.

در خلال این مسابقه مجموعا 3097 ویدئو برای آپارات ارسال شد که این آمار نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشت. این ویدئوها توسط داوران هر بخش بررسی و ویدئوهای برتر انتخاب شد. در هر رشته نیز یک ویدئو با آرای مردمی انتخاب و از برنده این بخش نیز تقدیر به عمل آمد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1394/07/18
با سلام لازم به ذكر است جوايز اين دوره از مسابقات با آژانس ايرانيان به مديريت خانم مهرپاك بوده است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج