فیلم‌هایی که هر طرفدار «آنچارتد» باید ببیند (1)
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۵۳۵۹۰
۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۴
۴۷۶۷
درست است که ناتی داگ با سری آنچارتد استانداردهای تازه‌ای را در بازی‌های اکشن ماجرایی و به خصوص در زمینه داستان‌پردازی و روایت بنا نهاد.
وب سایت گیم نیوز - مجتبی عبدالهی: درست است که ناتی داگ با سری آنچارتد استانداردهای تازه‌ای را در بازی‌های اکشن ماجرایی و به خصوص در زمینه داستان‌پردازی و روایت بنا نهاد، اما نقش فوق‌العاده موثر یک منبع غنی همچون سینمای ماجرایی پیش از آن، در به وجود آمدن این پیشرفت و شکل‌گیری این حرکت را نمیتوان کتمان کرد.

10 فیلمی که هر طرفدار «آنچارتد» باید ببیند – قسمت اول

 در ادامه شما را با ده فیلمی که تماشای‌شان برای هر آنچارتدبازی واجب است، آشنا می‌کنیم. شاید تعدادی و یا حتا همه‌ی این آثار را قبلا دیده باشید اما پیشنهاد ما این است که یک بار دیگر و این بار با دیدی متفاوت به تماشای آن‌ها بنشینید؛ آن‌گاه درک خواهید کرد که ناتی‌داگ با تکیه بر چه پشتوانه‌ی قوی و محکمی، توانسته چنین سری بی‌نظیری را خلق کند.

گنجینه ملی

10 فیلمی که هر طرفدار «آنچارتد» باید ببیند – قسمت اول

«بنجامین گیتس» با بازی نیکولاس کیج، به شغل خانوادگیشان یعنی شکار گنج مشغول است. او از پدربزرگش داستانی درباره گنجی افسانه‌ای که با نام «گنجینه ملی» معروف است، شنیده و خودش را وقف یافتن این گنجینه کرده است. گنجینه‌ای متعلق به مصر باستان که توسط شوالیه‌های معبد، از بیت‌المقدس بیرون آورده شده و بعدها پس از انتقال به قاره‌ی جدید، توسط بزرگان فراماسونری و بنیان‌گذاران ایالات متحده، مخفی شده است.

 گنجینه ملی یک شکار گنج خوش ساخت و هیجان انگیز است. یافتن یک سرنخ که به سرنخ بعدی راهنمایی می‌کند به خوبی در این فیلم به تصویر کشیده می‌شود؛ چیزی که از بچگی در تصوراتمان از پیدا کردن گنج نقش بسته است. هنگام تماشای این اثر، خیلی به دنبال چیزهای منطقی و تکنیک‌های سینمایی نباشید. کودک درونتان را آزاد کنید و از یافتن گنج لذت ببرید.ایندیانا جونز: مهاجمین صندوقچه گمشده

10 فیلمی که هر طرفدار «آنچارتد» باید ببیند – قسمت اول

«ایندی» را می‌توان پدر معنوی نیتن درک به حساب آورد. دکتر ایندیانا جونز باستان شناس معروفی است که در زمان جنگ جهانی دوم، ماموریت می‌یابد صندوقچه عهد گمشده را قبل از قوای نازی‌ها بدست آورد. صندوقچه عهد همان جعبه‌ای است که الواح ده فرمان را در آن نگه‌داری می‌کرده‌اند. در اسطوره‌های یهودی آمده که هرگاه این صندوق در پیشاپیش سپاه بنی اسرائیل حرکت می‌کرده، نتیجه‌ی جنگ به سود یهودیان به پایان می‌رسیده است.

 سری ایندیاناجونز از پیشگامان این سبک به حساب می‌آید. داستان جذاب و هیجان‌انگیز، بازی‌های خوب و جو مرموز و نیمه ماورایی این سری و طنز زیبا و ملیح شخصیت ایندی، جای هیچ تردیدی برای تماشای این فیلم برای طرفداران آنچارتد باقی نمی‌گذارد.

 هنگام تماشای این فیلم به این نکته توجه کنید که اگر نیتن دریک را در زمان جنگ جهانی قرار می‌دادید، چه اتفاقی می‌افتاد. قطعا شما هم با من هم عقیده خواهید بود که شباهتش با دکتر ایندی انکار ناپذیر است.ماجراهای تن تن (مجموعه تلویزیونی)

10 فیلمی که هر طرفدار «آنچارتد» باید ببیند – قسمت اول

درست است، این مورد فیلم سینمایی نیست اما تماشایش از اوجب واجبات به شمار می‌آید. تن تن در کنار جزیره گنج، پدر جد همه ماجراجویان به حساب می‌آید. در واقع استانداردهایی که هرژه در مجموعه کتاب‌های مصور تن تن وضع کرد، تبدیل به قوانین نانوشته این سبک از آثار سینمایی، ادبی و بازی‌های رایانه‌ای شد. ماجراجویی‌هایی که به شکلی بدیع و زیبا، هر مخاطبی که هنوز قوه تخیلش فعال است را با خود تا عمق حوادث همراه می‌سازد.

چیزی که مجموعه تلویزیونی ماجراهای تن تن را متمایز می‌کند، وفاداری کامل به کتاب‌هاست. این مجموعه در 39 قسمت ساخته و پخش شد و تقریبا همه کتاب‌های تن تن را دربرمی‌گیرد.

 تم و فضای آن دقیقا مطابق کتاب‌ها است و سبک گرافیکی آن به قدری نزدیک به کتاب‌های مصور تن تن کار شده که اگر از طرفداران کتاب‌های این رونامه‌نگار جوان باشید، از دیدن متحرک شدن صفحات کتاب، اشک شوق در چشمانتان حلقه می‌زند. تماشای این مجموعه برای هر دوست دار ماجراجویی، از نان شب واجب‌تر است.لارا کرافت: مهاجم مقبره


10 فیلمی که هر طرفدار «آنچارتد» باید ببیند – قسمت اول

اقتباس سینمایی لارا کرافت از منظر تکنیکی خیلی جالب توجه نیست. با این حال، دیدن آن لازم است. آنجلینا جولی جوان، به خوبی توانسته نسخه کلاسیک لارا را به پرده سینما بیاورد و بازی خوبی در این نقش برجای گذاشته است. فیلم پر است از مقبره نوردی و بدلکاری‌های سبک توم ریدر.

 داستان را کلا فراموش کنید. حتی بازیگران به غیر از جولی و تا حدودی دنیل کریگ را نیز نادیده بگیرید. صرفا به دنبال لذت از برداشت سینمایی نسخه مونث دکتر ایندی در دنیای بازی‌ها که بعدا الگویی برای خلق نیتن دریک شد، باشید.

ادامه دارد...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر