بلاتر: نمی‌توانند زندگی‌ام را نابود کنند
۲۵۳۷۲۲
۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
۶۳۵۹
رئیس 17 سال اخیر فیفا که به طور موقت از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم است، عنوان کرد که از اعتبارش دفاع خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم: سپ بلاتر که به سوءمدیریت و اختلاس در فیفا متهم است و از سوی اعضای کمیته اخلاق فیفا به تعلیق 90 روزه از ریاست بر مهم‌ترین نهاد فوتبالی جهان محکوم شده، روز جمعه درخواست تجدیدنظر در حکم صادره را به کمیته اخلاق فیفا داد.

بلاتر در تازه‌ترین اظهارنظر خود به هفته‌نامه سوئیسی « Schweizer am Sonntag » گفت: من یک جنگجو هستم. شاید آنها بتوانند من را نابود کنند ولی قادر به نابود کردن زندگی حرفه‌ای من نیستند.

بلاتر سوئیسی معتقد است کمیته اخلاق فیفا باید پیش از اقدام به محروم کردن وی، مدارک و شواهد خود را رو می‌کرد. البته آندره‌آس بانتل، سخنگوی کمیته اخلاق عنوان کرده که فرصت طرح دعوی به بلاتر 79 ساله در تاریخ اول اکتبر (9 اکتبر)، یعنی زودتر از موعد اعلام محرومیت 90 روزه وی، داده شده بود.

در کنار بلاتر، میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا و نایب رئیس فیفا نیز به 90 روز انفصال از خدمت محکوم شده، هرچند او هم از طریق وکلای خود به حکمی که کمیته اخلاق فیفا اعتراض کرده و درخواست فرجام خواهی داده است.

در صورتی که فرجام‌خواهی بلاتر و پلاتینی مورد قبول واقع نشود، آنها یک فرصت دیگر برای رهایی از حکم صادره دارند و آن رجوع به دادگاه عالی ورزش است.

قرار است اعضای کمیته اجرایی فیفا در تاریخ 20 اکتبر 2015 (28 مهر) در نشستی فوری در زوریخ سوئیس گردهم بیایند تا در خصوص بحران اخیر فدراسیون جهانی فوتبال به بحث و گفت‌و‌گو و البته چاره‌اندیشی برای حل آن بپردازند.

براساس گزارش‌های منتشر شده احتمال به تعویق افتادن تاریخ انتخابات فیفا که قرار است در تاریخ 26 فوریه 2016 (7 اسفند 94) برگزار شود، وجود دارد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج