چه کارهایی بعد از هک شدن باید انجام داد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_1
لایکو_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۵۴۲۹۹
۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۸
۸۱۰۸
هک شدن مثال شتری است که در خانه همه می خوابد! دیر یا زود، فرد فرد یا گروهی، امروز یا فردا همه هک می شوند! اینجا نشد آنجا! اما چیزی که از همه موارد مهم تر است دانستن اقداماتی است که پس از این رویداد احتمالی باید انجام داد.
وب سایت برسام: هک شدن مثال شتری است که در خانه همه می خوابد! دیر یا زود، فرد فرد یا گروهی، امروز یا فردا همه هک می شوند! اینجا نشد آنجا! اما چیزی که از همه موارد مهم تر است دانستن اقداماتی است که پس از این رویداد احتمالی باید انجام داد. اگر حساب بانکیتان هک شد یا رمز ایمیل تان یک باره بدون اطلاع شما تغییر یافت و …

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

در این چند ساله، با پیشرفت تکنولوژی و بزرگ شدن جوامع بشری، تعداد هک ها هم رو به گسترش رفته اند. تا کنون شرکت های بسیاری مانند سونی، eBay، هوم دیپات و بسیاری دیگر دچار هک های سنگین و خسارت آور شده اند که از جمله آن ها می شود به هک Anthem اشاره کرد که بیش از ۷۶ میلیون نام، شماره تماس، آدرس و … به بغما رفت! همه این ها گذشت و گذشت اما آیا واقعا همه هک ها اطلاع رسانی شد؟

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

به قدری حساسیت و خطر پذیری اکانت ها گسترش یافته است که شاید در آینده ای نه چندان دور باز شدن حساب های بانکی و اینترنتی به نام خودمان را نظاره گر باشیم و حتی خودمان این موضوع را ندانیم! یک نام و یک شماره شناسنامه (یا چیزی شبیه به این) راه را برای هکر ها هموار می کند.

چگونه به آن پی ببریم؟

بسیاری افراد روی دادن این اتفاق را متوجه نمی شوند. اما می توانید با پیش بینی کردن تمهیداتی خود را به آسانی نجات دهید. راهکار ها در همه جای دنیا متفاوت است، و در ایران هم همینطور.

حساب های بانکی

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

در حال حاضر با پیش بینی شدن دولت الکترونیک و سیستم های اینترنتی با وجود افزایش خطر هک کردن، دسترسی شما به بانک خود نیز سریع تر شده است. اولین و بزرگترین مزیت این است که با هر بار ورود یک پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 سپس اگر این شما نباشید باید چاره ای بیاندیشید. چه کار کنید؟ سریعا به حساب خود وارد شوید و حساب اینترنتی خود را بلاک کنید. اگر چنین چیزی در سیستم شما موجود نبود، آی پی شخص را سریعا یادداشت نمایید.

سپس رمز عبور خود را تغییر داده و از کل سیستم ها خارج شوید. اینگونه هکر که از سایت خارج شده مجددا امکان دسترسی به آن را نخواهد داشت و شما با برداشتن آی پی احتمالی (که معمولا هم فیک است) می توانید به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید.

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

راه دیگر پیش بینی کردن یک سری محدودیت برای حساب شماست. مثلا این که فقط از یک آی پی خاص وارد شوید، برداشت تان به آسانی و در یک مرحله نباشد و … همه این ها به شما در داشتن یک حساب کاربری ایمن تر کمک خواهد رساند.

 همچنین می توانید در صورتی که به اینترنت دسترسی نداشتید، می توانید در ساعات کاری سریعا با بانک تان تماس گرفته و با ارائه اطلاعات شخصی خود و حساب، آن را از دسترس خارج نمایید. یا در صورتی که چنین نبود از طریق تلفن همراه اکانت خود را مسدود نمایید.

 اما در هر صورت راجع به چنین چیزی با بانک خود مسئله را در میان بگذارید تا با یافتن باگ آن را رفع نمایند.

هک؟ چگونه؟!

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

هک شدن هر سرویسی که از آن استفاده می کنید می تواند علل مختلفی داشته باشد. مثلا به کسی از رمز و نام کاربری آسان خود گفته باشید، رمز عبور یک سرویس بسیار مهم با سرویس های سطح پایین یکی باشد، سایت ورودی (مثلا بانک) مشابه سایت اصلی باشد و …

اولین راه استفاده از یک مدیریت پسورد حرفه ای است تا با استفاده از آن یک رمز عبور سخت برای هر یک از حساب های اجتماعی یا مالی خود معین کنید. گام دوم دقت به سایت اصلی است که خدمات به شما ارائه می شود. گام سوم عدم استفاده از اینترنت های رایگان برای موارد مهم می باشد.

 گام های دیگری نیز وجود دارد که در صورت نیاز متناسب با موارد استفاده تان می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

هک رایانه

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

همه هک های دیگر، دسترسی به خدماتی است که مختص شما می باشد که سرور از دسترس شما خارج است اما در این مورد که به علت گشایش یک در بزرگ به تمامی موارد بالا بسیار مهم می باشد، باید احتیاط بیشتری انجام داد.

نصب برنامه های خاص و (اصولا) غیر قانونی، دانلود مالتی مدیا از منابع ناشناخته، کلیک بر روی صفحاتی که هیچ شناختی به آن ندارید، باز کردن برنامه هایی که به طور اتفاقی بر روی رایانه شما نصب یا دانلود شده اند و … همه و همه می توانند راه نفوذی برای یک هکر ماهر باشند که می خواهد دارایی و دانایی شما را به یغما ببرد.

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

بهترین راه برای پیشگیری از وجود چنین مواردی علاوه بر رعایت اصول بالا، نصب کردن یک ضد ویروس و ضد هک قدرتمند می باشد. نرم افزار هایی معتبر که شما را از نفوذ چنین موارد مخربی حفظ می کنند. از همه موارد شایع تر پذیرفتن یک درخواست یا نصب یک برنامه می باشد. پس لطفا دقت کنید!

اما حالا وقتی رایانه مان هک شد چه کنیم؟ چگونه متوجه شویم؟ سوال خوبی است، معمولا این عمل کاملا سایلنت و بدون حاشیه اتفاق می افتد. پس احتمالا امکان متوجه شدن به ۰ میل می کند! اما اگر رایانه تان یک باره کمی کند شد، اتفاقاتی ناخواسته اتفاق افتاد یا یک برنامه به طور کاملا نامنظم اجرا شد و فعالیت زیادی داشت احتمال می رود هک شده باشید!

 اولین راه قطع اتصال از اینترنت می باشد. سپس رایانه را ری استارت ننمایید! چرا؟ چون تمام تنظیمات ذخیره می شود. بلکه یک ضد ویروس قوی نصب کنید. و آن ها را شناسایی کنید.

سپس برنامه های ناخواسته و خطر پذیر را حذف نمایید. البته لازم نیست خیلی نگران باشید چون پیش از ورود بیگانه به رایانه تان فایروال قدرتمند ویندوز در مقایل آن ها خواهد ایستاد

آخرین اصل

وقتی که هک می شوید… + راه کار مقابله !

آخرین و مهم ترین اصل، سعی کنید تا جای ممکن همیشه به اینترنت متصل نباشید، زیرا هکر ها معمولا زمانی به رایانه شما حمله می کنند که شما در وضعیت Idle یا دور باشید که با خیال راحت بدون هیچ گونه مزاحمتی به کار خود بپردازند. بنابراین سعی کنید هر گاه از رایانه دور می شوید اینترنت تان را قطع کنید.

مورد مهم تر تضمین ایمنی و گذرواژه ایمن مودم می باشد. همچنین سعی کنید تا حد ممکن از VPN ها و برنامه هایی که چنین سرویس هایی را به رایگان ارائه می کنند دوری کنید. رعایت موارد بالا ایمنی شما را تا سقف ۹۹% در همه جهات تضمین می کنند.

*نکته*) بلافاصله پس از شنیدن حتی شایعه ای راجع به هک رمز حساب های خود را تغییر دهید و آن ها را تا حد ممکن ایمن کنید
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر