آیا واقعا ما تنها هستیم؟
۲۵۹۱۵۷
۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰
۸۲۹۶
آیا تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که ما کجای دنیا هستیم؟ یک منظومه؟ یک کهکشان؟ واقعا این واژه‌ها به چه معنی هستند؟ تا چه اندازه دنیای اطراف ما بزرگ است؟
zoomit.ir - شهاب زمانی: آیا تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که ما کجای دنیا هستیم؟ یک منظومه؟ یک کهکشان؟ واقعا این واژه‌ها به چه معنی هستند؟ تا چه اندازه دنیای اطراف ما بزرگ است؟

گاهی انسان‌ها زندگی را بیش از حد جدی می‌گیرند. ما می‌توانیم کوچک‌ترین مسایل را به بزرگ‌ترین مشکلات خودمان تبدیل کنیم.

انسان‌ها فشار و استرس‌های زیادی را تحمل می‌کنند، کارهای سخت و طاقت فرسا آن هم برای دریافت حقوقی برای زندگی کردن. زندگی امروزه‌ی انسان‌ها تبدیل به یک حلقه‌ی بی‌پایان از کارهای تکراری شده است. آیا بشریت برای این خلق شده است؟

ولی بعضی‌ها این‌طور فکر نمی‌کنند. این کاری نیست که انسان‌ها برای انجام آن برنامه‌ریزی شده‌اند. قطعا شما هم، چنین احساسی داشته‌اید.

 گاهی با خودتان فکر می‌کنید که آیا واقعا زندگی یعنی انجام کارهای تکراری هر روز پشت سر هم؟ اگر فیلم ماتریکس را دیده باشید حتما به یاد دارید که مورفیس این جمله را به زبان آورد.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟

هرکاری هم بکنی این فکر گاهی تمام تفکرات تو را به هم می‌ریزد. تو نمی‌دانی که آن چیست ولی این همان علتی است که تو به پیش من آمده‌ای. میدانی منظورم چیست؟

هرچند این فیلم، تخیلی است ولی می‌توان این دیالوگ را کاملا جدی فرض کرد. قطعا تا به حال با خودتان درباره‌ی این چیزها فکر کرده‌اید. فکر کرده‌اید که ما اینجا چه کار می‌کنیم و یا اینکه آیا تغییراتی در آینده رخ خواهد داد یا خیر؟

انسان‌ها امروزه تبدیل به ربات شده‌اند. انجام کارهایی که از قبل معلوم شده و فکر کردن به اینکه بعد از آن باید چکار کنیم. ما حتی تا به حال با خودمان فکر نکرده‌ایم که چرا باید این همه کارها را انجام دهیم و فقط این کارها را انجام می‌دهیم.

 گاهی ما به دنبال پیدا کردن دلیل و برهان برای اتفاقات اطرافمان می افتیم. بشر مدام در حال پیشرفت است و این می‌تواند روی دنیای اطراف ما تاثیر بگذارد. همین باعث می‌شود که ما به تفکر درباره‌ی دنیا بپردازیم.

آیا می‌توانیم روش زندگی خودمان را عوض کنیم. شاید فهمیدن اینکه ما در کجای دنیا هستیم کمک شایانی به درک بهتری از بشر بودن به ما بدهد. شاید باعث بیدارشدن انسان‌ها شود.

۱- زمین: جایی که ما در آن زندگی می‌کنیم. بگذارید از نمایی دیگر به آن نگاه کنیم.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲ -منظومه‌ی شمسی:‌ زمین در منظومه‌ای که در آن هستیم اینجا قرار دارد. عطارد حتما خیلی گرم‌تر از زمین است.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۳ -فاصله‌ی ماه از زمین را می‌توانید در تصویر زیر ببینید. به نظر خیلی دور میرسد نه؟

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۴ -آیا واقعا فاصله‌ی ماه تا زمین انقدر زیاد است؟ بله، تمامی سیارات منظومه ی شمسی را می‌توان در فاصله ی زمین تا ماه جای داد.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۵- آمریکای شمالی گاهی فکر می‌کند که مرکز دنیاست. اگر این قاره را روی مشتری قراردهیم چه ابعادی خواهد داشت؟ به نظر خیلی ریز است.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۶ -اگر ۶ زمین را کنار هم قرار دهیم در کنار زحل به شکل زیر می‌شود:

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۷- اگر کره‌ی ما یعنی زمین، مانند زحل حلقه داشت چه چیزی را ما در آسمان می‌دیدیم؟

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۸ -یک دنباله‌دار که مدتی قبل توانستیم روی آن به اکتشاف بپردازیم. ابعاد این دنباله‌دار در مقایسه با لس آنجلس را مشاهده کنید.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۹ -و حالا نوبت خورشید شده است. زمین در کنار خورشید واقعا ناچیز است.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۰ - اگر از روی ماه به زمین نگاه کنیم این منظره‌ای است که خواهیم دید.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۱ -خانه‌ی ما از روی سطح مریخ به این شکل دیده می‌شود.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۲ - زمین از سیاره‌ی زحل به این شکل دیده می‌شود.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۳ - و حال اگر بخواهیم زمین را از سیاره ی نپتون نگاه کنیم چه چیزی می‌بینیم؟ نپتون ۴ میلیارد مایل با زمین فاصله دارد.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۴ - و بار دیگر بیایید خورشید را با زمین مقایسه کنیم.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۵-  خورشید در مریخ به این شکل دیده می‌شود.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۶ - همه‌ی این‌ها در برابر ابعاد دنیا بسیار ناچیزند. کارل ساگن درباره‌ی ستاره ها این‌گونه گفت: تعداد ستاره‌ها در فضا بیشتر از تعداد شن‌ها در ساحل است.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۷-  همین موضوع یعنی اینکه ستاره‌هایی بسیار بسیار بزرگتر از خورشید در دنیا پیدا می‌شوند. خورشید در مقایسه با بزرگ‌ترین ستاره‌ی راه شیری.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۸ - بزرگ‌ترین ستاره‌ای که ما می‌شناسیم یعنی YV Canis Majoris چند برابر خورشید است؟ ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ برابر!

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۱۹ - باز هم فراتر خواهیم رفت. اگر خورشید را در ابعاد یک سلول گلبول سفید در رگ‌های انسان فرض کنیم. کهکشان راه شیری به اندازه‌ی ایالت متحده‌ی آمریکا خواهد بود.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲۰ - این‌جا جایی است که ما در راه شیری قرارداریم.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲۱ - تمامی ستاره‌هایی که شما در فضا می‌بینید تنها در این دایره‌ی زرد رنگ قراردارند.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲۲ - حال بیایید ابعاد کهکشان راه شیری را با دیگر کهکشان‌ها مقایسه کنیم. کهکشان IC 1011 نزدیک بر ۳۵۰ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد (‌کوچک‌ترین کهکشان مشخص شده در تصویر کهکشان راه شیری است)

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲۳-  این تصویر توسط تلسکوپ هابل گرفته شده است. در این تصویر هزاران هزار کهکشان دیده می‌شود که هر کدام میلیون‌ها ستاره و سیاره دارند.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲۴ - تصویر یکی از این کهکشان‌ها را در زیر میبینید. UDF 423 که در زیر می‌بینید کهکشانی است که ۱۰ میلیارد سال نوری با ما فاصله دارد. معنی این فاصله این است که نور ۱۰ میلیارد سال طول خواهد کشید تا از آنجا به ما برسد. یعنی این تصویر مربوط به ۱۰ میلیارد سال پیش است. شاید این کهکشان حتی دیگر در اینجا وجود نداشته باشد.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲۵ - یک نکته را در نظر داشته باشید که تمامی این تصاویری که دیدید تنها بخش کوچکی از آسمان شب‌های ما است.

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟۲۶ - فراموش نکنید که کجا زندگی می‌کنیم. این خانه‌ی ما است. آیا ما واقعا تنها هستیم؟ آیا همه‌ی این خلقت و بزرگی تنها برای موجوداتی به نام انسان خلق شده؟

۲۶ تصویر از دنیای اطراف انسان‌ها: آیا واقعا ما تنها هستیم؟
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1394/08/14
وای چه عظمتی داره جهان،وچه خالق بزرگی که واقعا شایسته تعظیم و پرستشه
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1394/08/15
باتشکراز نویسنده این یعنی فدرت خارج از تصورخداوند متعال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج