مارلبرو؛ دود آمریکایی در ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۵۹۲۷۷
۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
۱۷۱۸۲
در این گزارش قصد نداریم شما را به استفاده از مواد دخانی تشویق کنیم بلکه می خواهیم به بررسی تولید یک کالا و حواشی آن بپردازیم. نامش مارلبروست و از خانواده فیلیپ موریس می آید.

هفته نامه تماشاگران امروز: در این گزارش قصد نداریم شما را به استفاده از مواد دخانی تشویق کنیم بلکه می خواهیم به بررسی تولید یک کالا و حواشی آن بپردازیم. نامش مارلبروست و از خانواده فیلیپ موریس می آید. تبارش نامشخص است و اتفاقا دعوا به خاطر همین غباری است که تیر و طایفه آن را فرا گرفته. می گویند فیلیپ موریس صهیونیستی است و از سودش در جهت منافع اسراییلی ها بهره می برد. این موضوع فقط در حد حدس و گمان است و تاکنون شخص یا نهادی نتوانسته اثبات کند این کمپانی که گفته می شود آمریکایی است، کوچکترین رابطه ای با صهیونیست ها داشته باشد.

مارلبرو؛ دود آمریکایی در ایران

سال هاست مسئولان راشد بخش تولید کشور در راهروی نهادهای نظارتی و امنیتی، پرونده به دست می آیند و می روند تا سرانجام بدانند فیلیپ موریس صهیونیستی است یا خیر. آخرین اخبار حاکی از مهر تایید مجلس و نهادهای امنیتی بر صهیونیستی نبودن این کمپانی تولیدکننده سیگار مارلبرو است. وزیر صنعت، معدن و تجارت هم این موضوع را تایید کرده و گفته است که تولید مارلبرو در ایران مشکلی به جز سنگ اندازی قاچاقچیان سیگار ندارد و با اجرایی شدن برجام فعالیت رسمی این شرکت در کشورمان آغاز خواهد شد.

در حال حاضر تمامی سیگارهایی که با برند مارلبرو وارد کشور می شوند از طریق قاچاق مهمان ایرانی ها شده اند. این سیگار حجم بالایی از بازار دخانیات کشور را به خود اختصاص داده و افرادی که در قاچاق این سیگار نقش دارند، به تکاپو افتاده اند تا به هر طریقی شده، جلوی فعالیت رسمی کمپانی فیلیپ موریس در ایران را بگیرند.

مارلبرو؛ دود آمریکایی در ایران

موضوع تا آنجا پیش رفته که مدیر مرکز دخانیات وزارت صنعت، معدن و تجارت به خاطر امضای قرارداد واردات رسمی مارلبرو به ایران تهدید به مرگ شده است. وزیر صنعت در این باره گفته است که با توجه به اهمیت موضوع و تهدید مدیران این وزارتخانه خود رأسا اقدام به امضای قرارداد با کمپانی فیلیپ موریس کرده و اجازه واردات رسمی مارلبرو به ایران را صادر کرده است.

زمان تولید مارلبرو در ایران

حال که مشکلات مارلبرو در ایران حل شده و واردات این سیگار در آستانه رسمی شدن قرار گرفته این سوال به وجود آمده که با چه شرایطی این سیگار را می توان در ایران تولید کرد. طبیعتا اولین جایی که امکانات گسترده تولید سیگار را در اختیار دارد، شرکت دخانیات ایران است که هم اکنون به لحاظ مالی در وضعیت مناسبی به سر نمی برد.

مارلبرو؛ دود آمریکایی در ایران

اما مدیرعامل این شرکت هنوز در تردید است که آیا همکاری با فیلیپ موریس منع قانونی دارد یا خیر. محمد حسین برخوردار در این باره می گوید: «با توجه به توافق هسته ای میان ایران و غرب، با برخی برندهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی برای تولید سیگار در ایران مذاکره کرده ایم که با اجرایی شدن برجام این همکاری ها رنگ و بوی اجرایی به خود خواهند گرفت.»

او می افزاید: «در این مذاکرات اعلام کرده ایم که حاضریم خط تولید، مکان و بخشی از ماشین آلات خود را در اختیار آنها قرار دهیم تا در ایران سیگار تولید کنند. این برندها هم موظفند تا علاوه بر تولید محصولات جدید خود در ایران، تکنهولوژی های روز را وارد کشور کنند و روش های نوین تولید سیگار را در اختیار دخانیات قرار دهند.»

مدیرعامل دخانیات تصریح می کند: «هم اکنون ظرفیت خالی زیادی در شرکت دخانیات وجود دارد که هدف آن است با آمدن شرکای جدید این ظرفیت پر شده و کارخانه ها با حداکثر توان خود به تولید سیگار بپردازند تا از این راه بتوانیم قاچاق را کنترل کنیم.»

مارلبرو؛ دود آمریکایی در ایران

برخوردار در ادامه به وضعیت تولید مارلبرو در ایران اشاره می کند و می گوید: «اخیرا شنیده ایم که یک نفر مدعی نمایندگی مارلبرو در ایران شده و ابراز تمایل کرده است تا این سیگار را با همکاری دخانیات به تولید برساند. ما هم آمادگی آغاز این همکاری را داریم به شرطی که وزارتخانه های اطلاعات و امور خارجه، این نمایندگی و کمپانی آن را تایید کنند و به ما اجازه تولید سیگار مارلبرو را بدهند.»

او می افزاید: «با توجه به مذاکرات صورت گرفته برای تولید سیگار مارلبرو، شرکت دخانیات آمادگی دارد تا با توجه به زیرساخت های موجود و مراکز تحقیقاتی پیشرفته این نوع سیگار را به صورت مشارکتی به تولید برساند. هم اکنون سه کمپانی بزرگ KT&G، JTI و BAT با دخانیات همکاری می کنند و سیگارهایی نظیر وینستون، مونتانا، کنت و پال مال را تولید می کنند.»

سالانه 67 میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می شود که 40 درصد آن از طریق قاچاق تامین می شود که آمار خوبی برای صنعت دخانیات کشور نیست و بهتر است تا کنترل بیشتری روی مبادی قاچاق صورت گیرد.

شرکت دخانیات ایران 80 سال است که به تولید سیگار می پردازد؛ با این حال سیگارهای تولید داخلی 22 درصد از سهم بازار را دارند و 28 درصد این سهم نیز مربوط به واردات رسمی است و 40 درصد را نیز قاچاق به نام خود کرده است. 10 درصد دیگر هم به طرق دیگری وارد کشور می شود.

در حال حاضر گروه های مختلف خواهان همکاری با ایران برای تولید سیگار هستند که تاکنون شرکت هایی از چین، کره، ژاپن و بعضی اروپایی ها خواهان سرمایه گذاری در صنعت سیگار ایران شده اند.

مارلبرو؛ دود آمریکایی در ایران

بر اساس گزارش های واصله، فروش ماهانه شرکت دخانیات از 70 میلیارد تومان به مرز 32 میلیارد تومان رسیده است. آمارها می گویند که تولید سیگار در واحدهای مختلف شرکت دخانیات از یک و نیم میلیارد نخ در ماه به زیر 400 میلیون نخ رسیده که این موضوع در شرکت دخانیات ایران بی سابقه بوده است.

آنگونه که یکی از مدیران مالی دخانیات می گوید، تولید سال گذشته سیگار ساخت داخل حدود 9 میلیارد نخ در سال بوده که در مقابل بین 20 تا 25 میلیارد نخ انواع سیگار به کشور قاچاق شده است.

حال سوال اینجاست که با رسمی شدن فعالیت مارلبرو در ایران بازار سیگار چه تغییراتی به خود می بیند و قاچاقچیان این برند چه نقشه هایی را برای مقابله با فعالیت رسمی کمپانی فیلیپ موریس در سر می پرورانند؟
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1394/08/21
چقدم خوب مالبرو.. دوستش ميدارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر