پاسخ کوبنده موسویان به وزیر دفاع فرانسه
۲۶۰۲۵۷
۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۳
۲۹۹۹۰
سیدحسین موسویان، عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در اجلاس منامه پاسخ کوبنده ای به ادعاهای وزیر دفاع فرانسه داد.
خبرآنلاین: سیدحسین موسویان، عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در اجلاس منامه پاسخ کوبنده ای به ادعاهای وزیر دفاع فرانسه داد.

سیدحسین موسویان، عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای و سفیر اسبق کشورمان در آلمان که در اجلاس منامه موسوم به "Manama Dialogue " حضور دارد، در پاسخ به اظهارات ژان-ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه که ایران را تهدیدی برای امنیت جهانی قلمداد کرد، گفت:

آقای وزیر! شما ایران را تهدیدی در راستای اشاعۀ سلاح های هسته ای دانستید. شما می دانید که ایران بمب هسته ای ندارد و هیچ نشانه ای مبنی بر انحراف برنامه هسته ای ایران به سمت ساخت بمب مشاهده نشده است. شما می دانید که اسراییل تنها کشوری است در خاورمیانه که بمب هسته ای دارد و حقیقت امر اینست که 400 بمب هسته ای اسراییل صلح و امنیت خاورمیانه را تهدید می کند.

سفیر پیشین کشورمان در ادامه با طرح این پرسش از وزیر فرانسوی که:" چرا شما یک کلمه در مورد این واقعیت صحبت نکردید و نمی کنید؟" افزود:

آقای وزیر! شما بهتر می دانید که هدف اول معاهده ان‌پی‌تی، خلع سلاح هسته ای است. پنج قدرت بزرگ مذاکره کننده با ایران دارای 22000 بمب هسته ای هستند و 40 سال است که معاهدۀ ان‌پی‌تی را زیر پا گذاشته و نقض کرده اند.

موسویان در ادامه گفت: آیا شما 22000 بمب هسته ای را نابود کرده اید؟ چرا فرانسه بمب های هسته ای خود را نابود نکرده و چرا ان‌پی‌تی را نقض کرده است؟ برعکس فرانسه و قدرتهای بزرگ با کشورهایی که ان‌پی‌تی را نپذیرفته و بمب هسته ای ساخته اند مثل اسراییل و پاکستان و هند رابطه استراتژیک برقرار کرده و همۀ تحریمها را علیه ایران اعمال نموده است؛ در حالیکه ایران عضو معاهدۀ ان‌پی‌تی است و بمب هسته ای ندارد و جالب تر اینکه فرانسه به اسراییل کمک کرد تا بمب هسته ای بسازد.

سیدحسین موسویان در پایان افزود: چرا این واقعیتها را نادیده می گیرید؟

وزیر دفاع فرانسه در پاسخ نتوانست به هیچیک از سوالات مطرح شده توسط موسویان در مورد برنامه هسته ای پاسخ بدهد و صرفاً گفت که فرانسه و آژانس بین المللی انرژی و سایر قدرتها هنوز در مورد صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران قانع نشده اند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج