دوپینگ به سینما رسید
۲۶۶۸۳۶
۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵
۱۵۰۰۳
به دنبال اعتراض پخش‌کننده فیلم «ارغوان» به تصمیم شورای صنفی نمایش برای پایان دادن اکران این فیلم در گروه سینمایی کوروش به دلیل تخلف سازندگان، سخنگوی این شورا تاکید کرد تبلیغ در سینمایی که سرگروه اکران یک فیلم است،‌ تخلف به شمار می‌آید.
آی سینما: به دنبال اعتراض پخش‌کننده فیلم «ارغوان» به تصمیم شورای صنفی نمایش برای پایان دادن اکران این فیلم در گروه سینمایی کوروش به دلیل تخلف سازندگان، سخنگوی این شورا تاکید کرد تبلیغ در سینمایی که سرگروه اکران یک فیلم است،‌ تخلف به شمار می‌آید.

امروز شورای صنفی نمایش اعلام کرد از این هفته سه فیلم جدید روی پرده می‌آیند و فیلم «ارغوان» ساخته امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی هم به دلیل تبلیغ در سینمای سرگروه خود، متخلف شناخته شده و تنها می‌تواند تا روز چهارشنبه گروه سینمایی خود را حفظ کند و سپس جای خود را به فیلم «ناهید» خواهد داد.

این خبر با واکنش مهدی صباغ‌زاده پخش‌کننده و امید بنکدار کارگردان «ارغوان» مواجه شد. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با آی سینما با تأکید بر وقوع تخلف، فروش بلیت توسط هنرمندان در سینماهای سرگروه را «دوپینگ» توصیف کرد: «این فیلم طبق قراردادی که با سینما کوروش داشته است، نتوانسته به کف فروش دست پیدا کند و اکران آن تنها تا چهارشنبه این هفته ادامه خواهد داشت. طبق قانون، هرگونه فعالیت تبلیغاتی در سینمای سرگروه  که باعث افزایش کف فروش یک فیلم شود، تخلف به‌حساب می‌آید و به‌نوعی دوپینگ است. چون برای میزان کف فروش یک فیلم، فروش فیلم موردنظر در سینمای سرگروه محاسبه می‌شود.»

فرجی در پاسخ به این پرسش که چرا برای «قندون جهیزیه» علی ملاقلی پور چنین تخلفی ثبت نشد، گفت: «سرگروه فیلم «قندون جهیزیه» پردیس سینمایی زندگی بود، اما آقای ملاقلی پور در پردیس آزادی دست به تبلیغ فیلم خود زد. طبق قانون، تبلیغات بازیگران و عوامل یک فیلم در سینماهای زیرگروه مانعی ندارد و این محدودیت تنها در سینماهای سرگروه وجود دارد.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج