عکس: چندش‌آورترین غذاهای دنیا!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۶۸۴۷۸
۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۸
۱۵۵۴۹
از ادرار گاو تا رتیل سرخ شده
یکی از تفریحات ما خوردن غذاهای لذیذ است، اما گویا تعریف غذای لذیذ با توجه به فرهنگ هر کشور متفاوت است. آیا می‌توان تارانتولای سرخ شده و عقرب را جزو غذاهای لذیذ حساب کرد؟
وبسایت فرادید: یکی از تفریحات ما خوردن غذاهای لذیذ است، اما گویا تعریف غذای لذیذ با توجه به فرهنگ هر کشور متفاوت است. آیا می‌توان تارانتولای سرخ شده و عقرب را جزو غذاهای لذیذ حساب کرد؟
 
رتیلِ سرخ شده - کامبوج

به گزارش تلگراف، ترس از عنکبوت یکی از رایج‌ترین فوبی‌ها است. اگر کسی از عنکبوت می‌ترسد، پس بهتر است هیچ گاه به کامبوج نرود! تارانتولا که در واقع نوعی رتیل محسوب می‌شود، هم بزرگ است و هم چندش آور.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

در بازارهای پنوم پن (پایتخت کشور کامبوج) و در شهر اسکون، عنکبوت سرخ شده برای مصرف مردم محلی و همچنین گردشگران ماجراجو فروخته می‌شود. اگر از دست فروش‌ها تارانتولای سرخ شده بخرید، مجبور خواهید بود که با یک تارانتولای زنده بازی کنید و همزمان برادران پشمالویش را بجوید! این غذا فقط به افراد شجاع توصیه می‌شود و گفته شده که مزه‌ی آن چیزی شبیه «لیس زدن تار عنکبوت نمناک» است.
 
خوکچه هندی – پرو

زنده‌ی این حیوان شما را به وجد می‌آورد، اما وقتی آن را در بشقابتان مشاهده می‌کنید، اصلا دوست ندارید به آن لب بزنید. مردم پرو از آن جهت که خوکچه هندی منبع غنی پروتئین محسوب می‌شود، آن را می‌خورند. ساکنین روستاهای کوه‌های آند آن را کوی نامیده و پیش از مصرف، آن را کاملا سوخاری می‌کنند. آن‌ها سر و دست و پاهای خوکچه هندی را جدا نمی‌کنند. گوشت خوکچه هندی چندان لذیذ نیست و پوست آن هم حتی کمی جر است. مزه‌ی خوکچه هندی کمی شبیه خرگوش است.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

پنیر گندیده – ساردنی، ایتالیا

بر روی جعبه این غذا هشدار سلامتی زده شده که خود نشان‌دهنده‌ی میزان خطرناک بودن آن است. غذاهایی که کرم حشره به آن‌ها می‌زند، مستقیم راهی سطل زباله می‌شوند، اما رویه تجزیه پنیر گندیده یا «کازو مارزو» توصیه شده است. پنیر «پِکورینو ساردو» را در گوشه‌ای قرار می‌دهند تا حشره پنیر در آن تخم‌گذاری کند. کرم پنیر از پنیر تغذیه می‌کند و به فرآیند تخمیر کمک می‌کند. مصرف این پنیر در اروپا منع قانونی دارد.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

کوسه مخمر – ایسلند

در ایسلند به این غذا «هاکارل» گفته می‌شود و محبوبیت بالایی هم دارد. زمان تهیه این غذا سه ماه طول می‌کشد، زیرا باید گوشت کوسه را پیش از مصرف به مدت سه ماه در جای خاصی قرار دهند. سپس گوشت را به تکه‌های کوچکتر تقسیم کرده و اجازه می‌دهند که چند ماه دیگر نیز باقی بماند. این غذای بوی خیلی بدی دارد، اما مزه آن چندان بد نیست.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

قهوه‌ی تهیه شده از فضله‌ی گربه‌ی زباد – آسیا

دانه‌های قهوه به خورد گربه‌ی زباد داده شده و پس از گذر از سیستم گوارشی و دفع آن، تفت داده می‌شود. کشاورزان به این جانوران راسو مانند اجازه می‌دهند تا محصولاتشان را بخورند. آن‌ها سپس فضله‌ی این جانوران را جمع کرده و می‌فروشند. گفتنی است این نوع قهوه را در مغازه‌های لندن هم می‌توان پیدا کرد.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

فوگو – ژاپن

این غذا نسبت به غذاهای دیگر کمتر چندش‌آور است. اگر در تهیه‌ی فوگو یا همان بادکنک ماهی دقت نکنیم، این غذا می‌تواند مرگ‌آور باشد. دلیلش نیز وجود سم تترو دوتوکسینِ موجود در کبد، تخمدان و پوست این ماهی است. سم فوگو هیچ پادزهر شناخته‌شده‌ای نیز ندارد.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا
 
بالوت – فیلیپین

فرض کنید می‌خواهید تخم مرغ یا تخم اردک را طبق معمول همیشه بخورید، اما متوجه می‌شوید که در آن تخم، رویان شکل گرفته است. فیلیپینی‌ها این غذا را «بالوت» می‌نامند و آن را دوست دارند! بالوت در واقع غذایی رایج در فیلیپین محسوب می‌شود و به رویان شکل گرفته‌ی تخم مرغ و اردک اطلاق می‌شود. آن‌ها بالوت را آب‌پز کرده و با پوست می‌خورند.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

هشت پای زنده – ژاپن و کره

برای اکثر مردم، خوردن اختاپوس زنده کاری بسیار دشوار است. برخی از افراد حتی این کار را ظالمانه می‌دانند و می‌گویند که هشت پا خودش را به دور چوب غذاخوری می‌چرخاند تا مانع از بلعیده شدنش شود. یکی از کسانی که این غذا را امتحان کرده می‌گوید که انگار «یک مهمانی در دهانتان گرفته‌اید!» البته اگر آلت مکنده‌ی هشت پا به اندام داخلی بچسبند، می‌تواند خطرناک باشد.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

کژدم – چین، ویتنام

کژدم نیز مانند رتیل به صورت سرخ شده خورده می‌شود. البته در بعضی جاها، روکشی شکلاتی بر روی آن می‌کشند و یا آن را در سوپ می‌اندازند. گفته می‌شود که این غذا خواص درمانی فوق‌العاده‌ای دارد و گردشگران نیز از آن استقبال می‌کنند.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

میوه خارگیل – جنوب شرق آسیا

بوی خارگیل یا دوریان آن‌قدر زننده است که مصرف آن در تاکسی‌ها و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی ممنوع شده است. آنتونی برجس، رمان نویس، خوردن میوه خارگیل را این‌گونه توصیف می‌کند: «مثل این است که در مستراح تمشک می‌خورید!»
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

موش – ویتنام، تایلند، لائوس

موش‌ها در مناطق روستاییِ ویتنام به محصولات کشاورزی حمله می‌کنند. کشاورزان نیز آن‌ها را گرفته و در برگ‌های درخت موز می‌پیچانند و سپس آن‌ها را به عنوان شام می‌‎فروشند. در تایلند، موش را به یک تکه چوب کشیده و آن را روی آتش می‌گیرند. خفاش هم غذای محبوبی در آنجا است.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

ادرار گاو – هند

برخی از مردم هند بر این باورند که ادرار گاو خواص درمانی دارد. از این رو، ادرار گاو مانند شیر و ماست در برخی نقاط هند فروخته می‌شود. یک مرکز پژوهشی در شهر هاریدوار هند به تازگی اعلام کرده که قصد دارد نوشابه‌ای از ادرار گاو تولید کند که با پپسی و کوکاکولا رقابت خواهد کرد.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

آلت تناسلی گاو – چین

این غذا نوعی برانگيزنده‌ جنسى‌ِ سنتی به حساب می‌آید و در نقاط مختلف خاور دور مصرف می‌شود. حتی در سال 2008 و در جریان المپیک چین، مشخص شد که برخی از ورزشکاران سوپ آلت تناسلی گاو را در منوی هفتگی‌شان سفارش داده‌اند. مشخص نیست که آیا این غذا با طلاهایی که گرفته‌اند، ارتباط دارند یا خیر!
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

پای باله‌ی فوک – کانادا

کلوچه یا پای باله‌ی فوک معمولا در عید پاک خورده شده و از سنت‌های قدیمی مردم ایالت نیوفاوندلند به شمار می‌رود.
 
تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا

سر گوسفند – نروژ

نروژی‌ها در شب کریسمس سرِ بره را حدود سه ساعت جوشانده و سپس آن را مصرف می‌کنند. این غذا در نروژ «اسمالاهووه» نامیده می‌شود. بر اساس آداب و رسوم غذا خوردن نروژی‌ها، در ابتدا باید گوش و چشم‌های آن خورده شود. البته مشابه این غذا در ایران نیز یافت می‌شود. «کله پاچه» یکی از غذاهای محبوب در ایران به شمار می‌آید.

تصاویر/ چندش‌آورترین غذاهای دنیا
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1394/09/01
خوب چرا کله پاچه رو در غذاهای چندش اور اوردید؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
از نظر خارجی ها چندش آوره.
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1395/05/17
ادرار گاو اااااااووووووقققققققققققققق
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر