رابرت دنیرو: آهنگ های بیتلز و رولینگ استونز را دوست دارم
۲۶۸۸۶
۱۲ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۷
۸۰۸۸
اصلا نمی دانم یک پاکت شیر چیست. اما این روزها همه چیز خیلی گران شده و احتمالا باید 4 دلار یا در همین حدود باشد. واقعا آنقدر است؟ خب به اندازه 4 دلار بد نیست!

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: برای همه جذاب است. مردی که فاتح دو اسکار خوش آب و رنگ بوده و ترکیب ایتالیایی- امریکایی به او هم سرخوشی و بی قید و بند بودن ایتالیایی ها را هدیه کرده و هم خوشفکر بودن امریکایی ها را. ماهنامه امپایر هر شماره یکی از صفحاتش را به گپ و گفتی کوتاه با ستاره های سینما اختصاص می دهد.

آنها در این گفت و گوهای سرگرم کننده درباره همه چیز حرف می زنند. البته غالبا بازیگرهای درجه دو در این گفت و گو شرکت می کنند اما این بار آنها روبروی رابرت دنیروی بزرگ نشسته اند. دنیروی نازنین این بار از زندگی و کارش گفته است.او تهیه کننده قطعه موسیقی پرفروش و پرطرفدار we will rock you است و بابی میلک هم اسم مستعارش است. امپایر به رسم دیرینش، در ابتدا سه حقیقت درباره دنیرو را که کسی نمی داند، رو کرده است و بعد سراغ گفت و گو رفته.

ترجمه این مصاحبه خواندنی را به نقل از «کافه سینما» بخوانید. دنیرو در این گفت و گو اعتراف کرده که از آدم هایی که به پالایش روحشان می پردازند، خوشش می آید. با این اوصاف او داریوش مهرجویی را مخصوصا بعد از «نارنجی پوش» هم می پسندد!

چه غذایی را خوب درست می کنید و به قول معروف امضایتان پای آن غذاست؟

- من آشپزی نمی کنم ولی بلدم یک فنجان قهوه خوب درست کنم. همه چیز را درباره یک فنجان قهوه خوب می دانم.

در اولین نمایش مدرسه تان چه نقشی را بازی می کردید؟

- نقش آن شیر ترسوی «جادوگر شهر اُز» را بازی می کردم. 10 ساله بودم. او خدای من! زمان زیادی گذشته. خیلی خوب بود. سرگرم کننده بود. وقتی 10 ساله هستید بازیگری اصلا آن چیزی نیست که وقتی بزرگتر شدید به آن فکر می کنید. قضیه اش کاملا متفاوت است.

می توانید یک خط شعر برایمان بخوانید؟

- نه.

هیچ وقت تجربه های ماوراء الطبیعی و روح و ارواحی داشته اید؟

- بله. من با واسطه های روحی ملاقات کرده ام و با مردمی که چیزهایی به من می گویند که نمی دانم چطور از آنها خبردار شده اند. کل این ماجرا شگفت انگیز و جالب است. هیچ راهی وجود ندارد که آنها متوجه چنین چیزهای خاصی بشوند و آنها را به زبان بیاورند. در نتیجه باید بگویم که جواب دیگری ندارم مگر اینکه بگویم مجبورم باور کنم در وجود آنها چیزی هست. چیزی که باعث می شود آنها مسائل ذهنی و روحی را جذب کنند.تجربه ناراحت کننده ای بود؟

- من که ناراحت نشدم. اگر با سوءنیت انجامش می دادند ناراحت میشدم. آنها فقط اگر خودتان بخواهید درباره تان حرف می زنند.

کلمه مورد علاقه شما در زبان انگلیسی چیست؟

- تزکیه ون پالایش (refinement). من تزکیه را دوست دارم. آدم هایی که خودشان را پالایش می کنند، دوست دارم، نه افراد متظاهر را آنهایی که واقعا اینطوری هستند.

بهترین چیزی که درباره شهر زادگاهتان می توانید بگویید چیست؟

- نیویورک؟ اینکه مردم گوناگونی را در خودش جا داده است. شما می توانید این را یک امتیاز بزرگ در نظر بگیرید که من به راحتی و فقط با گرفتن یک تاکسی و رفتن از این سر شهر به آن سر شهر با فرهنگ های متنوعی آشنا می شوم و چیزهای زیادی درباره آنها کشف می کنم.

آیا پیش آمده که مردم در خیابان دیالوگ های فیلم هایتان را به خودتان تحویل دهند؟

- بله چند باری این اتفاق افتاده است. دیالوگی که معمولا به من می گویند این است: «تو داری با من حرف می زنی؟» (دیالوگ فیلم راننده تاکسی مارتین اسکورسیزی). خیلی خوب است. جالب است.

قیمت یک پاکت شیر چقدر است؟

- اصلا نمی دانم یک پاکت شیر چیست. اما این روزها همه چیز خیلی گران شده و احتمالا باید 4 دلار یا در همین حدود باشد. (وقتی جواب را می شنود:) واقعا آنقدر است؟ خب به اندازه 4 دلار بد نیست!

آیا تا به حال کسی را دیده اید که تاثیر خوبی رویتان گذاشته باشد؟

- الک بالدوین را دوست دارم. او عادت داشت کارهای خیلی بامزه ای در برنامه «شنبه شب ها» انجام دهد.

بیتلز را ترجیح می دهید یا رولینگ استونز؟

- آهنگ های بیتلز و رولینگ استونز را دوست دارم. هر دویشان به دلایل متفاوتی فوق العاده اند.

بدترین جراحتی که تاکنون داشتید چه بوده است؟

- نمی دانم. هیچ وقت خیلی بد زخمی و مجروح نشده ام. در این باره کاملا خوش شانس بوده ام.

چه کاری هست که شما از همه کسانی که می شناسید، بهتر آن را انجام می دهید؟

- مطمئن نیستم. سوال سختی است.

از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنید؟

- مدت هاست که استفاده نکرده ام. بعد از 11 سپتامبر برای مدت کوتاهی با بچه ها از آن استفاده می کردم. وقتی می خواستم بچه ها را به مدرسه برسانم. قبلا عادت داشتم همیشه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنم چون بهترین راه گشتن در نیویورک همان است.

حالا فقط در نیویورک رانندگی می کنم. اذیت هم نمی شوم. می توانم این کار را انجام دهم. وقتی با ماشین مرا در شهر می چرخانند، کارهای زیادی انجا می دهم. مطالعه می کنم و به تلفن ها جواب میدهم.

هیچ وقت از شهرت تان استفاده کرده اید که یک میز بهتر در رستوران انتخاب کنید؟

- این یکی از فواید مشهور بودن است. شما می توانید یک میز بهتر داشته باشید و می توانید در آخرین لحظه میز رزرو کنید. این چیزی است که من همیشه درباره اش چیزهای بامزه ای تعریف می کنم. باید بگویم که خیلی خوب است!

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج