ایمپلنت مغزی برای بازگرداندن خاطرات!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۶۹۴۶۳
۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵
۹۹۶۰
وقتی خبر پروژه‌ی جدیدی از دارپا (DARPA) به گوش می‌رسد، باید منتظر عجیب‌ترین‌ها باشیم. این بار هم با پروژه‌ای دیگر طرف هستیم که گویی از دل فیلم‌های علمی-تخیلی بیرون آمده است: یک ایمپلنت مغزی‌‌ که قادر است خاطرات از دست رفته را بازگردانی کند. با زومیت همراه باشید.
وبسایت zoomit.ir - مسعود توکلی: وقتی خبر پروژه‌ی جدیدی از دارپا (DARPA) به گوش می‌رسد، باید منتظر عجیب‌ترین‌ها باشیم. این بار هم با پروژه‌ای دیگر طرف هستیم که گویی از دل فیلم‌های علمی-تخیلی بیرون آمده است: یک ایمپلنت مغزی‌‌ که قادر است خاطرات از دست رفته را بازگردانی کند. با زومیت همراه باشید.

آخرین پروژه‌ دارپا: ایمپلنت مغزی برای بازگرداندن خاطرات از دست رفته

دارپا (DARPA) یا سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته‌ی دفاعی (Defense Advanced Research Projects Agency) سازمانی نظامی است که مسئولیت توسعه‌ی فناوری‌های جدید برای استفاده در ارتش امریکا را بر عهده دارد. جدیدترین پروژه‌ی این سازمان که توسط شخص باراک اوباما حمایت می‌شود، برنامه‌ی بازگردانی حافظه‌ی فعال (RAM: Restoring Active Memory) نام دارد. هدف پروژه‌ی RAM که به تازگی توسط دارپا اعلام شده است، ایجاد یک رابط عصبی قابل کاشت در مغز است که برای بازگردانی خاطرات از دست رفته‌ در کسانی که از صدمات مغزی رنج می‌برند طراحی شده است.

طبق بیانیه‌ی دارپا در کنفرانس خبری، آسیب‌های تروماتیک عصبی (TBI) به طور سالانه تقریباً ۱.۷ میلیون شهروند غیر نظامی و ۲۸۰ هزار نظامی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. TBI علاوه بر ایجاد اختلال در یادآوری خاطرات قبل از آسیب دیدگی، قابلیت ذخیره‌ی خاطرات جدید را نیز محدود می‌کند. برنامه‌ی جدید دارپا به کمک تکنولوژی، شکاف‌های به وجود آمده در مغز بر اثر آسیب دیدگی را پر خواهد کرد. به بیان دیگر کسانی که از آسیب‌های مغزی رنج می‌برند، دیگر لازم نیست نگران خاطرات از دست رفته‌ی خود باشند.

برنامه‌ی RAM که بخشی از طرح ابتکاری بزرگ‌تری است، هدف خود را در دو مرحله دنبال می‌کند. در مرحله‌ی اول دارپا امیدوار است بتواند یک مدل محاسباتی چندمقیاسی توسعه بدهد که چگونگی کدنویسی خاطرات توسط نورون‌ها در مغز را توصیف کند. با فرض اینکه این مدل بتواند اطلاعات مورد نیاز را گردآوری کند، قدم بعدی توسط دارپا ایجاد یک رابط عصبی با قابلیت پل زدن بین شکاف‌های به وجود آمده در مغز بعد از یک آسیب تروماتیک است. اساس کار این ایمپلنت، تحریک قسمتی از مغز برای بازیابی توانایی‌اش در ایجاد خاطرات جدید است.

دارپا می‌گوید قصد دارد بر روی تعدادی از داوطلبان انسانی برای آزمایش‌های بالینی کار کند و همچنین تحقیقاتی بر روی حیوانات نیز انجام دهد. در آزمایش بر روی داوطلبان، هدف افرادی است که از آسیب دیدگی‌های تروماتیک مغزی رنج می‌برند و در یادآوری خاطرات با مشکل روبرو هستند. همچنین افرادی که از بیماری‌های اعصاب و روان رنج می‌برند و قرار است تحت جراحی مغز قرار بگیرند هم از دیگر اهداف آزمایش هستند. دارپا می‌گوید از جنبه‌های اخلاقی، حقوقی و اجتماعی آزمایش بر روی انسان و حیوان آگاه است. مدیر برنامه‌ی تکنولوژی‌های بیولوژیکی دارپا، جاستین سانچز در مصاحبه‌ با Popular Science می‌گوید:

    همانطور که تکنولوژی این دستگاه‌های کاملاً قابل کاشت در مغر بهبود می‌یابد، و همزمان با درک بهتر ما از چگونگی تحریک دقیق‌تر مغز برای دستیابی به بهترین اثرات درمانی، باور دارم که می‌توانیم به ظرفیت بالایی برای کمک به رزمندگان مجروح و دیگر افرادی که از مشکلات عصبی رنج می‌برند برسیم.

هیچ جدول زمانی رسمی برای انتشار نتایج برنامه‌ی RAM منتشر نشده است. با این حال دارپا می‌گوید آزمایش‌های بالینی خود را از ماه سپتامبر آغاز کرده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این برنامه برای افراد غیر نظامی که از آسیب‌های مغزی رنج می‌برند هم گسترش پیدا خواهد کرد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United States
19:31 - 1394/09/03
خیلی جالبه
شاید بشه برای بیماران آلزایمری هم استفاده کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر