پرنده‌های صلح روی گردن شما
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۷۰۳۹
۲۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۹
۱۴۶۳۰
پرنده‌هایی كه نشان صلح‌ هستند، رواق‌ها و قرینگی‌هایی كه اعتبارشان را از تاریخ كهن ایران می‌گیرند، انار، درخت، آب، همه و همه یكجا جمع شده‌اند تا طرح‌ تازه‌ای از گردن‌آویزها و گوشواره‌های همیشگی را به تصویر بكشند.
برترین مجله اینترنتی ایران


 برترین ها: پرنده‌هایی كه نشان صلح‌ هستند، رواق‌ها و قرینگی‌هایی كه اعتبارشان را از تاریخ كهن ایران می‌گیرند، انار، درخت، آب، همه و همه یكجا جمع شده‌اند تا طرح‌ تازه‌ای از گردن‌آویزها و گوشواره‌های همیشگی را به تصویر بكشند. ریحانه راعی به اعتبار دانش تصویرسازی در هر كدام از این آویزها كه هر كدام طرح‌هایی به روز شده از زیورآلات دوره ساسانی هستند، یك داستان را به تصویر كشیده است. داستانی كه پرنده‌ها در آن نشان صلح‌هستند و جایگاه ویژه‌ای دارند. این گزارش نگاهی است به آثار دست‌ساز ریحانه‌ راعی، هنرمندی كه دست‌ساخته‌هایش تلفیقی است از هنر جواهرسازی و تصویرسازی.طرحی از درخت كاج

طرح اصلی این آویز از فرم اشك كه یكی از فرم‌های آشنا در جواهرات و زیورآلات دوره ساسانی است الهام گرفته شده است. المان اشك به دلیل استفاده از فیروزه مشجر، در این آویز طرحی از درخت كاج را به تصویر می‌كشد كه یك پرنده به‌دنبال دانه، بر فراز آن پرواز می‌كند. این آویز تركیبی از طلا و نقره در كنار سنگ‌های مروارید و مرجان است.

صدف و نقره در كنار هم

این آویز یك كار متفاوت در میان همه طراحی‌های خانم راعی است. با تمام آرامشی كه در آن وجود دارد نشانی از پرنده‌های خانم راعی در آن نیست. این آویز كه كاملا بداهه طراحی شده تركیبی است از صدف، برنج و نقره.

از دل تاریخ

قرینگی كه در طرح​های ساسانی بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد زمینه اصلی طراحی این آویز است. فرم‌های حلزونی این آویز هم از نقش‌های آشنایی است كه در لباس‌ها و حتی گچبری‌های به جا مانده در بناهای ساسانیان بسیار به چشم می‌خورد. این گردنبند تركیبی است از مس و برنج.

به یاد گلیم‌های ایرانی

نقش هندسی این آویز برگرفته از نقوش هندسی گلیم‌های ایرانی است. این آویز هم ماجرای درخت و پرنده را دارد، البته پرنده‌ای كه در حال دانه چیدن است. این آویز تركیبی از نقره طلا و عقیق است.

وقتی پرنده آرام می‌گیرد

الهام‌بخش طراحی این گل سینه، رواق‌های آشنایی است كه نه تنها در بناهای دوره ساسانی بلكه در ظروف نقش برجسته آن دوره هم به شكل خطوطی تكرار‌شونده به چشم می‌خورند. پرنده هم كه از المان آشنای طراحی‌های خانم راعی است با فرمی برگرفته از بته‌‌جقه‌های ایرانی به آرامی درون این رواق نشسته است. این گل سینه تركیبی از مس و برنج است.

زیر سایه كاج...

این آویز، داستان پرنده‌هایی است كه روی زمین باران خورده، دور قطره‌ای آب(سنگ فیروزه) زیر سایه درخت كاج(سنگ زمرد) نشسته‌اند. این آویز تركیبی است از طلا و نقره در كنار سنگ‌های فیروزه، زمرد و مروارید.

پرنده به نشانه صلح

حلقه با آویزهای مروارید از فرم‌های آشنایی است كه در گوشواره‌های به جا مانده از جواهرات دوره ساسانی بسیار به چشم می‌آید. این آویز با الهام از همان گوشواره طراحی شده است. البته پرنده، نماد صلح طراحی‌های خانم راعی هم در این طرح دیده می‌شود. این آویز تركیبی است از نقره آبكاری شده، طلا و مروارید.

با من حرف بزن

داستان این آویز ارتباط بین دو پرنده در فضایی كوچك است، پرنده‌ای كه روی زمین كنار قطره‌ای آب نشسته(سنگ فیروزه) و دیگری كه بالای درخت جا خوش كرده است. نقره آبكاری شده و سنگ فیروزه متریال اصلی تشكیل‌ این آویز هستند.

روی شاخه تاریخ

یك شاخه درخت كه اسپیرال‌های دوطرف آن یادآور هنر ساسانی هستند و پرنده كه روی این شاخه به جا مانده از تاریخ، آرام گرفته است، داستان این آویز دوست‌داشتنی را تشكیل می‌دهند كه تركیبی از برنج، مس و نقره است.

به نشان آرامش

در این آویز خبری از پرنده‌ها نیست؛ اما به نشانه آرامش و صلحی كه در همه كارهای او وجود دارد، فرم هندسی آویز (مربع) با انحنا‌های نرمی كه به آن داده شده منعطف‌تر به‌نظر می‌آید به‌خصوص كه همین انحنا در درختچه‌های كوچكی كه در قاب جا داده شده‌اند هم تكرار شده است. این آویز تركیبی است از نقره آبكاری شده، سنگ رز و گارنت.

به نام او...

در این آویز، پرنده‌های خانم راعی به نام االله پناه می‌برند و از این نام آرامش می‌گیرند. این آویز تركیبی است از طلا، نقره و عقیق.

طاووس‌های آشنا

طاووس یكی از طرح‌های آشنای دوران ساسانی است. در طراحی این آویز علاوه بر الهام از این طرح از قرینگی كه یكی از قواعد هنر ساسانی است بهره گرفته شده. این آویز تركیبی است از نقره و فیروزه.

نشان زندگی و زایندگی

انارنماد زایندگی در هنر ایرانی است. این آویز برای به تصویر كشیدن این باور تركیبی است از 2 انار در دل یكدیگر با استفاده از فلز طلا و نقره.

از تارو پود پارچه‌ها

این گل‌سینه برگرفته از نقوشی است كه روی پارچه‌های ساسانی به كرات به چشم می‌خورد. این نقش از تارو‌پود پارچه‌ها جدا شده و با استفاده از نقره به قالب حجم درآمده است. البته با خطوطی منعطف‌تر و با انحناهای بیشتر. این گل‌سینه تركیبی است از نقره و سنگ فیروزه.

با نامی مقدس

این بار پرنده‌های خانم‌ راعی در پناه نام علی آرام گرفته‌اند. در نوشتن این نام، به نوعی از خط معلی كه استاد حمید اعجمی مبدع آن است الهام گرفته شده. آویز هم تركیبی است از برنج و مس.


انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:1
Sweden
15:19 - 1391/04/22
سلام
ای کاش یه فروشگاه اینترنتی هم داشتین که این جواهرات رو بشه خریداری کرد
پاسخ ها
زیبا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۳
باهات موافقم میترا جون!
+++++++++++++++++++++++++++
برای تو!
خانم
Canada
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۶
ریحانه راعی رو سرچ کن سایت داره :)
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1391/04/23
خیییییییییییییییلللللللللللللللی خوشگلن!!!!!
Canada
12:10 - 1393/01/06
عالیییییییییییی ان اینا!
ممنوووووووووووون :)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر