با الهام حمیدی از ورشکستگی تا بازیگری
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۷۱۳۱۱
۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۱
۲۸۳۹۴
الهام حمیدی چهره محبوبی است؛ آنقدر كه طیف گسترده‌ای از مردم او و كارهایش را در این سال‌ها دوست داشته‌اند و هرگز نمی‌شود توانایی‌ها و استعدادش را منكر شد.
مجله زندگی ایده آل - محمد حسین‌زاده، مصطفی رفعت: الهام حمیدی چهره محبوبی است؛ آنقدر كه طیف گسترده‌ای از مردم او و كارهایش را در این سال‌ها دوست داشته‌اند و هرگز نمی‌شود توانایی‌ها و استعدادش را منكر شد. او سال‌ها دختر معصوم سینما و تلویزیون بوده؛ هرچند در كارهای مختلفی این قالب را شكسته اما هنوز هم همان شمایل را یدك می‌كشد؛ شاید به این خاطر كه ذاتا مهربان و آرام است.

او حتی وقتی از حضور شایعات در زندگی‌اش صحبت می‌كند، لبخند بر لب دارد و هنگام حرف‌زدن از صفحات مجازی كه به دروغ نامش را با خود یدك می‌كشند، عنوان می‌كند كه این چیزها او را به خنده می‌اندازد. او جزو سیمرغ‌داران بازیگری است اما همچنان یك چهره خاكی و در دسترس رسانه‌هاست. با وی درباره حال و هوای این روزهایش، شایعاتی كه پیرامونش هست، شبكه‌های مجازی، زندگی شخصی، بیم‌ها و امیدهایش و علایق شخصی‌اش صحبت كردیم... .

حس عذاب‌آور بیكاری

این روزها استراحت می‌كنم؛ البته قطعا این استراحت ناخواسته است وگرنه به استراحت و دوری طولانی‌مدت از كار علاقه‌ای ندارم. این مساله باعث دلگیری من شده است چون به هر حال ما بازیگران یک‌جورهایی با كارمان انس داشته در دوران بیكاری احساس بسیار بدی داریم. درست است كه بازیگری كار سختی است اما واقعا بیكار بودن حس عذاب‌آوری است.

از اسم من سوءاستفاده می کنند

باندبازی‌های علنی

زمان‌هایی مثل حالا كه مدت طولانی كار نمی‌كنم و به عبارتی كار خوب آنقدر ساخته نمی‌شود كه به من هم پیشنهاداتی شود، نه‌تنها دلگیر می‌شوم كه ممكن است حس نگرانی و حتی ترس هم در من ایجاد شود كه چه خواهد شد؟ شما می‌بینید كه عده‌ای خاص همیشه در حال كار كردن هستند؛ كاملا این حرفه تبدیل به باندبازی شده است. اینكه علت چنین رویكردی در سینما و بازیگری ما چیست را نمی‌توان قضاوت كرد اما كاملا همه این چند دسته بودن مشخص است. اگر در دسته‌ای باشید كار خواهید داشت وگرنه كاری وجود ندارد؛ مگر آنكه براساس سابقه‌ای كه دارید، پیشنهادی به شما شود که تا آن روز باید منتظر بمانید. این انتظار هم اصلا حس خوبی به دنبال ندارد.

منتظر می‌مانم تا. . .

برنامه من براساس صبر برای كاری است كه دوستش داشته باشم؛ یعنی یك‌بار امتحان كردم و باری به هر جهت جلو رفتم و به خاطر بیكاری، اولین پیشنهاد را پذیرفتم در حالی كه كار خوبی نبود و دوستش نداشتم. بعد از كارم پشیمان شدم که آن حس پشیمانی خیلی بدتر از بیكاری است و تاثیرات منفی زیادی دارد. برای همین همیشه منتظر می‌مانم حتی اگر طول بكشد تا كاری باب میل خودم انجام دهم. این مشكل جلو رفتن شاید به لحاظ اقتصادی به ضرر ما باشد؛ به خصوص وقتی جز بازیگری كاری برای كسب درآمد نداشته باشیم اما خودم این فشار مالی را به انجام كار بد ترجیح می‌دهم. دوست ندارم صرفا برای پول وارد كاری شوم كه بعد از پخش از تماشای آن خجالت‌زده باشم. از قدیم هم گفته‌اند ‌گر صبر كنی ز غوره حلوا سازی.

یك شكست تجاری بزرگ

دوره‌ای تصمیم گرفتم برای ایجاد یك حاشیه امن اقتصادی كار مزون لباس را شروع كنم اما از آنجا كه ‌آدم بدشانسی هستم به محض ورودم، دلار به سه‌برابر قیمت خود رسید و یك دفعه من كه با دلار ارزان شروع كرده بودم، متحمل ضرر مالی زیادی شدم. درواقع به جای آنكه باعث آرامش خاطر و سود شود، تبدیل به مقطعی شد كه به‌شدت ضرر كردم و این اتفاق چنان در روحیه‌ام اثر گذاشت كه كاملا از ریسك‌های مالی ترسیدم؛ حتی همین حالا هم بعضی دوستان پیشنهاد می‌دهند كه وضعیت بازار عوض شده و خوب است كه كارم را دوباره شروع كنم اما واقعا ترسیده‌ام و نمی‌توانم سمت كارهای تجاری بروم. ترجیح می‌دهم همان كار گاهی هست و گاهی نیست بازیگری را انجام بدهم.

زندگی در برج 72 ملت

شایعات كه زیاد است، بیننده و شنونده باید عاقل باشد. من خودم كلیپی كه از برج 72 ملت پخش شد را دیده‌ام. راستش من حدود پنج سالی هست كه در این برج ساكن هستم و اتفاقا برعكس آنچه عنوان می‌شود، واحدی معمولی دارم كه اتفاقا مستاجرش هستم. صاحبخانه بسیار خوبی دارم كه واقعا با من راه آمده است و اگر بشود شاید سال دیگر را هم تمدید كنم وگرنه من هم مانند سال‌های قبل باید دنبال خانه مناسب بگردم. آن خبرهایی كه عنوان می‌شود واقعا در این برج وجود ندارد. آن رقم‌های هنگفت نیست و شاید اجاره‌ای كه من پرداخت می‌كنم در حد خیلی از خانه‌های معمولی باشد. ما گاها صاحبخانه‌های منصف داریم و صاحبخانه من نیز یكی از آنهاست. ایشان به من لطف دارند و با اجاره‌ای مناسب امكان داده كه اینجا باشم.

دغدغه بزرگ اجاره‌ خانه

من سعی می‌كنم طوری كار انتخاب كنم كه از درآمدش بتوانم اجاره یك سالم را پرداخت كنم چون وقتی در عرصه بازیگری به زمان‌های بیكاری می‌رسید كه درآمدی وجود ندارد، اجاره خانه تبدیل به دغدغه بزرگی می‌شود. واقعیت این است كه مستاجر بودن بسیار سخت است و امیدوارم در ادامه سال با تغییراتی كه در دولت و اقتصاد ایجاد شده شرایطی فراهم شود كه همه بتوانند صاحب‌خانه شوند چون واقعا داشتن سرپناه و محلی برای زندگی خواسته بزرگی نیست.

بالا بودن مخارج زندگی

زندگی كه فقط داشتن خانه نیست. خرج‌های دیگری هم دارد. به هر حال ما هم از راه‌های دیگری مثل دعوت شدن به مراسم‌ها و ارگان‌ها و برنامه‌های اینچنینی درآمد جانبی داریم اما واقعیت این است كه این درآمدهای حاشیه‌ای آنقدر زیاد نیست كه جوابگوی هزینه‌ها در شرایط اقتصادی امروز كشورمان باشد. شاید بعضی‌ها با دیدن كلیپ برج 72 ملت بگویند ما داریم پول پارو می‌كنیم و. . . اما عمده صاحبخانه‌های این برج یا از قشر فوتبالیست‌ها هستند یا درآمدی خارج از حیطه بازیگری دارند. با پول بازیگری كه نمی‌شود این خانه‌ها را خرید.

حسرت بازیگران وطنی

نمی‌دانم چرا بعضی‌ها دوست ندارند بازیگرها در آرامش باشند. در همه جای دنیا ستاره‌ها زندگی مرفه و راحتی دارند. از بالیوود و هالیوود كه بگذریم در همین تركیه نیز همه ستاره‌ها زندگی مجلل و لوكسی دارند. اصلا قشر بازیگر قشر خاصی است كه باید این‌گونه باشد چون مدام زیر ذره‌بین هستند. وقتی یك مراسم هست، بازیگرها بیشتر مورد توجه هستند و به همین خاطر باید ظاهر آراسته و مرتبی داشته باشند. در ایران درصد قابل توجهی از بازیگران حتی خانه شخصی ندارند و مستاجر هستند؛ مگر آنكه از خانواده‌ای مرفه آمده باشند یا در كنار بازیگری حرفه‌ای پولساز داشته باشند وگرنه از پول بازیگری، این هزینه‌ها تامین نمی‌شوند.

بازیگرها عموما مجبورند با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارند. همه می‌خواهند بدانند تو چه لباسی می‌پوشی، كجا زندگی می‌كنی یا چه ماشینی سوار می‌شوی. برعكس ستاره‌های كاخ‌نشین آن سوی آب‌ها، ما در حسرت یك خانه‌ایم كه مال خودمان باشد. خود من به‌شخصه هیچ پشتوانه مالی ندارم و اگر خدایی ناكرده پایم بشكند و دو ماه در خانه باشم، هیچ‌كس در خانه مرا نمی‌زند كه آیا پول اجاره خانه‌ات را داری یا اصلا نان داری كه بخوری؟ اما وقتی یك سفر خارجی می‌روی همه درباره آن صحبت می‌كنند.

از اسم من سوءاستفاده می کنند

طبل توخالی بازیگری!

این را به تمام علاقه‌مندان بازیگری می‌گویم كه هر روز می‌پرسند چطور می‌شود بازیگر شد؟ بازیگری طبل توخالی است مانند یك حباب خوش آب و رنگ و پا در هوا كه هر آن می‌تواند بتركد، به یك مو بند هستید. بازیگر فقط باید عاشق باشد چون بازیگری یك عشق است وگرنه نمی‌توان روی آینده آن حساب باز كرد. شهرت آن هم مانند درآمدش گاهی هست و گاهی نیست. گاهی به خودم می‌گویم عاقبت من چه خواهد شد؟ آینده من چه شكلی است؟

لطف بزرگ خداوند

كلا آدمی نیستم كه دائما گله كنم اما در حال‌حاضر واقعا احساس بدی به من دست داده است. هرچند معتقدم خدا همیشه هوای بنده‌هایش را دارد و اگر دری را ببندد، در دیگری را باز می‌كند. او هیچ بنده‌ای را لنگ نمی‌گذارد. امیدت كه به خدا باشد، خودش می‌داند كجا هوایت را داشته باشد. من امیدم را از دست نمی‌دهم و خوشحالم در این 15 سال عمر كاری‌ام، كارهایی داشته‌ام كه هنوز درباره‌اش طوری حرف می‌زنند که انگار همین دیروز پخش شده است. هنوز از كارهایم تعریف می‌كنند و عمده كارهایم باب‌میل خودم بوده است. اینكه فراموش نمی‌شوم خودش یك نعمت است كه خدا به من داده و بابت این مساله خدا را شكر می‌كنم.

شرمنده خودم نیستم!

در این روزهای بیكاری ضمن آنكه زندگی عادی و روزانه مثل همه ‌آدم‌ها را دارم، گاهی فیلم می‌بینم، ‌مهمانی می‌روم، موسیقی گوش می‌دهم و كتاب می‌خوانم. در فیلم سوژه‌های مختلف را دنبال می‌كنم ولی سینما نمی‌روم. فیلم‌ها را تهیه می‌كنم و در خانه تماشا می‌كنم. از كارهای خودم آرشیو كاملی ندارم چون بعضی از آنها در دوره‌ای بودند كه باید ضبط می‌شد. هروقت دلم برای كارهایم تنگ شود، آنها را می‌بینم. خدا را شكر در كارهایم شاید كار متوسط باشد اما كاری نداشتم كه بگویم به خاطرش شرمنده‌ام. گاهی شما كاری را به خاطر شرایط خاص می‌پذیرید اما من سعی كرده‌ام كارهای این چنینی‌ام خیلی كم باشد و بیشتر منتظر هستم تا كار خوبی پیشنهاد شود.

سرمایه‌ای برای بازیگر

آراستگی و مراقبت از خود را جزء بایدهای زندگی‌ام می‌دانم. برایم مهم نیست لباسم حتی گرانقیمت نباشد اما مهم است كه لباس خاص و مناسبی بپوشم. چهره سرمایه یك بازیگر است و مرد و زن هم ندارد و برای حفظ این سرمایه باید تلاش كرد؛ البته من مخالف عمل‌های زیبایی هستم چون چهره طبیعی را دوست دارم اما كارهای مراقبتی را انجام می‌دهم و از كرم‌ها و لوسیون‌ها  برای حفظ شادابی و رطوبت پوست استفاده می‌كنم. ترجیح می‌دهم چهره‌ام همان الهام همیشه باشد تا یك چهره عمل شده تغییر یافته.

دائم جلوی آینه نیستم!

آدم خودشیفته‌ای نیستم كه مدام جلوی آینه بروم. حس می‌كنم خوشبختانه صورتم خوب مانده؛ اگرچه متوجه گذر عمر می‌شوم اما شكسته نشده‌ام. به نظرم عواملی مانند تغذیه مناسب یا خواب كافی و ورزش اهمیت دارند تا بازیگر بتواند چهره و ظاهر خودش را به خوبی حفظ كند.

اهمیت به تغذیه صحیح

رژیم غذایی خاصی ندارم؛ یعنی اینطور نیست كه فلان غذا را بخورم یا نخورم. سعی می‌كنم مراعات كنم. از هر غذایی كه دوست دارم می‌خورم اما متعادل و در حجم كم. اگر مثلا ناهار زیاد بخورم، شب شام نمی‌خورم وگرنه رژیم سفت و سختی ندارم. خودم را محدود نمی‌كنم. به قول معروف دوست ندارم حسرت به دل باشم؛  فقط رعایت می‌كنم.

ویژگی‌های یك آذرماهی

سفر رفتن را بسیار دوست دارم. من یك آذرماهی هستم و از ویژگی‌های متولدین این ماه این است كه همیشه آماده سفر هستند و چمدان‌شان بسته است که برای من هم همین‌طور است. البته سفر به دشت و بیابان و طبیعت را دوست ندارم. دلم می‌خواهد به جاهایی بروم كه ندیده‌ام؛ مثلا اگر روزی وضع مالی‌ام خوب شود، كشورهای دنیا را می‌گردم اما اگر نشد همین ایران خودمان كلی جاهای دیدنی دارد كه آنها را ندیده‌ام. كلا سفر را دوست دارم چون روح مرا تازه می‌كند.

مشغله‌های فكری قدیم

الهام حمیدی آدمی است كه زیاد اهل فكر و خیال است و به همین خاطر در مورد گذشته‌ام زیاد فكر می‌كنم. هرچند سعی می‌كنم آنقدر خودم را مشغول نگه دارم كه زیاد به فكر فرو نروم. به هر حال همه ما تصمیم‌های اشتباهی در زندگی‌مان گرفته‌ایم كه در آن لحظه فكر می‌كردیم درست است اما بعدها متوجه شدیم كه اشتباه است. گذشته، گذشته است و نمی‌شود كاری كرد جز آنكه غصه خورد. من اگر به گذشته فكر می‌كنم برای این است كه از آن درس بگیرم و آن اشتباهات را تكرار نكنم.

وابستگی‌های خانوادگی

كلا آدم خیلی وابسته‌ای هستم. به‌شدت عاشق خانواده‌ام و دوستان و كسانی هستم كه آنها را می‌شناسم؛ مثلا هرگز نتوانستم به مهاجرت فكر كنم و نمی‌توانم دور از خانواده‌ام زندگی كنم. یك جورهایی آدمی احساساتی و عاشق هستم. عاشق زندگی، خانواده، اطرافیان، دوستان و حتی خانه و كارم. وابسته بودن از جهاتی خوب و شیرین است اما به هر حال جاهایی هم سختی‌هایی دارد.

هنرهای دستی من

خیلی اهل هنر هستم و دوست دارم تمام رشته‌های هنری را تجربه كنم و اتفاقا در تمام این سال‌ها بسیاری از كارهای هنری را انجام داده‌ام؛ از نقاشی و كارهای دستی گرفته تا مزون و طراحی لباس كه همه و همه را جسته و گریخته و گاهی تفننی و گاهی حرفه‌ای دنبال كرده‌ام. اصولا دوست دارم سایر كارهای هنری را هم تجربه كنم.

دكوراسیون برای انرژی

برای دیزاین خانه به آن شكلی كه واقعا دوست دارم، منتظر می‌مانم تا خانه خودم را بخرم. وقتی مستاجر هستید، نمی‌توانید خیلی به تغییرات خاص فكر كنید. گاهی دوست دارم دیوار خانه را به رنگ دلخواهم رنگ بزنم یا كابینت‌ها را عوض كنم اما به هر حال نمی‌شود چون صاحبخانه نیستم اما در حد تغییرات كوچك و تغییر چیدمان استقبال می‌كنم و خیلی هم دوست دارم. به ست بودن و هماهنگ بودن وسایل خانه اهمیت می‌دهم. این كار به من انرژی می‌دهد و باعث بهتر شدن روحیه‌ام می‌شود.

دوری از حواشی و شایعات

متاسفانه به خاطر همین حاشیه‌هاست كه دوست ندارم در فضای مجازی حضور داشته باشم. خیلی از دوستان گله می‌كنند كه چرا در اینستاگرام، لاین، وایبر، تلگرام و. . . نیستی. خدا را شكر هر روز هم یك امكان جدید می‌آید اما من به خاطر همین شایعات كه با روح و روان آدم بازی می‌كند، دوست ندارم در این جمع‌ها باشم. اینكه صبح بیدار می‌شوی و نگرانی كه درباره تو چه چیزی نوشته شده و. . . .درگیر شدن با این حواشی را دوست ندارم چون احساس می‌كنم زندگی بسیار باارزش‌تر از این حرف‌هاست كه بخواهم سرم را در گوشی و لپ‌تاپ فروببرم و ببینم چه كسی چه كار كرده و من بیایم همان كار را بكنم یا كار دیگری انجام بدهم كه توجه دیگران جلب شود.

من اصلا نیامده‌ام. . . !

دوست دارم از همین‌جا اعلام كنم كه من هیچ صفحه شخصی در شبكه‌های مجازی و رسانه‌های اجتماعی ندارم. خیلی جالب است افرادی می‌آیند به اسم من در اینستاگرام صفحه باز می‌كنند و زیرش هم از قول من می‌نویسند كه «من آمدم! ». . . خیلی دوست دارم بگویم كه تو دوست ناشناس، خیلی بیجا كرده‌ای كه آمدی. . . این صفحات همگی فیك هستند و تنها از اسم من سوءاستفاده می‌كنند و نوعی كلاهبرداری است چون من اصلا راضی نیستم. حتی به اسم من با دیگران صحبت می‌كنند و عكس می‌گذارند و از قول من درباره كارهایم حرف می‌زنند. واقعا خجالت‌آور است. وقتی این پست‌ها را می‌خوانم هم خنده‌ام می‌گیرد و هم لجم درمی‌آید. لطف كنید از قول من اعلام كنید كه من اصلا نیامده‌ام! در هیچ صفحه مجازی حضور ندارم و هرزمان خواستم بیایم از طریق رسانه‌های معتبر مانند مجله شما اعلام می‌كنم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1394/09/12
آدم به این زیبایی خب عمل زیبایی نیازی نداره.
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1394/09/12
آخه خدا الهی به کمرتون بزنه که انقدررررر پررویین
یکی تو صورتتو با سیلی سرخ میکنی یکی دایی بدبخت من که با فوق لیسانس مجبوره تا 11 شب کارکنه و ماهی 1میلیون بگیره و 600تومنشو برای فقط 60متر خونه اجاره بده و با 400تومنش شیکم خودش و زنشو و بچه یک سالشو بده
کثافت
پاسخ ها
آسمان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
حالت خوبه گرامی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دایی جنابعالب درعوض خونواده و بچه داره
ین طفلی اونم نداره خب

خدا که به هرکسی همه چی رو نمیده
ای بابا
Iran, Islamic Republic of
02:47 - 1394/09/13
ایشون تو برج دوبرال ساکن هستن قیمت هر واحد این برج 15 میلیارد تومن هست و هزینه هر ماه اجاره 30 میلیون تومن ! اونوقت از مشکلات اقتصادی حرف میزنه اگه مشکل داشتید که یه جای ساده تر زندگی میکردید نه گرون ترین جای تهران
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
در حد خودش داره میگه خب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2