بازگشت روان زائران از مرز مهران
۲۷۲۰۵۷
۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴
۱۰۷۲۰
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: امنیت مطلوب بر مرز مهران حاکم بوده و مرز مهران آمادگی‌ کامل برای بازگشت زائران را دارد.
خبرگزاری ایسنا: فرمانده مرزبانی ناجا گفت: امنیت مطلوب بر مرز مهران حاکم بوده و مرز مهران آمادگی‌ کامل برای بازگشت زائران را دارد.

سردار قاسم رضایی حین بازدید از پایانه مرز مهران، با تاکید بر اینکه بازگشت زائران از مرز مهران روان است، اظهار کرد: مرز مهران آماده بازگشت زائران بوده و از همه زوار می‌خواهیم که بازگشت خود را مدیریت کنند تا مشکلی در حمل‌ونقل و تردد آن‌ها پیش نیاید.

وی بابیان اینکه کنترل‌های امنیتی در مرز به‌ صورت لحظه‌ای انجام می‌شود، افزود: با تمام توان پای‌ کار هستیم و سعی در سهولت تردد زائران در سایه امنیت کامل داریم.

رضایی با تاکید بر اینکه ورود زائران به کشور کاملا کنترل و رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: بیش از 800 هزارر زائر از طریق مرز بین‌المللی مهران وارد خاک عراق شده‌اند.

گیت‌های خروجی مهران بسته شد

سردار حسن کرمی، فرمانده قرارگاه ظفر ناجا گفت: خدمات‌رسانی در مرزهای سه‌گانه مهران، چذابه و شلمچه برای ورود بیش از یک‌میلیون و 500 هزار زائر اربعین حسینی به کشور متمرکزشده است. زائرانی که در مسیر مرزهای سه‌گانه برای عزیمت به شهرهای مذهبی عراق هستند، بدانند به‌ طورقطع به آیین‌های اربعین نخواهند رسید، ضمن اینکه اجازه خروج آن‌ها به‌ ویژه در مرز مهران نیز داده نخواهد شد. بنابراین توصیه می‌کنیم مردم به مرزها به‌ویژه مرز مهران مراجعه نکنند.

وی بابیان اینکه گیت‌های خروجی در مرز مهران تعطیل‌ شده و تمامی امکانات در گیت‌های ورودی متمرکزشده است، افزود: طی دو روز گذشته بیش از 37 هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شدند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد امروز به 2 برابر افزایش یابد.

کرمی خاطرنشان کرد: ظرفیت مرز مهران برای خروج تکمیل است و از زائران درخواست می‌کنیم دیگر به این مرز مراجعه نکنند چراکه تمامی امکانات برای ورود زائران در نظر گرفته‌ شده و موفق به خروج نخواهند شد؛ چون از پل زائر اجازه خروج به سمت مرز به آن‌ها داده نمی‌شود.

فرمانده قرارگاه ظفر با اشاره به اینکه کنترل‌های ترافیکی در مسیر استان‌های همدان و کرمانشاه به سمت ایلام و مرز مهران نیز صورت گرفته تا شاهد بروز گره‌های ترافیکی در این جاده‌ها نباشیم، تصریح کرد: پلیس مرزبانی و گذرنامه کنترل‌های لازم هنگام ورود زائران را در مرزهای سه‌گانه در استان‌های ایلام و خوزستان انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه عمده نیاز زائران، تضمین امکانات حمل‌ونقل آنان در زمان بازگشت است، افزود: امکانات مورد نیاز برای انتقال زائران از پایانه به شهر مهران تهیه‌ شده و سازمان پایانه‌ها نیز برای انتقال آن‌ها به شهرهای مبدا برنامه‌ریزی لازم را صورت داده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج