پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۷۲۰۶۴
۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۴
۱۸۰۶۰
از بخارست تا استانبول
جالب است که با وجود اینکه شغل جاسوسها بسیار مخفی و محرمانه است، آنها از محیطهای عمومی برای انجام داد و ستدهایشان استفاده می‌کنند. در زیر با پاتوقهای جاسوسهای جهان آشنا می‌شوید.
وبسایت فرادید: جالب است که با وجود اینکه شغل جاسوسها بسیار مخفی و محرمانه است، آنها از محیطهای عمومی برای انجام داد و ستدهایشان استفاده می‌کنند. در زیر با پاتوقهای جاسوسهای جهان آشنا می‌شوید.

هتل آتن، بخارست

هتل آتن در پایتخت رومانی به خاطر نقشی که به عنوان لانۀ جاسوسها در جنگ جهانی دوم و جنگ سرد داشت، مشهور است. این هتل در سال 1914 درست قبل از جنگ جهانی اول ساخته شد و در سال 1937 درست پیش از جنگ جهانی دوم مورد تعمیر قرار گرفت. این هتل کمینگاه جاسوسان بریتانیایی و جاسوسان گشتاپو بود که در آستانۀ جنگ جهانی دوم اطلاعات جمع آوری می‌کردند. دولت کمونیستی تازه، این هتل را در سال 1948 ملی کرد و در همۀ اتاقها و تلفنها شنود کار گذاشت و کارکنان هتل نیز هم خبرچین بودند. هیلتون این هتل را در سال 1994 خریداری کرد.

پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
 


لو میوریس، پاریس

در این رستوران فرانسوی بود که فلیکس بلوش، از وزارت خارجۀ آمریکا، در سال 1989 با رینو گیکمان، مامور کا گ ب ملاقات کرد. ماموران ضداطلاعات فرانسه از بلوش در حالی که با یک کیف سیاه وارد می‌شد عکس و زمانی که بدون کیف رستوران را ترک می‌کرد عکس گرفته بودند. در مقابل عکس ورود بدون کیف و خروج با کیف گیکمان نیز گرفته شده بود. اف بی آی هرگز نتوانست اتهامی را در مورد بلوش اثبات کند، و او که یک کلکسیون‌دار تمبر بود، ادعا کرد که به گیکمان تمبر داده است.

پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
 


میدان سرخ، مسکو

میدان مرکزی مسکو احتمالاً وعده‌گاه دهها ملاقات جاسوسی بوده است، اما در یکی از این ملاقاتها که به تازگی افشا شده، گویا ولادیمیر پوتین، رییس جمهور کنونی روسیه که در آن زمان برای آژانس اطلاعاتی روسیه کار می‌کرد، در جریان نقشۀ کا گ ب برای شرمسار کردن رونالد ریگان، رییس جمهور وقت آمریکا، در سفرش به روسیه، نقش داشته است. گفته می‌شود که پوتین در پوشش مبدل مسئولیت داشته تا در مقابل دورینها از کارنامۀ حقوق بشری آمریکا سوال کند.
 
پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟پارک هتل، استانبول

استانبول در زمان جنگ جهانی دوم، "پایتخت جاسوسان" اروپا بود. این هتل نیز به خاطر محبوبیتش نزد ماموران مخفی مشهور است. این هتل که در دهۀ 40 میلادی در نزدیکی کنسولگری آلمان قرار داشت، میزبان الایِزا باسنا، جاسوس مشهور نازی که نام مستعارش "سیسِرو" بود، بوده است. کیم فیلی، جاسوس دوجانبۀ مشهور بریتانیایی که برای اتحاد شوروی کار می‌کرد نیز در زمان ماموریتش از سوی دولت بریتانیا در سال 1947 در استانبول زیاد به این هتل سر می‌زد.

پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
 


چِرینگ کراس هتل، لندن

در سال 2003، در اینجا بود که دانشمند ارشد وزارت دفاع، دکتر دیوید کلی به صورت پنهانی با گزارشگر بی‌بی‌سی اندرو گیلیگان ملاقات کرد و نگرانی‌ خود را راجع به سلاحهای کشتار جمعی صدام حسین، در واقع عدم وجود این سلاحها، ابراز کرد. در حالی که جنگ عراق نزدیک می‌شد، بی‌بی‌سی نظری را پخش کرد که گفته بود در مورد سلاحهای کشتار جمعی عراق بزرگنمایی شده است. کلی در پی این ماجرا تحت فشار افکار عمومی و استرس و هراس قرار گرفت و نهایتاً در 17 جولای آن سال در نزدیکی خانه‌اش خودکشی کرد.

پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
 


پل واترلو، لندن

گئورگی مارکوف، مخالف دولت بلغارستان، در سال 1978 بر روی این پل ترور شد. یکی از ماموران پلیس مخفی بلغارستان با چترش ساچمۀ قرص رایسین به او شلیک کرده بود.

پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
 


لاکونفیلد هاوس، لندن

این ساختمان در اوایل 1945، ساختمان مرکزی MI5 شد و از آن زمان نوسازی و مدرنیزه شده است. ساختمان اصلی پنجره‌های خاصی داشت که می‌شد روی آنها تیربار نصب کرد که اگر آلمانها زمانی به لندن رسیدند به کارگرفته شود.

پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
 


گیبسون گاردنز، لندن

آنا چپمن، متهم به جاسوسی برای روسیه، در سال 2002 به همراه شوهرش در این مجتمع آپارتمانی زندگی می‌کردند.

رستوران آرگاوی، مسکو

در دهۀ 1950، پیوتر سمیونویچ پوپوف برای شاخۀ اطلاعاتی اتحاد شوروی و همین طور سازمان سیا کار می‌کرد. بعد از این که کا گ ب به او مشکوک شد، کیفیت اطلاعاتی که پوپوف برای آمریکایی‌ها جمع‌آوری می‌کرد افت کرد، که چرا که مجبور بود احتیاط بیشتری به خرج دهد. در دستشویی این رستوران بود که پوپوف یادداشتی به رابط سیا داد که در آن گفته بود کا گ ب او را تحت نظر دارد. او چند ماه بعد اعدام شد.

پاتوق جاسوس‌های جهان کجاست؟
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر