راهنمای شغلی برای مادران و پدران خوب
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۷۴۸۰۲
۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰
۸۰۴۱
تولد کودکان زندگی پدر و مادر را در تمام جنبه ها تحت تاثیر قرار می دهد. زندگی شغلی از جمله همین حوزه ها است که به تمامی دگرگون شده و امکان عملکردی مشابه با قبل وجود ندارد.
ماهنامه معیشت: تولد کودکان زندگی پدر و مادر را در تمام جنبه ها تحت تاثیر قرار می دهد. زندگی شغلی از جمله همین حوزه ها است که به تمامی دگرگون شده و امکان عملکردی مشابه با قبل وجود ندارد. اما نبود شغل ثابت باعث وارد آمدن فشار مالی به خانواده خواهد شد. خانواده ای که با ورود عضوی جدید، بیش از پیش به تامین مالی نیاز دارد. این وضعیت باعث می شود که فشار کاری بیشتری روی یکی از اعضا وارد شود و نوعی از عدم تناسب به وجود آید.

راهنمای شغلی برای مادران و پدران خوب

 این فرد که اغلب پدر خانواده است، مجبور خواهد بود برای جبران این تغییر بیشتر کار کند و حتی شغل دوم و سومی را نیز اختیار کند. اما این کار در کنار فشار جسمی و روانی روی پدر خانواده، امکان حضور مستقیم و مشارکت در رشد و تربیت کودک را کاهش می دهد. امری که در نهایت به زیان کودک تمام خواهد شد.

 از سوی دیگر، توقف فعالیت شغلی مادر، رفته رفته امکان بازگشت او را به شغل پیشین کم می کند و در نهایت تجارب و تلاش های او را از میان می برد. اگر شما نیز به دلیل نگهداری از کودک، کار خود را ترک گفته اید، توصیه های زیر برای کسب درآمد و حفظ شرایط به شما کمک خواهند کرد.

پیش از هرچیز وضعیت جدید را تحلیل کنید

شناخت دقیق، مقدمه اقدامات موثر است. پس از تولد کودک، شرایط مالی خانواده تغییر می کند و به همین دلیل نیاز شدیدی به ارزیابی دوباره به وجود می آید. به همین دلیل، زوجین باید در سریع ترین زمان ممکن شرایط جدید، درآمدها و هزینه ها را محاسبه نمایند و خود را برای اقدامات متناسب آماده سازند.

 در این بررسی ها جدولی تهیه نموده و درآمدهای فعلی و آتی، هزینه های احتمالی و نیازهای کوتاه مدت و بلندمدت کودک را در آن ثبت کنید. سپس با دقت این فهرست را بررسی نموده و برای تنظیم برنامه عملی متناسب با نیازها اقدام نمایید.

آموزش را جدی بگیرید

درست است که در این دوران نمی توانید به شغل خود بازگردید، اما در عین حال امکانات تازه ای پیش روی شما قرار می گیرد که یکی از آنها مطالعه و آموزش های تازه است. با انجام این کار، روحیه کاری خود را حفظ می کنید و با کسب مزیت های جدید، امکان بازگشت به کار را نیز به دست خواهید آورد.

راهنمای شغلی برای مادران و پدران خوب

 برای تحقق این هدف، می توانید از دوره های مکاتبه ای دانشگاه ها، مراکز آموزش مجازی و یا مطالعه آزاد کتاب استفاده کنید و بر دانش و مهارت های خود بیفزایید.

پس انداز و بیمه را فراموش نکنید

به طور طبیعی، با توقف کار ثابت بیمه شما نیز قطع خواهد شد. اما این به معنای کنار گذاشتن این اقدامات نیست. اگر شرایط مالی شما اجازه می دهد، از خدمات بیمه خویش فرما استفاده کنید و شرایط بازنشستگی را حفظ نمایید. در کنار این گام، می توانید پس انداز منظم را نیز در دستور کار قرار دهید و با سرمایه گذاری، کاسته شدن از درآمد بلندمدت را جبران کنید.

آینده کودک خود را بیمه کنید

شاید پس انداز کردن برای تحصیل یا ازدواج کودکی که تازه به دنیا آمده عجیب به نظر برسد، اما افراد موفق همواره پیش از دیگران عمل را آغاز می کنند. برای فرزند تازه متولد شده حسابی جدید باز کنید. می توانید در بانک مسکن برای او حسابی باز کرده و با پرداخت مبلغی بسیار اندک، امکان اخذ وام در سنین جوانی را فراهم کنید. در واقع، پس انداز اندک شما در طول سالیان به حجم عظیمی از پول بدل خواهد شد که اگر آنها را سرمایه گذاری نیز کرده باشید، آینده فرزندتان را از هر جهت بیمه خواهد کرد.

راهنمای شغلی برای مادران و پدران خوب

افزایش هزینه ها را نیز محاسبه کنید

در زمان محاسبه و تحلیل شرایط جدید صرفا به زیان های ناشی از بیکاری تمرکز نکنید، بلکه آینده شغلی و درآمدهای آتی را نیز مورد توجه قرار دهید. به طور مثال، هزینه های تولد و نگهداری هر کودک بسیار زیاد است و تاثیر آن بر زندگی شما بسیار بیشتر از تاثیرات ناشی از کاهش درآمدی خواهد بود.

 این هزینه ها به سرعت پس اندازهای شما را خواهند بلعید و شرایط دشواری ایجاد خواهند کرد. برای مقابله با این شرایط، باید از پیش برای موقعیت جدید آماده شوید. سعی کنید با صرفه جویی از میزان هزینه های خانواده بکاهید و فشار مالی را کنترل کنید.

نیمه وقت کار کنید

ناتوانی شما در حضور ثابت در شغلی مشخص، به معنای ناممکن بودن کار پاره وقت نیست. شما در دوران پیش از تولد کودک تجارب و مهارت هایی را کسب کرده اید که حتی در وضعیت جدید نیز به کارتان می آیند. بسیاری از شرکت ها و مدیران برای کنترل هزینه ها از حضور نیمه وقت و حتی دورکاری شما استقبال خواهند کرد. با این کار می توانید آمادگی خود را حفظ کنید و با کسب درآمدی محدود، از فشارها بکاهید.

فعال بمانید

نباید اجازه دهید حضور دائمی در خانه شما را به انفعال دچار کند. روحیه فعال خود را حفظ کنید و از هر ابزاری برای حفظ شرایط استفاده نمایید. اگر انفعال بر شما چیره شد، دور ساختن آن و بازگشت به کار بسیار دشوار خواهد بود. از پیش برای طی کردن این مرحله برنامه داشته باشید. به طور یقین، با وجود برنامه ای مناسب امور به آسانی پیش خواهند رفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فرش تارنگ_فوتر